Karkasinės pirties statyba
Atnaujinta: 2023-10-25

Pirties statyboje nereikia bijoti naudoti modernių statybos būdų ir medžiagų. Tradicinių medžiagų naudojimas visai nebūtinai reiškia ekologiškumą.  Natūralias medžiagas tenka apsaugoti nuo puvinio, tenka panaudoti įvairias apsaugančias medžiagas. Geros pirties esmė tai temperatūros, drėgmės ir vėdinimo reguliavimas.

Iš  ko geriausia statyti pirtį

Pirtyje nėra būtina konstrukcija ilgai laikanti karštį. Netgi brezentinės palapinės pakaks kuriam laikui išlaikyti karštį. Aišku pilnai pakaks rąstinės pirties. Nors jei pirtis bus naudojama ir kaip miegojimo pastatas reikia geresnių šiluminių savybių. O kelios papildomos patalpos miegojimui jau įprastos pirtyje.

Karkasinė statyba nėra paprastesnė nei rąstinė. Tačiau karkasinė konstrukcija leidžia panaudoti platesnį įvairių architektūrinių sprendimų spektrą. Taip pat galima gauti daug geresnes šilumos izoliacines savybes kas svarbu ne tik miegojimo komfortui užtikrinti, bet ir palengvina karščio ir vėdinimo valdymą.

karkasines-pirties-statyba


Kompiuterinėmis staklėmis išpjautos medienos karkaso surinkimas lengviausia pirties surinkimo dalis.

Kaip projektuoti pirtį

Klasikinę kaimišką pirtį sudarydavo nedidelis prieangis ir gana didelė garinė. Pirties išmatavimai apie 3 - 3,5 metro pločio ir 4-5 metrų ilgio. Prieangiui būdavo skirta apie 1,5 metro. Gana didelėje garinės patalpoje deginantys garai nuo akmenų pasiekia besivanojančius jau maloniai karšti. Optimalus garinės dydis 3-3,5 pločio  x 3,5 metro ilgio. Aukštis 2,2 - 2,4 metro.

Pagalbinės patalpos jau priklausys nuo poreikio. Optimalus papildomos patalpos dydis 3,5 plotis ir 4 - 4,5 metro ilgis. Į šia patalpą turėtų tilpti ir 1,5 x 1,5 dušo patalpa.

Pirties krosnies pakurą geriausia daryti iš pagalbinės patalpos. Nereikia malkų nešti į garinę, būna švaresnė patalpa. Tuo pačiu pakura sušildo patalpą. Naudojant pakurą su dideliu stiklu gaunamas jaukus židinys.

Palėpinis aukštas kur galima miegoti gaunasi nedidelis esant 3,5 metrų pirties pločiui. Naudojamas plotas priklauso nuo stogo nuožulnumo. Reikėtų surasti ir vietos kopėčioms į antrą aukštą.

Kaip įrengti pirties pamatus

Pirtį galima statyti ant polių ir ant negilių juostinių pamatų. Paprasčiausia sudėti tuščiavidurius pamatinius blokelius, sudėti ir surišti armatūrą ir užpilti betonu.

Pamatų paviršius tepamas mastika ir uždedamas ruberoidas. Toks dvigubas sluoksnis patikimiausias.

Kaip surinkti pirties karkasą

Pirties karkaso surinkimas tikriausiai maloniausia statybos dalis. Ypač jei naudojama kompiuterinėmis staklėmis supjauta džiovinta ir kalibruota mediena. Supjaunama pagal projektą, sužymimos visos pirties dalys. Belieka tik kaip lego sudėlioti medieną ir ją sujungti. Keturios sienos ir frontonai sumontuojami ant žemės ir pastatomi. Tarpai daromi kas 60 centimetrų pagal šiltinančių plokščių storį.

Nebus daug problemų sudėti ir sužymėtas ir supjautas gegnes. Gegnės atremiamos į kraiginę lentą, pritvirtinamos prie murloto. Tarpai tarp gegnių daromi 60 centimetrų pagal šiltinančiosios medžiagos storį.

Darbus pagreitina modernūs tvirtinimo elementai. Pagrindinį karkasą sutvirtinam sukaldami viniakale vinimis. Jos plonos, neskaldo medžio, užkarpėlės patikimai įsikabina  į medį.

Atsakingiausia vieta prie gegnių ir murloto jungimo. Gegnės įkertamos į murlotą ir dabar suveržimui dažniausiai naudojamas ilgas medvaržtis su sustiprinta galvute. Taip pat tvirtinama gegniniais laikikliais. Gegniniais laikikliais pritvirtinama prie kraiginės lentos.

Perdangos sijos tarnauja kaip papildomas konstrukcinis elementas neleidžiantis išlinkti murlotui. Perdangos sijos gali būti dedamos ant murloto ir sujungiamos su gegnėmis. Tokiu atveju gaunama žemesnė palėpės patalpa. Todėl perdangos sijas verta kabinti prie murloto.

Pirties stabilumą priduoda skersiniai tašai iš išorės. Jie montuojami kas 60 centimetrų, kad tilptų izoliacinė plokštė.

Pirties karkaso elementų išmatavimai 3,5 - 4 metrų pločio pirčiai. Kiekvienu atveju išmatavimus turi paskaičiuoti projektuotojas.

  • Karkasinei pirčiai pakanka 5x10 centimetrų sienų tašų;
  • Gegnėms naudojami 5x15 tašai;
  • Perdangos sijoms naudojami 5x15 tašai,
  • Sienos skersiniams ir stogo grebėstams naudojami 5x5 tašai;
  • Stogo horizontalieji grebėstai (ventiliacijos tašai) ir vėdinamam karkasui naudojami 2,5x5 tašai

pirties-karkaso-surinkimas
Pirties karkasas surenkamas ant žemės ir pakeliamas. Išlyginamas, sujungiamas ir įtvirtinamas susukant skersinius.

Pritvirtinus skersinius pirties karkasas įgauna stabilumą. Jį padidina ir perdangos sijos ant kurių bus patogu sumontuoti gegnes.

Tvirtinimo elementai medienai

Nors visi tvirtinimo elementai vizualiai atrodo beveik vienodai, tačiau jų atsparumas ir ilgaamžiškumas toli gražu nevienodi. Renkantis tvirtinimo elementus atkreipkite dėmesį į gamintoją - Europos gamintojai deklaruoja tikras savybes, tvirtinimo elementai išbandyti ir turi CE ženklinimą. Kinietiškų tvirtinimo detalių atsparumo korozijai bei tvirtumo klasės ne visada tikros, juolab neaišku, iš kokios medžiagos jos gaminamos, jų kontaktas su mediena gali būti silpnas.

Ypač neverta rizikuoti su prastesnės kokybės tvirtinimo detalėmis montuojant karkasą ir stogą, nes karkaso statika yra pagrindinė karkasinės statybos sėkmės sąlyga.

Medienos karkasui montuoti dažnai prireikia įvairaus ilgio konstrukcinių sraigtų. Didesnei prispaudimo jėgai išgauti naudojami medsraigčiai su didesnio skersmens galvute.

 

tvirtinimo-elementai-medienai
ET-T sraigtas medienos jungtims ir WAF medsraigtis su didelio skersmens galvute, užtikrinančia itin didelę prispaudimo jėgą.

Reiktų žinoti, kad įprastinių medsraigčių metalas  nelaiko statmenos ar  įstrižos apkrovos. Todė reikėtų naudoti specialius medsraigčius, kuriais prisukami metaliniai tvirtinimo elementai ir tvirtinamos gegnės. Tai gerokai supaprastina ir pagreitina daugelį jungčių tvirtinimą.

Medienai būdingos deformacijos, ypač stogo konstrukcijoje. Todėl stogo kraigo jungtims reiktų naudoti specialias judriąsias atramas, kurios leidžia neįsitempti kryžminėms jungtims. Tai savo ruožtu nesukelia įtrūkių.

 

krizmine-medienos-jungtis
Karšto cinkavimo plieno kryžminė jungtis, leidžianti medienai judėti.

Itin didelės apkrovos tenka murloto ir gegnių jungtims. Gegnės tvirtinamos gegniniais kampučiais, ilgaisiais medvaržčiais su sustiprinta galvute, inkariniais vinimis ir medsraigčiais.

Iš vidaus uždėta garo izoliacinė plėvelė nes bus šiltinama iš išorės.

pirties-siltinimas
Šiltinti ir sandarinti pradedama nuo sienų. Į skersinių tašų tarpus sudedamos šiltinimo plokštės.

pirties-vidaus-sandarinimas
Montuojat perdengimų sijas po jomis reikia įdėti vidinę garo izoliacinę plėvelę poilsio patalpoje ir alupopierių garinėje. Sijos sumontuotos ant sijinių laikiklių kurie pritvirtinti specialiais inkariniais medvaržčiais.

pirties-stogo-montavimas
Gegnių montavimas gali užimti ir daug ir mažai laiko. Jei naudoti supjautas gegnes ar santvaras tai bus mažai laiko sąnaudų reikalaujantis darbas.

pirties-konstrukciju-tvirtinimas
Pirties karkaso surinkime labai padeda modernūs tvirtinimo elementai:

  • Ilgasis medvaržtis tvirtinti gegnėms su sustiprinta galvute
  • Lengvai įsigręžiantys medvažčiai su torx galvute
  • Ankeriniai medvaržčiai pritvirtinti metaliniams tvirtinimo elementams
  • Dvikomponentė ankerinė masė pritvirtinti karkasą prie pamatų

Daugiau apie medienos tvirtinimo elementus straipsnyje “Medienos tvirtinimo elementai”

 

Pirties lauko medienos impregnavimas 

Tiek karkasinės pirties statramsčius, tiek stogo konstrukciją ir išorinės apdailos lenteles būtina apsaugoti nuo drėgmės poveikio ir galimo puvinio. Tam tikslui rekomenduojama medieną impregnuoti efektyviu Remmers IG-10-Imprägniergrund IT prevenciniu impregnantu,  kuris apsaugo medieną nuo puvinio, mėlynavimo, vabzdžių.

Nors Remmers produktai nėra patys pigiausi, bet garantuotai kokybiški, specializuoti ir todėl maksimaliai veiksmingi. Lauko medienos impregnantas reguliuoja drėgmę, neleisdamas jai įsigerti į medieną, impregnuotą medieną galima dengti įvairiomis dažyvėmis ar dažais, produktas ekonomiškas, sąnaudos nedidelės – apie 150 ml/m². Visa tai galutiniame rezultate pateisina kainą.

 

lauko-medienos-impregnantas
Efektyvus lauko medienos impregnantas Remmers IG-10 yra bespalvis ir šviesiai arba tamsiai rudo atspalvio.

Į medieną įsigeriantis impregnantas – tarsi giluminė apsauga. Paviršiaus medienos apsaugai nuo atmosferos poveikių bei UV spindulių puikiai tinka Remmers HK-Lasur dažyvė – lazūra.

Pirties lauko medienos dažyvė 

Pirtis – ne tik pramoga, bet ir sveikatinimosi priemonė, todėl kuo pastatas natūralesnis, tuo malonesnis žmonėms ir aplinkai. Daugelis pirties medienos apdailos lentelių  nedažo nepermatoma spalva, o naudoja dažyves, suteikiančias atspalvį ir paryškinančias medienos faktūrą. Viena tokių dažyvių - Remmers  HK-Lasur 3in1. Tai impregnantas, gruntas ir dažai viename produkte. Naudojant šią dažyvę lauko medienos nebūtina impregnuoti, gruntuoti, dažyti. Užtenka du kartus nutepti HK- Lasur dažyve. Medienai suteikiama visapusiška ilgalaikė apsauga nuo drėgmės, UV spindulių, mėlynavimo, vapsvų.

 

dazai lazura
Remmers dažai - lazura HK-Lasur yra trys produktai viename: impregnantas, gruntas ir spalva.

Dažyvė – lazūra suteikia medienai norimą atspalvį, bet tuo pačiu nepadengia jos nelaidžiu sluoksniu – mediena „kvėpuoja“: natūraliai sudrėgsta, išdžiūsta. Po ilgesnio laiko užtenka medines sienas vėl nutepti dažyve ir taip atnaujinti. Nereikia šveisti, šlifuoti, skusti senų dažų.

Pirties vidaus medienos apsauga 

Pirties vidaus medienos (išskyrus garinę) apsaugai skirta natūralų medienos raštą išryškinanti Remmers Wohnraum-Lasur.  Labai svarbu, kad 80 proc. šios dažyvės sudėties sudaro natūralios medžiagos: bičių vaškas, linų sėmenų aliejus, natūralios dervos. Tokia dažyve nuteptos pirties sienos neskleis chemijos kvapo netgi esant aukštai temperatūrai.

 

vidaus medienos apsauga
Atspalvį suteikiančių dažų Remmers Wohnraum – Lasur 80 proc. sudėties sudaro natūralios medžiagos. Dėl to tokie dažai idealiai tinka pirties vidaus medienai.

O štai medines kaitinimosi patalpos dailylentes, suolus tiek dažų gamintojai, tiek pirtininkai pataria nutepti natūraliu linų sėmenų aliejumi. Šioje patalpoje geriau nenaudoti jokių impregnantų, dažų ir dažyvių.

 

Kaip šiltinti ir sandarinti karkasinę pirtį

Karkasinėms konstrukcijoms ypač svarbus sandarumas. Pastačius pirtį sandarinamas Tarpas tarp rostverko ir pamato turėtų būti užsandarinamas. Galima juosta, galima tepama stingstančia mastika.

Į tarpus tarp skersinių tašų dedamos šiltinimo plokštės  ir uždengiama vėjo izoliacine plėvele.

pirties-sienos-irengimas
Itin svarbus mazgas prie gegnių. Čia vėjo izoliacinė plėvelė prakerpama ir apeinamos gegnės. Tarpą geriausia užsandarinti naudojant stingstančią mastiką. Išbandyta Soudatight Hybrid. Vėjo izoliacinė plėvelė tvirtinama vertikaliais 2,5x5 tašais kurie padarys vėdinamą tarpą.

Stogas gali būti šiltinamas iš vidaus ir iš išorės. Paprasčiau šiltinti iš išorės. Tokiu atveju šlaitinis stogas iš vidaus padengiamas garo izoliacine plėvele. Tolimesnis šiltinimas vyksta dengiant stogą difuzine plėvele. Difuzinė plėvelė suklijuojama su sienos vėjo izoliacine plėvele.

Difuzinė plėvelė kaip ir šiltinimo medžiaga montuojama sluoksnis po sluoksnio. Uždengus sluoksnį plėvelės prikalami ventiliacijos tašeliai (vertikalieji grebėstai). Tašeliai turi būti su vinių juostele kuri neleis prasisunkti vandeniui pro vinių skylutes. Prikalama rievėtomis C4 ir aukštesnės klasės vinimis.

pirties-stogo-dengimas
Stogo plėvelė montuojama sluoksnis po sluoksnio. Dedama plėvelė, klijuojamas kraštas, tvirtinama tašeliais ir dedamas horizontalusis grebėstas.

Iš vidaus sudedama šiltinančioji medžiaga ir dengiama garo izoliacine plėvele. Ties langais ir durimis išorinė ir vidinė plėvelės kruopščiai sujungiamos.

pirties-langu-ir-duru-montavimas
Montavimo putos neturi būti atviros nei iš išorės, nei iš vidaus. Iš išorės patogiausia užtepti stingstančia mastika Soudaltight hybrid. Ji gerai prilimpa prie medienos, netgi neobliuotos. Sukietėjęs pavirsta į tamprią plėvelę.

Pirties fasado apdaila

Klasikinė pirties išorės apdaila iš medienos. Paprasčiausia ir greičiausia apdaila iš dailylenčių. Dažnai panaudojamos viengubo pjovimo lentos.

Įdomiausias variantas iš rastus imituojančių apipjautų lentų. Tai užima daugiausiai laiko, nes gamykliniu būdu jų neruošia ir tenka kiekvieną lentą pritaikyti.

pirties-fasado-apdaila
Pirties apdaila lentomis su įstrižai nupjautu šonu. Jei sujungti kampuose galus iš viso nesiskirtų nuo rąstinės sienos. Langų angokraščiai apdailinami dvigubo pjovimo lentomis. Stogo apačia pakalta taip pat dvigubo pjovimo lentomis. Sienos dažytos itin pasiteisinusia Tikrasis dažas dažyve.

Lentos kalamos prie ventiliacijos tašelių. Apačioje ir kraštuose dedamas tinklelis nuo pelių. Reikės atidžiai pereiti per visą fasadą ir užtaisyti visas skylutes kur gali prasiveržti pelės, paukščiai ir vabzdžiai.

Sumontavus fasadą sudedami langai ir durys. Jie statomi į šiltinimo sluoksnį, kiek arčiau išorės. Montavimo putos turi būti uždengtos apsaugine juosta arba stingstančia mastika. Juosta apsaugoma nuo išorės angokraščių apdaila.

pirties-lango-sandarinimas


Įstačius langą tarpai užpurškiami montavimo putomis. Medinei konstrukcijai geriausiai tiks Soudal Flexi. Elastiškumas svarbus medinėje konstrukcijoje kuri keičia parametrus dėl drėgmės ir temperatūros pokyčių. Apsaugome konstrukciją nuo pelių ir vabzdžių tinkleliais.

Pirties grindų įrengimas

Pirties grindys garinėje pastoviai gauna vandens ir jei medinės greitai supūva. Galima grindis betonuoti ir daryti vandens nutekėjimą. Galima padaryti grindis ant polių ir sudėti grindis iš WPC. Medžio plastiko kompozito lentos nepūva, neišskiria į aplinką kenksmingų medžiagų. Tai taikytina tik kokybiškoms WPC lentoms.

Pirties krosnis ir kaminas

Krosnies galingumas priklauso nuo patalpos ploto. Gerai užsandarintoje pirtyje 3,5 x3,5 metro garinėje pakaks 6 - 7 KW pirties krosnies. Pirtyje daug svarbiau akmenų kiekis, nuo jų priklauso pirties mikroklimatas.

Geriau rinktis pirties krosnį kur galima įdėti daug akmenų iš visų pusių.

Tada mažiau karščio eina į aplinką ir daugiau lieka akmenyse. Sandarią pirtį įkaitinti daug laiko nereikės. Verta naudoti pakabinamą vandens talpą, nes kaitinimo metu mažiau vandens išgaruoja ir pirtis būna sausesnė.  Tokioje pirtyje maloniau sėdėti ir mėgautis garais nuo akmenų.

Greičiausiai pastatomas modulinis kaminas. Tokiam kaminui nereikia masyvaus pamato. Kaminas dažniausiai montuojamas po stogo įrengimo paliekant praėjimo tarpą tarp gegnių.

Pirties vėdinimas

Svarbiausia pirties komforto sąlyga yra pakankamas šviežio oro kiekis. Vėdinimas pirtyje gali būti natūralus ir priverstinis. Į pirtį ir prie pakuros turėtų būti atvedamas oro padavimo kanalas. Tai dažniausiai 100mm plastikinis vamzdis. Oras pirtyje paduodamas po arba prie krosnies.

oro-atvedimas-i-pirti
Oro padavimo vamzdžio atvedimas iki krosnies per pamatą ir kitoje pusėje esančios pakuros.

Oro išmetimo angos įrengiamos priešingoje nuo krosnies pusėje, dažniausiai įstrižai patalpos, kad būtų tolimiausias atstumas. Dabar įprasta daryti dvi angas. Viena yra ties gultais, kita patalpos viršuje. Kaitinimosi metu atidaroma apatinė anga. Karštas oras nuo krosnies kyla viršun juda link besikaitinančių ir ataušęs leidžiasi žemyn. Čia pašalinamas pro apatinę angą. Kai reikia greitai išvėdinti pirtį atidaroma viršutinė anga.

pirties-vedinimo-irengimas
Dviejų angų natūralaus pirties vėdinimo įrengimas. Kruopščiai perkišame per alupopierių ir užsandariname.

Pirties vidaus apdaila

Pirties vidus  dažniausiai apkalamas dailylentėmis. Garinimosi patalpa apkalama lapuočio dailylentėmis. Pagalbinė patalpa gali būti apkalama net ir spygliuočių dailylentėmis. Gali būti apklijuojama faneros plokštėmis.

Dušo kampas montuojamas iš žalio gipsokartonio arba fibrocemento plokščių. Tada dažomas hidrofobiniais dažais arba apklijuojamas plytelėmis.

Kaip įrengti pirties gultus

Pirties gultus įrengti reikėtų patikėti puikiai suprantantiems pirtinimosi meną. Dažniausiai pirties gultai yra trijų aukštų. Žemutinis apie 40 - 60 centimetrų aukštyje skirtas prausimuisi ir patogiai užlipti ant vidurinio gulto. Jo ilgis 1- 2 metrai.

Vidurinis gultas montuojamas 0,8- 1 metro aukštyje. Turi būti patogu sėdėti padus padėjus ant apatinio gulto. Dabar jį mėgstama padaryti platų, apie 0,8 - 1,5  metro pločio. Galima daryti per visą 3,5 metrų ilgį. Ant tokio gulto malonu pagulėti nekankinamam didelio karščio. Turite įvertinti kaip šeimos nariai toleruoja karštį. Jei mėgstama pasilepinti 60-65 laipsnių karščiu verta skirti daugiausiai dėmesio šiam gultui. Ant šio gulto dauguma vanojasi.

Trečias gultų aukštis skirtas didesnio karščio mėgėjams. Dažniausiai jis nedidelis 1,8 - 2 metrų ilgio ir apie 50 centimetrų pločio. Ant jo sėdima gaudant karščio bangas.  Todėl svarbu išmatuoti aukštį iki lubų, kad galva sėdint nesiremtų į lubas. Aukštis nuo vidurinio gulto apie 40 centimetrų. Gulima didesniame karštyje, vanojasi jau ištvermingesni pirties mėgėjai. Trečią gultą geriau daryti nuimamą. Tai leidžia padaryti vidurinį gultą naudojamą per visą plotį ir jame išsitisti per visą ilgį skersai. Kai kas dėl šios priežasties daro atlenkiamus trečius gultus, tačiau tai dažniausiai nepasiteisina. 

Pirties vandentiekio įrengimas

Pirtis dažniausiai naudojama epizodiškai. Reikia įrengti vandens tiekimą taip, kad vandenį galima jį išleisti. Negalima daryti lankų kur liktų vanduo. Turi būti padarytas bendras nuolydis, kad ištekėtų vanduo.

Pirties baseino įrengimas 

Šiandien įprasta, kad pirtyje yra individualus baseinas, kuris gali būti viduje arba lauke šalia pirties. Baseinas pirtyje – tai galimybė iš karštos garinės nerti į šaltą vandenį, ypač jei pirtis nestovi šalia ežerėlio ar tvenkinio. Galima rinktis iš daugybės tiek vidaus, tiek lauko baseinų pasiūlos, kuriuos galima įrengti SPA patalpoje arba prie pirties.

Pradiniame etape numatomas baseino projektavimas ir su juo susijusios technologinės įrangos parinkimas. Suderinus baseino konfigūraciją, matmenis ir įrangą, baseino konstruktyvas gali būti įrengtas kartu su pirties statybų darbais - tarkime, baseino betonavimas kartu su pirties pamatais. Kitas variantas - baseiną integruoti į jau anksčiau pastatytos SPA patalpos ar pirties konstrukciją. Visą technologinę įrangą galima prijungti po pirminių statybos darbų.

Iš baseino konstrukcijos į įrangos patalpą nutiesiamos visos reikalingos komunikacijos. Baseino įranga (vandens filtravimas, siurblys, dezinfekavimas, apšvietimas) pajungia prie komunikacijų – pvz., vandens surinkimo, išleidimo, purkštukų, elektros jungčių.

Dėl šalia pirties planuojamo baseino projektavimo, montavimo ir tolesnio aptarnavimo, kviečiame susisiekti su UAB “Tvarkdarys“ ekspertais (nuoroda aktyvi). Įmonė sėkmingai vykdo vidaus ir lauko baseinų įrengimo darbus privačiuose ir viešos paskirties objektuose. 

pirties baseino įrengimas

Analogiškai pastato pamatų įrengimui, baseino betonavimas šalia pirties atliekamas panašia tvarka. Sukuriamas tvirtas pagrindas, dedamas šilumos izoliacijos sluoksnis, surenkama armuojanti konstrukcija, armatūros tinkle formuojamos angos įdėtiniams baseino dalims - skimeriui, hidromasažo purkštukams, įvadams, išleidimo trapui ir žibintams. Toliau seka klojinių montavimas ir betonavimas. Išdžiūvus ir sustingus betonui, vidines baseino sieneles ir dugną išlygina tinko sluoksniu. Per sienelėse esančias angas klojami įdėtiniai baseino komponentai, pajungiant prie vamzdynų ir elektros tinklo.

Vėliau vyksta apdailos darbai, kurie gali priklausyti nuo apdailos medžiagų.

Apdailos funkcijas atlieka PVC hidroizoliacinė apdailinė danga / plėvelė. Kitas variantas - keramines plyteles arba mozaiką. Prieš klijuojant jas testuojamas baseino sandarumas, paleidžiant vandenį. Jeigu rezultatai yra priimtini, klijuoja plyteles.

Į UAB "Tvarkdarys" teikiamas paslaugas įeina vidaus ir lauko baseinų įrengimas (tarp jų sūkurinės vonios ir SPA baseinai). Įmonė specializuojasi baseinuose iš betono, plastiko, stiklo pluošto ir metalo.

baseinas pirtyje

Komentarai (1)
  • sau ba
  • 2024-02-01 14:56:58
Puikus ir informatyvus straipsnis. Aąčiū labai Neseniai sukūrėme tinklapį pirties entuzuastams, gal bus įdomu - https://gera-pirtis.lt/
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Namo statyba iš blokelių

Namo iš blokelių statyba, namo iš blokelių projektavimas, pamatai, geriausi statybiniai blokeliai

Skydinio namo statyba

Skydinis namas, pamatai skydiniam namui, skydinio namo montavimas, langų, grindų, stogo montavimas skydiniame name

Šiltinimas poliuretano putomis

Poliuretano putos, kuo skiriasi atvirų ir uždarų porų poliuretano putos, šlaitinio stogo, sienų, fasado šiltinimas poliuretano putomis

Angaro statyba

Angarų statyba, angaro projektavimas, standartinio angaro statyba

Vandentiekio įrengimas

Kaip įrengti vandentiekį, vandens gręžinys, vandentiekio siurbliai, hidroforai. Vandentiekio vamzdžių sujungimas ir jungtys. Vandentiekio projektavimas

Karkasinio namo statyba

Karkasinis namas, karkasinio namo šiltinimas, karkasinio namo surinkimas, medinio ir metalinio karkaso namai, karkasinio namo sandarinimas, deklaracija apie statybos užbaigimą

Pavėsinės statyba

Kaip pastatyti pavėsinę, pamatai pavėsinei, pavėsinės karkaso montavimas, mediena pavėsinei, pavėsinės grindų įrengimas

Šilumos siurblio įrengimas

Šilumos siurbliai, šilumos siurblio pasirinkimas, šilumos siurblio galios skaičiavimas, ištraukiamo oro šilumos siurbliai

Pamatų, rostverko ir cokolio šiltinimas polistireniniu putplasčiu

Kaip apšiltinti pamatą, rostverko šiltinimas, cokolio šiltinimas, kokį polistireninį putplastį naudoti pamatų, rostverko ir cokolio šiltinimui

Grindų šiltinimas

Grindų apšiltinimo įrengimas, grindų šiltinimo įrengimas, polistireninis putplastis grindų apšiltinimui, betonuojamų grindų šiltinimas,

Daugiabučių šiltinimas

Daugiabučio fasado apšiltinimas, kaip šiltinti daugiabutį, kuo geriausia šiltinti daugiabučio fasadą,

Mūrinio namo statyba

Mūrinis namas, mūrinio namo blokeliai, blokelių mūrijimas ir klijavimas, mūrinio namo šiltinimas, nebaigtos statybos pažyma

Produktai kategorijos horizontalus spec

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Šiltinimas poliuretano putomis Vilnius Šiltinimas poliuretano putomis Vilnius Stogo šiltinimas Poliuretano Putomis Vilniuje, Medinio Namo šiltinimas Poliuretano Putomis Vilniuje, Fasado šiltinimas Putomis Vilnius