Araukarija
Atnaujinta: 2024-01-08

Araukarijos (Araucaria) - visžalių spygliuočių medžių ir krūmų gentis, kilusi iš Pietų pusrutulio. Kai kurios araukarijų rūšys, pavyzdžiui, Araucaria heterophylla yra labai populiarios kaip kambariniai augalai. Tai yra vieni iš nedaugelio spygliuočių, kurios galima auginti namuose. Araukarija pasižymi išskirtiniu, simetrišku augimu ir pakopinėmis šakomis. Jos minkšti, į spyglius panašūs lapai išsidėstę spirale aplink šakas. Nors kaip kambarinis augalas araukarija yra palyginti nedidelė, gimtojoje aplinkoje ji gali išaugti į didelį medį, kurio aukštis gali viršyti 30 metrų.

Araukarijos priežiūra

Šviesa: Araukarija mėgsta ryškią, netiesioginę šviesą. Gali pakęsti šiek tiek tiesioginių saulės spindulių, tačiau dėl pernelyg intensyvios saulės šviesos spygliukai gali paruduoti. Svarbu kas savaitę augalą sukioti, tokiu būdu jis augs lygus ir išlaikys dekoratyvumą.  Šiltuoju metų metu araukarija puikiai gyvena kambario temperatūroje, vasarą galima išnešti į lauką. Lauke laikyti išsklaidytoje saulės šviesoje. Žiemą laikyti 14-16 °C temperatūroje.

Laistymas ir drėgmė: Palaikykite nuolat drėgną, bet nepermirkusią dirvą. Laistykite, kai viršutinis dirvos centimetras šiek tiek išdžiūsta. Svarbu neleisti dirvai visiškai išdžiūti. Araukariją sodinkite gerai drenuojamoje, rūgščioje dirvoje. Gerai tinka standartinis kambarinių vazonų mišinys. Nors araukarija nėra pernelyg reikli, jai patinka vidutinė drėgmė. Jei oras sausas, drėgmę padidinkite augalą purkšdami arba šalia pastatydami padėklą su vandeniu ir akmenukais. Reguliarus purškimas taip pat užtikrins žalios spalvos išlaikymą visus metus.

Ligos ir kenkėjai: Spyglių rudavimas - taip gali atsitikti dėl per didelio laistymo, nepakankamo laistymo ar sauso oro poveikio. Atitinkamai sureguliuokite laistymo ir drėgmės lygį. Saugokitės kenkėjų, tokių kaip voratinklinės erkės ar žvynuotieji vabzdžiai.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Melsvoji pasiflora

Melsvosios pasifloros auginimas, melsvosios pasifloros priežiūra, melsosios pasifloros vaisiai

Kalija

Kaip auginti kaliją, kalijos auginimas

Avokado medis

Avokado medžio auginimas, kaip prižiūrėti avokado medį

Filodendras

Filodendro auginimas, kaip rūpintis filodendru.

Difenbachija

Kaip prižiūrėti difenbachiją, difenbachijos auginimas

Juka

Jukos auginimas, kaip prižiūrėti juką, geriausios jukos auginimo sąlygos

Kalėdinis kaktusas

Kaip rūpintis kalėdiniu kaktusu, plokštenio priežiūra.

Monstera

Monsteros auginimas, kaip auginti monsterą, monsteros deliciosa priežiūra

Strelicija

Strelicijos auginimas, strelicijos augimo sąlygos

Dirvos rūgštingumas pH

Dirvos pH, koks jis kokiam augalui reikalingas?

Aglaonema

Kaip rūpintis aglaonema, aglaonemos auginimas, aglaonemos priežiūra

Sansevjera

Sansevjeros auginimas, kaip rūpintis sansevjera