Maranta, kitaip dar vadinama maldos augalu (prayer plant), yra populiarus ir patrauklus kambarinis augalas. Pavadinimas „maldos augalas“ kilo iš unikalaus jo lapų, kurie vakare susilenkia į viršų ir primena maldai sudėtas rankas, įpročio. Marantos augalai pasižymi dideliais, ovaliais, sudėtingais raštais išmargintais lapais. Raštai dažnai būna žalių, raudonų ir kreminių atspalvių, todėl sukuriamas įspūdingas vizualinis vaizdas. Naktį lapai užlenkiami į viršų, taip suteikdami augalui išskirtinę išvaizdą.
Marantos priežiūra
Šviesa: Marantos mėgsta ryškią, netiesioginę šviesą. Jos gali pakęsti ir prastesnį apšvietimą, tačiau gali prarasti kai kurias ryškias spalvas. Venkite tiesioginių saulės spindulių, nes jie gali nudeginti lapus. Šie augalai gerai auga šiltoje 18-24 °C temperatūroje.
Laistymas ir drėgmė: Palaikykite nuolat drėgną, bet nepermirkusią žemę. Marantos mėgsta šiek tiek drėgną dirvožemį ir gali nukentėti, jei joms bus leista visiškai išdžiūti. Laistykite, kai viršutinis dirvos centimetras atrodo sausas, o žiemą, kai augalas mažiau aktyvus, laistymą sumažinkite. Naudokite gerai drenuojamą vazonų mišinį su organinėmis medžiagomis. Gerai tinka mišinys, skirtas orchidėjoms arba afrikinėms violetinėms. Labai svarbus geras drenažas, kad būtų išvengta užmirkimo. Šie augalai mėgsta didelę drėgmę, todėl puikiai tinka vonios kambariuose ar virtuvėse. Jei namuose sausas oras, apsvarstykite galimybę naudoti drėkintuvą arba pastatyti augalą ant padėklo su vandeniu ir akmenukais.
Persodinimas: Marantos augalus persodinkite, kai jie išauga iš konteinerių arba įsišaknija. Paprastai tai daroma kas 1-2 metus. Naudokite šviežią vazonų mišinį ir pasirinkite indą su drenažo skylutėmis.
Dauginimas: Marantos augalus galima dauginti dalijant. Dalykite augalą persodindami, įsitikinkite, kad kiekvienas padalijimas turi šaknis.
Ligos ir kenkėjai: Saugokitės įprastų kambarinių augalų kenkėjų, tokių kaip voratinklinės erkės ir amarai. Reguliariai apžiūrėkite apatinę lapų pusę. Jei lapų galai rudi ir sudžiuvę, blogai auga - per sausas oras arba užsiveisė voratinklinės erkės. Šalinkite nuvytusius lapus ir nuolat apipurškite. Jei laipai išblukę, nudegę - per daug šviesos, ypač pražūtingi tiesioginiai saulės spinduliai. Tučtuojau perkelkite augalą į kitą vietą. Jei augalo stiebai glebūs, pūva - žiemą oras per vėsus, o žemė per drėgna. Laipai susiraitę, dėmėti, apatiniai lapai pageltę - per mažai laistoma. Žemė visada turi būti drėgna. Krinta lapai - per sausas oras. Augalą reikia apkamšyti drėgnomis durpėmis arba pasodinti į stiklinį indą, nes jam būtinas drėgnas oras.
Panašūs straipsniai
Melsvoji pasiflora
Melsvosios pasifloros auginimas, melsvosios pasifloros priežiūra, melsosios pasifloros vaisiai
Kalija
Kaip auginti kaliją, kalijos auginimas
Avokado medis
Avokado medžio auginimas, kaip prižiūrėti avokado medį
Filodendras
Filodendro auginimas, kaip rūpintis filodendru.
Difenbachija
Kaip prižiūrėti difenbachiją, difenbachijos auginimas
Juka
Jukos auginimas, kaip prižiūrėti juką, geriausios jukos auginimo sąlygos
Kalėdinis kaktusas
Kaip rūpintis kalėdiniu kaktusu, plokštenio priežiūra.
Monstera
Monsteros auginimas, kaip auginti monsterą, monsteros deliciosa priežiūra
Strelicija
Strelicijos auginimas, strelicijos augimo sąlygos
Dirvos rūgštingumas pH
Dirvos pH, koks jis kokiam augalui reikalingas?
Aglaonema
Kaip rūpintis aglaonema, aglaonemos auginimas, aglaonemos priežiūra
Sansevjera
Sansevjeros auginimas, kaip rūpintis sansevjera
Straipsniai
Instrukciniai straipsniai abėcėlės tvarka