Šeflera
Atnaujinta: 2023-12-13

Šeflera (Schefflera) yra didelė tropinių augalų gentis, kuriai priklauso dvi rūšys, puikiai tinkančios tropiniams kambariniams augalams. Viena populiariausių šios genties rūšių yra Schefflera arboricola, dėl savo išvaizdos paprastai vadinama skėčių augalu arba nykštukiniu skėčių medžiu. Ši rūšis, žinoma dėl savo kompaktiško augimo būdo ir mažesnių lapelių, dažnai naudojama kaip kambarinis augalas.

Šefleros priežiūra

Šviesa: Mėgsta ryškią, netiesioginę saulės šviesą. Vasarą vazoną su augalu galite perkelti į lauką, kur jis gaus daug netiesioginės saulės šviesos. Niekada nestatykite šefleros tiesioginėje, pilnoje saulės šviesoje, nes intensyvi saulė gali nudeginti lapus. Gerai auga šiltoje temperatūroje. Jie jautrūs šaltiems skersvėjams ir žemesnei nei 10 °C temperatūrai.

Laistymas ir drėgmė: Prieš laistydami leiskite dirvai išdžiūti. Šie augalai jautrūs perlaistymui, todėl svarbu vengti permirkusios dirvos, dėl kurios augalas gali ilgainiui žūti. Augimo sezono metu (pavasarį ir vasarą) laistykite dažniau, o ramybės periodu (rudenį ir žiemą) laistymą sumažinkite. Naudokite gerai drenuojančią vazonų žemę, kad neužmirktų. Tinka mišinys, skirtas kambariniams arba tropiniams augalams. Šeflera gali prisitaikyti prie vidutinio drėgmės lygio patalpose, jie vertina didesnę drėgmę. Reguliarus lapų purškimas arba netoliese pastatytas drėkintuvas gali būti naudingas, ypač sausoje patalpoje.

Dauginimas: Augalą galima dauginti iš stiebo auginių. Paimkite keliais lapais apaugusį pjūvį, pašalinkite apatinius lapus ir įsišaknykite jį drėgnoje dirvoje arba vandenyje.

Ligos ir kenkėjai: Saugokitės įprastų kambarinių augalų kenkėjų, tokių kaip voratinklinės erkės, amarai ir miltligės. Geros oro apykaitos ir higienos palaikymas gali padėti išvengti kenkėjų antplūdžio.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Melsvoji pasiflora

Melsvosios pasifloros auginimas, melsvosios pasifloros priežiūra, melsosios pasifloros vaisiai

Kalija

Kaip auginti kaliją, kalijos auginimas

Avokado medis

Avokado medžio auginimas, kaip prižiūrėti avokado medį

Filodendras

Filodendro auginimas, kaip rūpintis filodendru.

Difenbachija

Kaip prižiūrėti difenbachiją, difenbachijos auginimas

Juka

Jukos auginimas, kaip prižiūrėti juką, geriausios jukos auginimo sąlygos

Kalėdinis kaktusas

Kaip rūpintis kalėdiniu kaktusu, plokštenio priežiūra.

Monstera

Monsteros auginimas, kaip auginti monsterą, monsteros deliciosa priežiūra

Strelicija

Strelicijos auginimas, strelicijos augimo sąlygos

Dirvos rūgštingumas pH

Dirvos pH, koks jis kokiam augalui reikalingas?

Aglaonema

Kaip rūpintis aglaonema, aglaonemos auginimas, aglaonemos priežiūra

Sansevjera

Sansevjeros auginimas, kaip rūpintis sansevjera

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: