Fikusai, dar kitaip vadinami figmedžiu, yra labai populiari ir paplitusi kambarinių augalų gentis, kuriai priklauso daugybė rūšių, todėl kiekvienas gali rasti patinkančią. Šie augalai vertinami dėl patrauklios lapijos ir gebėjimo prisitaikyti prie patalpų sąlygų.
Fikusų rūšys
Svyruoklinis fikusas (Ficus benjamina): pasižymi mažais, ovalios formos lapais. Tai viena dažniausiai kambariuose auginamų fikusų rūšių. Svyruoklinis fikusas turi nemažai populiarių rūšių, dažniausiai auginamos tokios rūšys kaip „Reginald“, „Variegata“, „Golden King“, „Starlight“, „Foliole“ ir „Natasha“.
Stambialapis fikusas (Ficus elastica): žinomas dėl plačių, blizgančių lapų. Suteikiant pakankamai šviesos, drėgmės ir trąšų, šis fikusas patalpoje gali užaugti iki 2-3 metrų. Populiariausios kambarinės stambialapio fikuso veislės yra „Tineke“, „Burgundy“, „Ruby“ ir „Robusta“.
Lyralapis fikusas (Ficus lyrata): Atpažįstamas dėl didelių, smuiko formos lapų. Tai populiarus interjero dekoro pasirinkimas, tačiau gali būti reiklesnis priežiūrai, kadangi reikalauja daug šilumos ir drėgmės.
Smulkusis fikusas (Ficus pumila): Vijoklinis augalas, dažnai naudojamas kabantiems krepšeliams arba kaip vijoklinis augalas. Jo lapai maži, širdelės formos. Šaltesnio klimato šalyse dažniausiai auginamas kaip kambarinis augalas, tačiau šiltesnėse šalyse dažnai auginamas lauke kaip gyvatvorė, gali tapti invaziniu.
Fikusų priežiūra
Šviesa: Fikusai paprastai mėgsta ryškią, netiesioginę ar išsklaidytą šviesą. Jie gali pakęsti tam tikrą pavėsį, tačiau gali neaugti esant silpnam apšvietimui. Paprastai jie gerai laikosi įprastoje patalpų temperatūroje. Venkite skersvėjų ar staigių temperatūros pokyčių. Žiemą laikykite ne mažesnėje kaip 16°C temperatūroje.
Laistymas ir drėgmė: Fikusams patinka, kai jų dirvožemis nuolat drėgnas, bet nepermirkęs. Laistyti maždaug kartą per savaitę. Prieš laistydami leiskite viršutiniam dirvos centimetrui išdžiūti. Fikusai gerai auga gerai drenuojamoje dirvoje. Tinka standartinis vazonų mišinys, į kurį pridėta perlito arba smėlio oro ir vandens pralaidumui. Šie augalai mėgsta vidutiniškai drėgną aplinką. Jei patalpoje sausa, gali padėti lapų purškimas, padėklas su vandeniu šalia augalo arba oro drėkintuvas.
Ligos ir kenkėjai: Fikusai gali būti jautrūs tokiems kenkėjams kaip žvynuotieji vabzdžiai, voratinklinės erkės ir miltligės. Stebėkite, ar nėra užkrėtimo požymių. Dėl staigių aplinkos ar priežiūros tvarkos pokyčių fikusų augalai gali numesti lapus, tačiau, nuolat juos prižiūrint, jie dažnai atsigauna.
Panašūs straipsniai
Melsvoji pasiflora
Melsvosios pasifloros auginimas, melsvosios pasifloros priežiūra, melsosios pasifloros vaisiai
Kalija
Kaip auginti kaliją, kalijos auginimas
Avokado medis
Avokado medžio auginimas, kaip prižiūrėti avokado medį
Filodendras
Filodendro auginimas, kaip rūpintis filodendru.
Difenbachija
Kaip prižiūrėti difenbachiją, difenbachijos auginimas
Juka
Jukos auginimas, kaip prižiūrėti juką, geriausios jukos auginimo sąlygos
Kalėdinis kaktusas
Kaip rūpintis kalėdiniu kaktusu, plokštenio priežiūra.
Monstera
Monsteros auginimas, kaip auginti monsterą, monsteros deliciosa priežiūra
Strelicija
Strelicijos auginimas, strelicijos augimo sąlygos
Dirvos rūgštingumas pH
Dirvos pH, koks jis kokiam augalui reikalingas?
Aglaonema
Kaip rūpintis aglaonema, aglaonemos auginimas, aglaonemos priežiūra
Sansevjera
Sansevjeros auginimas, kaip rūpintis sansevjera
Straipsniai
Instrukciniai straipsniai abėcėlės tvarka