Šiltose klimato zonose avokadų medžiai gausiai ir gerai auga lauke. Gyvenant vėsesnėje klimato zonoje, apie avokadų auginimą dažniausiai net nepagalvojame, tačiau avokadą, kaip kambarinį augalą, galima nesunkiai užauginti iš jo sėklos. Tiesa, auginant avokadą namuose iš kauliuko, sulaukti šio augalo vaisių, net ir puikiomis sąlygomis, yra labai maža tikimybė. Tačiau tai gali būti puikus kambarinis augalas, nereikalaujantis daug dėmesio ir priežiūros.
Kaip užauginti avokado medį namuose
- Iš turimo avokado atsargiai išimkite kauliuką, jį kruopščiai nuplaukite, išvalykite ir nulupkite rudą odelę. Labai svarbu, jog turimas avokadas būtų gerai sunokęs, nesunokusio avokado sėkla neišleis šaknų.
- Į švarų ir sausą kauliuką, per visą jo apačią tolygiai, nedideliu kampu žemyn, įsmeikite tris dantų krapštukus – taip kauliukas vandenyje bus pamerktas iki pusės. Kai kurių avokadų kauliukai yra šiek tiek pailgi, o kitų – beveik apvalūs, tačiau visi kauliukai turi „apačią“ (iš kurios augs šaknys) ir „viršūnę“ (iš kurios augs daigas). Šiek tiek smailesnis galas yra viršus, o plokštesnis - apačia.
- Vandenyje panardintą kauliuką pastatykite ant saulėtos palangės. Geriausia naudoti skaidrų stiklą, kad lengvai matytumėte, kada pradeda augti šaknys ir kada reikia pakeisti vandenį. Norint išvengti pelėsių, bakterijų ar grybelių, vandenį rekomenduojama keisti kas 5-7 dienas.
Priklausomai nuo kambario temperatūros ir gaunamos saulės šviesos, šaknys ir daigas gali dygti nuo 4 iki 8 savaičių. Kai daigas bus apie 10-15 cm aukščio, kauliuką galima sodinti į žemę, paliekant viršutinę pusę kauliuko atvirą.
Avokado medžio priežiūra
Šviesa: Pasirinkite šiltą, saulėtą vietą, kol augalas išleis daugiau lapų. Iki kol augalas subręs, svarbu vengti tiesioginės saulės šviesos, tiesioginė saulė gali nudeginti pliką kamieną ir šakas.
Laistymas ir drėgmė: Patalpose auginamiems avokadams geriausiai tinka smėlinga dirva, labai svarbus geras drenažas. Avokadas gerai auga šiltoje temperatūroje - laikykite patalpoje, kurioje temperatūra yra 15-29°C. Tarp laistymų leiskite dirvožemiui šiek tiek išdžiūti. Avokadų medžiai nemėgsta nuolatinio drėkinimo. Kruopščiai palaistykite, kai viršutinis dirvos centimetras atrodo sausas. Jiems taip pat patinka didesnė drėgmė. Drėgmę galite padidinti purkšdami lapus arba šalia augalo pastatydami oro drėkintuvą.
Panašūs straipsniai
Melsvoji pasiflora
Melsvosios pasifloros auginimas, melsvosios pasifloros priežiūra, melsosios pasifloros vaisiai
Kalija
Kaip auginti kaliją, kalijos auginimas
Avokado medis
Avokado medžio auginimas, kaip prižiūrėti avokado medį
Filodendras
Filodendro auginimas, kaip rūpintis filodendru.
Difenbachija
Kaip prižiūrėti difenbachiją, difenbachijos auginimas
Juka
Jukos auginimas, kaip prižiūrėti juką, geriausios jukos auginimo sąlygos
Kalėdinis kaktusas
Kaip rūpintis kalėdiniu kaktusu, plokštenio priežiūra.
Monstera
Monsteros auginimas, kaip auginti monsterą, monsteros deliciosa priežiūra
Strelicija
Strelicijos auginimas, strelicijos augimo sąlygos
Dirvos rūgštingumas pH
Dirvos pH, koks jis kokiam augalui reikalingas?
Aglaonema
Kaip rūpintis aglaonema, aglaonemos auginimas, aglaonemos priežiūra
Sansevjera
Sansevjeros auginimas, kaip rūpintis sansevjera
Straipsniai
Instrukciniai straipsniai abėcėlės tvarka