Piktžolių naikinimas
Atnaujinta: 2024-04-29

Piktžolių naikinimas yra pradinis darbas tvarkant landšaftą, kultūrinant žemės ūkio paskirties sklypus, įrengiant veją. Piktžolės gerokai sumažina derlingumą, padidina išlaidas sklypo priežiūrai, gadina aplinkos vaizdą. Apleistuose sklypuose įsigali daugiametės piktžolės dažniausiai turinčios sunkiai sunaikinamas šaknis. Taip pat dirvožemyje susikaupia didžiulis daugiamečių ir vienmečių sėklų bankas. Daugybės piktžolių sėklos išlieka gyvybingos dešimtmečius. Didžiausias efektas pasiekiamas naudojant kompleksines piktžolių naikinimo priemones. Piktžolės naikinamos išariant, kultivuojant, užgožiant piktžolių sėjinukus sideraliniais augalais, naikinant piktžoles herbicidais. Visiškai išnaikinti piktžolių nepavyks, piktžolių naikinimas yra pastovus vejos, sodo, dekoratyvinio kraštovaizdžio priežiūros darbas.

Piktžolių naikinimas
Piktžolėtas sklypas atrodo netvarkingai. Aukštos piktžolės yra puiki terpė erkėms, uodams, mašalams veistis. Spauskite saugią aktyvią nuorodą piktžolių naikinimas ir sutvarkykite savo sklypą kartus su UAB “Arbora” specialistais.

 

Prieš pradedant piktžolių naikinimą reikia žinoti, kam bus naudojamas sklypas. Priklausomai nuo auginamų kultūrų, dirvožemio, priklausys kokių piktžolių naikinimui reikia skirti daugiau dėmesio, o kokioms mažiau, kurias bus lengviau sunaikinti jau įdirbus sklypą. Pavyzdžiui, vynuogių sklypui paruošti yra itin ribotas herbicidų asortimentas, būtina išnaikinti daugiametes šaknines piktžoles. Tačiau piktžolėms vynuogyne naikinti yra labai platus asortimentas piktžolių ravėjimo įrangos ir su ja bus nesudėtinga išravėti sėklomis besidauginančias piktžoles.

Piktžolių ravėjimo įranga
Mechanizuotas piktžolių ravėjimas sutaupo daug laiko, tam naudojami vynuogių ravėtuvai. Greitai besisukantys diskai su plastikiniais vamzdeliais išplėšia piktžoles su šaknimis, supurena žemę. Taip pat mechanizuotai piktžolės gali būti naikinamos karštais garais. Tarpueiliuose piktžolės naikinamos šaknų pjaustytojais, akėtuvais, kultivuojant.

 

Šakninių piktžolių naikinimas

Šaknines piktžoles užtikrintai sunaikina mechaninis jų šaknų išvertimas į paviršių. Priklausomai nuo šakninių piktžolių tipo, naudojamas giluminis arba viršutinis išvertimas. Kiaulpienių, kiečių, dilgėlių, daugumai skėtinių augalų pakaks kultivavimo apie 15 centimetrų gyliu. Išverstos šaknys saulėje sudžiūna, jas galima surinkti. Daugybės piktžolių šaknys išlieka ilgai gyvybingos. Kultivavimas gali būti kartojamas kelis kartus, kad į paviršių būtų išverstos ir surinktos visos šaknys. Kai kurias itin piktybiškas šaknines piktžoles išverčiant šaknis išnaikinti sunku. Krienai ir arkliarūgštės turi ilgas šaknis. Sekliai kultivuojant bus nukirsta tik šaknies dalis, jos apatinė dalis greitai išleis naujus daigus. Šių piktžolių šaknys itin gyvybingos ir naujus augalus išaugina mažiausios šaknų dalelės. Suarus lauką su keliomis arkliarūgštėmis po kelių mėnesių galima pamatyti arkliarūgštėmis apkrėstą visą lauką. Optimalus arkliarūgščių naikinimo būdas yra herbicidais, krienams reikia didesnės koncentracijos herbicidų.

Šakninių piktžolių naikinimas
Daugiametis ir sunkiai išnaikinamas paprastasis kietis, paveiktas selektyvinio poveikio MCPA + Banvel herbicidų mišinio.

 

Mėgėjai gana dažnai naudoja kontaktinį herbicido tepimą ant augalo. Tokiu atveju nenukenčia šalia esantys augalai. Reikėtų pasitarti su specialistais, kokie konkretūs herbicidai gali būti naudojami tarp žemės ūkio kultūrų. Tepimui naudojamas didesnės koncentracijos herbicidų mišinys.

Šakninių piktžolių naikinimui dideliuose plotuose geriau pasikviesti profesionalus. Jie parinks tinkamas priemones, herbicidus. Spauskite saugią aktyvią nuorodą šakninių piktžolių naikinimas ir susisiekite su UAB “Arbora” specialistais.

 

Plačialapių piktžolių naikinimas

Apleistuose sklypuose daugiametės ir vienmetės piktžolės užteršia dirvožemį. Ilgainiui susikaupia taip vadinamas sėklų bankas. Išnaikinti sėklas galima aktyvuojant jų dygimą. Sudėtingiausia naikinti piktžoles lauke, kuriame auga atsparios šakninės piktžolės ir yra gausus piktžolių sėklų bankas. Tokiu atveju piktžolės naikinamos bendro poveikio herbicidais, žemė kultivuojama. Dalis sėklų patenka į gilesnius sluoksnius, kur uzsikonservuoja arba supūna. Paviršiuje esančių sėklų dygimas suaktyvinamas saulės, vandens, naujos erdvės. Sudygusios kelių lapelių piktžolės yra itin neatsparios aplinkos poveikiui. Naujas kultivavimas sunaikina sudygusias sėklas. Tačiau tuo pačiu metu iš gilesnių sluoksnių vėl iškeliamos naujos sėklos. Jos vėl sudygs. Todėl procedūra turėtų būti kartojama kelis kartus.

Plačialapių piktžolių naikinimas
Invazinė daugiažiedė rūgštynė (arkliarūgštė) paveikta sisteminio Banvel herbicido. Po kurio laiko lapai paruduoja, augalas kartu su šaknimis žūva. Tačiau pakanka papurenti dirvožemį, sėklos iš susikaupusio sėklų banko vėl sudygsta. Spauskite saugią aktyvią nuorodą piktžolių naikinimas ir sužinokite, ką gali pasiūlyti UAB “Arbora” specialistai Jūsų sklype.

 

Jaunas išdygusias piktžoles sėkmingai užgožia ir iš dalies sunaikina sideraliniai augalai. Sideraliniai augalai ne tik naikina piktžoles, bet ir gerina dirvožemio struktūrą. Ankštiniai sideraliniai augalai, tokia kaip žirniai, vikiai, lubinai praturtina dirvožemį azotu. Ilgašakniai sideraliniai augalai - siauralapiai lubinai, pašariniai ridikai, grikiai, avižos, paima mineralines medžiagas iš gilesnių dirvožemio sluoksnių. Suarus ar sukultivavus plotą su sideraliniais augalais, jie praturtina dirvožemį humusu ir jį išpurena. Tai ypač naudinga skurdžiuose ir molinguose dirvožemiuose.

 

Piktžolių mulčiavimas

Kai kurios piktžolės sunyksta silpnėjant jų vegetatyvinei jėgai. T.y., pjaunant kai kurias piktžoles, jos su kiekvienu pjovimu silpnėja ir ilgainiui sunyksta. Jų vietą gali užimti ganyklinė žolė. Pigiausias būdas tokiam tikslui yra pjovimas ir mulčiavimas. Mulčiavimas taip pat taikytinas krūmams, kurie labai dažnai kartu su žolėmis veši apleistuose sklypuose. Dažnai pjaunant prie pat žemės, krūmai sunyksta.

Piktžolių mulčiavimas
Piktžolių ir krūmų mulčiavimas - geriausias būdas pirminiam apleisto sklypo sutvarkymui. Galingas mulčeris susmulkina žolių stiebus ir krūmus iki pat žemės. Vėliau galima piktžoles naikinti žolės mulčeriais. Pastovus pjovimas palaipsniui silpnina daugelį piktžolių ir krūmų, jas užgožia pjovimui atsparios žolės. Spauskite saugią aktyvią nuorodą apleistų sklypų mulčiavimas ir susisiekite su UAB “Arbora” specialistais.

 

Mulčiavimas naudojamas ir tvarkant piktžolėtus laukus. Nupjovus aukštų piktžolių lauką, jų vietą po truputį užima žemaūgės žolės. Problemų būna, jei mulčiuojamos piktžolės, turinčios subrendusių sėklų. Tokiu atveju vėl pasipildo sėklų bankas, stipresnės žolės užima silpnesnių vietą. Taip būna mulčiuojant daugelį skėtinių piktžolių, tokių kaip garšva ar builis. Dažnai į sumulčiuotus laukus paleidžiami galvijai, avys, jie natūraliai palaiko žemą žolę. Po kurio laiko laukuose dagių, dilgynių vietą užima dažnam pjovimui atsparios žolių rūšys.

Dirvos sukultūrinimas ir pH keitimas irgi natūraliai naikina kai kurias piktžolių rūšis. Pavyzdžiui, sumažinus dirvožemio rūgštingumą išnyks dirvinis asiūklis.

 

Piktžolių naikinimas herbicidais

Piktžolėms naikinti naudojami bendro ir atrankinio poveikio herbicidai. Pirminiuose piktžolių naikinimo etapuose naudojami bendrojo poveikio herbicidai, kurie išnaikina visas žoles ir krūmus. Bendro pobūdžio herbicidai nepamainomi naikinant sunkiausiai išnaikinamas piktžoles, tokias kaip sosnovskio barščiai. Atrankinio poveikio herbicidai naudojami kai sklype jau pasėti ar pasodinti kultūriniai augalai. Dauguma atrankinio poveikio herbicidų veikia plačialapes piktžoles nepaveikdami siauralapių. Yra atrankinio poveikio herbicidų, pritaikytų konkrečiai kultūrai.

Piktžolės herbicidais naikinamos sausą dieną, dauguma jų geriausiai veikia saulėtu oru. Herbicidams jautriausios piktžolės būna, kai tik išdygsta ir išleidžia 3- 4 lapus. Herbicidai per lapus patenka į šaknis ir sunaikina visą augalą.

 

Piktžolių vejoje naikinimas

Vejoje augančios piktžolės naikinamos atrankinio poveikio herbicidais. Pasėjus veją dažniausiai sudygsta piktžolių sėklos, likusios dirvožemyje. Visiškai išnaikinti piktžolių sėklų neįmanoma. Minkštoje, derlingoje dirvoje, gavusios šilumos, sėklos sudygsta ir greitai pranoksta vejos žoles. Laiku nenupurškus, piktžolių lapai gali užgožti gležną vejos žolę ir ji sušus. Veja tokiu atveju užaugs netolygi, su plikesnėmis vietomis. Jauna veja dažniausiai purškiama mažesnės koncentracijos herbicidų tirpalu. Dar geriau herbicidus tepti ar purkšti su apsauginiais lankeliais, kad piktžolės gautų koncentruotą dozę.

Piktžolių naikinimas vejoje
Piktžolių naikinimą vejoje ir kitus vejos priežiūros darbus patikėkite profesionalams. Spauskite saugią aktyvią nuorodą piktžolių naikinimas vejoje ir susisiekite su UAB “Arbora” specialistais.

 

Vejoje nuolat pridygsta naujų piktžolių, nes jų sėklų atneša vėjas, pavyzdžiui, lengvai skraido kiaulpienių sėklos. Atliekant stratifikaciją gruntas sujudinamas ir suaktyvinamos piktžolių sėklos. Kiekvieną pavasarį piktžolių pridygsta ir nedarant stratifikacijos. Plačialapės piktžolės ne tik alina ir gadina veją. Po lietaus veja su dobilais, kiaulpienėmis tampa slidi, per ją nesmagu vaikščioti.

 

Sosnovskio barščių naikinimas

Pavojingiausios yra invazinės piktžolės, kurios dėl didesnio atsparumo ligoms ir kenkėjams gana sunkiai išnaikinamos. Labai sunku išnaikinti tankiažiedes rūgštynes (arkliarūgštė), gausialapius lubinus, rykštenes. Ypač sudėtinga išnaikinti sosnovskio barščius. Sosnovskio barščiai įvežti kaip augalai silosui 6-ame praeito amžiaus dešimtmetyje. Neįvertinus jų pavojaus, jie pakankamai plačiai išplito ir tapo didele daugelio sklypų savininkų problema. Sosnovskio barščiai turi stiprių alergenų, kurie gali nudeginti odą. Alergenas furanokumarinas aktyvuojasi reaguodamas į saulės šviesą. Mėgėjiškomis priemonėmis išnaikinti sosnovskio barščius sudėtinga. Prieinamos mėgėjiškos priemonės yra bendrojo poveikio glifosato herbicidai. Tačiau bendrojo poveikio herbicidai taip pat išnaikina ir kitas žoles. Likusios žemėje sėklos sudygsta ir sustiprėja greičiau nei kitos žolės. Reikėtų pastoviai naikinti sudygstančius sosnovskio barščius, kol jie nesubrandino sėklų. Išeikvojus sosnovskio barščių sėklų banką, galima tikėtis, kad plotas bus išvalytas. Kaip kompleksinę priemonę sosnovskio barčių daigų stelbimui galima naudoti sėjant greitai augančius sideralinius augalus. Tačiau žemės įdirbimas bus sėklų paskleidimas į gilesnius sluoksnius, vėliau, vėl dirbant žemę, jos pasieks žemės paviršių ir vėl sudygs. Mėgėjiškas sosnovskio barščių naikinimas pavojingas, patekus sosnovskio barščių sulčių ant odos susidaro vandeningos pūslės, žaizdos labai sunkiai gyja. Rekomenduojama, kad sosnovskio barščių naikinimo darbus atliktų specialistas, turintis profesionalių augalų apsaugos priemonių naudotojo pažymėjimą.

Sosnovskio barščių naikinimas
Sosnovskio barščių naikinimui skirti selektyviniai herbicidai Nuance 75WG ir Accurate 200 WG. Jie gali būti naudojami kartą per metus. Efektyviausia naikinti, kai augalas turi 1-2 tikruosius lapelius. Spauskite saugią aktyvią nuorodą sosnovskio barščių naikinimas ir susisiekite su UAB “Arbora” specialistais.  

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Terasos stiklinimas

Terasų stiklinimas, kaip stiklinamos terasos, rėminis terasos stiklinimas, berėmis stumdomas terasos stiklinimas, berėmis sulankstomas terasų stiklinimas. Aliuminio terasos

Gyvatvorės įrengimas

Geriausi augalai gyvatvorei, kokie augalai tinka gyvatvorei, kaip išsirinkti augalus gyvatvorei, kaip įrengti gyvatvorę, kaip prižiūrėti gyvatvorę, gyvatvorių augalai, dekoratyviniai augalai gyvatvorėms ir arkoms

Piktžolių naikinimas

Priemonės piktžolių naikinimui, kompleksiniai piktžolių naikinimo būdai, piktžolių naikinimas herbicidais.

Šakų išvežimas

Kaip teisingia nupjauti šakas, šakų utilizavimas, išvežimas ir smulkinimas

Apleistų sklypų tvarkymas

Kaip sutvarkyti apleistą sklypą, nuo ko pradėti tvarkant apleistą sklypą

Kelmų naikinimas

Kelmo išrovimas, kelmų frezavimas, cheminis kelmo naikinimas, kelmų naikinimas herbicidais, biologinis kelmų naikinimas

Medžių priežiūra

Kaip sutvarkyti medžius savo sklype, vaismedžių genėjimas, medžių genėjimas, medžių pjovimas, šakų sutvarkymas, kelmų naikinimas, medžių gydymas, medžių apsauga nuo uodų

Vaismedžių genėjimas

Kaip ir kada geriausia genėti vaismedžius, senų vaismedžių genėjimas, vaismedžių formavimas nuo primų metų genėjant, pagrindinės vaismedžių genėjimo klaidos

Vaismedžių purškimas

Pavasarinis ir rudeninis vaismedžių purškimas, vaismedžių apsauga nuo ligų ir kenkėjų, fungicidai vaismedžiams, vaismedžių tręšimas per lapus

Paprikų auginimas

Paprikos, kaip auginti paprikas, paprikų daiginimas, dirvožemis paprikoms, kaip sodinti paprikas, paprikų priežiūra, paprikų ligos ir kenkėjai

Pavėsinės statyba

Kaip pastatyti pavėsinę, pamatai pavėsinei, pavėsinės karkaso montavimas, mediena pavėsinei, pavėsinės grindų įrengimas

Žirnių auginimas

Žirnių auginimas

Produktai kategorijos horizontalus spec

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
apleisto sklypo tvarkymas kaune Apleistų sklypų tvarkymas Kaunas Apleistų Sklypų Tvarkymas Kaune Kaina, Apleistų Sklypų Priežiūra Kaunas €250.00
krumų tvarkymas sklype Apleistų sklypų tvarkymas kaina Medžių Pjovimas Apleistame Sklype Gera Kaina, Krūmų Ir Apleisto Sklypo Mulčiavimas Gera Kaina, Giluminis Frezavimas Gera Kaina €250.00
gyvatvorių karpymas Kaune Gyvatvorių karpymas Kaune Gyvatvorės Karpymas Kaunas, Gyvatvorės Karpymo Kaina Kaune, Gyvatvorės Genėjimas Kaunas €4.00
giluminis kelmų frezavimas kaunas Kelmų naikinimas Kaunas Medžio Kelmų Naikinimas Kaune, Krūmų Kelmų Naikinimas Kaune €15.00
kelmų giluminis frezavimas Kelmų naikinimas kaina Didelių Kelmų Naikinimas, Kelmuotų Sklypų Tvarkymas, Kelmų Naikinimas Kaina €15.00