Hidroizoliacija vonios kambaryje
Atnaujinta: 2022-12-09

Sienų ir grindų hidroizoliacija būtina tiek sename, tiek naujame vonios kambaryje.  Priklausomai nuo to, kiek vandens gali pasiekti plokštumą, koks jo pobūdis ir kokia pagrindo būklė, parenkamos hidroizoliacinės medžiagos.

Hidroizoliacija vonios kambaryje reikalinga grindyse ir sienų plotams, kuriuos tiesiogiai gali veikti vanduo. Hidroizoliacijos pasirinkimą lemia pagrindo tipas ir vandens apkrovos lygis, t.y., reikia įvertinti, ar paviršius saugomas tik nuo besitaškančio vandens, ar reikia izoliuoti vandenį, kuris sukuria slėgį, koks yra, pavyzdžiui, dušo pado arba trapo grindyse zonose.

hidroizoliacija vonios kambaryje

Rekomenduojama hidroizoliuoti visą grindų plotą ir dušo kabinos, vonios bei praustuvo zonas. Toks  hidroizoliavimo būdas priimtas Vokietijoje, taip pat ir visoje žemyninėje Europoje. Skandinavijos šalyse yra priimta izoliuoti visas vonios kambario plokštumas. Dėl to patiriami didesni kaštai, bet eliminuojamos žmogiškųjų klaidų galimybės.

 

vandens-poveikio-zonos-vonios-kambaryje
Vandens poveikio zonos vonios kambaryje, kurias pagal daugelio Europos šalių standartus privaloma hidroizoliuoti

Hidroizoliacijai naudojamos teptinės mastikos arba specialios plėvelės. Ką rinktis, priklauso nuo pagrindo. Jei pagrindas yra stabilus, gelžbetonio, mūro, betono, išlyginamasis grindų sluoksnis, puikiai tinka teptinė hidroizoliacija. Jei pagrindas yra kelių medžiagų derinys ir kyla abejonių, ar teptinė hidroizoliacija gerai sukibs su pagrindu, ar stabili bus viršutinė plytelių danga, geriau naudoti specialią hidroizoliuojančią plėvelę.

Vonios kambario grindų remontas

Senuose vonios kambariuose hidroizoliacija paprastai būna jau susidėvėjusi ir neveikia, tad atliekant vonios kambario remontą ją būtina atnaujinti.

Nerekomenduojama hidroizoliacijos įrengimui ir plytelių klijavimui naudoti cetrio, MDP, OSB ar panašių plokščių. Jose yra medienos ir drėgnose patalpose tokios plokštės nebus stabilios. Grindų įtrūkimams uždengti, paviršiui išlyginti ir stabiliai konstrukcijai suformuoti  yra pritaikytos vos 6 mm storio cementinės Knauf Aquapanel Cement Board Floor Tile Underlay grindų plokštės. Šios plokštės atsparios drėgmės poveikiui ir pelėsiui. Tuo pačiu puikiai tinka plytelėms klijuoti.

Šios cementinės plokštės nekeičia matmenų dėl drėgmės, bet praleidžia vandenį, t.y., nėra atstumiančios vandenį, todėl būtina naudoti hidroizoliaciją. Jos yra 100-u procentų atsparios vandens ir drėgmės poveikiui, drėgmės poveikis nei gadina plokštę, nei stipriai ją deformuoja. Be to, plokštė yra visiškai mineralinė, todėl ji nėra palanki terpė veistis mikroorganizmams, pelėsiui.

Aquapanel grindų plokštės cementinės ir iš abiejų pusių padengtos  stiklo pluošto armuojančiu tinklu, tvirtos, jas galima montuoti ant medinių juodgrindžių, taip pat galima naudoti kaip tarpinį sluoksnį tarp OSB ar kitų plokščių bei plytelių.  Kadangi šių plokščių storis nedidelis, jos nedaug tepakelia grindis, neatsiranda problemų dėl durų varstymo, tad vonios kambario remontui tai idealiai tinkantis produktas.

Cementinės plokštės sukuria tinkamą plytelėms pagrindą. Plytelės žymiai patikimiau prikimba prie mineralinio, gerai įgeriančio paviršiaus nei prie organinio ir dar padengto tam tikru laku OSB plokščių paviršiaus.

 

Aquapanel ploste
Kaip tarpinis sluoksnis remontinės Knauf Aquapanel Cement Board Floor Tile Underlay plokštės tinka ant OSB ir kitų medienos plokščių, Aquapanel plokščių paviršius gerai sukimba su plytelių klijais.

Grindims su remontinėmis Knauf Aquapanel plokštėms įrengti reikalingos papildomos medžiagos:

 • Aquapanel Grundierung gruntas (arba Knauf Spezialhaftgrund gruntas, šis gruntas yra patvirtintos sistemos dalis),
 • elastingi Knauf klijai (rekomenduojami K4),
 • savisriegiai AQ Maxi SN 25 mm,
 • Aquapanel siūlių armavimo juosta.

Norint užsitikrinti medžiagų suderinamumą ir ilgą konstrukcijos tarnavimo laiką geriausia naudoti sistemines vieno gamintojo medžiagas.

Grindinių Aquapanel plokščių klijavimas

OSB plokštes, senas plyteles prieš dengiant Aquapanel grindų plokštėmis reikia gruntuoti. Gruntavimui geriausia naudoti specialų gruntą Knauf Spezialhaftgrund, kuris ne tik užtikrina gerą sukibimą, bet ir papildomai saugo medinį ar medienos turintį pagrindą nuo drėgmės poveikio. Cementinėms plokštėms klijuoti naudojami elastingi K4 klijai.

grindiniu aquapanel ploksciu klijavimas
Plokštės pradedamos klijuoti nuo tolimiausio kampo. Plokščių siūlės neturi sutapti, jos turi būti nutolusios mažiausiai per 20 cm. Tarpai tarp plokščių – ne didesni nei 3-5 mm.

grindiniu aquapanel ploksciu klijavimas

Suklotos plokštės prisukamos AQ Maxi SN 25 mm varžtais, 8-9 varžtai vienoje kraštinėje per 15 mm nuo briaunos. Siūlės užpildomos elastingais plytelių klijais K4 ir dengiamos 10 cm pločio armavimo juosta Knauf Aquapanel Tape. Išdžiūvus klijams siūlėse, galima klijuoti plyteles.

Hidroizoliacinė mastika

Dažniausiai vonios kambario sienoms ir grindims hidroizoliuoti naudojama teptinė hidroizoliacija. Viena iš patogiausų ir populiariausių - Knauf Flächendicht - tai naudojimui paruošta tepama dispersinė masė.  Ji tinkama ant beveik visų įprastų pagrindų:

 • betono, akytbetonio;
 • kalkinių, kalkių ir cemento, cementinių tinkų;
 • cementinių plokščių, cementinių grindų;
 • medienos drožlių plokščių (V100);
 • gipsinio tinko, gipso blokelių;
 • gipskartonio ir gipso plaušo plokščių;
 • kalcio sulfato ir anhidrito liejamųjų grindų;

Tepama hidroizoliacija


Knauf
 tepama hidroizoliacija Flächendicht yra tinkama naudoti kartu su cementiniais plytelių klijais bei tarpams užpildyti naudojamu silikonu ar cementiniu užpildu. Be teptinės hidroizoliacijos sistemoje  naudojami papildomi komponentai:

 

produktai hidroizoliacijai
Hidroizoliacijai rekomenduojama naudoti vieno gamintojo sisteminius produktus  – tik tokiu atveju gaunamas medžiagų suderinamumas ir ilgesnis tarnavimo laikas.

Tepamąją hidroizoliaciją galima dengti voleliu, teptuku arba glaistikliu. Pagrindo paruošimas standartinis: jis turi būti lygus, švarus, be sukibimui trukdančių sluoksnių.

Hidroizoliavimo darbai

Darbo metu patalpos ir pagrindo temperatūra turi būti 15–25 laipsnių šilumos, grindinis šildymas turi būti išjungtas prieš 2 paras. Hidroizoliacijos džiūvimą galima pagreitinti patalpas vėdinant, bet ne radiatoriais ar karšto oro šildytuvais.

Visuomet pirmiausia reikėtų hidroizoliacijos sluoksniu padengti sienas ir išklijuoti plytelėmis ar plokštėmis. Paliekama tik sieninių plytelių apatinė eilė – ji klijuojama tik tuomet, kai jau būna suklijuotos grindų plytelės. Po to hidroizoliuojamos grindys ir jų paviršius dengiamas numatyta danga.

Svarbu dirbant nepažeisti hidroizoliacinio sluoksnio, jei laikysitės darbų eilės, taip neatsitiks.

 1. Gruntavimas prieš hidroizoliaciją

gruntavimas pries hidroizoliacija

Prieš dengiant hidroizoliacinį sluoksnį rekomenduojama pagrindą gruntuoti. Normaliai įgeriantiems paviršiams naudokite Knauf Tiefengrund giluminį gruntą, silpnai arba stipriai įgeriantiems paviršiams – Knauf Spezialhaftgrund gruntą. Šis gruntas naudojamas ir medinių pagrindų gruntavimui. Jis džiūsta ne trumpiau kaip 2 val.

 1. Sienos ir grindų jungties hidroizoliavimas

sienos ir grindu jungties hidroizoliavimas

Sienų ir grindų sandūrų zonoje gausiai ir tolygiai užtepkite Knauf  Flächendicht hidroizoliacijos. Po to nedelsiant į šviežią sluoksnį įplukdykite elastingą hidroizoliacijos juostą Knauf Flächendichtband, nestipriai prispauskite, pakoreguokite lygumą ir įspauskite buku glaistikliu.

Knauf Flächendichtband elastingos hidroizoliacijos juostos kraštus padenkite dar šviežiais pirmojo sluoksnio likučiais. Vėliau dengiamas antras ir, jeigu reikia, trečias hidroizoliacijos sluoksnis.

 1. Kampų hidroizoliavimas

kampų hidroizoliavimas
Kampų zonoje teptuku arba kailiniu voleliu gausiai tolygiai užtepkite neskiestos Knauf Flächendicht  hidroizoliacijos.  Knauf Dichtecke Innen hidroizoliacijos vidinius kampus nedelsdami įplukdykite į šviežią sluoksnį, prispauskite ir išlyginkite plastikiniu glaistikliu arba buku metaliniu glaistikliu. Turi nelikti tuščių ertmių. Po to Knauf Dichtecke hidroizoliacijos kampus užtepkite dar šviežiais pirmojo sluoksnio likučiais. Išoriniams kampams naudokite Knauf Dichtecke Außen hidroizoliacijos kampus.

Knauf  Flächendichtband elastingos hidroizoliacijos juostos ir Knauf  Dichtecke hidroizoliacijos kampų sandūra turėtų persidengti ne mažiau kaip 5 cm.

 1. Zonų aplink vamzdžius hidroizoliavimas

zonu-aplink-vamzdzius-hidroizoliavimas
Aplink vamzdžio įvadą teptuku arba voleliu gausiai ir tolygiai užtepkite neskiestos Knauf Flächendicht hidroizoliacijos. Pasirinkite Knauf  Dichtmanschette hidroizoliacinį manžetą: jis yra tinkamo dydžio, jei vidinė sandarinimo zona prie išlendančio vamzdžio priglunda ne mažiau kaip 3 mm. Knauf Dichtmanschette hidroizoliacinį manžetą nedelsiant įplukdykite į šviežiai padengtą sluoksnį, nestipriai paspauskite, pritaikykite ir išlyginkite glaistikliu, po to užtepkite dar šviežiais pirmojo sluoksnio hidroizoliacijos likučiais.

Jei susiformuos raukšlės ar oro burbuliukai, hidroizoliacijos sluoksnis bus laidus vandeniui. Manžetai turi būti tinkamai padengti hidroizoliacija, kad susidarytų tolygus, homogeninis sluoksnis.

Po to, kai išdžiūsta pirmas hidroizoliacijos sluoksnis, padenkite antrą ir leiskite džiūti apie 6 val. Išdžiūvusios hidroizoliacijos sluoksnis turi būti apie 0,5 mm storio.

Pradėkite klijuoti plyteles nuo antros eilės nuo grindų. Plytelių siūles galima užglaistyti praėjus 1–3 paroms nuo klijavimo.

Sutvarkius sienas, reikėtų suskubti šlapiojoje zonoje hidroizoliuoti grindis. Jeigu grindys nelygios, jos pirmiausia šlifuojamos arba išlyginamos specialiais grindų išlyginamaisiais mišiniais. Jei patalpos grindys bus šildomos elektriniais kabeliais, tuomet naudojamas temperatūrų pokyčiui atsparus išlyginamasis grindų mišinys.

Grindys nuvalomos ir gruntuojamos. Normaliai įgeriantiems paviršiams naudokite Knauf  Tiefengrund giluminį gruntą, silpnai arba stipriai įgeriantiems paviršiams – Knauf Spezialhaftgrund gruntą.  Jis džiūsta ne trumpiau kaip 2 val.

 1. Trapo ir grindų hidroizoliavimas

trapo ir grindu hidroizoliavimas
Švariai nuvalykite trapo sritį ir uždėkite pagalbinį centravimo elementą. Knauf Butyl-Dichtmanschette hidroizoliaciniai manžetai yra lipnūs. Patogesniam darbui antroje manžeto pusėje yra į dvi dalis padalyta apsauginė plėvelė. Hidroizoliacinis manžetas turėtų būti  uždėtas tiksliai grindų trapo centre. Jo ir pagalbinio centravimo elemento sandūra turėtų būti ne mažesnė kaip 5 cm. Pašalinkite vieną apsauginės plėvelės dalį. Uždėkite Knauf Butyl-Dichtmanschette hidroizoliacinį manžetą ir jį užfiksuokite. Po to nuimkite antrą plėvelės pusę ir taip pat užfiksuokite. Manžetą tvirtai prispauskite voleliu. Neturi likti oro pūslių. Plastikiniu ritinėliu arba panašiu įrankiu tvirtai prispauskite prie pagrindo ir trapo jungties. Tada visą grindų plotą ištepkite pirmu Knauf Flächendicht hidroizoliacijos sluoksniu. Pirmasis sluoksnis išdžiūva per 2-3 val.  Kai užteptas sluoksnis išdžiūva, tepamas antras Knauf  Flächendicht hidroizoliacijos sluoksnis.

Daugiau problemų kyla, jei teptinė hidroizoliacija su pagrindu sukimba prastai. Prastą sukibimą dažniausiai lemia dvi priežastys: įvairių medžiagų, trupantis, tepantis pagrindas ir/arba netinkamas gruntas. Tokiu atveju saugesnė yra ritininės plėvelės hidroizoliacija.

Hidroizoliacinė plėvelė vonios kambariui

Prastai su teptine hidroizoliacija sukimbantiems pagrindams viduje ir lauke rekomenduojama naudoti ritininę hidroizoliaciją Knauf Abdichtungs- & Entkopplungsbahn. Knauf plėvelinė hidroizoliacija gaminama iš polipropileno plaušinio yra  lanksti, plona (1,5 mm), iš abiejų pusių padengta flisu. Ji naudojama ant kritinių pagrindų, t.y., pagrindų, kurie gali judėti, deformuotis ir taip iškilnoti ar suskaldyti plyteles.

Hidroizoliacinė Abdichtungs- & Entkopplungsbahn plėvelė naudinga tiems atvejams, kai reikia klijuoti plyteles ant plokščių su mediena (pavyzdžiui, OSB, Cetris, Minerit ir panašių), ypač daug tokių paviršių pasitaiko karkasinėje statyboje. Priklijuoti plytelę prie OSB ar Cetris plokštės nėra problema, problema yra šitų plokščių siūlės, jos yra aktyviai judančios.

hidroizoliacine knauf plevele
Hidroizoliacinė Knauf plėvelė

Beje, ši plėvelė tinka terasų ir balkonų grindų hidroizoliacijai. Naudojama ir tais atvejais, kai norima paviršių atriboti nuo pagrindo, t.y., kai pagrindas suskilinėjęs arba iš įvairių medžiagų. Tokiais atvejais kyla rizika, kad siūlės ar skilimai gali atsikartoti ir plytelių dangoje, plytelės gali skilti. Ypač tai aktualu klijuojant didelio formato arba skilias plyteles ar plokštes, pvz., natūralaus akmens. Knauf Abdichtungs- & Entkopplungsbahn sukuria skiriamąjį sluoksnį, kuris padeda išvengti tokio tipo galimų problemų.

Ritininė hidroizoliacinė danga atspari temperatūros svyravimams, tempimui, gerai sukimba  su cementiniais plono ir vidutinio sluoksnio klijais bei Knauf Flächendicht teptine hidroizoliacija. Pagrindas turi būti kietas, švarus, sausas, neišteptas alyva, tepalu ir be kitų sukibimą trukdančių medžiagų. Būtina nuvalyti dulkes, pašalinti dažų ir skiedinio likučius.  Tačiau hidroizoliacinė danga Knauf Abdichtungs- & Entkopplungsbahn netinka nelygiems pagrindams. Plyšius, įdubas reikia užlyginti prieš dangos klojimą.

Be hidroizoliacinės plėvelės sistemoje naudojami:

 • Knauf Tiefengrund - giluminis gruntas visiems mineraliniams įgeriantiems pagrindams.
 • Knauf Spezialhaftgrund - gruntas skirtas mediniams pagrindams, OSB plokštėms, neįgeriantiems pagrindams, pvz. senos plytelės ar teraco grindys.
 • Klijai hidroizoliacinei dangai klijuoti: cementiniai greito stingimo elastingi plytelių klijai Knauf K6 arba Knauf Flexkleber schnell.
 • Knauf Power-Elast - klijuojantis hermetikas sandūrų siūlėms.

Taip pat, kaip ir dirbant su teptine hidroizoliacija, gali būti naudojami:

 • Knauf Flächendichtband - elastinga hidroizoliacinė juosta vidiniams sienų kampams bei jungčiai tarp sienos ir grindų
 • Knauf Dichtmanschette - hidroizoliaciniai manžetai vamzdžių įvadams izoliuoti.
 • Knauf Dichtecke - hidroizoliacijos kampai.
 • Knauf Butyl-Dichtmanschette - hidroizoliaciniai manžetai naudojami trapo zonos izoliavimui.

Hidroizoliacinės  plėvelės klojimas ant sienos

Pirmiausia tepamas K6 klijų sluoksnis. Tada Abdichtungs- & Entkopplungsbahn hidroizoliacija įplukdoma  į klijų sluoksnį ir tvirtai prispaudžiama išstumiant orą. Klijų visada reikia užtepti tokį plotą, kad hidroizoliacine plėvele jį galima būtų uždengti, kol klijų paviršiuje nesusidarė plėvelė (pabandyti pirštu).

 

hidroizoliacines pleveles klojimas ant sienos
Ant paženklintos zonos užtepamas Power-Elast hermetikas ir paskirstomas 2 mm dantytąja mentele

Plastikine mentele (arba kitu panašiu įrankiu) ritininė hidroizoliacija prispaudžiama ir išlyginama. Tai darant reikia braukti nuo vidurio, kad neliktų oro pūslių. Ant Knauf ritininės hidroizoliacijos yra 6 cm pločio žyma, nurodanti sandūros zoną. Ant šios paženklintos zonos užtepti Power-Elast hermetiko ir paskirstyti 2 mm dantytąja mentele. Paskui uždėti kitą ritininės hidroizoliacijos juostą, sandūros zoną nestipriai paspausti ranka. Po to dar tvirtai prispausti ir perbraukti plastikine mentele arba buku metaliniu glaistikliu.

Galima hidroizoliacinės plėvelės kraštų neperdengti, juos galima suglausti ir uždengti elastinga Flächendichtband juosta. Tokiu atveju ant sandūros tepamas Power-Elast hermetikas ir užklijuojama Flächendichtband elastinga hidroizoliacinė juosta.

 

hidroizoliacines pleveles klijavimas priglaudziant krastus
Hidroizoliacinę plėvelę galima klijuoti suglaudžiant kraštus

Hidroizoliacinės plėvelės įrengimas ant grindų 

Ant plėvelėje 6 cm pločio pažymėtos zonos užtepti Power-Elast hermetiko ir paskirstyti 2 mm dantytąja mentele. Uždėti kitą hidroizoliacijos juostą, sandūros zoną nestipriai paspausti ranka. Po to tvirtai prispausti ir perbraukti kelis kartus plastikine mentele arba buku metaliniu glaistikliu.

hidroizoliacijos-irengimas-ant-grindu

Hidroizoliacinės dangos kampuose ir plokštumų sandūrose klojimas

Dantytąja mentele kampo zoną tolygiai nutepti Knauf Power-Elast hermetiku. Knauf Dichtecke hidroizoliacijos kampus greitai įstatyti į šviežią sluoksnį ir nestipriai prispausti. Plastikine mentele arba buku metaliniu glaistikliu išspausti orą iš tuštumų, prispausti ir išlyginti.

Hidroizoliacines-dangos-kampuose-ir-plokstumu-sandurose-klojimas


Grindų ir sienų sandūrų zonose užtepti Knauf Power-Elast hermetiko, paskirstyti dantytąja mentele. Įdėti Knauf Flächendichtband  elastingą hidroizoliacinę juostą, išspausti orą ir išlyginti.

Hidroizoliacinę medžiagą Knauf Abdichtungs- & Entkopplungsbahn galima naudoti ir lauke – terasų ir balkonų grindims hidroizoliuoti. Darbų eiga tokia pat kaip ir aukščiau aprašytas plėvelės ant sudėtingesnių paviršių naudojimas. Hidroizoliuojant balkonus, kad nedrėktų siena, rekomenduojama dalį dangos užleisti ant sienos, o nuo terasos kraštų dangą nuleisti ir užlenkti žemyn bei priklijuoti apačioje.

Parengta pagal UAB „Knauf“ informaciją

Jei dėl hidroizoliacijos medžiagų ar darbų kils klausimų – kreipkitės į mūsų konsultantus. Infocentro technikai yra pasiruošę profesionaliai atsakyti į visus klausimus, susijusius su „Knauf“ produkcija.

Skirtingų sričių ekspertai patars, kaip tinkamai naudoti įvairias Knauf medžiagas, kokios sistemos dera tarpusavyje, kokie įrankiai naudojami su skirtingais mūsų produktais.

+370 5 213 2222, info@knauf.lt

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Laminuotos dailylentės

Geriausia laminuota dailylentė, laminuotų dailylenčių montavimas

Grindų įrengimas

Grindys ant grunto, juodgrindės, plėvelės naudojimas grindų konstrukcijoje, grindų šiltinimas, armavimas, betonavimas, grindų dangos.

Markizių montavimas

Markizės, markizių pasirinkimas, markizių tvirtinimas, audiniai markizėms, markizių valdymas

Vonios kambario įrengimas

Vonios kambarys, kaip įrengti vonios kambarį, vonios kambario planavimas, vonios kambario dizainas, vonios kambario hidroizoliacija, santechnika vonios kambariui, dušo kabinos montavimas

Sausų grindų įrengimas

Sausos grindys, grindų elektriniam ir infraraudonajam šildymui įrengimas, A++ klasės grindų įrengimas

Statybinis gruntas

Gruntas statyboms, kaip pasirinkti tinkamą gruntą, pagrindo paruošimas gruntavimui, gruntas ant skirtingų medžiagų

Grindų šiltinimas

Grindų apšiltinimo įrengimas, grindų šiltinimo įrengimas, polistireninis putplastis grindų apšiltinimui, betonuojamų grindų šiltinimas,

Hidroizoliacija vonios kambaryje

Vonios kambario hidroizoliacija, hermetikai ir hidroizoliacinės juostos grindims, kaip hidroizoliuoti vonios grindis

Fasado apdaila

Tinkas fasadams, dažai fasadams, tinkuojamų fasadų apdaila, vėdinamo fasado apdaila, lanksčios plytelės fasadams, mediniai fasadai, jo apsauga, dažymas

Svetainės įrengimas

Kaip įrengti svetainę, svetainės projektas, medžiagos ir darbai svetainės apdailai, svetainės sienos, svetainės grindys, svetainės apšvietimas

Virtuvės įrengimas

Kaip įrengti virtuvę, virtuvės išplanavimas, virtuvės dizainas, virtuvės baldai ir įranga, virtuvės plautuvės ir maišytuvai, gartraukiai

Vidaus apdaila

Vidaus apdailos planavimas, svetainės, virtuvės ir kitų patalpų dizainas, Tinkavimas, gipskartonio montavimas, gruntavimas, glaistymas, dažymas, vidaus durys, tapetavimas, apdaila akmeniu, grindų įrengimas

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: