Prieš nuspręsdami įsigyti bonsai medelį turite suvokti, kad jis reikalaus tiek daug laiko, tiek pinigų. Apskritai – tai ne kambarinis augalas. Geriausiai jis geba vešėti subtropiniame klimate, tad kartais paauginus namuose tenka su juo atsisveikinti. Neplanuokite įsigyti medelio, jeigu jam kambaryje negalite paskirti atskiro kampelio gyvenimui, tuo pačiu, jeigu neturite laiko investuoti į jo auginimą.
Taigi kaip parinkti vietą BONSAI medeliui? Apie priežiūrą galima rasti labai daug informacijos. Tačiau pirmas žingsnis, kurį turi padaryti kiekvienas įsigijęs šį mini medelį – surasti jam tobulą vietą gyvenimui. O tai sunkus darbas atsižvelgiant į tai, kad bonsai labai išrankūs.
1. Laikykite bonsai medelį tokioje vietoje, kur nėra daug tiesioginių saulės spindulių. Įprastai medeliai auga laukinėje gamtoje ir dėl savo „mažo ūgio“ jie nėra pratę gauti daug šviesos. Žinoma, jokiu būdų negali būti ir tamsu.
2. Jei medelis nedidelis, tokiu atveju jam reikalinga kokia nors pakyla. Dažniausiai rekomenduojama paskirti visą atskirą spintelę, kuri būtų bent pusės metrų aukščio. Nelaikykite jo tokioje pozicijoje, kuri būtų labai žemai visame kambaryje stovinčių daiktų atžvilgiu. Nebent pats bonsai labai užaugo.
3. Bonsai negali augti greta kitų gėlių. Jiems reikia vietos (net ir psichologine prasme). Geriausia, kad bonsai medelis konkrečiame kambaryje būtų vienintelis augalas. Tada jis jausis geriausiai ir sėkmingai augs.
4. Parinkus vietą bonsai medelių namams – jos keisti negalima. Jie mėgsta stabilumą, tad pasistenkite jų nekilnoti iš vienos vietos į kitą.
5. Jei nusprendėte bonsai laikyti atviroje vietoje (terasoje ar sode. Vasaros metu, žinoma) – tuomet privalote pasirūpinti, kad vėjas nenulaužtų šakelių.
6. Jei vasaros metu nusprendėte laikyti lauke – ten ir palikite visam sezonui. Nenešiokite tai į kambarį, tai į lauką. Sukurkite sąlygas nuo lietaus ir vėjo lauke.
Nepaisant to, kad bonsai reikalauja nemažai priežiūros – vien tinkamai parinkta vieta gali ženkliai palengvinti rūpinimąsi jais. Įvertinkite aplinkos veiksnius ir kai matysite, kad jau radote tobulą vietą – pasistenkite jos nekeisti. Bonsai medeliai mėgsta statišką gyvenimo būdą.
Panašūs straipsniai
Melsvoji pasiflora
Melsvosios pasifloros auginimas, melsvosios pasifloros priežiūra, melsosios pasifloros vaisiai
Kalija
Kaip auginti kaliją, kalijos auginimas
Avokado medis
Avokado medžio auginimas, kaip prižiūrėti avokado medį
Filodendras
Filodendro auginimas, kaip rūpintis filodendru.
Difenbachija
Kaip prižiūrėti difenbachiją, difenbachijos auginimas
Juka
Jukos auginimas, kaip prižiūrėti juką, geriausios jukos auginimo sąlygos
Kalėdinis kaktusas
Kaip rūpintis kalėdiniu kaktusu, plokštenio priežiūra.
Monstera
Monsteros auginimas, kaip auginti monsterą, monsteros deliciosa priežiūra
Strelicija
Strelicijos auginimas, strelicijos augimo sąlygos
Dirvos rūgštingumas pH
Dirvos pH, koks jis kokiam augalui reikalingas?
Aglaonema
Kaip rūpintis aglaonema, aglaonemos auginimas, aglaonemos priežiūra
Sansevjera
Sansevjeros auginimas, kaip rūpintis sansevjera
Straipsniai
Instrukciniai straipsniai abėcėlės tvarka