Statybiniai klijai
Atnaujinta: 2022-12-08

Kaip išsirinkti klijus? Poliuretaniniai, polimeriniai, PVA klijai. Klijai medienos, plytelių ir kitų medžiagų klijavimui.

Pats  estetiškiausias būdas sujungti detales yra klijavimas: nematyti jungimo, nereikia gręžti skylių. Modernūs klijai pritaikomi beveik visose situacijose -  gali suklijuoti įvairais detales tokiuose mazguose, kuriuose toks jungties būdas dar prieš dešimtmetį buvo neįmanomas. Klijai naudojami pramonėje, statybose, profesionalų ir mėgėjų statybininkų. Apžvelgsime, kur ir kokie klijai geriausiai tinka.

Kaip išsirinkti klijus

Netgi tai pačiai medžiagai suklijuoti skirti klijai gali turėti skirtingas savybes.  Renkantis reikėtų atsižvelgti į tokias savybes kaip sukibimo stiprumas - adhezinės savybės, kurios matuojamos adhezijos stiprio verte N/mm2 ( kg/cm2). Klijai yra greitai sukimbantys ir turi ilgą arba trumpą kietėjimo laiką. Klijai gali būti skirti drėgniems ir sausiems paviršiams. Pasižiūrėkite, ar klijai tinka lygiems, šiurkštiems, ar porėtiems paviršiams. Skirtingiems tikslams naudojami standūs ir elastiški klijai.  Klijai dažniausiai būna balti, tačiau gali  būti bespalviai ar spalvoti. Klijai skiriami darbams lauke, viduje, darbui agresyvioje ar drėgnoje aplinkoje. Daugelis šių savybių būna nurodytos klijų naudojimo instrukcijoje ar ant pakuotės.

Klijai pagal savybes

Renkantis klijus reikia atsižvelgti į klijuojamų medžiagų kontakto tipą ir klijus rinktis pagal elastiškumą.

Kontaktiniai (standūs) klijai

Didesnes apkrovas atlaiko kontaktiniai (standūs) klijai. Jais klijuojami konstrukciniai jungimai, klijuojami paviršiai liečiasi. Tokių klijų tepamas plonesnis sluoksnis. „Soudal" asortimente tai Purocol expressPu Construct66 A klijai.

Elastiški klijai

Elastiniai klijai dažniausiai turi vidutinį atsparumą apkrovai, tačiau jie atsparūs dideliam judėjimui. Tokie klijai naudojami tempertūros ar drėgmės parametrus keičiančių medžiagų suklijavimui, kelių skirtingų plėtimosi parametrų medžiagų klijavime. Elastingi klijai perima dalį suklijuotų elementų judėjimo apkrovų, todėl naudojami vibracijos veikiamuose jungimuose.

 

Elastiniai klijai
Elastiški Fix All klijai panaudoti durų apvado jungimui. Jungtis veikiama vibracijos dėl darinėjamų durų

Elastiški klijai praverčia klijuojant medinių laiptų pakopas. Klijai tokiu atveju atlieka dvi funkcijas: pritvirtina pakopas ir veikia kaip tarpinė tarp medinės pakopos ir laiptasijos ir pakopos laikymo sparnelių. Tarpinė reikalinga, nes be jos vaikštant laiptai girgždės.

 

Elastingi polimero pagrindo klijai
Polimero pagrindo Soudal Fix All Crystal klijai tinka laiptų pakopoms. Šie klijai elastingi, tvirti, sudaro patikimą tarpinę. Puikios sukibimo savybės. Dėl skaidrumo jungimas nematomas bet kokios spalvos paviršiuje. Klijai atsparūs UV spinduliams, vandeniui

Greitai džiūstantys klijai

Greitai džiūstantys klijai dažniausiai parduodami nedidelėse talpose, tiek, kad užtektų vienam panaudojimui. Su greitai džiūstančiais klijais sutvarkomos keramikos, plastiko nuoskilos, priklijuojamos įvairios detalės. „Soudal" siūlo greitai sustingstančius ir adhezinį stiprį įgaunančius vienkomponenčius klijus. Tai greitai stingstantys CYANOFIX 84A. Klijuojamos detalės fiksuojamos 60-iai sekundžių.

Keramikai, porcelianui klijuoti „Soudal" siūlo Hobby klijus.

Didesniems paviršiams klijuoti, kur reikia greitai džiūstančių klijų, „Soudal"  turi T- Rex klijų seriją. Šie greitai stingstantys klijai skiriasi sukibimo stipriu ir džiuvimo laiku. T-Rex klijai tinka vidaus ir lauko darbams. Jie  klijuoja porėtus ir lygius paviršius.  T-Rex Super skirti sunkiems daiktams priklijuoti be papildomo prispaudimo.  Vienas paviršius turi būti porėtas, tinka naudoti lauke ir viduje. T-rex glue - bespalviai klijai.

Klijai pagal sudėtį

Poliuretaniniai aerozoliniai klijai

Klijai sparčiai išpopuliarėjo atsiradus purškiamoms (aerozolinėms) formoms. Tai greitai kietėjantys, turintys didelį sukibimo stiprį klijai, kuriuos galima naudoti tiek viduje, tiek lauke. Klijai naudojami gipskartoniui, apdailinėms plokštėms klijuoti atliekant vidaus apdailos darbus. Klijai savo gerąsias savybes įgauna veikiant drėgnai aplinkai, todėl prieš purškiant klijus reikia sudrėkinti klijuojamą paviršių. Tuo pačiu tai klijai, kurie suklijuoja drėgnas statybines medžiagas.

Klijais dengiami plokštės kraštai apie 3 centimetrų atstumu nuo krašto ir vėliau plokštuma apipurškiama zigzagais. Gamintojų rekomendacijose siūloma putų klijais padengti ne mažiau kaip 40 procentų plokštės Tačiau reikėtų žiūrėti kiekvieną konkretų atvejį, atsižvelgiant į plokštės svorį ir klijų sukibimo stiprį. „Soudal" siūlo SoudaliimEasy Soudabond Perimeter Kleber. Klijuoti galima tiek vertikaliai, tiek horizontaliai.

Užpurškus ant plokštės palaukiama keletas minučių ir tada plokštė prispaudžiama. Patikimiau bus, jei plokštę prispausite prie klijuojamo paviršiaus bent 10-iai minučių. Gipskartonio plokštės daržniausiai prispaudžiamos lentomis. Priklijavus plokštes, užpildomi tarpai tarp plokščių.

 

purškiami plokščių klijai
Purškiami plokščių klijai Souda Bond. Pirmiausia apipurškiamas perimetras, vėliau zigzagais plokštumoje. Klijuojant prie lubų užfiksuojama gipskartonio medvaržčiais

 

Dėl itin greitai atliekamo darbo šiuos klijus pamėgo izoliacinių medžiagų montuotojai. Galima priklijuoti polistireninio putplasčio, poliuretano, akmens vatos izoliacines plokštes. Šias plokštes galima klijuoti praktiškai prie bet kokio paviršiaus: betono, mūro, plastiko, metalo. Gamindami termoizoliuotus konteinerius šiais klijais izoliuoja metalą ar plastiką. Pastatų cokoliams izoliuoti „Soudal" rekomenduoja naudoti Perimeter kleber klijus.

poliuretaniniai-klijai-plokštėms

 Poliuretaniniai klijai ypač naudingi klijuojant izoliacines plokštes tiek patalpų viduje, tiek išorėje.

Dispersiniai (PVA) klijai

Tai labai plačiai naudojami klijai, kuriais galima suklijuoti daugumą paviršių. Pastaruoju metu itin išpopuliarėjo vinilinių grindų montavime, šie klijai idealiai tinka jų klijavimui. Jie yra elastingi, didelio sukibimo stiprio ir ilgo atviro išlaikymo laiko. Atviras išlaikymo laikas leidžia padengti didesnį grindų plotą klijais ir vėliau padengti viniline danga. Vinilinei dangai reikalingi klijai, kurie idealiai išsilygina ir užpildo visas tuštumėles, nesiplečia ir nepalieka nelygumų tam jautriose vinilinėse grindyse.

 

 

Pa klijai grindų dangai
PVA klijai taip pat tinka klijuoti kamštinei sienų ir grindų dangai. Tinka klijuoti šildomas grindis

Klijai dengiami ant itin gerai išlyginto paviršiaus klijų mentele su 3-5 mm dantukais. Lyginama visu plotu vienodu sluoksniu. Užtepus klijus danga dengiama pagal gamintojų rekomendacijas. Plokštės stipriai prispaudžiamos, ties sujungimais būtina paspausti voleliu. Ištryškusius klijus iš karto nuvalome. Klijai džiūsta apie 24-48 valandas.

„Soudal" siūlo dispersinius klijus 24A, 22A, 26A. Kamštinei dangai rekomenduojami 22A klijai. Vinilinei, kiliminei dangai, dangai su tekstiliniu paviršiumi „Soudal" rekomenduoja naudoti 26A klijus. Vienas iš klijuojamų paviršių turi būti porėtas. Plonas apdailines putų polistireninio putplasčio plokštes „Soudal" rekomenduoja klijuoti su 28A klijais.

Prieš klijuodami laminuotus ar lakuotus paviršius atlikite testą realiose sąlygose.

MS polimeriniai klijai

MS polimeriniai klijai turi vienas iš stipriausių sukibimo savybių ir didelį elastingumą. Šiais klijais galima klijuoti metalą, medį, plyteles, plastiką, stiklą, akmenį, betoną, cinkuotą metalą praktiškai prie visų vertikalių ir horizontalių paviršių. MS polimeriniai klijai nenaudojami PE, PP, PTFE ir silikonams klijuoti.

Šios grupės klijai pritaikomi įvairioms sąlygoms. Dėl priedų šie klijai yra greitai stingstantys. Tai, pavyzdžiui, Soudal Fix All Ultra ir Fix All Turbo. Tai klijai taip pat turintys itin aukštas sukibimo savybes. Pavyzdžiui, Fix All Ultra sukibimo stipris 45 kg/cm2. Visiškas sukibimas įgaunamas per 90 minučių po suklijavimo. Itin greitą ir stiprų pirminį sukibimą turi Fix All High Tack.

Elastiški MS polimeriniai klijai itin praverčia klijuojant gumą ir tekstilę. Elastiškumą klijai išlaiko sustingę ir ilgo naudojimo metu.  MS polimeriniai klijai gali būti naudojami viduje ir lauke, drėgnų patalpų grindims. Dėl savo savybių jie yra universalūs, tinka kaip hidroizoliuojantys klijai. Vieni iš populiariausių šiems tikslams yra Fix All Floor&Wall baltos spalvos klijai. Jie gali būti tepami ant sauso ir ant drėgno paviršiaus. Sukibimo stipris - 18 kg/m2.

 

Elastiški polimeriniai klijai
Vinilinės dangos klijavimas vonios kambaryje. Fix All Floor&Wall klijų didesniam plotui rentabiliau pirkti visą kibirėlį. Klijai saugomi hermetiškame maišelyje, kuriame jie ilgai laikysis ir kibirėlį atidarius. Lyginami klijų mentele. Sienos ir grindų sandūros būtinai turi būti apsaugomi hidroizoliuojančia juosta. Plytelės klijuojamos praėjus 15 minučių (priklausomai nuo gamintojo rekomendacijų ir oro temperatūros bei drėgmės). Plytelės stipriai prispaudžiamos viena prie kitos, išlyginamos ir suvoluojamos

 

Epoksidiniai klijai

Epoksidiniai klijai pasižymi dideliu tvirtumu ir klijuoja beveik visus paviršius. „Soudal" siūlo dvikomponenčius epoksidinius klijus Epofix  82A.

Klijai pagal paskirtį

Medienos klijai

Dauguma klijų gali suklijuoti medieną, tai viena iš lengviausiai suklijuojamų medžiagų. Mediena klijuojama PVA klijais, epoksidiniais klijais, MS polimeriniais, poliuretaniniais klijais. Dažniausiai, jungiant medieną rizikingose vietose, naudojamas kompleksinis sprendimas. Papildomai mediena sutvirtinama tvirtinimo elementais arba sujungiama įpjovomis. Klijai tokiu atveju tiek klijuoja, tiek veikia kaip tarpinė galimos trinties garsui sumažinti. Tvirtinimo elementai užtikrina stiprų pirminį sukibimą. Naudojant klijus reikės mažiau metalinių tvirtinimo elementų, o tai  išorinėje konstrukcijoje užtikrina mažesnius šilumos tiltelius.

 

Medienos klijai
Soudal Purocol Express klijai šiek tiek išsiplečia ir užpildo klijuojamų paviršių nelygumus. Klijai standaus tipo, turi labai aukštą sukibimo stiprį

Staliaus klijai Soudal Pro - 45P yra klasikiniai  D4 vandens ir drėgmės atsparumo klasės medienos klijai. Jie dažnai naudojami pramoninėmis sąlygomis medienai tvirtai suklijuoti. Šiais klijais klijuojami langų rėmai, durys, gegnės. Taip pat karkasinių namų moduliai ir karkaso elementai. Šiems klijams reikia bent 30 minučių suspaudimo presu. Pro 40P staliaus klijus po presu reikėtų laikyti apie 3 valandas.

Atsparūs vandeniui ir drėgmei klijai Soudal 66A gali klijuoti net drėgną medieną. Suspaudus laikoma 3 valandas.

Grindlenčių klijai

Klijuotos grindlentės turi pranašumų lyginant su plaukiojančiomis grindimis: nelygiose grindyse mažiau matomi nelygumai, grindys sukelia mažiau garso per jas einant, priklijuotos grindlentės geriau perduoda šilumą, jei apačioje įrengtas šildymas. Klijuojant grindlentes reikia naudoti elastingus klijus. „Soudal" rekomenduoja 70A.

Parketo klijai

Parketo mados turi ciklišką populiarumą. Parketas turi daug dizaino galimybių, tačiau gerokai imlesnis darbui nei parketlentės. Parketo klojimą gerokai supaprastino galimybės greitai įrengti lygias juodgrindes. Tai gali būti smėlbetonio grindys, plokščių grindys. Idealiai lygus pagrindas gerokai supaprastina parketo sudėjimą ir sukloti parketą gali patys būsto savininkai.

„Soudal" parketui klijuoti siūlo 73A klijus, kurie itin tinka medienai, kuri neįgeria drėgmės ar itin įgeriančioms drėgmę grindims. Šie klijai klijuos ant betoninio, OSB ir kitokių plokščių pagrindo. Klijai tinka  šildomoms grindims. Klijai ant paviršiaus tepami 3 mm mentele,  tolygiu sluoksniu, dviem kryptimis. Parketas užklijuoti reikia per 30 minučių. Parketlentę padėjus ir prispaudus prie kitų parketlenčių, turi būti prispaudžiama ir prie paviršiaus. Ant absorbuojančio paviršiaus naudojami klijai Soudal 69A. Klijais dengiamas paviršius, kuris bus apklijuotas per 5 minutes. Minkštai medienai naudojami 68A klijai. „Soudal" taip pat siūlo parketą ir parketlentes klijuoti EC1 plus sertifikato MS polimerinius klijus.

Smx - 30 Plus - universalūs, elastingi, greitai sukimbandys ir kietėjantys klijai. Jie tinka kieto medžio parketui: ąžuolo, beržo, maumedžio, egzotinei  tropinei medienai, bambukui. Parketlentės iki 200 mm pločio, minimaliai - 16 mm pločio. Tinka absorbuojantiems, neabsorbuojantiems paviršiams ir šildomoms grindims. Šlifuoti galima po 12 valandų. Panašias savybes ir paskirtį turi MS - 30 Plus.

Ms -20 Plus skirti daugiasluoksniui parketui. Tinka absorbuojamiems ir neabsorbuojamiems paviršiams, šildomoms grindims. Netinka egzotinei medienai, bambukui.

SMX 15 P skirti daugiasluoksniam parketui, plaukiojančiam parketui ir smulkiam bambuko parketui. Klijuojama juostelėmis. MS - 25 P - elastiškumą išlaikantys klijai parketui su užraktu klijuoti. Parketlėntės iki 160 mm pločio.

Laminuotam parketui geriausiai tiks SV-15P, DS-10P, PU-20P. Šie klijai  naudojami mažų matmenų mozaikos klijavimui, minkštos medienos klijavimui ant porėtų paviršių.

Konstrukciniai klijai

Šioje grupėje norėtųsi išskirti išties gerai užsirekomendavusius Soudal Purocol klijus. Karkasinio namo statybos darbuose jie buvo naudojami beveik tiek pat, kiek Fix All MS polimeriniai klijai. Su šiais klijais tarpusavyje jungtos medienos konstrukcijos, kampe sujungtos dailylentės. Daug klijų panaudota tarpusavyje suklijuojant metalinių pertvarų karkaso elementus nestandartinėse situacijose, kur neįmanoma buvo susukti metalo savigręžiais.

 

 

klijai metalui
Metalas buvo klijuojamas konstrukcijoje, kur negalima buvo sujungti elementų savigręžiais. Klijų sluoksnis mažina garso perdavimą per konstrukciją

Užtepti ant paviršiaus klijai šiek kiek palaikomi prieš suspaudimą. Dar vienas būdas konstrukciniam klijavimui yra suglausti paviršius ir vėl atitraukti. Palaikius keletą minučių paviršiai vėl suspaudžiami. Paviršiai stipriai užfiksuojama 1 valandai. Purocol visiškai susiklijuoja per 8-16 valandų.

Konstrukcinių klijų grupei priklauso klijai Soudal 60A. Puikiai sukimba su daugeliu statybinių medžiagų paviršių. Sulipina medį, medienos drožlių ir dulkių plokštes, fanerą. Po suklijavimo užfiksuojama 2 valandoms.

Montažiniai klijai

Montažiniai klijai gali būti tirpiklių ir vandens pagrindu. Tai gana universalūs klijai, kurie gali tikti lauko ir vidaus sąlygoms.

Dekoratyvinių ir apdailos elementų klijavimui „Soudal" siūlo naudoti 48A klijus. Šie klijai puikiai pakeis medvaržčius ir vinis. Užtepus ant detalės paviršiaus jis priglaudžiamas prie klijuojamos vietos ir atitraukiamas. Palaukus 10 minučių vėl pridedama ir fiksuojama. Netinka polistireniniam putplasčiui klijuoti.

Izoliacinėms medžiagoms, putplasčiui klijuoti geriau naudoti 49A klijus. Jie taip pat tinka dekoratyvinėms putplasčio plokštėms ir interjeto elementams priklijuoti. Neagresyvūs klijų tirpikliai leidžia suklijuoti ir jautrias medžiagas.

Gerą sukibimo stiprį turi sustingę Montagepro 140A klijai. Klijuojant vienas iš paviršių turi būti porėtas.

Kontaktiniai klijai

Kontaktiniai klijai tinka praktiškai visų paviršių klijavimui. Tai mediena, betonas, guma, kamštis, oda, metalas. Jie dažniausiai būna pagaminti dervų ir gumos pagrindu. Šiais klijais dengiami abu klijuojami paviršiai. Užfiksavimo jėga turi didelę įtaką galutiniam suklijavimo rezultatui. Sukietėję montavimo klijai būna elastingi.

Kontaktiniai klijai 44A tinka daugeliui paviršių. Atsparūs drėgnoms sąlygoms ir greitai džiūstantys. Puikiai sukimba su sintetinėmis medžiagomis. Kontaktiniai klijai polistireniniam putplasčiui 45A. Priklijuoja putplasčio plokštes ir detales prie medžio, metalo, odos, medžio drožlių plokščių. Padengus abu klijuojamus paviršius, atvirai palaikoma apie 20 minučių.

Tiksotropinis kontaktinis gelis 46A patogus tuo, kad nenuteka. Tinka daugumai medžiagų klijuoti.

Plytelių klijai

Plytelių klijus renkamės pagal konkrečią situaciją. Jie skirtingi keraminėms, akmens masės plytelėms. Išskiriami klijai plytelėms, kurios klijuojamos ant šildomų grindų. Klijai gali būti takesni ir tankesni. Pirmuoju atveju plytelės klijuojamos ant lygių grindų. Antruoju atveju - ant sienų ir ant grindų, kur reikalinga padaryti nuolydį.

Plytelių klijai ant paviršiaus tepami 3-4 mm dantukų mentele. Jų sluoksnis turi būti tolygus. Tai daroma klijus lyginant dviem kryptimis. „Soudal" plyteles klijuoti siūlo  24A klijais.

 

Plytelių klijai
Plytelių klijai

 

Klijai dekoratyviniam akmeniui

Dekoratyvinis akmuo yra gana sunkus, dažnai nelygiu paviršiumi. Dažnai juo apklijuojami židinių paviršiai, kurie įkaista ir kur kur susidaro dideli temperatūros svyravimai.

 

 

Klijai dekoratyviniam akmeniui
Klijai dekoratyviniam akmeniui

Klijai grindų apvadams

Paprastai grindjuostės ir durų apvadai tvirtinami kabėmis. Tačiau populiarėja klijavimas, nes  taip greičiau. „Soudal" rekomenduoja montavimo klijus 48 A ir T-Rex klijus.

 

Klijai grindjuostėms
„Soudal" grindjuostes klijuoti rekomenduoja aukštą pirminį sukibimą turinčiais T-Rex klijais. Vienas paviršių turi būti porėtas. Sukibimba per 1 minutę

 

Stiklo ir veidrodžių klijai

Stiklo klijavimui „Soudal" siūlo naudoti SILIRUB AQ klijus. Jie tiks priklijuoti stiklui prie akvariumo rėmų, suklijuoti stiklą vitrinose. Šių stiklo klijų sluoksnio storis turėtų būti ne mažiau kaip 1 mm. Mir- O Bondskirtas priklijuoti vedrodžius prie bet kokių paviršių, tame tarpe ir nelygių. Šie klijai tepami juostelėmis, kad prie stingstančių klijų patektų oro. Sustingimo laikas gana ilgas, todėl kietėjimo metu veidrodį galima pritvirtinti su Soudal Tape.

Klijai garo izoliacinei plėvelei

Energiškai efektyviame name vienas iš svarbiausių darbų yra užtikrinti sandarumą. Sandarumą užtikrina kokybiškas plėvelių sujungimas. Daugelyje vietų be klijuojančios juostos verta naudoti papildomą jungimą plėvelių klijais. „Soudal" siūlo Vapuor Seal. Tai akrilo dispersijos pagrindo garų nepraleidžiantis hermetikas. Jis tvirtai prilimpa prie garo plėvelių paviršiaus ir sustingęs išlieka elastiškas. Klijai atsparūs ultravioleto poveikiui.

 

 

Klijai garo izoliacinei plėvelei
Pro garo izoliacinę plėvelę praeina vamzdžiai, laidai, konstrukciniai elementai, kuriuos reikia kruopščiai izoliuoti. Praėjimuose daromi prapjovimai ir likę sparneliai suklijuojami su elemento paviršiumi. Papildomai verta apvynioti lipnia juosta

Klijai lauko darbams

Lauko sąlygomis tinka dauguma klijų.  Pastaruoju metu vieni iš populiariausių klijų naudoti lauke yra MS polimeriniai Fix All klijai. Jie naudojami terasų paviršiams klijuoti. Tuo pačiu šie klijai veikia ir kaip hidroizoliacija. Taip pat naudojami konstrukcijoms suklijuoti ar pritvirtinti detalėms.

 

 

Klijai lauko darbams
MS polimeriniai Fix All klijai panaudoti montuojant vėdinimo kaminėlį

Sergejus Jeriomenko, Autoriaus nuotraukos

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Grindų įrengimas

Grindys ant grunto, juodgrindės, plėvelės naudojimas grindų konstrukcijoje, grindų šiltinimas, armavimas, betonavimas, grindų dangos.

Markizių montavimas

Markizės, markizių pasirinkimas, markizių tvirtinimas, audiniai markizėms, markizių valdymas

Vonios kambario įrengimas

Vonios kambarys, kaip įrengti vonios kambarį, vonios kambario planavimas, vonios kambario dizainas, vonios kambario hidroizoliacija, santechnika vonios kambariui, dušo kabinos montavimas

Sausų grindų įrengimas

Sausos grindys, grindų elektriniam ir infraraudonajam šildymui įrengimas, A++ klasės grindų įrengimas

Statybinis gruntas

Gruntas statyboms, kaip pasirinkti tinkamą gruntą, pagrindo paruošimas gruntavimui, gruntas ant skirtingų medžiagų

Grindų šiltinimas

Grindų apšiltinimo įrengimas, grindų šiltinimo įrengimas, polistireninis putplastis grindų apšiltinimui, betonuojamų grindų šiltinimas,

Hidroizoliacija vonios kambaryje

Vonios kambario hidroizoliacija, hermetikai ir hidroizoliacinės juostos grindims, kaip hidroizoliuoti vonios grindis

Fasado apdaila

Tinkas fasadams, dažai fasadams, tinkuojamų fasadų apdaila, vėdinamo fasado apdaila, lanksčios plytelės fasadams, mediniai fasadai, jo apsauga, dažymas

Svetainės įrengimas

Kaip įrengti svetainę, svetainės projektas, medžiagos ir darbai svetainės apdailai, svetainės sienos, svetainės grindys, svetainės apšvietimas

Virtuvės įrengimas

Kaip įrengti virtuvę, virtuvės išplanavimas, virtuvės dizainas, virtuvės baldai ir įranga, virtuvės plautuvės ir maišytuvai, gartraukiai

Vidaus apdaila

Vidaus apdailos planavimas, svetainės, virtuvės ir kitų patalpų dizainas, Tinkavimas, gipskartonio montavimas, gruntavimas, glaistymas, dažymas, vidaus durys, tapetavimas, apdaila akmeniu, grindų įrengimas

Fasado apsauga nuo žaliavimo

Geriausias tinkas fasadams, apsauga nuo lauko sienų, fasado pelėsio, kodėl žaliuoja fasadas, kaip apsaugoti fasadą nuo žaliavimo

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: