Kokius darbus reiks atlikti dalinės apdailos bute, koks jų eiliškumas, kokios reikalingos medžiagos? Sienų ir lubų tinkavimas.
Interjero autorius Adomas Kondratas
Pirkdami butą su daline apdaila, turite gauti pirkimo-pardavimo sutarties priedą, kuriame būna nurodyta, kas bute įrengta, kokius likusius darbus įsipareigoja atlikti statytojas, ką jūs gaunate. Pagal tai ir orientuositės, kokius statybinius darbus reikia atlikti. Skirtingi statytojai parduoda skirtingai įrengtus butus, vienuose jau būna sumontuotos vidinės pertvaros, kituose – ne, kai kuriuose gali nebūti net elektros įvadų. Todėl sutarties priedą, kuriame išvardinti atlikti darbai, prieš pasirašant pirkimo-pardavimo sutartį reikia atidžiai pastudijuoti.
Įsigijus butą su daline apdaila, pirmiausia reiktų apmąstyti, ko norite, kaip dekoruosite sienas, kokios bus lubos ir grindys, kokius ketinate įsigyti baldus. Tad pirmiausia suplanuokite elektros instaliaciją, baldų išdėstymą ir apšvietimą, lubų ir sienų apdailą bei grindų dangą.
Svetainės interjeras. Di Studija, interjero dizainerė Katerina Dilinikaitienė.
Pagalvokite, kur bus jaukiausia buto vieta – vienur tai gali būti didelis langas su pietų stalu ar minkšta dalimi greta, kitur –virtuvės niša ir jai pritaikyti baldai. Kiekvienoje svetainėje turėtų būti jaukus kampelis, kuriame norisi ilgiau pabūti. Ar pastebėjote, kad atėjus svečiui jis dažniausiai intuityviai prisėda ten, kur jaukiausia. Tokia vieta namuose būtina.
Svetainės zonos, baldų išdėstymo ir apšvietimo planai – tai minimalūs svetainės įrengimo paruošiamieji darbai, kuriuos būtina padaryti iki pradedant statybinius darbus.
Darbai dalinės apdailos bute
Lubų apdaila. Lubas galima dažyti, tapetuoti, ant jų montuoti gipskartonio plokštes, galima įrengti įtempiamas lubas, klijuoti lubines plyteles. Perdangos apdaila priklauso nuo pageidaujamos galutinės lubų apdailos.
Jei planuojate kabamąsias gipskartonio plokščių ar įtempiamas lubas, perdangos nereikia nei tinkuoti, nei glaistyti, lubas galima montuoti ant gelžbetonio perdangos. Tokiose lubose praktiška paslėpti laidus, ortakius, lubos gali būti dviejų ar net trijų lygių, galima jose paslėpti šviestuvus.
Jeigu bute yra rekuperatorius ir ortakiai, patogiausia juos slėpti po kabamosiomis lubomis.
Ką reiktų žinoti, nutarus svetainėje montuoti gipso kartono lubas? Procesas ilgesnis, nes daug rankinio darbo, tačiau po lubomis galima pravesti inžinerines komunikacijas, jei nepakankama garso izoliacija, galima montuoti akustines plokštes. Tokiu atveju lubų lygis nusileis apie 20 cm, jei montuosite tik šviestuvus, užteks lubas nuleisti apie 7 cm žemiau perdangos.
Įtempiamos lubos sumažina kambario aukštį 3-5 cm, jei šviestuvai didesni – gali tekti pažeminti ir daugiau. Įtempiamų lubų įrengimas greitas, bet svarbu jas užsakyti pas toje srityje dirbančius meistrus. Neverta įtempiamų lubų montavimo patikėti bendrastatybinius darbus dirbantiems statybininkams. Specializuoti meistrai turi gerus įrankius ir dirba greitai. Apie besiūlių įtempiamų lubų įrengimą ir dizainą plačiau – „Įtempiamos lubos yra problemų sprendimas plius originalumas“.
Dviejų lygių kabamosios lubos
Šiuolaikiniai butai nėra aukšti, svarbus kiekvienas centimetras, todėl įtempiamų ir kabamųjų lubų dažnai atsisakoma, pasirenkamas perdangos šlifavimas, tinkavimas, dažymas arba tapetavimas.
Svetainės lubų tinkavimas
Tarpaukštinės lubų perdangos dažniausiai būna sumontuotos iš gelžbetonio plokščių, surenkamų blokelių. Šiuolaikinės perdangos pakankamai lygios, kartais nė nereikia jų tinkuoti, pakanka tik glaistymo prieš dažymą. Jeigu nereikia slėpti komunikacijų, nėra būtinybės įrengti pakabinamas lubas.
Jeigu norite gražių lygių lubų joms tinkuoti puikiai tinka lengvas gipsinis tinkas Knauf MP75L. Jis tinka daugeliui vidaus apdailos darbų, nes yra mineralinis, reguliuoja patalpų drėgmę užtikrindamas sveiką mikroklimatą, netrūkinėja. Betoninės lubos tinkuojamos vienu sluoksniu, maksimalus tinko sluoksnio storis – 15 mm.
Pirmiausia nuo pagrindo nuvalomos klojinio alyvos ar kitos liekanos, betono likučiai, armuojamos ir užglaistomos gelžbetonio perdangų siūlės.
Gelžbetonio perdangos siūlės užglaistomos ir armuojamos Knauf Kurt stiklo pluoštu armuota popierine juosta.
Knauf Kurt yra popierinė siūlių armavimo juosta. Tai modifikuotas produktas, skiriasi nuo įprastinių klasikinių popierinių juostų tuo, kad nesideformuoja dėl drėgmės poveikio, o paviršius padengtas pluoštu, kuris „įsikerta“ į glaisto sluoksnį ir geriau į jį įsikabina.
Mažai vandens įgeriančius paviršius ir didelio tankio betoninius paviršius būtina gruntuoti Knauf Betokontakt ir leisti išdžiūti. Lubų tinką nuo kitų konstrukcijų reikia atskirti skiriamąja juosta Knauf Trenn-Fix arba suformuotu grioveliu.
Lubų perdangos tinkavimui puikiai pritaikytas lengvas elastiškas gipso tinkas Knauf MP75L. Ant lubų jis purškiamas tinkavimo aparatu.
Skiedinio purškimas ant lubų tinkavimo mašina.
Užpurkštas skiedinys H formos liniuote paskirstomas horizontalia kryptimi (vidutinis gipsinio tinko sluoksnio storis 10 mm, maksimalus – 15 mm, minimalus – 8 mm). Pradėjus sluoksniui stingti, paviršius nupjaunamas trapecine liniuote, kartu išlyginami kampai. Prireikus problemines vietas galima dar padengti gipsiniu glaistu. Sudrėkinus tinko paviršių, dirbant kempine, į paviršių ištraukiamas reikiamas kiekis smulkios frakcijos tinko ir juo užlyginami smulkūs paviršiaus nelygumai. Vėliau, tinko paviršiui apstingus, plačiu glaistikliu paviršius glotninamas.
Tinko apdirbimo laikas, atsižvelgiant į pagrindo savybes – apie 3 valandos. Negalima tinkuoti, jei patalpos ir (arba) pagrindo temperatūra yra žemesnė nei +5 ºC. Kad tinkas gerai išdžiūtų, reikia tinkamai vėdinti patalpas.
Jeigu gelžbetonio perdanga ruošiama dažymui ar tapetavimui, galima naudoti storesnį sluoksnį formuojantį glaistą Knauf Readyfix Roll & Spray arba plonasluoksnį tinką.
Plonasluoksniai tinkai yra produktai priklausantys Knauf Multi-Finish produktų grupei. Tai yra gipsiniai, smulkaus grūdėtumo produktai, kuriuos galima dengti kelių milimetrų sluoksniu, be to, galima dengti keliais sluoksniais, tad be problemų galima pasiekti, pvz., 5 mm sluoksnį. Jei reikia storesnio sluoksnio, tai tada verta grįžti prie standartinių gipsinių tinkų, jei sluoksnis reikalingas mažesnis, pvz., 1-2 mm, tai tada galima naudoti mažiau suslūgstančius glaistus, pvz., Knauf Readyfix Roll and Spray.
Knauf Readyfix Roll & Spray glaistas tinka gelžbetonio perdangos apdailai ir greitai džiūsta (apie 24 valandas). Jis purškiamas aparatu arba beorio purškimo pistoletu, galima tepti voleliu, užtenka 1 arba 2 dviejų sluoksnių. Jei perdangos paviršius yra grubus betonas, naudojant Readyfix Roll & Spray perdangos net nereikia gruntuoti. Šis glaistas padengia lubas maždaug 3-4 mm sluoksniu, jis yra universalus, galima naudoti kitiems paviršiams – glotniam betonui, akytbetoniui, cementiniam tinkui, gipskartoniui. Jeigu naudojamas ant glotnių paviršių, juos būtina gruntuoti to paties gamintojo gruntu Tiefengrund, skirtu normaliai įgeriantiems paviršiams arba Spezialhaftgrund, skirtu neįgeriantiems ar ypač gerai įgeriantiems pagrindams.
Nupurkštą paviršių per 20 minučių reikia išlyginti liniuote arba mentele, o jam visiškai išdžiūvus – nušlifuoti.
Greitai padengiamas Knauf Readyfix Roll & Spray glaistas išdžiūsta per 24 valandas.
Paviršiui išlyginti naudojama 40–100 cm glaistymo liniuotė ar mentelė. Jei reikia, išdžiūvusį ir sukietėjusį paviršių galima padengti dar vienu labai plonu šviežio glaisto sluoksniu. Paviršiui visiškai išdžiūvus, jį nušlifuoti.
Svetainės sienų tinkavimas
Dalinės apdailos butuose tarpbutinės ir išorinės sienos paprastai būna neglaistytos, netinkuotos, nedažytos. Vadinasi, reiks atlikti visus šiuos darbus. Nuo to, kokiu tinku ir kokio storio sluoksniu dengsite sienas, priklauso tinko džiūvimo laikas. Parduotuvėse yra keletas vidaus darbams skirtų tinko rūšių: cementinis, kalkinis, gipsinis ir įvairūs šių medžiagų mišiniai. Kokį tinką pasirinkti? Meistrai paprastai balsuoja už tą, su kuriuo įpratę dirbti. Užsakovams žinotina, kad tinko rūšis daug priklauso nuo sienų lygumo.
Cementinis-kalkinis mišinys tinkamesnis grubesnėms blokelių, betono sienoms išlyginti. Jei sluoksnio storiai didesni arba sluoksnio storis labai šokinėja, tai vienareikšmiškai geriau naudoti gipsinius tinkus, nes jie mažiau suslūgsta.
Jeigu sienos sąlyginai lygios, galima rinktis plastišką gipsinį Knauf Rotband tinką, minimalus jo storis yra apie 5 mm (jei storis daugiau kaip 3 mm, reikalingi du sluoksniai). Gipsinis tinkas lyginant su kalkių-cemento mišiniais greičiau išdžiūsta, mažesnės jo sąnaudos, paviršius tuo pačiu užglaistomas, vėliau reikia mažiau glaistymo medžiagų ir darbo. Kad įsivaizduotume darbo su gipsiniu tinku greitį, vienas žmogus per dieną rankiniu būdu padengia maždaug 10-15 kv. m sienos apie 10 mm storio sluoksniu. Tinkuojant mašininiu būdu šis procesas daug greitesnis.
Kokie gipsiniai tinkai geriausiai tinka sienoms?
Norint nutinkuoti nelygius ar šiurkščius paviršius pakankamai plonais (2-4 mm) sluoksniais prieš dažant sienas ar klijuojant tapetus, neabejotinai geriau būtų naudoti Knauf Multi-Finish produktą. Knauf Rotband yra tinkas, kurio minimalus storis siekia 5 mm. Jei visą plokštumą dengiame 5 mm ir yra kelios vietos, kur sluoksnis sumažėja iki 2-4 mm, galimas Knauf Rotband naudojimas tose vietose. Visą sieną dengti 2-4 mm Knauf Rotband sluoksniu būtų neteisinga. Beje, yra dar vienas plonasluoksnis tinkas, kurio galimas sluoksnio storis yra nuo 2 iki 8 mm, tai Knauf Rotband Plus. Dengimui rankiniu būdu yra skirti du tinkai: Knauf Rotband ir Knauf Goldband. Remonto darbams labiau tinkantis yra Rotband, ypač vokiškas, o tinkavimui sėkmingai galima naudoti tiek Rotband, tiek Goldband tinkus. Patogu, kad tinkuoti gipsiniu tinku galima bet kokius paviršius (plytas, betoną, keramzito ar akytbetonio blokelius), nutinkuotas paviršius tinka bet kuriai apdailai: dažymui, tapetams, plytelėms.
Reikia priminti, kad tinkuojant sienas ir ruošiant jas plytelių klijavimui reikia laikytis šių svarbių taisyklių: tinkuojama min. 10 mm sluoksniu, tinkas dengiamas tik vienu sluoksniu ir jo paviršius jokiu būdu negali būti užtrintas ar glaistytas. Šios taisyklės galioja visų rūšių ir tipų tinkams: ir gipsiniams, ir kalkiniams, ir kalkių-cemento tinkams – visiems.
Gipsiniai tinkai netinka pastovios drėgmės patalpose, pvz., SPA centrai, baseinų patalpos, sporto klubų dušinės ir pan. Gyvenamos patalpos, praktiškai visos, yra normalaus drėgmės režimo, tad yra tinkamos gipsinių tinkų naudojimui. Juos galima naudoti virtuvėje, vonios kambaryje. Pastarajame tinko plotą dušo zonoje reikia hidroizoliuoti. Kadangi kalbame apie svetainę ir virtuvę, šiose patalpose gipsiniai tinkai puikiai tiks.
Prieš tinkavimą sienos gruntuojamos, aplink angas įstatomi tinkavimo kampai.
Prieš tinkavimą sienas reikia gruntuoti ir įstatyti kampinius profilius, kurie apsaugo kampus nuo pažeidimų.
Svetainės grindys
Amžinas klausimas – kokią grindų dangą pasirinkti svetainės ir virtuvės erdvei? Anksčiau šį klausimą spręsdavo piniginės storis, šiandien tai nebe rodiklis, nes naujos technologijos laminato lentelės gali kainuoti tiek pat, kiek ir medinės parketlentės. Visgi manytume, kad grindų dangos pasirinkimą turėtų apspręsti estetiniai ir praktiniai kriterijai – ar yra mažų vaikų, keturkojų augintinių, ar pas jus lankosi daug žmonių? Viena šeimininkė su neviltimi pasakojo, kad, nukritus riebaluotam blynui ant alyvuotų parketlenčių, lieka dėmė. Tad galbūt virtuvės zonai geriau tiks keraminės plytelės, o svetainėje – medinės parketlentės? Svetainėje reiktų šiltų, natūralių medžiagų grindų dangos. Kaip minėjome, gamybos technologijos nestovi vietoje ir, pavyzdžiui, anksčiau buvęs tik chemijos pramonės produktas, vinilas tampa kone natūraliu - neseniai dangų gamintojas „Tarkett“ paskelbė apie vinilo iš medienos likučių biomasės gamybą.
Dėl praktiškumo grindų danga prie virtuvės spintelių - iš artimos grindų spalvai keraminių plytelių. Dizainerė Rasa Jonikaitė.
Daugelyje dalinės apdailos butų yra išlyginamasis cementinis grindų sluoksnis, tuomet jo lyginti nereikės. Bet verta žinoti, kad beveik visoms grindų dangoms reikalingas itin lygus paviršius, gamintojai dažniausiai nurodo, kad galimas ne didesnis kaip 2 mm aukščio skirtumas 1 metre. Jeigu nelygumai didesni, grindis teks savaime išsilyginančiu grindų mišiniu. Betoninis paviršius prieš lyginant šlifuojamas, gali tekti gruntuoti. Priklausomai nuo sluoksnio storio, išlyginamasis mišinys džiūsta maždaug po 1 mm per parą.
Vidaus durys svetainėje
Kadangi svetainė yra reprezentacinė patalpa, gerai, jei joje kuo mažiau durų. Jei durys iš svetainės būtinai reikalingos, verta žinoti, kad būna „nematomų“ durų. Nematomos arba integruotos vidaus durys – tai durys, kurių fasadinė varčia (varstomoji dalis), nesvarbu, ar durys atsidaro į išorę, ar į vidų, nepriklausomai nuo jų varstymo pusės, yra vienoje plokštumoje su siena, matosi tik durų kontūro linija. Standartinių matmenų nematomos durys gali būti montuojamos į gipskartonio ar mūro pertvaras.
„Nematomos“ durys
Svetainės baldai
Svetainė yra visų namų širdis, vieta, kurioje daugiausia laiko praleidžiame atsipalaiduodami, priimdami svečius ir leisdami laiką su artimaisiais. Tai erdvė, kuri turėtų būti patogi, kviečianti ir funkcionali. Todėl labai svarbu turėti patogius ir stilingus baldus, kurie atspindėtų jūsų asmenybę ir gyvenimo būdą. Išsirinkti tinkamus svetainės baldus gali būti nelengva užduotis, tačiau taip neturėtų būti. Tam, kad išvengti šio galvos skausmo, pateiksime skirtingus svetainės baldų tipus, jų privalumus. Patogiausia visus baldus pirkti vienoje vietoje, tokiu būdu reikės mažiau galvoti, kaip suderinti skirtingus elementus. KOKO baldai siūlo didelį tiek klasikinių, tiek modernių svetainės baldų pasirinkimą. O norintiems išskirtinių ir netradicinių baldų, KOKO baldai juos gali pagaminti pagal užsakymą iš jūsų atneštų brėžinių ar nuotraukų, taip išpildydami visus jūsų pageidavimus.
Klasikinio stiliaus baldai jūsų namams suteiks išskirtinumo, prabangos ir elegancijos. Didelį klasikinių baldų pasirinkimą rasite KOKO baldų internetinėje parduotuvėje, paspaudę saugią aktyvią nuorodą: https://www.kokobaldai.lt/klasikiniai-baldai
Konkretūs svetainės baldai gali skirtis priklausomai nuo svetainės dydžio, asmeninių pageidavimų bei biudžeto. Tačiau svetainėje visada turi būti sofa, kadangi tai yra pagrindinis svetainės elementas, kurį pirmą pamatys jūsų svečiai. Svarbus ir sofos patogumas bei patvarumas, kadangi žmonės ja ne tik grožėsis, bet ir prisės atsipūsti. Sofos dydis taip pat labai svarbus. Pavyzdžiui, jei turite didelę svetainę ar šeimą, rekomenduojama rinktis modulinę sofą arba minkštą kampą, nes joje gali tilpti keli žmonės. Didelė dalis sofų būna su papildoma funkcija – gali būti paverčiama į lovą. Sofa-lova yra puikus pasirinkimas, kadangi ypatingais atvejais galės tarnauti kaip papildoma lova svečiams. Turintiems didelę svetainę galima rinktis fotelius ir pufus, derančius prie sofos ir bendros kambario temos. Jie suteiks papildomų vietų, taip pat gali padaryti svetainę patrauklesne. Tačiau juos reikia statyti tinkamoje vietoje, kad kambarys neatrodytų pernelyg ankštas ir perpildytas.
Foteliai ne tik puikiai papildo svetainės interjerą, bet ir suteikia daugiau sėdimos vietos didesnei šeimai arba svečiams. Įvairių stilių ir formų fotelius rasite KOKO baldų internetinėje parduotuvėje, paspaudę saugią aktyvią nuorodą: https://www.kokobaldai.lt/foteliai
Taip pat svarbus svetainės elementas yra kavos staliukas. Tai yra funkcionalus baldas, kuris suteikia tvirtą paviršių maistui ir gėrimams. Be to, dauguma staliukų po savo paviršiumi turi daiktadėžę, į kurią galima sudėti žurnalus, knygas, nuotolinio valdymo pultus ir daugelį kitų daiktų. Kavos staliukas ne tik funkcionalus, bet ir suteikia svetainei patrauklesnę išvaizdą, gali suteikti kambariui tekstūros. Be to, tinkamai parinktas staliukas gali sujungti visas svetainės detales ir suteikti kambariui vientisą vaizdą.
Kavos staliukas yra neatsiejamas svetainės elementas, kuris atlieka ne tik funkcionalumo, bet ir interjero papildymo funkciją. Didelį klasikinių ir modernių kavos staliukų pasirinkimą rasite KOKO baldų internetinėje parduotuvėje, paspaudę šią saugią aktyvią nuorodą: https://www.kokobaldai.lt/kavos-staliukai
Nepaisant svetainės dydžio, televizorius yra vienas pagrindinių jos elementų. Dažnai jis yra paprasčiausiai tvirtinamas ant sienos, tačiau norint užpildyt erdvę po juo ir tuo pačiu suteikti svetainei daugiau jaukumo ir vientisumo, verta rinktis komodą. Ji gali padėti palaikyti tvarką svetainėje, kadangi joje yra vietos ne tik televizoriui, bet ir kitai medijos įrangai. Komoda taip pat gali padėti paslėpti negražius laidus ir kabelius, todėl svetainė atrodys tvarkingesnė ir jaukesnė. Jeigu svetainė yra didelė, galima rinktis ir konsolę, derančią prie komodos, kuri ne tik puikiai užpildys tuščią sieną, bet ir suteiks daugiau vietos pašalinių daiktų laikymui, taip padedant palaikyti tvarkingą ir estetišką erdvę.
Esant didesnei svetainei taip pat galima rinktis įvairias lentynas: sienines, laisvai pastatomas ar įmontuojamas, prie lentynų galima derinti ir indaujas. Tai yra puikus būdas eksponuoti knygas, nuotraukas ir kitus dekoratyvinius daiktus, kurie suteiks elegancijos ir jaukumo svetainei.
KOKO svetainės baldai sukurti taip, kad būtų ir stilingi, ir funkcionalūs, o jų pasirinkimas yra platus, kad atitiktų kiekvieno skonį ir biudžetą. Nesvarbu, ar ieškote patogios sofos-lovos, stilingo kavos staliuko, ar funkcionalaus daiktų laikymo sprendimo – kiekvienas ras sau tinkamą.
KOKO baldus rasite:
Vilniuje:
Naugarduko g. 55A, PC „SKRAJA“, II aukštas.
Tel. numeris: +370 6787 3845
El. paštas: skraja@kokobaldai.lt
Kalvarijų g. 125, PC „Baldų rojus“, II aukštas.
Tel. numeris: +370 6735 3039
El. paštas: modestas@kokobaldai.lt
Kaune:
Pramonės pr. 8E, PC "NIC", I aukštas.
Tel. numeris: +370 6787 3892
El. paštas: nic@kokobaldai.lt
Klaipėdoje:
Dubysos g. 19, PC "DECO", II aukštas.
Tel. numeris: +370 6430 3049
El. paštas: deco@kokobaldai.lt
Arba KOKO baldų internetinėje parduotuvėje: https://www.kokobaldai.lt/
Bendra su svetaine virtuvė
Kadangi virtuvė įrengiama vienoje erdvėje su svetaine, pagrindinis principas – uždaros spintelės, bendra spalvinė gama, patogus darbastalio apšvietimas ir geras gartraukis.
Lakoniška, bet išraiškinga. Interjero autoriai - Laura Malcaitė, Dmitrij Kudin, Linas Lapinskas.
Užsakant virtuvės baldus labai svarbu teisingai pasirinkti stalviršio medžiagą. Nors amžinų medžiagų nėra, visgi kai kurios yra ilgaamžiškesnės ir patvaresnės, ne taip greitai nusidėvi. Susiorientuoti turėtų padėti pagrindinių stalviršio medžiagų pranašumai ir trūkumai.
Stalviršių medžiagų privalumai ir trūkumai:
Eksploatacija | Išvaizda, dizaino galimybės | |
Aukšto slėgio laminatas | Patvari, praktiška medžiaga. Nereikalauja specialios priežiūros. Jautri stalviršio vieta – siūlės, per kurias patenka drėgmė. Rimtesnių medžiagos defektų pataisyti neįmanoma. | Platus spalvų pasirinkimas. Tačiau aukšto slėgio laminato stalviršiai paprastai pjaunami stačiu kampu. Netinka norint įmantresnių formų virtuvės baldų paviršių. |
Medžio masyvas | Reikalauja specifinės priežiūros – reguliaraus impregnavimo. Būtina saugoti nuo per didelės drėgmės. Nedidelius defektus įmanoma pašalinti šlifuojant paviršių. Linkęs išsikraipyti. | Suteikia interjerui šilumos ir jaukumo. Puikiai dera prie įvairaus stiliaus interjero. Tokio stalviršio ypatumas – natūrali medienos paviršiaus tekstūra. Paprastai gaminamas iš įvairių kietos medienos rūšių, kurias galima formuoti gana įvairiai. |
Natūralus akmuo | Reikalauja specifinės priežiūros. Būtina valyti paviršių specialiomis medžiagomis, saugoti nuo dėmių, ypač – rūgščių medžiagų – sulčių, vyno ir pan. Porėtas paviršius sugeria drėgmę. Defektų paprastai pašalinti neįmanoma. | Prabangi, elegantiška medžiaga. Natūralaus akmens paviršiaus faktūra, spalva gerokai varijuoja, tačiau pirkėjui tenka rinktis norimą spalvą ir paviršių iš to, ką sukūrė gamta. Tai medžiaga, pasižyminti šaltu paviršiumi. Natūralaus akmens stalviršio kraštai gali būti formuojami gana įvairiai. |
Dirbtinis akmuo | Itin praktiška ir higieniška medžiaga. Pasižymi bepore paviršiaus struktūra, kurioje nesimato sujungimo siūlių, o šios yra ypač sandarios. Nebijo drėgmės, o mechaninius pažeidimus galima ištaisyti vietoje. | Dirbtinis akmuo teikia neribotas dizaino galimybes – jį galima formuoti, lankstyti įvairiausiais būdais, įliejant plautuves. Gamintojai siūlo per 100 įvairių spalvinių dirbtinio akmens variantų. Kokybiško dirbtinio akmens paviršius sudaro trimatį efektą – galime įžiūrėti ir gilesnio medžiagos sluoksnio struktūrą. Skirtingai nuo natūralaus akmens, pasižymi maloniai šiltu paviršiumi. |
Visi virtuviniai stalviršiai atsparūs vandeniui ir smūgiams. Tačiau problema atsiranda tada, kai pjaunant plautuvei kiaurymę, nepakankamai užsandarinama siūlė tarp stalviršio ir plautuvės krašto arba nesandariai įmontuojama plautuvė. Tokiu atveju medžiaga nuolat drėgsta. Jei tai atspari drėgmei stalviršio medžiaga, gal ir nieko tokio, bet į tokią siūlę patenka maisto likučių. Be to, drėgmė gali patekti ir per neužlaminuotą stalviršio kraštą, tuomet po metų ar pusmečio medžio plokštė išbrinks ir deformuosis. Laminuotos medžio drožlių plokščių briaunos turi būti apdorotos specialiu impregnantu, kuris apsaugo nuo vandens poveikio. Renkantis virtuvės baldus reikėtų atkreipti dėmesį į stalviršio briaunos priklijavimo kokybę.
Svetainės apšvietimas
Apšvietimas sukuria tam tikrą atmosferą. Nė vienas baldas nesuteikia interjerui tiek prabangos įspūdžio, kiek teisingas apšvietimas. Ar žinote, kad projektuojant pačių brangiausių ir prašmatniausių viešbučių interjerus, apšvietimas projektuojamas taip, kad nebūtų matomas šviesos šaltinis, arba, kitaip sakant, neakintų. Apie tai mažai kas susimąsto.
Šiuolaikiniame būste apšvietimas yra ne tik funkcija, bet ir dekoratyvinis elementas. Tad apšvietimas, šviestuvai ir šviesos intensyvumas - svarbūs interjero visumos žaidėjai, dėl kurių verta pasistengti.
Apšvietimas - lyg nepastebimas elementas, išskyrus atvejus, kai įrengtas netinkamai. Svarbu, kad šviesa nekristų į akis ir neakintų. Pavyzdžiui, virtuvei reiktų parinkti tokius šviestuvus, kad jų šviesa ant maisto gaminimo paviršiaus nesudarytų šešėlių. Virtuvės darbo zona bus apšviesta itin gerai, jei viršutinių spintelių apačioje įmontuosite pagalbinius šviestuvus - aiškiau matysite ruošiamą maistą. Nesuklyskite - toks apšvietimas bus tik pagalbinis.
Pagalbiniam tiek virtuvės, tiek svetainės apšvietimui puikiai tinka LED profiliai ir juostos. Pagrindinis svetainės apšvietimas, kaip sako UAB „JOVESA“ (švietuvų salono "Sietynas") vadovas Martynas Sabas, turėtų sklisti iš lubų. Šiai zonai apšviesti puikiai tinka LED juostiniai šviestuvai, magnetinės sistemos šviestuvai, įleidžiami berėmiai šviestuvai, LED panelės. Savarankiškai projektuojantiems apšvietimą salono vadovas siūlo pirmiausia pasižvalgyti po "Sietyno" sales ir tik tada imtis planavimo. "Nes apšvietimo galimybės ir įvairovė tobulėja kone kiekvieną dieną".
Linijinis šviestuvas gali būti paviršinis arba įleidžiamas į lubas ar sieną.
Svetainėje visi šviesos šaltiniai grupuojami į bendro apšvietimo šviestuvus, akcentinius, dekoratyvinius, pastarieji gali būti paslėpti. Savo ruožtu pagal funkciją parenkami atitinkami šviestuvai.
Įspūdingas apšvietimo scenarijus išgaunamas, kai svarbiausias namų kambarys apšviečiamas ne vienu šviestuvu, o kelių tarpusavyje suderintų šviestuvų grupe.
Paprastas ir madingas industrinio stiliaus šviestuvas, kuriame pakeitus lempas ar atskirų lempų padėtį galima išgauti vis kitokio pobūdžio apšvietimą. Bene didžiausias šviestuvų pasirinkimas - šviestuvų salone „Sietynas".
Bendro apšvietimo arba pakabinami šviestuvai kabinami virš valgomojo stalo, virš virtuvės salos, gali būti kambario viduryje. Tai ne tik šviesą skleidžiantys šviestuvai, bet ir dekoratyvinis svetainės akcentas. Todėl juos reiktų rinktis atsižvelgiant į svetainės interjero stilių. Pakabinamų šviestuvų įvairovė internetinėje sietynas.lt ir fizinėje parduotuvėje Kaune, Draugystės g. 19 didžiulė - nuo labai puošnių krištolinių sietynų iki asketiškų ir modernių geometrinių formų šviestuvų.
Trijų pusapvalių dūminio stiklo permatomų (fumé) gaubtų šviestuvas - įdomus akcentas neutralios spalvos sienų fone.
Reiktų atkreipti dėmesį, kad ažūriniai šviestuvai sukuria šešėlius, permatomas gaubtas apšviečia daugiau erdvės, o šviestuvai su smulkiais stikliukais sudaro atspindžius. Geriausia pakabinamą šviestuvą rinktis tuomet, kai jau yra sustatyti baldai, patiesti kilimai, sukabinti paveikslai.
Svarbiausia, kad svetainės apšvietimas nebūtų nuobodus. Tikriausiai esate matę monochrominį interjero stilių draugų ar pažįstamų namuose, šiuo metu jis labai populiarus naujuose butuose. Jis atrodo šiuolaikiškas, tvarkingas ir ramus, nes akių neblaško spalvų gausa. Šiame stiliuje mėgstamos juoda, pilka ir balta spalvos, taip pat smėlio ir rudi atspalviai. Šis stilius geras tuo, kad nereikia kreipti dėmesio į tai, kokios spalvos dera tarpusavyje, nes visada naudojamas tas pats spalvų spektras arba ta pati spalvų paletė. Tad jei kas nors tokio stiliaus savininkui padovanos žemės atspalvio vazą, galite būti tikri, kad ji tiks prie monochrominio interjero dizaino koncepcijos.
Tai puikus ir daugeliui priimtinas stilius ir, jei esate tokio interjero šalininkas, kad butas nebūtų nuobodus, šviestuvus rinkitės drąsiau - įdomesnių formų, spalvų, šviesos kritimo, ypač tuos, kurie krenta į akis vos tik įėjus į kambarį. Bene didžiausiaą šviestuvų asortimentą rasite Kaune, šviestuvų salone „Sietynas".
Kaip įsirengti svetainės apšvietimą? Ar savarankiškai įmanoma tą padaryti? „Sietyno" vadovas sako, kad ne visais atvejais būtina samdyti apšvietimo dizainerį. Jei tai namo svetainė, architektas paprastai numato baldų išdėstymą, šviesos taškus, kryptis, bet, kad būtų galima be problemų sumontuoti apšvietimą, išvedžioti ir paslėpti laidus, geriausia su namo projektu užsukti į saloną ir pradžioje bent pasikonsultuoti, kad, pavyzdžiui, statybos metu įleidžiamiems šviestuvams būtų paruošta vieta.
Įleidžiamiems šviestuvams paruošti vietą būtina apdailos darbų etape.
Tas pats galioja ir buto apdailos atveju - prieš pradedant darbus reikia numatyti ir paruošti vietas šviestuvams. O galbūt salone pamatę išmanaus apšvietimo privalumus, panorėsite tokio ir savo namuose?
Užuolaidų, žaliuzių valdymas
Šiuolaikinė svetainė neįsivaizduojama be didelių vitrininių langų. Kaip ir visais atvejais, kiekvienas sprendimas turi teigiamų ir neigiamų pusių. Didelių langų trūkumas - vasarą prikaitintos patalpos, blunkanti grindų danga ar baldų apmušalai. Šių trūkumų padeda išvengti automatinis žaliuzių pakėlimas ar užuolaidų užsitraukimas, kai temperatūra ir šviesa pasiekia tam tikrą lygį. Be to, automatiškai nusileidžiančios žaliuzės, kai jūsų nėra namuose, dar ir papildomas saugumo elementas. Tam tikru laiku ar pagal saulės šviesos intensyvumą nuleidžiamos užuolaidos ar žaliuzės reiškia, kad išvažiavus neteks apgailestauti dėl pamirštų užtraukti užuolaidų, o grįžus taikstytis su prikaitusiomis patalpomis.
Turint JUNG Home valdymą, žaliuzes, apšvietimą ir šildymą galima valdyti iš vienos, kelių vietų arba iš centrinio jungiklio, iš telefono.
Ką daryti, kad užuolaidos, žaliuzės automatiškai judėtų, nusiliestų ar pakiltų priklausomai nuo šviesos ir šilumos intensyvumo? Sprendimas gana paprastas - jutiklis ir valdiklis, o šnekant technologijų kalba - automatinis valdymas. Tai jau nėra kosminė technologija, JUNG Home sistema pritaikyta net ir nedideliems naujai statomiems ir eksploatuojamiems butams, namams, instaliuojama taip pat kaip ir paprasti jungikliai ir rozetės, ir nėra ypatingai brangi. Juolab, kad ta pati sistema gali valdyti ne tik užuolaidas ar žaliuzes, bet ir apšvietimą, šildymą. Galima pasirinkti vien užuolaidų valdymą, jeigu patiks, vėliau pridėti apšvietimo, šildymo valdymą. Sistemos pagrindas yra tradicinė elektros instaliacija, kurioje vietoje paprastų jungiklių ir kištukinių lizdų naudojami JUNG Home sistemos jungikliai ir valdikliai, kurie sąveikauja su Samsung SamrtThings ir kitų gamintojų prietaisais, valdomi centralizuotai, nereikia naudoti daugelio atskirų prietaisų valdymo programėlių.
JUNG Home prietaisų valdymui naudojami jungikliai bei rozetės panašūs į standartinius JUNG jungiklius, žaliuzės, šviesa, temperatūra valdomi jungikliu arba programėle, balsu, galimas ir nuotolinis valdymas.
Jei valdymas įrengiamas naujos statybos būste, visi elektros instaliacijos laidai pravedami įprastu būtu, tik papildomai reikalingas dar ir nulinis (N) laidas, išskyrus dimerio valdymą. Jei jau sumontuotoje elektros instaliacijoje nulinio laido nėra, galimi kiti sprendimai. Pavyzdžiui, jeigu šalia yra rozetė, tai nulį galima paimti iš jos, galiausiai perkomutavus laidus N laidą galima prasivesti atgal nuo vartotojo (lemputės), ten N visada yra. Realiai 95 proc. atvejų sprendimas yra. Jei įrengiama nauja elektros instaliacija, paprasčiau visur iš karto pravesti nulinį laidą.
JUNG Home išmaniojo namo sistemos mechanizmai veikia sąveikaudami belaidžiu Bluetooth Mesh ryšiu, kurio signalas siekia 30 metrų. Jei namuose visur veikia Bluetooth ryšys, vadinasi, veiks ir Bluetooth Mesh. Jungikliai ir rozetės perduoda komandas vienas nuo kito, sudarydami tinklą, sistemą galima praplėsti. Sistema veikia be interneto, sąsaja su internetu reikalinga tik tokiu atveju, jei norite valdyti prietaisus nuotoliu būdu.
Belaidės valdymo sistemos Bluetooth Mesh veikimo principas.
JUNG Home sistemai gaminami atskiri jungikliai ir rozetės, jie montuojami įprastu būdu, rozetėms reikia 60 mm gylio instaliacinės dėžutės. Sename būste ją gali pakeisti paaukštinti rozetės rėmeliai.
Sumontavus jungiklius ir kištukinius lizdus, JUNG Home programėlėje aktyvuojama Search and add Bluetooth devices funkcija ir sukonfigūruojami prietaisai. Kai tik programėlėje visi prietaisai yra susieti ir sukonfigūruoti, galima kurti scenarijus, nustatyti laikmatį ir t.t. Šviesą, žaliuzes ir šildymą namuose galima patogiai valdyti, programuoti ir stebėti iš išorės. Sistemą lengva išplėsti, perprogramuoti ar papildyti.
Informacija parengta bendradarbiaujant su UAB „Knauf“, UAB „JOVESA“, UAB „Jung Vilnius“
Jei Jums reikia konsultacijos, visada galite kreiptis į „Knauf" specialistus telefonu +370 5 213 2222
Panašūs straipsniai
Laminuotos dailylentės
Geriausia laminuota dailylentė, laminuotų dailylenčių montavimas
Grindų įrengimas
Grindys ant grunto, juodgrindės, plėvelės naudojimas grindų konstrukcijoje, grindų šiltinimas, armavimas, betonavimas, grindų dangos.
Markizių montavimas
Markizės, markizių pasirinkimas, markizių tvirtinimas, audiniai markizėms, markizių valdymas
Vonios kambario įrengimas
Vonios kambarys, kaip įrengti vonios kambarį, vonios kambario planavimas, vonios kambario dizainas, vonios kambario hidroizoliacija, santechnika vonios kambariui, dušo kabinos montavimas
Sausų grindų įrengimas
Sausos grindys, grindų elektriniam ir infraraudonajam šildymui įrengimas, A++ klasės grindų įrengimas
Statybinis gruntas
Gruntas statyboms, kaip pasirinkti tinkamą gruntą, pagrindo paruošimas gruntavimui, gruntas ant skirtingų medžiagų
Grindų šiltinimas
Grindų apšiltinimo įrengimas, grindų šiltinimo įrengimas, polistireninis putplastis grindų apšiltinimui, betonuojamų grindų šiltinimas,
Hidroizoliacija vonios kambaryje
Vonios kambario hidroizoliacija, hermetikai ir hidroizoliacinės juostos grindims, kaip hidroizoliuoti vonios grindis
Fasado apdaila
Tinkas fasadams, dažai fasadams, tinkuojamų fasadų apdaila, vėdinamo fasado apdaila, lanksčios plytelės fasadams, mediniai fasadai, jo apsauga, dažymas
Svetainės įrengimas
Kaip įrengti svetainę, svetainės projektas, medžiagos ir darbai svetainės apdailai, svetainės sienos, svetainės grindys, svetainės apšvietimas
Virtuvės įrengimas
Kaip įrengti virtuvę, virtuvės išplanavimas, virtuvės dizainas, virtuvės baldai ir įranga, virtuvės plautuvės ir maišytuvai, gartraukiai
Vidaus apdaila
Vidaus apdailos planavimas, svetainės, virtuvės ir kitų patalpų dizainas, Tinkavimas, gipskartonio montavimas, gruntavimas, glaistymas, dažymas, vidaus durys, tapetavimas, apdaila akmeniu, grindų įrengimas
Straipsniai
Instrukciniai straipsniai abėcėlės tvarka
Verslo skelbimai
Įmonių verslo skelbimai kuriuose gali būti nuo vienos iki 10 įmonių kontaktai