Filodendras
Atnaujinta: 2023-12-12

Filodendrų (Philodendron) augalų gentyje yra šimtai skirtingų lapinių augalų rūšių. Jų lapai paprastai būna dideli, žali ir blizgantys, dėl savo pritaikomumo patalpų aplinkoje dažniausiai auginami kaip kambariniai augalai. Dažniausiai pasitaiko dviejų rūšių filodendrų: vijoklinių ir nevijoklinių. Vijoklinės veislės užauga iki kelių metrų, paprastai joms reikia kokios nors atraminės konstrukcijos – grotelių ar kokosų pluošto pagalio. Nevijoklinių veislių lapai būna didesni ir auga vertikaliai, tačiau didesniam augalui taip pat dažnai reikalinga atrama.

Filodendro priežiūra

Šviesa: Šie augalai mėgsta ryškią, netiesioginę šviesą. Gali gyventi ir prastesniame apšvietime, tačiau gaunant mažai šviesos, augalas gali būti praretėjęs – tarp lapų bus dideli tarpai.

Laistymas ir drėgmė: Filodendrai mėgsta purią, ganėtinai rūgščią ir gerai drenuojamą dirvą. Vazonuose auginamų filodendrų dirvožemį patartina keisti kas kelis metus, nes šie augalai ypač jautrūs laistymo metu susidarančioms druskoms, dėl kurių lapai gali paruduoti ir pagelsti. Šie augalai paprastai mėgsta vidutinę dirvos drėgmę. Laistyti reikėtų, kai išdžiūsta viršutinis dirvožemio centimetras. Stenkitės vengti perlaistymo, nes dėl to gali pradėti pūti šaknys. Žiemą kambarinius augalus laistykite rečiau. Nelaikykite augalų žemesnėje nei 12 laipsnių temperatūroje. Patalpose saugokite juos nuo vėsaus skersvėjo a roro kondicionieriaus. Šiems augalams patinka drėgmė, todėl jei gyvenate sausame klimate, periodiškai augalą apipurkškite vandeniu arba pastatykite šalia jo oro drėkintuvą.

Dauginimas:  Filodendrai gali būti dauginami stiebo auginiais. Paprasčiausiai nupjaukite sveiką stiebą su keliais lapais ir įsišaknykite jį vandenyje arba tiesiai į dirvą. Kai kurios rūšys išaugina orines šaknis, kurias galima naudoti dauginimui.

Toksiškumas: Šie augalai turi kalcio oksalato kristalų, kurie gali būti nuodingi. Laikykite juos vaikams ir naminiams gyvūnams nepasiekiamoje vietoje.

Oro valymas: Filodendrai, kaip ir daugelis kambarinių augalų, yra žinomi dėl savo gebėjimo žymiai pagerinti patalpų oro kokybę filtruojant tam tikrus teršalus.

Konkrečios priežiūros instrukcijos gali skirtis priklausomai nuo jūsų filodendro rūšies, todėl, norint užtikrinti optimalų augimą ir sveikatą, verta išsiaiškinti konkrečius jūsų augalo poreikius.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Melsvoji pasiflora

Melsvosios pasifloros auginimas, melsvosios pasifloros priežiūra, melsosios pasifloros vaisiai

Kalija

Kaip auginti kaliją, kalijos auginimas

Avokado medis

Avokado medžio auginimas, kaip prižiūrėti avokado medį

Filodendras

Filodendro auginimas, kaip rūpintis filodendru.

Difenbachija

Kaip prižiūrėti difenbachiją, difenbachijos auginimas

Juka

Jukos auginimas, kaip prižiūrėti juką, geriausios jukos auginimo sąlygos

Kalėdinis kaktusas

Kaip rūpintis kalėdiniu kaktusu, plokštenio priežiūra.

Monstera

Monsteros auginimas, kaip auginti monsterą, monsteros deliciosa priežiūra

Strelicija

Strelicijos auginimas, strelicijos augimo sąlygos

Dirvos rūgštingumas pH

Dirvos pH, koks jis kokiam augalui reikalingas?

Aglaonema

Kaip rūpintis aglaonema, aglaonemos auginimas, aglaonemos priežiūra

Sansevjera

Sansevjeros auginimas, kaip rūpintis sansevjera