Guzmanija (Guzmania) yra gražus ir egzotiškas kambarinis augalas, priklausantis bromelijinių augalų šeimai. Ji pasižymi ryškiais, blizgančiais, juostuotais lapais, kurie sudaro rozetę. Lapai gali būti vienspalviai žali arba su įvairiomis žymėmis ir raštais. Ryškiausia augalo ypatybė - spalvingos pažiedės, supančios centrinį žiedų kuokštą. Žiedkočiai gali būti ryškiai raudoni, oranžiniai, geltoni arba rausvi, suteikdami augalui spalvingumo. Tikrieji žiedai yra maži ir nepastebimi, paprastai paslėpti pažiedlapiuose. Guzmanija žydi tik kartą, tačiau žydėjimo metu išaugina „vaikučių“, kuriuos persodinus, vėl galima grožėtis šio augalo žiedu.
Guzmanijos priežiūra
Šviesa: Guzmanija mėgsta ryškią, netiesioginę šviesą arba lengvą šešėlį. Vasarą saugoti nuo tiesioginės saulės, žiemą laikyti daug šviesos gaunančioje vietoje. Augalą laikykite šiltoje aplinkoje, geriausiai 21-27°C vasarą, ne žemesnėje nei 15°C žiemą.
Laistymas ir drėgmė: Visi bromelijiniai augalai laistomi tiesiai į lapų rozetę, kurią vasarą ir pavasarį reikia nuolat laikyti pripildytą vandens. Vandenį naudokite nusistovėjusį, kambario temperatūros, jį žiede atnaujinti bent kartą per mėnesį. Žiemą augalą laistykite negausiai, tiesiai į žemę, stengdamiesi, kad dirvožemis būtų nuolat drėgnas, bet ne permirkęs. Šiems augalams patinka didelė drėgmė. Jei jūsų namuose sausa, drėgmę galite padidinti augalą purkšdami, šalia pastatydami padėklą su vandeniu ir akmenukais arba oro drėkintuvą. Guzmaniją sodinkite į gerai drenuojamą, rūgštų vazonų mišinį.
Dauginimas: Gėlė dauginama atžalomis, arba „jaunikliais“, kurie išauga augalo apačioje po to, kai jis pražysta. Šias atžalas galite atskirti ir auginti atskirai.
Ligos ir kenkėjai: Perlaistymas gali sukelti šaknų puvinį, todėl labai svarbu palaikyti dirvožemio drėgmės pusiausvyrą. Saugokitės tokių kenkėjų kaip žvynelinė ar miltligė, nes tai dažnai guzmaniją užpuolantys parazitai.
Panašūs straipsniai
Melsvoji pasiflora
Melsvosios pasifloros auginimas, melsvosios pasifloros priežiūra, melsosios pasifloros vaisiai
Kalija
Kaip auginti kaliją, kalijos auginimas
Avokado medis
Avokado medžio auginimas, kaip prižiūrėti avokado medį
Filodendras
Filodendro auginimas, kaip rūpintis filodendru.
Difenbachija
Kaip prižiūrėti difenbachiją, difenbachijos auginimas
Juka
Jukos auginimas, kaip prižiūrėti juką, geriausios jukos auginimo sąlygos
Kalėdinis kaktusas
Kaip rūpintis kalėdiniu kaktusu, plokštenio priežiūra.
Monstera
Monsteros auginimas, kaip auginti monsterą, monsteros deliciosa priežiūra
Strelicija
Strelicijos auginimas, strelicijos augimo sąlygos
Dirvos rūgštingumas pH
Dirvos pH, koks jis kokiam augalui reikalingas?
Aglaonema
Kaip rūpintis aglaonema, aglaonemos auginimas, aglaonemos priežiūra
Sansevjera
Sansevjeros auginimas, kaip rūpintis sansevjera
Straipsniai
Instrukciniai straipsniai abėcėlės tvarka