Terasos stiklinimas
Atnaujinta: 2024-07-10

Įstiklinta terasa turi daug privalumų. Skaidraus ar tonuoto stiklo sienos ir stogas - tai visų pirma apsauga nuo vėjo ir lietaus, užuovėja, galimybė pratęsti vasarą, panoraminis vaizdas, papildomas saugumas bei lango ir durų į terasą izoliacija.

Terasos stiklinimas

Ar verta stiklintį terasą

Nuo vėjo ir lietaus apsaugota terasa praktiškai tampa papildoma erdve. Kad būtų pasirinktas geriausias terasos stiklinimo būdas, reiktų atsakyti į keletą klausimų, nors jie atrodo banalūs, bet yra reikšmingi:

  • Kokiems tikslams bus naudojama terasos erdvė?
  • Ar reikalingas visiškas terasos atvėrimas, ar užtenka varstomų ar stumdomų stiklo sekcijų ar durų iš terasos į lauką?
  • Ar pageidaujate panoraminio 270° laipsnių stiklinimo iš trijų pusių, ar vieną - dvi terasos puses dengs siena, o kitą dalį - stiklas?
  • Kokių turite estetinių ir dizaino pageidavimų?
  • Ar terasos pagrindas yra lygus ir tvirtas?

Terasa gali būti įstiklinta vadinamuoju šiltuoju arba šaltuoju būdu. Pirmuoju atveju naudojami sunkūs daugiakameriai stiklo paketai, reikalingas grindų apšiltinimas, šilumos šaltinis. Tai jau būtų tarsi stiklinio kambario ar žiemos sodo įrengimas ir jis dėl didelių medžiagų bei darbo sąnaudų vargu ar apsimoka, nes langai, kokie jie bebūtų šilti, niekada neatstos kapitalinių sienų. Geriausia terasą stiklinti lengvomis aliuminio konstrukcijomis, kurias vasarą galima atverti ir pasidžiaugti grynu oru, o kitu laiku turėti jaukią poilsio vietą, paankstinant vasarą bei pavėlinant rudenį.

Kuo stiklinti terasą

Kaip minėjome, apsisprendus įstiklinti terasą, pirmiausia reikia apsispręsti dėl stogo, jeigu jo nėra. UAB „Intornas" meistrai gali uždengti terasos stogą grūdintu stiklu (skaidriu arba tonuotu) arba atsparia polikarbonato danga. Polikarbonato danga mažiau pralaidi saulės spinduliams. Tuo tarpu stiklas šviesai pralaidesnė ir ilgaamžiškesnė medžiaga. Kai kas baiminasi, kad krušos ledai ar sniego svoris gali stiklą suskaldyti, tačiau terasoms stiklinti naudojamas būtent grūdintas, termiškai apdorotas 8 mm stiklas, kurio mechaninis atsparumas yra  daug kartų didesnis nei paprasto stiklo, be to, jis saugesnis, nes dūžta smulkiais gabaliukais, jeigu jau taip įvyksta.

Kuo stiklinti terasą

Montuojamas terasos stogas iš grūdinto stiklo dangos. Terasų stiklinimo meistrai - UAB „Intornas".

Kaip stiklinti terasą

Priklausomai nuo poreikių, architektūrinio namo stiliaus galima rinktis vieną iš trijų terasos stiklinimo būdų:

  • rėminę konstrukciją su stumdomais stiklo segmentais;
  • berėmę stumdomą-atidaromą sistemą;
  • berėmę stumdomą sistemą;

Rėminė konstrukcija labiau dera prie klasikinio stiliaus namo, berėmė - prie modernios architektūros. Bet tai nėra aksioma, daug priklauso nuo terasos konfigūracijos, spalvinio sprendimo ir pan. Į klausimą, kuri terasos stiklinimo sistema geresnė, galima atsakyti, jog visos jos tvirtos ir patikimos, pasirinkimas priklauso nuo estetinio požiūrio. Bet kuriam stiklinimo būdui labai svarbu, kad terasos pagrindas būtų stabilus ir tvirtas, kad stiklai galėtų lengvai judėti.

Rėminė konstrukcija su stumdomais stiklais panaši į langų konstrukciją, tik joje naudojamas vienas grūdintas stiklas, jis gali būti skaidrus, tonuotas arba matinis.

Kuo stiklinti terasą

Terasos stiklinimas rėmine konstrukcija: aliuminio profilių varčios gali judėti horizontaliai abiem kryptimis. Spauskite saugią aktyvią nuorodą terasų stiklinimas ir pateksite pas profesionalius UAB „Intornas" meistrus.

Rėmine konstrukcija patogu įstiklinti ne tik terasą, bet ir pavėsinę, verandą, uždengti stoginę ar kitą pastato dalį. Priklausomai nuo konstrukcijos, naudojamas 4-5 mm storio grūdintas stiklas, aliuminio profiliai yra dažomi milteliniu būdu, pagal kliento pasirinktą spalvą. Terasa gali būti įstiklinta iš trijų, dviejų pusių arba tik iš vienos priekinės pusės, jei ji įgilinta namo nišoje. Kiekviena terasa stiklinama individualiai, paruošiant profilius ir stiklą pagal jos matmenis.

Berėmis terasos stiklinimas

Berėmis terasos stiklinimas reiškia, kad stiklai tarpusavyje neturi rėmų, vienas prie kito priglunda savo kraštais. Šios sistemos privalumas - rėmais nesuskaidyta vientisa panorama, matoma už terasos ribų.

Tokia yra berėmė stumdoma-atidaroma terasos stiklinimo konstrukcija Vizyon. Stiklai yra įtvirtinami viršutiniuose ir apatiniuose aliuminio profiliuose, kurių viduje yra ratukai, jie nuo lietaus ir sniego apsaugoti specialiais šepetėliais. Galimas vieno stiklo plotis - iki 65 cm, naudojami 6, 8 arba 10 mm storio stiklai. Berėmės terasos ir balkono stiklai susistumia į vieną arba dvi puses judėdami rėmo kreipiančiosiomis ir pasisuka 90° kampu, t.y., susilanksto tarsi kygos lapai ir priglunda prie sienos - terasa tampa visiškai atvira. Į vieną pusę galima sustumti ne daugiau 6-7 stiklus.

Berėmis terasos stiklinimas

Berėmė stumdoma - atidaroma stiklinimo sistema, kurioje stiklai susistumia į vieną pusę. Terasų stiklinimas - UAB „Intornas".

Kita ne mažiau įspūdinga berėmė terasų ir balkonų stiklinimo sistema, kurią naudoja „Intornas" meistrai - berėmė stumdoma sulankstoma. Jos stiklai taip pat įtvirtinami viršutiniuose ir aptiniuose profiliuose, viršuje stiklai juda kreipiančiuoju profiliu, o apačioje - ratukų pagalba. Stiklai stumdomi 3 arba 5 bėgeliais ir suvažiuoja vienas už kito į šonus, atverdami terasą į lauką, uždaras lieka tik vieno stiklo pločio tarpas.

berėmis stumdomas terasos stiklinimas

Berėmis terasos stiklinimas, kuomet stiklai slinkdami bėgeliais susistumia vienas už kito.

Berėmiu būdu įstiklinta terasa susilieja su fasadu, yra skaidri, lengva ir atvira. Šiai sistemai dar daugiau lengvumo prideda žemas apatinis profilis, kurio aukštis - vos 23 mm, jis perima visą konstrukcijos svorį. Sistemoje naudojamos specialios sandarumą užtikrinančios tarpinės kiekvieno stiklo apačioje ir šonininis sandarinimas. Tai padeda išvengti vandens, sniego ir šiukšlių patekimo iš lauko, apsaugoti terasą nuo vėjo gūsių ir kritulių. Galimas didžiausias vieno stiklo plotis - apie 1000 mm, aukštis - iki 2500 mm.

Abiejų berėmių stiklinimo sistemų kampuose yra šoniniai profiliai, į kuriuos įvažiuoja stiklai.

Apibendrinant berėmį terasos stiklinimą galima sakyti, kad pirmoji berėmė sistema yra tokia, kur stiklai susistumia ir atsilenkia prie sienos, antroji - kai stiklai susitumia vienas už kito. Kurią pasirinkti, lemia terasos forma, pobūdis, individualūs pageidavimai.

„Mūsų meistrai nuvykę į vietą įvertina situaciją ir pataria, kuri terasos stiklinimo sistema labiau tinka, kuri geriau veiks. Nesistengiame įpiršti didžiausios stiklinimo kainos, mums svarbiau, kad užsakovai liktų patenkinti. Geriau mažesnis pinigas, bet geresnis įvertinimas. Dirbame visoje Lietuvoje, mūsų šalis ne tokia didelė, kad šiais socialinių tinklų laikais užsakovai nepaskleistų savo nuomonės, todėl įmonės reputacija mums yra ne tušti žodžiai", - sako UAB „Intornas" vadovė. Įmonė stabiliai dirba jau 27 metus, yra šeimos verslas, pradžia buvo langų stiklinimas ir fasadų montavimas, dabar specializuojasi panašioje terasų ir balkonų stiklinimo srityje. Tai reiškia neįkainojamą patirtį ir nepriekaištingą kokybę.

Terasos stiklinimo kaina

Kadangi kiekviena terasa ar balkonas yra skirtingi, medžiagos ruošiamos individualiai, neįmanoma nustatyti standartinės stiklinimo kainos. Preliminarią terasos stiklinimo kainą labai paprastai galima sužinoti intornas.lt svetainėje užpildžius anketą, kurioje reikia nurodyti terasos matmenis, stiklinimo sistemą, stiklo tipą, profilių spalvą. Tą padarius su jumis susisieks UAB „Intornas" vadybininkai ir aptars detalesnę kainą bei kitas detales. Užsakius terasos stiklinimo paslaugą, į vietą atvyksta įmonės meistrai ir labai tiksliai išmatuoja visą terasą, tuomet ir paaiškėja tiksli kaina. Matmenų tikslumas labai svarbus, kad stiklo konstrukcijoje nebūtų plyšių, kad ji būtų sandari ir estetiška.

Beje, viešame rekvizitai.lt puslapyje, kuris yra nepriklausomas ir kuriame atsiliepimus gali palikti visi užsakovai, visi atsiliepimai apie UAB „Intornas" teigiami, o dalis užsakovų džiaugiasi, jog net ir po garantinio termino, kuris yra 5 metai, įmonės meistrai padeda išspręsti terasos problemas, jeigu tokių atsiranda.

Informacija parengta pagal UAB „Intornas" medžiagą, gamintojų nuotraukos

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Terasos stiklinimas

Terasų stiklinimas, kaip stiklinamos terasos, rėminis terasos stiklinimas, berėmis stumdomas terasos stiklinimas, berėmis sulankstomas terasų stiklinimas

Gyvatvorės įrengimas

Geriausi augalai gyvatvorei, kokie augalai tinka gyvatvorei, kaip išsirinkti augalus gyvatvorei, kaip įrengti gyvatvorę, kaip prižiūrėti gyvatvorę, gyvatvorių augalai, dekoratyviniai augalai gyvatvorėms ir arkoms

Piktžolių naikinimas

Priemonės piktžolių naikinimui, kompleksiniai piktžolių naikinimo būdai, piktžolių naikinimas herbicidais.

Šakų išvežimas

Kaip teisingia nupjauti šakas, šakų utilizavimas, išvežimas ir smulkinimas

Apleistų sklypų tvarkymas

Kaip sutvarkyti apleistą sklypą, nuo ko pradėti tvarkant apleistą sklypą

Kelmų naikinimas

Kelmo išrovimas, kelmų frezavimas, cheminis kelmo naikinimas, kelmų naikinimas herbicidais, biologinis kelmų naikinimas

Medžių priežiūra

Medžių priežiūra, medžio sodinimo projektavimas, medžių sodinimas, vaismedžių genėjimas, medžių genėjimas, medžių pjovimas, šakų sutvarkymas, kelmų naikinimas, medžių gydymas, medžių apsauga nuo uodų

Vaismedžių genėjimas

Kaip ir kada geriausia genėti vaismedžius, senų vaismedžių genėjimas, vaismedžių formavimas nuo primų metų genėjant, pagrindinės vaismedžių genėjimo klaidos

Vaismedžių purškimas

Pavasarinis ir rudeninis vaismedžių purškimas, vaismedžių apsauga nuo ligų ir kenkėjų, fungicidai vaismedžiams, vaismedžių tręšimas per lapus

Paprikų auginimas

Paprikos, kaip auginti paprikas, paprikų daiginimas, dirvožemis paprikoms, kaip sodinti paprikas, paprikų priežiūra, paprikų ligos ir kenkėjai

Pavėsinės statyba

Kaip pastatyti pavėsinę, pamatai pavėsinei, pavėsinės karkaso montavimas, mediena pavėsinei, pavėsinės grindų įrengimas

Žirnių auginimas

Žirnių auginimas

Produktai kategorijos horizontalus spec

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
apleisto sklypo tvarkymas kaune Apleistų sklypų tvarkymas Kaunas Profesionalus Apleisto Sklypo Tvarkymas Kaunas, Kelmų Ir Krūmų Mulčiavimas Kaunas, žemės Ir Kelmų Frezavimas Kaunas, Krūmų Ir Medelių Naikinimas Kaunas €250.00
krumų tvarkymas sklype Apleistų sklypų tvarkymas kaina Medžių Pjovimas Apleistame Sklype Gera Kaina, Krūmų Ir Apleisto Sklypo Mulčiavimas Gera Kaina, Giluminis Frezavimas Gera Kaina €250.00
gyvatvorių karpymas Kaune Gyvatvorių karpymas Kaune Gyvatvorės Karpymas Kaunas, Gyvatvorės Karpymo Kaina Kaune, Gyvatvorės Genėjimas Kaunas €4.00
giluminis kelmų frezavimas kaunas Kelmų naikinimas Kaunas Medžio Kelmų Naikinimas Kaune, Krūmų Kelmų Naikinimas Kaune €15.00
kelmų giluminis frezavimas Kelmų naikinimas kaina Didelių Kelmų Naikinimas, Kelmuotų Sklypų Tvarkymas, Kelmų Naikinimas Kaina €15.00