Vidaus apdaila
Atnaujinta: 2024-03-27

Vidaus apdailoje itin daug rankų darbo, iš esmės tai Vakaruose itin brangiai apmokamas rankinis darbas. Todėl itin svarbu naudoti medžiagas ir technologijas, kurios sumažina darbo sąnaudas. Yra daugybė palengvinimų, kurie leidžia greičiau ir patikimiau atlikti darbus.

Vidaus apdaila yra svarbi namo ir buto statybos dalis. Vidaus apdailos medžiagos ir darbai sudaro didelę dalį statybų rinkoje. Kiekvienais metais įsigyjama apie 30 000 butų ir namų antrinėje rinkoje, didžiajai daliai jų reikalingas kosmetinis, dažnai ir kapitalinis remontas. Pastatoma apie 6000 namų, kuriems prireiks vidaus apdailos. Beveik trečdalį rinkos užima vidaus apdaila daugiabučiuose namuose. Vakarų Europos šalių rinkoje ir miestuose vidaus apdaila yra itin svarbus verslo sektorius. Šiame straipsnyje mes apžvelgsime geriausius vidaus apdailos variantus. Daugelio vidaus apdailos darbų technologijas, smulkesnes instrukcijas ir nuorodas į modernias medžiagas  rasite paspaudę tekste esančias aktyvias nuorodas.

Vidaus apdailos planavimas

Vidaus apdaila tampriai susijusi su konstrukcijomis. Karkasiniam ir mūriniam namui gali būti naudojami skirtingi vidaus apdailos būdai.  Mūriniame name gana dažnai naudojamas tinkavimas. Karkasiniame dažniausiai naudojama sausa statyba iš gipskartonio plokščių.

Skirtumai darant vidaus apdailą senos ir naujos statybos patalpose dideli. Labai dažnai senos statybos buto remontui sugaištama daugiau laiko ir išleidžiama daugiau pinigų nei vidaus apdailai naujos statybos name. Tačiau kruopščiai suplanuota ir įgyvendinta seno buto apdaila gali paversti butą moderniu ir patogesniu gyvenimui.

Įdėmiai išnagrinėti vidaus apdailos technologiją turėtų patys buto šeimininkai. Vidaus apdailos meistrų yra įvairių, jie ne visada pasiūlo geriausią variantą. Dažnai geriausias variantas imlesnis darbui, o dažnai ir meistrai nėra išmokę naujausių vidaus apdailos technologijų ir nežino apie naujausias medžiagas.

Senos statybos buto apdaila

Dažnai perkant naują butą galvojama apie paprastą kosmetinį remontą. Truputį padažyti, tapetuoti, pakeisti grindis. Tačiau pradėjus remontą suprantama, kad padirbėti teks daugiau ir įsigyto buto kaina išauga. Dažnai dėl visai netikėtų, bet reikalingų sprendimų.

Prieš pradedant remontą turi būti įvertinamas elektros  ir santechninės instaliacijos būklė. Taip pat vertinamas naujos instaliacijos poreikis. Sename bute kartu su vidaus apdaila galima padaryti apšiltinimą ir kartu įrengti vėdinimą. Labai dažnai su vidaus apdaila susiejamas langų, durų keitimas. Dar prieš penketą metų įstatyti langai dažniausiai įrengti ne visai teisingai. Tad darydami vidaus apdailą mes sprendžiame instaliacijos, šiltinimo, vėdinimo problemas.

Perkant ar remontuojant senos statybos butą pradedame nuo elektros instaliacijos įvertinimo. Baisiausias variantas - tai senoviniai aliuminio laidai. Neįtikėtina, bet tai gana paplitusi problema. Be jokių abejonių, aliuminio laidus reikia pakeisti. Greičiausiai teks naujai kloti laidus ir daryti jiems griovelius sienose. Po to lauks griovelių užtaisymas nauju tinku. Geriausia naudoti gipsinį tinką.

laidu-keitimas-sename-bute
Gana dažnai senas tinkas prastai prikibęs prie sienų, dėl to išpjaunamas ne tik griovelis, bet ir atšokę tinko kraštai. Išpjautas griovelis ištepamas giluminiu gruntu. Išdžiūvus tepamas tinko mišinys. Jei griovelis gilus, reikėtų tepti keliais sluoksniais.

Verta apžiūrėti langus ir ypač angokraščius. Dar prieš kelerius metus meistrai montavimo putų jungtyse su siena neapsaugodavo langų apsauginėmis juostomis. Taip pat angokraščiai dar iki šiol montuojami iš gipso kartono ant profilių. Neapsaugotos montavimo putos dūlėja, montuojant ant profilių paliekama daug šilumos tiltelių, sienos išorėje susidaro rasos taškas... Atitinkamai dažniausiai tokie langų angokraščiai pelyja.

sienu siltinimas is vidaus
Sienos apklijuojamos šiltinančiomis plokštėmis. Prizminės formos langų angokraščių šiltinimas iš putplasčio išpjaunamas naudojant putų polistirolio pjaustymo stakles. Centrinėje dalyje matomas sienos lyginimas klijavimo putomis (oranžinis plotelis).  Plokštės klijuojamos dengiant  ne mažiau 40 procentų plokštės ploto.  Priklausomai nuo patalpos temperatūros ir drėgmės, užpurškus  klijus palaukiama apie 8 - 10 minučių. Tada plokštė prispaudžiama ir kiek palaikoma.

Nelaukiant namo renovacijos galima apšiltinti sienas iš vidaus. Yra įvairių nuomonių dėl apšiltinimo iš vidaus, tačiau tai geriausias būdas turėti šiltą būstą  istorinio paveldo name, kurio negalima šiltinti iš išorės.  Yra teigiančių, kad dėl apšiltinimo iš vidaus sienoje atsiranda rasos taškas. Tačiau, esant žemai temperatūrai lauke, rasos taškas visada būna sienoje. Apšiltinus sieną rasos taškas tik pasislenka link vidaus. Šiltinant iš vidaus rekomenduojamas ne storesnis kaip 5 centimetrų šiltinamasis sluoksnis.

Šiltinamasis sluoksnis klijuojamas ant sienos, prieš tai ją išlyginus. Galima išlyginti tais pačiais purškiamais klijais. Ant šiltinamojo sluoksnio klijuojamos gipskartonio plokštės. Yra bandančių uždėti tinklelį ir tinkuoti, tačiau tokia siena neatspari smūgiams.

gipskartonio-klijavimas
Apklijuoti sienas gipskartoniu yra greitas ir aukštos kvalifikacijos nereikalaujantis darbas

Puikiai tiks Soudabond Easy purškiamos klijuojančios putos. Palaikoma keletas minučių, prispaudžiama prie šiltinimo plokštės ir dar keletą minučių palaikoma. Langų ir durų viršuje turi būti padaromos užlaidos, ne mažiau kaip 15 centimetrų. Beliks užglaistyti tarpus ir siena paruošta tapetavimui. Dažymui reikalingas papildomas glaisto sluoksnis.

Prieš montuojant lubas verta pasvarstyti dėl vėdinimo ir rekuperacijos įrengimo. Daugumoje atvejų senos statybos butams siūlomi mini rekuperatoriai. Nors efektyviau naudoti normalius rekuperatorius. Oro padavimo ir išmetimo ortakius galima išvedžioti po pakabinamomis lubomis. Oro padavimo ortakius reikėtų papildomai izoliuoti, kad nesusidarytų kondensatas. Rekuperatorių geriausia įrengti centrinėje buto dalyje, geriausiai tinka koridoriaus lubos. Tam skirti horizontalūs rekuperatoriai.

Prieš pradedant darbus reikėtų pakeisti vidines duris. Įrengiant vėdinimo padavimą ir ištraukimą ne tame pačiame kambaryje, reikia palikti tarpus po durimis oro ištraukimui. Į durų angas staktos, varčios bus dedamos po dažymo ar kitos apdailos.

Prieš glaistant dar sudedamos elektros instaliacijos dėžutės.

Glaistymas vienas iš daugiausia dulkių sukeliančių darbų. Jei daugumą kitų darbų nėra sudėtinga padaryti patiems, tai glaistymą verta patikėti profesionalams. Glaistymą supaprastina gerai išlygintas tinkas, dar labiau - gipskartoniu apkaltos sienos. Sename bute gipskartonio plokštes paparasčiau priklijuoti klijuojančiomis putomis. „Sudėtingiausias“ darbas - išlyginti glaistu gipskartonio jungimus. Turint kiek įgūdžių, tai galima padaryti ir patiems. Taip paruoštos gipskartonio sienos tiks tapetavimui. Gipskartonio išlyginimui pakanka vieno sluoksnio glaisto. Ant tinko reikėtų dviejų sluoksnių glaisto. Prastesnės kokybės glaisto reikėtų trijų sluoksnių.

Po visų šių darbų dažymas tampa lengviausia vidaus apdailos dalis. Dažymui reikia parinkti kiekvienai zonai tinkančius dažus. Geri ir brangesni dažai turėtų būti aukštesnio dengiamumo. Tai leidžia gauti geresnį rezultatą mažesniu sluoksnių kiekiu. Mažiau sluoksnių, mažiau darbo. Virtuvei reikia parinkti dažus, kurie lengvai plaunasi, turi daug plovimo ciklų. Vonios kambaryje galima naudoti voniai skirtus dažus, nebūtinai tradicines plyteles. Voniai skirti dažai yra elastingesni.

Grindys sename bute taip pat būna ne tik nudėvėtos, bet dažnai ir kreivos. Nuėmus senas grindis kartais prireikia išlyginti lages. Ant išlygintų lagių paprasčiausia padėti plokštes. Ant plokščių gali būti įrengiamos beveik visų tipų grindys. Vinilinės, grindlentės, parketas.

grindu-lyginimas
Seno buto grindų lyginimas. Galima pakelti lages arba išrinkti grindis ir jas išbetonuoti smėlbetoniu.Centre matoma ištempta virvė visų grindų lygumui įvertinti.

Natūrali alyva medinėms grindims, laiptams,  baldams

Medinės grindys, baldai reikalauja priežiūros ir ne visiems norisi kaskart juos alyvuoti ilgai kvapą skleidžiančia alyva. Vokietijos gamintojas „Remmers GmbH“ savo produktų bazei naudoja konservacinių savybių turinčias natūralias gamtines medžiagas – augalinį aliejų, vašką ir pan., kurios ne tik neskleidžia chemijos kvapo, bet ir turi gerų apsauginių savybių.

alyva medienai
Hartwachs-Öl alyva padengti paviršiai įgauna matinį šviežios medienos atspalvį.

yra kietojo vaško aliejus, kurio gamyboje naudojama 90 proc. natūralių medžiagų. Alyva yra bespalvė, nestipraus natūralaus kvapo, pritaikyta medienos apsaugai patalpose ir tinka beveik visų rūšių medienai. Alyva giliai įsigeria į medieną ir pabrėžia natūralią jos struktūrą.

Kieto vaško aliejus ypač tinka medinėms grindims ir laiptams, t.y., paviršiams, kuriuos veikia trintis. Medžio masyvo baldai, plokštės, dailylentės ir kamštinės medienos paviršiai taip pat gali būti alyvuojami kietojo vaško aliejumi.

Dėl impregnavimo efekto alyvuoti paviršiai mažiau teplūs, nes alyva suformuoja neblizgančią ir neslidžią apsauginę plėvelę. Nerekomenduojama naudoti virtuvės stalviršiams, nes juos nuolat veikia vanduo. Tačiau apdoroti paviršiai atsparūs neilgalaikiam spalvotų skysčių, tokių, kaip kava, arbata, vynas, Coca Cola poveikiui.

Remmers Hartwachs-Öl alyva buvo išbandyta pagal Vokietijos standartą DIN EN 71-3 kaip ekologiškas produktas ir gavo gerą įvertinimą, ji leista naudoti mediniams vaikų žaislams padengti.

Rekomenduojama medinius paviršius alyva dengti du kartus, antrąjį sluoksnį galima tepti po džiūvimo per naktį. Įgeriamumas, ir tuo pačiu medžiagos sąnaudos, priklauso nuo medienos paviršiaus – kuo glotniau ji nušlifuota, tuo įgeriamumas mažesnis ir reikia daugiau laiko džiūvimui. Svarbu neužtepti per daug, nuvalyti alyvos perteklių. Kokia gausis medienos spalva, rekomenduojama patikrinti nematomose vietose, nes spalva priklauso nuo medienos rūšies ir atspalvio.

Karkasinio namo vidaus apdaila

Karkasinio namo vidaus sienos būna padengiamas garo izoliacine plėvele.  Tarp šios plėvelės ir vidaus apdailos pravedama elektros instaliacija ir vėdinimo ortakiai. Apdaila daroma iš gipskartonio plokščių. Svarbiausias dalykas įrengiant apdailą -nepradurti garo izoliacinės plėvelės. Tai dažniausiai įvyksta montuojant elektros instaliaciją, šviestuvus.

Į tarpus tarp profilių galima sudėti ortakius, elektros instaliaciją. Po to dar sudedama papildoma šilumos izoliacija. Ten, kur nepravedama instaliacija, plėvelė dedama ant profilių ir tiesiai prisukamas gipskartonis. Tokiam montavimui tinka ne visos plėvelės, reikia išsiaiškinti pas pardavėją. Drėgnose patalpose turi būti paliekamas tarpas.

vidaus-pertvaru-montavimas
Vidaus pertvaros profilių montavimas.

Vidaus pertvaros montuojamos iš specialių pertvarinių profilių. Svarbu tinkamai padaryti sienų jungtis, kad per jas nesklistų garsas. Taip pat pertvaras verta daryti iš dviejų gipskartonio plokščių jas perdengiant. Tai taip pat padidina garso izoliaciją.

karkasinio-namo-vidaus-apdaila-
Gipso kartono plokštės tvirtinamos prie profilių specialiais medvaržčiais. Yra skirti tvirtinti prie metalinių ir medinių profilių.

Vidaus apdailai geriau naudoti kokybiškas ir tarpusavyje suderintas medžiagas. Tai gruntai, kurie suriša netvarias gipskartonio briaunas gaunamas jas nupjovus,  gruntai, kurie padidina glaistų sukibimą su paviršiais,  glaistas, kuris skirtas plokščių tarpams glaistyti.

Mūrinio namo apdaila

Naujo  mūrinio namo vidus gana dažnai tinkuojamas. Naujai statant namą apšiltinimas visada daromas iš išorės. Todėl iš vidaus montuojamas šiltinantis sluoksnis be papildomo šiltinimo. Sienomis pravedama elektros instaliacija, po pakabinamomis lubomis pravedami vėdinimo ortakiai. Į mūrą sudedamos elektros dėžutės. Patogu naudoti dėžutes su dangteliais. Užtinkavus dėžutes, nuimamas dangtelis ir pasilieka tvarkinga anga.

vidaus apdaila tinku
Mašininis tinkavimas.

Greičiausiai darbai padaromi tinkuojant mašininiu būdu. Puikiai tinka gipsiniai tinkai. Purškimo aparatu užpurškiamas tinko sluoksnis.

apdaila-tinkuojant
Tinkas išlyginamas orientuojantis į sudėtus tinko žymeklius, tai gerokai pagreitina darbus, po pirmo lyginimo žymekliai išimami. Po dar dviejų lyginimų gaunamas tapetavimui tinkamas paviršius. Idealiai išlyginama papildomai glaistant.

Buto vidaus apdaila

Po paruošiamųjų darbų  pagrindiniai vidaus apdailos darbai atrodo itin paprasti. Sienas galima tapetuoti, dažyti, dengti akmens ar akmens imitacijos plokštėmis, sumotuoti dailylentes. Klojamos grindys. Taip pat interjerą puošia šviestuvai, jungikliai ir rozetės. Darbų gana nedaug, nors kainos atžvilgiu interjero apdaila gali sudaryti 60 - 80 procentų aukščiau paminėtų darbų kainos.

vidaus apdaila dazant
Dažymas - vienas iš pigiausių interjero apdailos būdų.

Nors dažams neverta taupyti. Brangesni dažai turi aukštesnį dengiamumą, lengviau plaunami ir atlaiko daugiau plovimų. Dažoma nuo vieno kampo į kitą. Mažesniu voleliu daromas rėmas, vidus dažomas didesniu voleliu.

vidaus-apdaila-tapetais
Tapetų klijavimas ir išlyginimas

Tapetai gali būti popieriniai, flizelininiai. Tapetus nėra sudėtinga užsiklijuoti net neturint meistro įgūdžių. Tapetai užklijuojami, suvedami krašteliai ir išlyginami.

vidaus-apdaila-akmeniu
Interjere gali būti naudojamas akmuo, akmens imitacijos, medžio plokštės. Akmuo nesunkiai klijuojasi naudojant kokybiškus klijus.

nauju-grindu-klojimas
Vinilo klojimas.

Sparčiai populiarėja vinilinės grindys. Jos lengvai klojamos, atsparios braižymui, ilgaamžės. Joms reikia turėti itin lygų pagrindą. Vinilinės plokštelės gali būti naudojamos vietoj akmens masės ar keraminių plytelių vonios grindims įrengti.

led-apsvietimo-irengimas
LED apšvietimas

Dabartiniame interjere retai pamatysi prabangius sietynus. Minimalistinis interjeras sumažino ir šviestuvų kiekį. Dabartiniai LED šviestuvai - tai tvarkingi ir kompaktiški profiliai. Jų gali būti įvairių, skirtingais kampais skleidžiančių šviesą.

Elektros instaliacija ir automatinis valdymas

Prieš galutinę apdailą remontuojamame būste būtinas elektros instaliacijos keitimas, neprotinga ir pavojinga ją palikti tokią, kokia buvo sumontuota prieš tris ar daugiau dešimtmečių.

Pirmiausia su profesionaliu elektriku suderinkite elektros projektą, paprasčiau sakant, jungiklių, rozečių, šviestuvų išdėstymą, aptarkite prietaisų specifikaciją. Nebūdami elektrikais nebandykite keisti elektros instaliacijos patys, samdykite profesionalą, prieš tai gavę rekomendaciją ar kitokiu būdu patikrinę elektriko kvalifikaciją. Elektra nėra ta sritis, kur suklydus visada galima pataisyti.

Turint elektros planą darbas bus greitesnis ir kokybiškesnis. Kai kuriais atvejais, jeigu, pavyzdžiui, planuojamas išskirtinis apšvietimas, elektros planą rengia apšvietimo dizaineris, bet praktiškiau, jei apgalvoję baldų ir prietaisų išdėstymą, planą patikėsite elektrikui, ypač jei montuojate LED profilius, apie kuriuos elektrikai paprastai išmano daugiau. Kartais rengiami atskiri kištukinių lizdų, jungiklių, LED apšvietimo planai. Tai priklauso nuo objekto pobūdžio, elektros instaliacijos sudėtingumo.

Kištukinių lizdų išdėstymo planas
Rozečių išdėstymo planas.

Didžiausia klaida remontuojamame sename bute – nepakeisti elektros įvadai. Tokiu atveju teks jungti senus aliuminio su naujais vario laidais, o tai sudėtinga elektrikui ir pavojinga gyventojams. Pavojinga dėl to, kad dažniausiai sena instaliacija yra dviejų laidų sistema be įžeminimo. Be to, nekeičiant įvadų paliekamas tas pats skydelis laiptinėje, kuriame nėra vietos įtampos kontrolės, nuotėkio relių montavimui. Elektros skydelio keitimas ir perkėlimas į butą reikalingas dėl būtinos papildomos vietos relėms, šviesolaidinio interneto ryšio kabeliui. Komplektuojant naują elektros skydelį patogu sumontuoti atskirą liniją šaldytuvui, tuomet galima, pavyzdžiui, išvykstant atostogauti išjungti bute visą elektrą, bet palikti įjungtą šaldytuvą.

Neverta naujos elektros instaliacijos kabelių montuoti senuose kanaluose, nes labai dažnai kabeliai nuo paskirstymo dėžutės į jungiklius ir rozetes būna nuvesti įstrižai, tai prieštarauja šiuolaikinėms elektros instaliacijos taisyklėms. Šiuolaikinės montažinės dėžutės netelpa į senas angas, šias vistiek reikia platinti, tad darbo prisideda, bet jis nelabai prasmingas. Geriausia štrobuoti naujus kanalus ir angas, kad elektros taškai būtų patogiose vietose, pasiekami nuleista ranka, o kabeliai nutiesti saugiai. Jeigu sienos apdailinamos gipskartonio plokštėmis, kabelius galima slėpti jų konstrukcijoje.

Senuose butuose sienos dažniausiai būna nelygios, reikalingas išlyginamasis sluoksnis. Juo geriau padengti sienas kol dar nesudėtos montažinės dėžutės – tam, kad dėžučių paviršius įsikomponuotų lygiai. Prieš darant galutinę apdailą vonios kambaryje, reiktų nepamiršti ventiliatoriaus ir jo pajungimo, nes paskui gali būti sudėtinga jį įstatyti ir pajungti.

Atnaujinant elektros instaliaciją naudinga apšvietimą, žaliuzių, šildymo ar kitos elektros įrangos valdymą skaitmenizuoti, t.y. įrengti automatizuotą valdymą, nes tai kainuoja ne daug daugiau nei įprastiniai jungikliai ar rozetės, bet prideda komforto, taupo energiją. Tai yra sprendimas, kaip sumontavus elektroninius jungiklius, rozetes, jutiklius, nemontuojant papildomų kabelių, galima paversti būstą išmaniu. Skaitmeninę valdymo sistemą JUNG Home sukūrė JUNG prietaisų gamintojas, sistema yra visiškai paprastai instaliuojama - paprasčiausiai vietoje tradicinių jungiklių montuojami elektroniniai. Sistemos jungikliai iš esmės beveik nesiskiria nuo įprastinių, išskyrus tai, kad JUNG Home jungiklio dangtelyje ar rozetėje yra būsenos indikatoriaus LED juostelė, sistemos jungikliai ir rozetės montuojami kaip įprasti jungikliai ir rozetės.

mechaninis ir elektoninis jungiklis
Paprasto JUNG jungiklio mechanizmas ir elektroninis JUNG Home jungiklis.

JUNG Home sistemos jungikliai gali automatiškai įjungti/išjungti šviesą iš skirtingų vietų, nustatytu laiku arba, reaguodami į judesio daviklį, gali reguliuoti šviesos intensyvumą, termostatinius šildymo sistemos vožtuvus, automatiškai pagal apšvietimo lygį ar laiką pakelti/nuleisti žaliuzes, matuoti suvartojamą energiją ir pan.

Kaip veikia JUNG Home sistema? Belaidžiu ryšiu, perduodama šifruotą signalą nuo vieno prietaiso (jungiklio, rozetės) kitam belaidžiu Bluetooth Low Energy ryšiu. Maksimalus atstumas tarp dviejų prietaisų – iki 30 m, pastate su gelžbetonio sienomis – iki 10 m. Sistema suderinama su daugeliu prietaisų, veikia lokaliai, be interneto, nereikalingas serveris debesyje. Internetas reikalingas tik tuo atveju, jei sistemą norima valdyti nuotoliniu būdu. Galimas prietaisų valdymas ir konfigūravimas ekrane, pritvirtintame ant sienos, jungikliu, bet patogiausias - per tiesioginį ryšį telefone.

Kaip montuojama JUNG Home sistema? Lygiai taip pat, kaip įprasti jungikliai ir rozetės. Patogu tai, kad net ir atlikus apdailą ar net neremontuojant būsto, nesudėtinga paprastus jungiklius pakeisti išmaniaisiais, tiesa, kištukiniams lizdams rekomenduojama 53 mm gylio instaliacinė dėžutė yra šiek tiek gilesnė nei standartinė, bet yra galimybė sumontuoti dėžutę paaukštintu rėmeliu.

Išmanaus jungiklio instaliacija

Kuo naudinga JUNG Home sistema? Pavyzdžiui, labai dažna situacija, kai miegamajame labai patogus yra apšvietimo valdymas iš dviejų vietų - nuo durų ir lovos.

Išmanaus jungiklio įrengimo schema

Esama situacija, kai miegamajame šviesa valdoma tik nuo durų.

Paprastas jungiklis 501U pakeičiamas į JUNG Home 1701SE. Antroje ir trečioje vietoje montuojamas 1723NE mechanizmas su klavišu, kuriuo itin patogu išjungti šviesą iš lovos. Paprasta, patogu, be kabelių ir laidų.

Apšvietimo valdymas iš dviejų vietų
Šviesos valdymas nuo durų ir lovos.

Tai pats paprasčiausias pavyzdys, valdyti galima daugiau taškų, ne tik jungiklio klavišais, ekrane, bet ir telefonu, balsu. Individualiuose namuose taip labai patogu ir saugu valdyti kiemo apšvietimą, vartus ir pan. Valdymo funkcijas galima derinti tarpusavyje, kuriant įvairius scenarijus, susiejant su laikmačiu ir pan. Susiejus sistemą su virtualiaisiais asistentais Amazon Alexa, Google Home ar ekosistema SmartThings, jų veikimo ribose galimas ir valdymas per nuotolį ar balsu.

vidaus duru irengimas
Vidaus durų spalva dažniausiai derinama prie grindų arba sienų spalvos. Centre - į pertvarą įstumiamos durys. Dešinėje - varstomos durys.

Vidaus durys derinamos prie grindų ir sienų.  Duris galima sumontuoti angoje arba įstumiamas į sienos konstrukciją.

Darykpats.lt informacija

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Laminuotos dailylentės

Geriausia laminuota dailylentė, laminuotų dailylenčių montavimas

Grindų įrengimas

Grindys ant grunto, juodgrindės, plėvelės naudojimas grindų konstrukcijoje, grindų šiltinimas, armavimas, betonavimas, grindų dangos.

Markizių montavimas

Markizės, markizių pasirinkimas, markizių tvirtinimas, audiniai markizėms, markizių valdymas

Vonios kambario įrengimas

Vonios kambarys, kaip įrengti vonios kambarį, vonios kambario planavimas, vonios kambario dizainas, vonios kambario hidroizoliacija, santechnika vonios kambariui, dušo kabinos montavimas

Sausų grindų įrengimas

Sausos grindys, grindų elektriniam ir infraraudonajam šildymui įrengimas, A++ klasės grindų įrengimas

Statybinis gruntas

Gruntas statyboms, kaip pasirinkti tinkamą gruntą, pagrindo paruošimas gruntavimui, gruntas ant skirtingų medžiagų

Grindų šiltinimas

Grindų apšiltinimo įrengimas, grindų šiltinimo įrengimas, polistireninis putplastis grindų apšiltinimui, betonuojamų grindų šiltinimas,

Hidroizoliacija vonios kambaryje

Vonios kambario hidroizoliacija, hermetikai ir hidroizoliacinės juostos grindims, kaip hidroizoliuoti vonios grindis

Fasado apdaila

Tinkas fasadams, dažai fasadams, tinkuojamų fasadų apdaila, vėdinamo fasado apdaila, lanksčios plytelės fasadams, mediniai fasadai, jo apsauga, dažymas

Svetainės įrengimas

Kaip įrengti svetainę, svetainės projektas, medžiagos ir darbai svetainės apdailai, svetainės sienos, svetainės grindys, svetainės apšvietimas

Virtuvės įrengimas

Kaip įrengti virtuvę, virtuvės išplanavimas, virtuvės dizainas, virtuvės baldai ir įranga, virtuvės plautuvės ir maišytuvai, gartraukiai

Vidaus apdaila

Vidaus apdailos planavimas, svetainės, virtuvės ir kitų patalpų dizainas, Tinkavimas, gipskartonio montavimas, gruntavimas, glaistymas, dažymas, vidaus durys, tapetavimas, apdaila akmeniu, grindų įrengimas

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: