Kalėdinis kaktusas
Atnaujinta: 2023-11-22

Kalėdinis kaktusas arba plokštenis (schlumbergera) garsėja ryškiais, svyrančiais žiedais, žydinčiais šventiniu laikotarpiu ir yra labai populiarus kambarinio augalo pasirinkimas. Augalas kilęs iš pietryčių Brazilijos drėgnųjų miškų ir priklauso kaktusinių augalų šeimai. Nors šis augalas yra priskiriamas prie kaktusų, jis neturi spyglių, o ir priežiūra drastiškai skiriasi nuo dykumoje augančių kaktusų.

Kalėdinio kaktuso priežiūra

Šviesa: Kalėdinis kaktusas geriausiai gyvena šviesiose vietose, tačiau nemėgsta tiesioginių saulės spindulių. Vasarą galima laikyti lauke, pavėsyje, tačiau augalą reikia saugoti nuo vėsesnių orų ir šalnų. Augalui pradėjus žydėti, norint, kad žiedai išsilaikytų kuo ilgiau, stenkitės jo nesukioti ir neperstatinėti į kitas vietas. Šie kaktusai, palyginti su daugeliu kitų kaktusų rūšių, gerai auga žemesnėje temperatūroje. Jiems patinka 15-21 °C temperatūra dieną ir šiek tiek žemesnė naktį.

Laistymas ir drėgmė: Palaikykite nuolat drėgną, bet nepermirkusią dirvą. Laistyti reikėtų tik tada, kai viršutinis žemės sluoksnis yra sausas. Žydėjimo laikotarpiu svarbu palaikyti pastovią drėgmę, kad būtų skatinamas žiedų formavimasis. Naudokite gerai drenuojamą, rūgštesnį žemės mišinį. Tinkamas kaktusams arba orchidėjoms skirtas mišinys. Plokštenis mėgsta didesnę drėgmę, todėl, jeigu kambaryje sausas oras, praverstų oro drėkintuvas arba šalia augalo pastatyta lėkštė su vandeniu.

Dauginimas: Kalėdinius kaktusus galima lengvai dauginti iš stiebo auginių. Nukirpta stiebo atkarpą paliekama vieną ar dvi dienas išdžiūti, tuomet pasodinamą į smėlėtą dirvą. Kol augalas įsišaknys, svarbu žemę palaikyti drėgną.

Kalėdinis kaktusas yra ilgametis augalas, kuris, tinkamai prižiūrint, gali gyventi apie 30 metų. Tačiau dėl netinkamos priežiūros jis greitai gali pradėti džiūti, susirgti ir galiausiai, praradęs visą grožį, žūti. Svarbu suteikti augalui tinkamą kiekį šviesos ir drėgmės, saugoti nuo skersvėjų ir žemos temperatūros.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Melsvoji pasiflora

Melsvosios pasifloros auginimas, melsvosios pasifloros priežiūra, melsosios pasifloros vaisiai

Kalija

Kaip auginti kaliją, kalijos auginimas

Avokado medis

Avokado medžio auginimas, kaip prižiūrėti avokado medį

Filodendras

Filodendro auginimas, kaip rūpintis filodendru.

Difenbachija

Kaip prižiūrėti difenbachiją, difenbachijos auginimas

Juka

Jukos auginimas, kaip prižiūrėti juką, geriausios jukos auginimo sąlygos

Kalėdinis kaktusas

Kaip rūpintis kalėdiniu kaktusu, plokštenio priežiūra.

Monstera

Monsteros auginimas, kaip auginti monsterą, monsteros deliciosa priežiūra

Strelicija

Strelicijos auginimas, strelicijos augimo sąlygos

Dirvos rūgštingumas pH

Dirvos pH, koks jis kokiam augalui reikalingas?

Aglaonema

Kaip rūpintis aglaonema, aglaonemos auginimas, aglaonemos priežiūra

Sansevjera

Sansevjeros auginimas, kaip rūpintis sansevjera