Laminato klojimas
Atnaujinta: 2024-01-19

Laminato grindys yra vienos iš populiariausių būdų uždengti grindis. Laminato grindys sąlyginai maža kaina, lengvai montuojamos ir ilgai tarnauja. Svarbu išsirinkti kokybiškas laminuotas grindis kurios gali sėkmingai tarnauti kelis dešimtmečius.

 

Geriausios laminato grindys

Kadangi grindų laminato yra labai daug jį gana sudėtinga išsirinkti. Elementariai  laminato grindis galima būtų skirstyti į ekonominės, vidutinės ir premium klasės. Kiekviena iš šių kategorijų turi savo požymius ir paklausą. Tikriausiai didžiausias iššūkis renkantis tai atskirti kai pardavėjas bando žemesnės klasės laminatą parduoti aukštesnės klasės kaina. Arba pernelyg padidina laminato grindų kainą. Perpratus laminato pasirinkimo kriterijus atvirkščiai galima nusipirkti aukštesnės kategorijos grindlentes už mažesnę kainą. Dėl didelės konkurencijos kai  kada pasitaiko realios nuolaidos.

Geriausios laminato grindys
Geriausios laminato dailylentės atsparios aplinkai, drėgmei. Geriausią laminatą galima itin lengvai sudėti. 

Išsirinkti tinkamas laminato grindlentes galima supratus jų kainą formuojančias dalis. Didelę laminuotų grindlenčių kainos dalį sudaro pagrindas. Pagrindas dažniausiai būna iš presuotų medžio plaušo/dulkių   plokščių. Atpažinti kokybišką pagrindą su tam tikromis išlygomis bus galima pagal svorį. Didesnis plokštės svoris rodo didesnį plokštės tankį. Didesnis tankis didele dalimi įtakoja garso izoliaciją, atsparumą drėgmei, patikimumą. Tankis skaičiuojamas kg/m3, mažesnio tankumo MDF mažiau kaip 850 kg/m3 ir didesnio tankumo HDF / HPL  850+ kg/m3. Nuo pagrindo tvirtumo dažnai priklauso ir spynos/sujungimo patikimumas. Būtent dėl spynos ekonominės klasės grindlentes tenka dėlioti visa eile. Pagrindo apačia turi papildomą stabilizuojantį sluoksnį iš HPL, plastiko ar kitokios tvirtos ir plastiškos medžiagos. Pagrindas  gana smarkiai įtakoja garso izoliaciją.

Filmas apie laminato klojimą , laminato klojimo instrukcija Youtube

 

 

 

Laminato atsparumo klasės

Ant pagrindo dedamas paveikslėlis ir laminuojamas. Laminuotas paviršius saugo plokštę nuo susidėvėjimo. Laminato kokybė įtakoja atsparumą trinčiai. Laminato charakteristikos apsprendžiamos keliais rodikliais. Dažniausiai ant dėžių rašoma  laminato atsparumo klasė. Kuo skaičius didesnis tuo laminuotos grindys atsparesnės aplinkos poveikiui. Anksčiau gyvenamosioms patalpoms būdavo naudojami 21, 22, 23 klasės laminatai. Dabar jau tokių net sunku surasti, žemiausia klasė daugelyje parduotuvių 31.

31 laminato atsparumo  klasė rekomenduojama naudoti retai naudojamose patalpose kaip miegamasis.

32 laminato atsparumo klasė  naudojama vidutinio naudojimo patalpose, tas pats miegamasis, rečiau naudojamos sodybos svetainė.

33 laminato atsparumo klasė skirta dažnai naudojamoms patalpoms kaip svetainė.
34 laminato atsparumo klasė skirta itin dažnai naudojamoms patalpoms, gali būti naudojama komercinėse patalpose.

Laminato atsparumo klasės
Perkant didesnį kiekį laminato pravartu pasitikėti ne tik apžiūrėti užrašus, bet ir paprašyti ir dokumentus bei sertifikatus.

Atsparumo klasės gali būti užrašytos ant dėžės, tačiau nepatvirtintos nepriklausomų sertifikavimo centrų tyrimais. Reikėtų kritiškai vertinti itin pigias laminuotas grindlentes kurioms deklaruojama pvz 33 atsparumo klasė. Kaip kritiškai reikia vertinti užrašūs AQUA, WATER RESIST ant pigaus laminato.
Dar viena svarbi charakteristika yra atsparumas nusitrynimui. Laminato grindlentės skirstomos į AC1, AC2, AC3, AC4, AC5, AC6 klases. Aukštesnė klasė rodo, kad laminato gindys bus atsparenės nusitrynimui.

Dažnai gamintojai pristato papildomai naudojamas technologijas kurios padidina atsparumą susidėvėjimui ir nutrynimui. Pavyzdžiui aliuminio oksidas. Tačiau retai rašomas aliuminio oksido kiekis nuo ko priklauso kiek bus geresnis laminato lentos atsparumas.
Iš praktikos galima apibendrinti, kad dideliuose statybos prekybos centruose ekonominės klasės laminatą bandoma parduoti už vidutinės klasės kainą. Dizaino parduotuvės dažniausiai siūlo vidutinės ir premium klasės laminatą už kosminių technologijų laminato kainą. Dažniausiai dideli specializuoti grindų prekybos salonai prekiauja vidutine ir premium  klase adekvačiomis kainomis.

 

Laminato grindų dizainas

Laminato viršutinė dalis susideda iš piešinio ir laminato. Tai gali būti vientisas sluoksnis klijuojamas ant pagrindo. Laminato piešinių yra labai daug. Populiariausi piešiniai imituojantys medieną ir akmens paviršių. Laminato spalvos gali pasikeisti su laiku. Pigūs laminatai dažniausiai nėra atsparūs ultravioletui ir praranda originalią spalvą.

Brangesnių laminato grindlenčių paviršius gali turėti reljefą atkartojantį piešinį.

Laminato grindų dizainas

Laminato grindlenčių jungimas gali atskleisti klasę pagal kainą.

Pigiausios laminuotos grindlentės jungiasi be griovelių. Tai nepraktiška. Keičiantis parametrams gali atsirasti pastovus tarpas tarp laminato lentų.

Brangesnės grindinės lentos dažniausiai turi didesnį ar mažesnį griovelį. Laminato dailylentės su gilesniu grioveliu panašios į medžio masyvo lentas. Mažesnis griovelis panašus į parketlentes.

 

Pasiruošimas laminato klojimui

Laminato grindys klojamos ant lygaus paviršiaus. Greičiausiai sutvarkyti grindų paviršių užims daugiau laiko nei sumontuoti laminuotas grindlentes. Išlyginti grindų paviršių galima keliais būdais. Betoninis paviršius gali būti išlygintas naudojant savaime išsilyginančius mišinius. Grindys gali būti išlyginamos naudojant plokštes. Sparčiai ima populiarėti gipskartoninės plokštės grindims. Norint gauti lygų ir tvirtą pagrindą klojama dviem eilėmis plokštes tarpusavyje sujungiant.

Laminuotų grindų pagrindo paruošimas
Viršutinė gipskartoninių plokščių eilė montuojama statmenai apatinei. Toks gipskartonio plokščių pagrindas tinka elektriniam šildymui įrengti.

 

Paklotas laminuotoms grindims

Po laminuotomis grindimis dedamas paklotas. Naudojami įvairių tipų paklotai laminuotoms grindims.

Paklotas laminatui
Pakloto storis parenkamas atsižvelgiant į grindų lygumą. Dažniausiai gerai paruošus pagrindą pilnai pakaks 3mm pakloto. Pigiausias yra pūsto polietileno grindų paklotas. Brangesni ir geresnes sąvybes turi kamštiniai grindų paklotai.

Paklotas laminato grindims

Paklotas dedamas ant švariai išvalyto pagrindo. Tarpusavyje paklotas suklijuojamas juosta. Galima naudoti pakavimo juostą.

 

Laminuotų grindų klojimas

Laminato dėžės įnešamos į patalpą kur bus klojamos grindys prieš 2 dienas. Reikėtų, kad  laminatas susilygintų su patalpos temperatūra ir drėgme.

Išpakavus verta apžiūrėti lentas ir susidėlioti piešinį. Skirtingose įpakavimuose gali būti kiek skirtingų atspalvių lentos, tai labai dažnai pasitaiko. Mėgstama išdėstyti laminato lentas taip , kad gretimų lentų piešinys nesikartotų.

Laminato lentos klojamos nuo kampo iš kairės į dešinę. Pigios laminato lentos vis dar gali būti jungiamos per visą ilgį. Tačiau dauguma laminato lentų montuojamos po vieną. Reikėtų paskaičiuoti, kad pirmosios eilės galinė lenta nebūtų trumpesnė kaip 40 centimetrų.

Laminato sujungimas

Laminato grindlentė statoma apie 45 laipsnių kampu. Dažniausiai atstumas tarp grindlenčių būna keli milimetrai. Atstumas priklauso nuo konkrečių sujungimo spynų. Atstumai tarp gretimų lentų jungimų yra ne mažiau kaip 15 centimetrų. Leidžiamus atstumus dažniausiai nurodo gamintojas.

Laminatas prie sienos
Laminuotoms grindlentėms reikėtų palikti tarpus nuo sienos. Dažniausiai tai būna apie 10mm. Reikiamą tarpą nurodo konkrečių laminato lentų gamintojas

Laminato klojimas

Pilnai grindlentė įlenda po papildomo pakalimo. Geriausiai pirmą pakalimą daryti lentos viduryje, tada tolimiausiame kampe, prie spynos sujungimo. Tada dar pakalti per sujungimą. Po pakalimo lenta pilnai nusileidžia.

Pakalimui galima naudoti tos pačios laminato lentos gabalą. Yra ir laminato klojimui skirtos specialios pakalimo lentos. Jas geriau naudoti kai laminatas mažesnio tankio.

Laminato lenta kalama iš šono pilnai įstumiant spyną.

Kraštinė laminato lenta

Kraštinė lenta iš šono įstumiama naudojant pakalimo įrankį. Kai kurioms lentoms gali reikėti prispausti kraštelį kaip tai matoma šioje nuotraukoje.

 

Laminato lentų pjovimas

Laminato lentos labai lengvai pjaustomos naudojant siaurapjūklį. Pjovimo pusė priklauso nuo pjūklelio. Dažniausiai pjaunant viena pjūvio pusė iškramtoma. Padarykite bandomąjį pjūvį ir matysite kuri pusė iškramtoma. Iškramtoma ta pusė į kurią nukreipti pjūklelio dantukai.

Pjūkleliai laminatui

Pjūklelis su žemyn nukreiptais dantukais drasko kitą pusę. Tokiu atveju piešiama pjovimo linija ant gerosios laminato lentos pusės.

Laminato pjovimas

Pjovimo linija

Laminato apėjimas aplink vamzdzius

Laminatą nesudėtinga apipjauti aplink radiatorių vamzdžius. Taisyklinga skylė bus naudojant plunksninį grąžtą. Jei vamzdis toliau nuo sienos dartoma skylė ir sujungiama siaurapjūkliu. Likęs galiukas uždedamas pridėjus lentą. Galiukas gali būti priklijuojamas prie lentos šonų.

 

Laminatas šildomoms grindims

Laminato lentos puikiai tinka ant šildomų grindų. Tai gali būti vandeniu šildomos grindys ir elektra ar infraraudonaisiais spinduliais šildomos grindys. Geriausios yra didesnio tankumo laminuotos grindys.

Laminatas šildomoms grindims

Laminato grindys gali būti klojamos ant infraraudonųjų spindulių šildančios plėvelės. Plėvelė dedama ant specialaus pakloto. Ant  šildančios infraraudonųjų spindulių plėvelės klojama stabilizuota polietileno plėvelė.

Filmas instrukcija apie laminato klojimą, laminato klojimas youtube

 

 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Laminato klojimas

Geriausios laminuotos grindys, laminato grindų montavimas, kaip išsirinkti laminato grindis, laminato atsparumo klasės, madingas laminatas

Perdangų garso izoliacija

Perdangų tipai ir trys smūgio garso izoliacijos sprendimai. Lengvų ir gerai garsą izoliuojančių grindų ant perdangos įrengimas. Pakabinamos ir bepakabės lubos.

Grindų įrengimas

Grindys ant grunto, juodgrindės, plėvelės naudojimas grindų konstrukcijoje, grindų šiltinimas, armavimas, betonavimas, grindų dangos.

Vonios kambario įrengimas

Vonios kambarys, kaip įrengti vonios kambarį, vonios kambario planavimas, vonios kambario dizainas, vonios kambario hidroizoliacija, santechnika vonios kambariui, dušo kabinos montavimas

Sausų grindų įrengimas

Sausos grindys, grindų elektriniam ir infraraudonajam šildymui įrengimas, A++ klasės grindų įrengimas

Grindų šiltinimas

Grindų apšiltinimo įrengimas, grindų šiltinimo įrengimas, polistireninis putplastis grindų apšiltinimui, betonuojamų grindų šiltinimas,

Hidroizoliacija vonios kambaryje

Vonios kambario hidroizoliacija, hermetikai ir hidroizoliacinės juostos grindims, kaip hidroizoliuoti vonios grindis

Vidaus apdaila

Vidaus apdailos planavimas, svetainės, virtuvės ir kitų patalpų dizainas, Tinkavimas, gipskartonio montavimas, gruntavimas, glaistymas, dažymas, vidaus durys, tapetavimas, apdaila akmeniu, grindų įrengimas

Liejamų grindų įrengimas

Liejamos grindys, besiūlių polimerinių, poliuretano, epoksidinių grindų įrengimas

Plytelių klijai

Klijai plytelėms, kaip klijuoti plyteles, elastingi, greitai kietėjantys klijai plytelėms ir plokštėms, pagrindo paruošimas klijavimui

Vandeniu šildomų grindų įrengimas

Kaip įrengti vandeniu šildomas grindis, šildomų grindų izoliavimas, šildymo vamzdžių išvedžiojimas

Statybiniai klijai

Klijai statyboms, buičiai, klijai medienai, klijai metalui, plastikui, klijai lauko darbams, klijai plėvelėms, elastingi klijai, stiklo klijai, plytelių klijai

Produktai kategorijos horizontalus spec

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Grindinio šildymo termostatas Grindinio šildymo automatika Elektrinio Grindinio šildymo Automatika, Vandeninio Grindinio šildymo Automatika
Klijuojamos_vinilines_grindys_Kaune Vinilinės grindys Kaunas Vinilo Grindys Kaunas

Statybos video filmai

Grindų šiltinimo instrukcija

Kaip šiltinti grindis, grindų šitinimas putplasčiu, juodgrindžių įrengimas, sausų grindų sistema

Verslo skelbimai

Įmonių verslo skelbimai kuriuose gali būti nuo vienos iki 10 įmonių kontaktai

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: