BONSAI pradėti auginti Japonijoje maždaug prieš 1000 metų, į Didžiąją Britaniją pirmą kartą pateko XX a., pradžioje, tačiau žmonės jais susidomėjo tik XX a. devintajame dešitmetyje. Mažutis suaugęs medis vazonėlyje itin žavus.
Tiesiog idealus kambarinis augalas, bet žinokite, kad populiariausios rūšys - pušys, klevai, kadagiai - priklauso sodo bonsų grupei ir viduje gali būti laikomi tik kokias keturias penkias deinas iš eilės.
Kambarinius bonsus galima laikyti kambaryje beveik ištisus metus.
Bonsai - įprastos rūšys, auginamos ir formuojamos taip, kad susidarytų simetriški, asimetriški, dvilypio kamieno, palinkę, vėjo pučiami, svyruokliai, kaskadiniai, pusiau kaskadiniai, uolalipiai. Tam reikia laiko ir igūdžių, todėl bonsai tokie brangūs. Mėgstamiausias Ficus benjamina (smulkialapis fikusas), bet tinka ir Heptapleurum, Bougainvillea (bugenvilija), Acacia (akacija), Hibiscus (hibiskas), Allamanda, Gardenia (gardenija), Ixora (iksora), Jasminum primulinum (jazminaitis), Schefflera (šeflera), Punica granatum (granatmedis), Crassula argentea ( storlapis). Kai kurie kambariniai bonsai iš tiesų yra subtropiniai ar tropiniai medžiai, auginami tik šiuo miniatiūriniu pavidalu: tai Sageretia theezans (sageretija), Carmona microphylla, Pistacia (pistacia), Sterculia (sterkulija), Tamarix (eglūnas), Olea (alyvmedis).
Bonsų priežiūra
Temperatūra: vidutinė. Šviesa: dauguma rūšių reikia laikyti vietoje, bet ne saulėkaitoje, o karšta vasaros saulė nepatinka niekam.
Vanduo: žemė visą laiką turi būti drėgna (bet ne šlapia), todėl laistyti gali tekti kasdien (lietaus arba drungnu vandentiekio vandeniu). Visą augalą įmerkti į vandenį, bet laistymas iš viršaus smulkiu purkštuvu irgi tinka.
Drėgmė: drėgnas oras tinkamas. Pastatykite vazoną an akmenukų padėklo ir kartais apipurkškite lapus.
Persodinimas: pavasarį kas dveji metai. kai augalas suformuotas, nuimti dalį senos žemės ir nupjautį trečdalį šaknų. Vėl pasodinti į tą patį indą, užberti šviežios žemės.
Tręšimas: patartina tręšti dažnai ir po nedaug, geriausia - specialiomis trąšomis bonsams, nes kitaip galima greit nudeginti šaknis druskų pertekliumi dirvožemyje. Niekuomet netręškite augalo, kai jis žydi (arba prieš pat žydėjimą), ką tik persodinę arba nupjaustę šaknis, ir kai jis atrodo nesveikas.
Bonsai (japoniškai 'medelis ant lėkštutės') – estetinės medžių miniatiūrizacijos menas, apimantis šakų formavimą, laistymą ir persodinimą. Atsirado Kinijoje maždaug prieš 2000 metų Hanų dinastijos valdymo metu. Kinijoje medeliai neūžaugos buvo vadinami pensai. Kaip spėjama iš Kinijos medeliai buvo atgabenti į Japoniją budistų vienuolių. Dėl Japonijos ir Jungtinės Karalystės intensyvių prekybos ryšių, bonsai medeliai buvo Europoje buvo bene pirmiausiai pristatyti Jungtinėje Karalystėje, o iš ten paplito ir į kontinentinę Europą bei Šiaurės Ameriką.
Panašūs straipsniai
Dirvos rūgštingumas pH
Dirvos pH, koks jis kokiam augalui reikalingas?
Fikusas
Fikuso auginimas, prieziūra, fikusų veislės. Ką daryti, jei krenta fikuso lapai
Kalankė
Kalankės auginimas, priežiūra. Kalankių dauginimas