Sausų grindų įrengimas
Atnaujinta: 2022-12-09

Daugelis įsirengdami ar remontuodami būstus renkasi grindų išlyginamąjį sluoksnį arba betonavimą. Tačiau mišiniai ir betonavimas – tai papildoma statybinė drėgmė, betonas ilgai džiūsta, jo svoris didelis ir sukuria dideles apkrovas,  didesniame plote būtina įrengti deformacines siūles, jeigu butas ne pirmame aukšte sudėtinga betoną užkelti. Be to, betonavimas - išimtinai profesionalų darbas. Tuo tarpu sausas juodgrindes nesudėtinga įsirengti patiems. Ant sauso tipo juodgrindžių galima kloti beveik visas grindų dangas.

sausų grindų įrengimas

Sausosios grindys gali būti montuojamos bet kokios paskirties patalpose, kuriose temperatūros ir drėgmės režimas yra sausas arba normalus, taip pat kuriose nėra agresyvios aplinkos, mechaninis poveikis į grindis nedidelis arba vidutinis. Įrengus hidroizoliaciją, sausąsias grindis galima kloti ir padidintos drėgmės patalpose (vonios kambariuose).

grindu lyginimas
Sausosios grindys itin naudingos remontuojamose būstuose, kur perdangų apkrova negali būti didelė.

Sausų grindų konstrukcija 

Sausų grindų įrengimui naudojama Knauf Brown gipskartonio plokščių konstrukcija.  Ant perdangos, kai reikia pagerinti garso izoliaciją gali būti naudojamos ir gipso plaušo plokštės Knauf Brio.

Šios abi plokštės tinkamos sausoms grindims, bet jos turi ir savo esminių skirtumų.

Plokštės skirtingų tipų, Knauf Brown – gipskartonio plokštė, o Knauf Brio – gipso plaušo plokštė, t.y., vientisa plokštė be kartono. Medžiagiškumas lemia nemažus konstrukcijų skirtumus:

 1. Apkrovos:

Knauf Brown plokštės tinkamos tik nedidelių apkrovų patalpose, t.y., visose įprastose gyvenamose patalpose, viešbučių kambariuose ir pan.

Knauf Brio gali būti naudojamos ir kur kas labiau apkrautose patalpose, pvz., visuomeniniuose pastatuose, komercinėse patalpose ar lengvosios  pramonės įmonėse, savaime suprantama, gyvenamosioe patalpose jos praktiškai neturi ribojimų;

 1. Grindų dangos:

Knauf Brown plokštės tinkamos visoms grindų dangoms, išskyrus: didelio formato plyteles (tik iki 33 cm), medines klijuojajamas dangas. Esant ratukinių kėdžių apkrovoms, būtinos arba standžios, kietos dangos (plytelės, laminatas), arba reikia išlieti mažiausiai 2 mm liejamo glaisto sluoksnį.

Knauf Brio plokštės tinkamos praktiškai visoms grindų dangoms. Žinoma, yra tam tikros sąlygos ir ribojimai, bet techniškai visada galima rasti sprendimus. Pvz., norint klijuoti medines dangas, galioja taisyklė, kad medinės dangos storis negali viršyti 2/3 pagrindo storio, tad turint 18 mm plokštę galima klijuoti 12 mm parketą. Jei parketas storesnis, reikia storinti pagrindą, t.y., arba kloti 23 mm plokštę, arba kloti kelis sluoksnius Knauf Brio plokščių, tarpusavyje jas suklijuojant. Lygiai taip pat su plytelėmis: be papildomų priemonių galima klijuoti plyteles iki 40 cm kraštinėmis, klijuojant didesnio formato plyteles reikėtų naudoti specialius skiriamuosius sluoksnius ir tada yra galimybės klijuoti iki 120 cm plyteles.

 1. Atsparumas drėgmės poveikiui:

Knauf Brown plokštės yra įprastos gipskartonio plokštės, t.y. neimpregnuotos.

Knauf Brio – impregnuotos, jos atitinka W1 klasės reikalavimus, pagal EN15283-2. Tad drėgnose patalpose geriau naudoti Knauf Brio plokštes, žinoma, tokiose patalpose grindys visada hidroizoliuojamos.

Sausų grindų konstrukcija gana paprasta: ant apkrovas laikančio lygaus pagrindo, pavyzdžiui, išlyginto grunto, betoninio denginio ar medinių lentų/OSB plokščių ar panašios plokštumos, yra klojamas termoizoliacinis sluoksnis. Tai gali būti grindims skirtas ir apkrovas laikantis polistireninis putplastis ar speciali mineralinė vata.

 

pagrindas sausoms grindims
Pagrindas turi būti labai lygus, antraip plokščių bus neįmanoma tvarkingai sukloti.

Norint pagerinti grindų šiluminės savybės, būtinas termoizoliacinis sluoksnis.

Standartiškai pirmo aukšto grindų pagrindas šiltinimui ruošiamas ant išlyginto ir idealiai sutankinto grunto, ant jo klojama hidroizoliacinė polietileno plėvelė ir sudedamos polistireninio putplasčio plokštės. Norint, kad pagerėtų grindų šiluminės savybės, be termoizoliacinio sluoksnio išsiversti sudėtinga.

Prieš tai visu patalpos perimetru vertikaliai turi būti priklijuota garsą ir šilumą izoliuojanti juosta Knauf Randdämmstreifen FE, naudojama su liejamųjų arba sausų grindų sistemomis. Taip išvengiama kieto kontakto ir užtikrinama garso izoliacija (nėra garso sklidimo tiltelių). Jei keliami gaisrinės saugos reikalavimai, reikia naudoti perimetrines izoliacines juostas iš mineralinės vatos, galima naudoti putplasčio atraižas, tačiau naudojant specialią juostą sandarumas ir izoliacija geresni, nes juosta turi polietileno „sijonėlį“, dengiantį grindų ir sienos sandūrą.

Jei konstrukcijai keliami didesni garso izoliacijos ar bet kokie gaisrinės saugos reikalavimai, tai turi būti naudojamos tik mineralinės vatos juostos.

 

perimetrine juosta sausu grindu irengimui
Speciali perimetrinė juosta Knauf Randdämmstreifen FE patikimai užsandarina kampus

Kitas variantas – išlyginamajam sluoksniui naudoti lengvą 2-4 mm frakcijos (ypač tinkamas ant perdangų) keramzitą,  kuris labai patogus pagrindo nelygumų išlyginimui ir instaliacijos (elektros, šildymo vamzdžiamas ir pan.) pravedimui.

 

islyginamasis sluoksnis po sausomis grindimis
Rekomenduojamas minimalus keramzito sluoksnis – 2,5 cm, jis stropiai išlyginamas.

Savaime aišku, Knauf Brown plokščių pagrindui galima naudoti ir betoną bei smėlbetonį, tačiau tau jau bus šlapias sluoksnis ir bus būtina išlaukti, kol jis išdžius. Betono ar smėlbetonio įrengimas yra kitas grindų variantas. Nelabai yra prasmės betonuoti, o vėliau ant viršaus kloti sausas grindis. Tačiau praktikoje pasitaiko ir tokių atvejų. Pavyzdžiui, kai pagrindas seniau išbetonuotas. Tuomet sistemoje naudojama 0,2 mm storio polietileno plėvelė  skiriamajam sluoksniui ant betono formuoti.

Bet kuriuo atveju apkrovas laikančios Knauf Brown plokštės naudingos, nes:

 • Be kenksmingų medžiagų.
 • Nedegios, atitinka A2-s1, d0 klasę pagal LST EN13501-1.
 • Lengvosdėl palyginti nedidelio plokščių svorio šią sistemą galima naudoti objektuose, kur neįmanoma naudoti išlyginamojo skiedinio ir formuoti sunkių grindų, nes negalimas didelis perdangos konstrukcijų svoris.
 • Gerai izoliuoja garsą – garso izoliacija virš masyvių perdangų su Knauf Brown pagerinama iki 20 dB, virš medinių sijų perdangų – iki 17 dB (priklausomai nuo izoliacinių medžiagų sluoksnio storio).
 • Lengvai pjaustomos ir greitai paklojamos trumpėja statybos procesas.
 • Sausas ir saugus darbasį konstrukcijas nepatenka drėgmė. Galima kloti patalpose, kurių oro temperatūra žemesnė nei + 5 °C. Tai reiškia, kad darbus objekte galima vykdyti bet kuriuo metų laiku.
 • Patogios – sausąsias grindis galima montuoti ir išdažius sienas ar išklijavus jas tapetais. Nors pertvaras reiktų sumontuoti iki grindų klojimo, tačiau galima montuoti ir ant sausųjų grindų.
 • Universalios – ant šių grindų konstrukcijos galima kloti beveik bet kurią grindų dangą (išskyrus masyvų klijuojamą parketą ir didelio formato plyteles).
 • Galima greitai įrengti šildomas grindis ant plokščių paklojus elektrinio šildymo plėvelę.
 • Idealus variantas remontuojant ar rekonstruojant grindis daugiabučiuose, ypač senamiesčio zonose. Dažnai sunku įsivaizduoti, kaip gyvenamame name galima korektiškai išbetonuoti didesnius plotus, nes tam reikia ir sunkios įrangos, ir į pastatą įnešamas ypač didelis kiekis vandens. Be to, nešvarus ir triukšmingas darbo procesas nekelia komforto šalia gyvenantiems kaimynams.

Sausų grindų montavimas

Ant išlyginamojo arba šiltinimo sluoksnio klojamas pirmas sluoksnis Knauf Brown plokščių. Antras sluoksnis klojamas skersai pirmojo perstumiant siūles 20-25 cm. Pirmas sluoksnis su antru tarpusavyje suklijuojamas jų paviršių mentele nutepant PVA klijais.

 

sausu grindu montavimas
Plokščių sluoksniams suklijuoti naudojami PVA klijai

Būtina plokštes papildomai sujungti kabėmis. Tvirtinamas kabėmis yra būtinas, nes kitaip tol, kol nesustings klijai, negalima bus toliau dirbti, nes bent minimalus plokštės pasislinkimas reikš, kad klijų sukibimas nebus pakankamas. Kabėmis pritvirtintas viršutinis plokštės sluoksnis negali net minimaliai pasislinkti ir tada galima saugiai darbuotis toliau. Prie pagrindo plokštės netvirtinamos, t. y., sumontuojama plūdrioji grindų pagrindo konstrukcija. Paviršiumi apie 12 valandų specialiai vaikščioti nereikėtų, bet dirbant užlipti ant plokščių galima,  niekas joms nenutiks. Ant plokščių galutinę grindų dangą jau galima kloti kitą dieną po sumontavimo.

Ant Knauf Brown plokščių galimos beveik visos grindų dangos, išskyrus linkusias deformuotis. Tai:

 • klijuojamos medinės dangos (visų rūšių parketas, mozaikinis, sluoksniuotas, masyvus parketas ir pan.);
 • didelio formato (kai kraštinė 33 cm ir daugiau) plytelės;

 

sildomu grindu irengimas ant sausu grindu
Ant Knauf Brown plokščių patogu montuoti infraraudonųjų spindulių plėvelę ir dengti ją laminatu – taip greitai ir nesudėtingai paklojamos šildomos grindys

Sausų grindų konstrukcija universali dar ir tuo, jog keičiant izoliacinio sluoksnio tipą bei sluoksnio storį ir pačių plokščių tipą bei storį, galima gauti įvairius reikalavimus tenkinančią garso, šilumos izoliaciją, konstrukciją tinkamą įvairioms eksploatacinėms apkrovoms ir įvairioms grindų dangoms. Pavyzdžiui, įmanomas ir toks variantas: turint lygų pagrindą ir norint pagerinti grindų smūginio garso izoliaciją bei šilumos izoliaciją, galima ant tokio pagrindo tiesiogiai pakloti plokštę Knauf Brio kartu su gamykloje priklijuotu izoliaciniu sluoksniu (10 mm storio medžio plaušo arba 20 mm storio spec. polistireninio putplasčio EPS DEO). Toks sprendimas pagerina grindų konstrukcijos smūginio garso izoliaciją apie 16-17 dB, pagerina ir konstrukcijos šilumos izoliacines savybes.

Parengta bendradarbiaujant su UAB „Knauf“, Sergejaus Jeriomenko ir „Knauf“ nuotraukos

knauf Jei Jums reikia konsultacijos, visada galite kreiptis į „Knauf" specialistus telefonu +370 5 213 2222

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Laminuotos dailylentės

Geriausia laminuota dailylentė, laminuotų dailylenčių montavimas

Grindų įrengimas

Grindys ant grunto, juodgrindės, plėvelės naudojimas grindų konstrukcijoje, grindų šiltinimas, armavimas, betonavimas, grindų dangos.

Markizių montavimas

Markizės, markizių pasirinkimas, markizių tvirtinimas, audiniai markizėms, markizių valdymas

Vonios kambario įrengimas

Vonios kambarys, kaip įrengti vonios kambarį, vonios kambario planavimas, vonios kambario dizainas, vonios kambario hidroizoliacija, santechnika vonios kambariui, dušo kabinos montavimas

Sausų grindų įrengimas

Sausos grindys, grindų elektriniam ir infraraudonajam šildymui įrengimas, A++ klasės grindų įrengimas

Statybinis gruntas

Gruntas statyboms, kaip pasirinkti tinkamą gruntą, pagrindo paruošimas gruntavimui, gruntas ant skirtingų medžiagų

Grindų šiltinimas

Grindų apšiltinimo įrengimas, grindų šiltinimo įrengimas, polistireninis putplastis grindų apšiltinimui, betonuojamų grindų šiltinimas,

Hidroizoliacija vonios kambaryje

Vonios kambario hidroizoliacija, hermetikai ir hidroizoliacinės juostos grindims, kaip hidroizoliuoti vonios grindis

Fasado apdaila

Tinkas fasadams, dažai fasadams, tinkuojamų fasadų apdaila, vėdinamo fasado apdaila, lanksčios plytelės fasadams, mediniai fasadai, jo apsauga, dažymas

Svetainės įrengimas

Kaip įrengti svetainę, svetainės projektas, medžiagos ir darbai svetainės apdailai, svetainės sienos, svetainės grindys, svetainės apšvietimas

Virtuvės įrengimas

Kaip įrengti virtuvę, virtuvės išplanavimas, virtuvės dizainas, virtuvės baldai ir įranga, virtuvės plautuvės ir maišytuvai, gartraukiai

Vidaus apdaila

Vidaus apdailos planavimas, svetainės, virtuvės ir kitų patalpų dizainas, Tinkavimas, gipskartonio montavimas, gruntavimas, glaistymas, dažymas, vidaus durys, tapetavimas, apdaila akmeniu, grindų įrengimas