Svarbu parenkant vietą namuose suprasti, kad nėra kambarinių gėlių, tai tik namų sąlygomis gyventi prisitaikę natūraliai gamtoje augantys augalai.Visi jie turi kilmės šalis natūralius šviesos, drėgmės, temperatūros poreikius. Į tai reikėtų atsižvelgti ir stengtis, kad augalas jaustusi kuo natūraliau.Tada jis netik bus sveikas, bet ir vešės džiugindamas žiedais ar dekoratyviais lapais.
Šviesa – Kambarinių augalų šviesos poreikis įvairus. Vieniems reikia daug saulės, kiti ją tik pakenčia. Augalai dar skirstomi į trumpadienius (Kamelijos, bugenvilijos, margeniai, orcidėjos, sprigės, paperomijos, paparčiai... ) ir ilgadienius (Gumbinės begonijos, medinilės, galeniai, brunfelsijos, beloperonės...), daugiausia tarpinio tipo augalų (frezijos, hortenzijos, pelargonijos, žilės fuksijos...).
Atidžiau reikėtų skirstyti augalus pagal šviesos poreikį: Šviesiamėgiai – Jie statomi gerai apšviestose vietose.Tiesioginių spindulių nebijo augalai turintys sidabriškus, melsvai ar pilkšvai žalius lapus.Šviesiamėgiai yra storalapiai, kaktusai, oleandrai, laurai, brugmansijos ir kt. Pusiauūksminiai – mėgsta šviesą, bet ne tiesioginių saulės spindulių apšviestą vietą tai gumbinės begonijos, klivijos, tradeskantės, kalankės, dracenos, marantos, krotonaifikusai ir daugelis kitų. Ūksminiai – augalai galintys augti menkai apšviestoje vietoje, šešėlyje tai – kiparisai, araukarijos, nerteros, sansevjieros, paprčiai, filodendrai ir kt. Temperatūra – Kambarinai augalai neatsparūs šalčiui.Dauguma jų kilę iš šiltūjų kraštų kur nebūna žiemos.Parenkant vietą namuose ir kambaryje reikėtū atsižvelgti į natūralią augavietę. Tropinių ir subtropinių vietų augalai įpatingai reiklūs aukštai temperatūrai.
Drėgmė – Augalus kurie reikalauja daug drėgmės tiktų auginti virtuvėje ar vonioje(kalatėjos, afeliadrai, krotonus, marantas, fitonijas...). Kituose kambariuose augalus reikėtų nuolat drėkinti – purkšti lapus, nes dėl centriniuo šildymo patalpų oras gali būti pernelyg sausas.(L. Markevičienė, J. Vaidelienė)
Fonas gėlėms ir apšvietimas
Statant ar komponuojant gėles reikėtų būtinai atsižvelgti į: Foną – tinkamiausiai fonas daugumai augalų – šviesios pastelinės spalvos sienos be raštų, tada ypač išryškėja lapai ir ryškiaspalviai žiedai.Tamsiame fone yspūdingai atrodo margi lapai ir blankūs žiedai.Prie magų sienų vertėtų komponuoti gėles dideliais lapais.Didelį įspūį daro spalvų ir formų kontrastas. Apšvietimą – apšvietimas labai reikšmingas augalo išraiškingumui.Kryptinga šviesa – lempa ar lempos įtaisytos virš augalų.Išryškėja augalų detalės, o augalų grupės suungiamos į vieną visumą. Apšvietimas iš apačios – lempos įtaisytos ant grindų prieš augalą.Visi lapai apšviesti, bet didžiausia vertybė tokio apšvietimo įspūdingi šešėliai. Apšvietimas iš užpakalio – lepos įtaisytos ant grindų už augalo. Šiuo atveju svarbiausias augalo siluetas, bet taip apšviečiami tik dideli augalai.
Panašūs straipsniai
Melsvoji pasiflora
Melsvosios pasifloros auginimas, melsvosios pasifloros priežiūra, melsosios pasifloros vaisiai
Kalija
Kaip auginti kaliją, kalijos auginimas
Avokado medis
Avokado medžio auginimas, kaip prižiūrėti avokado medį
Filodendras
Filodendro auginimas, kaip rūpintis filodendru.
Difenbachija
Kaip prižiūrėti difenbachiją, difenbachijos auginimas
Juka
Jukos auginimas, kaip prižiūrėti juką, geriausios jukos auginimo sąlygos
Kalėdinis kaktusas
Kaip rūpintis kalėdiniu kaktusu, plokštenio priežiūra.
Monstera
Monsteros auginimas, kaip auginti monsterą, monsteros deliciosa priežiūra
Strelicija
Strelicijos auginimas, strelicijos augimo sąlygos
Dirvos rūgštingumas pH
Dirvos pH, koks jis kokiam augalui reikalingas?
Aglaonema
Kaip rūpintis aglaonema, aglaonemos auginimas, aglaonemos priežiūra
Sansevjera
Sansevjeros auginimas, kaip rūpintis sansevjera
Straipsniai
Instrukciniai straipsniai abėcėlės tvarka