Vonios kambario maišytuvai
Atnaujinta: 2022-12-09

Kai visuomenė pirmą kartą pamatė maišytuvą, įtikėjo, kad tapo visų laikų didžiausios technologinės pažangos liudininkais. Tačiau istorija greitai įrodė, kad XIX amžiaus išradimas buvo tik revoliucijos pradžia. Šiandien vonios kambario maišytuvai yra tobulo dizaino, intuityvaus valdymo, išmaniųjų technologijų derinys. Didžiausia nuostaba kyla kai pagalvoji, kad gamintojai atliepė net menkiausius tavo poreikius pastoviai  nustebina naujomis, gyvenimą gerokai palengvinančiomis vonios kambario sistemomis. 

Galbūt dėl to nėra lengva išsirinkti tinkamą vonios kambario maišytuvą. Juk rinkdamiesi kompiuterį ar išmanųjį telefoną skaitome aiškius parametrus: greitis, ekrano įstrižainė, svoris, „atmintis“. Kai perkame automobilį, vertiname ridą ir pagaminimo metus, modelį ar spalvą. O kokius aukščiausius standartus galime kelti vonios kambario maišytuvui?

vonios kambario maišytuvai

Specialistai vis primena, kad tinkamas maišytuvų veikimas priklauso nuo teisingo vandentiekio komunikacijų įrengimo. Todėl vonios kambario maišytuvus rekomenduoja pasirinkti dar inžinerinių komunikacijų projektavimo etape. O jeigu norime rinktis neatsainiai, turime įvertinti daug aspektų.

 

Vonios kambario maišytuvų tipai

Yra trys pagrindiniai vonios kambario maišytuvų tipai pagal panaudojimą. Tai praustuvės (kriauklės) maišytuvai, maišytuvai voniai ir maišytuvai dušui. Kiekvieną iš šių tipų verta panagrinėti ne tik iš dizaino pusės, bet ir atsižvelgiant į naudotojų specifiką, pomėgius, net gyvenimo stilių.

Pagal montavimą gali būti potinkiniai (įleidžiami) maišytuvai ir virštinkiniai (atviri) vonios kambario maišytuvai.

Vonios kambario maišytuvai gali būti mechaninio reguliavimo, termostatiniai ir „išmanieji“. Yra dar smulkiai pasiskirstančių valdymo būdų.

Žinant visų šių tipų privalumus ir trūkumus galima išsirinkti geriausią maišytuvą savo vonios kambariui.

 

Praustuvo maišytuvas

Vonios kambario praustuvo maišytuvą dažniausiai montuoja į specialią praustuvuose padarytą angą. Tačiau pastaraisiais metais vonios kambarių kvadratūrai didėjant ir tampant pusiau gyvenamuoju kambariu, atsiranda naujų sprendimų poreikis. Tai praustuvo ir stalviršio sujungimas, kuris leidžia patogiau išnaudoti erdvę aplink kriauklę. Taip atsirado vonios praustuvo  maišytuvai specialiai pritaikyti stalviršiams.

Tai modernaus dizaino funkcionalumas, kurį ypač vertina jaunos šeimos, auginančios mažus vaikus. Aukštas ir ilgas snapas leidžia po kranu patogiai nuprausti mažą vaiką. Atitinkamai verta rinktis pailgesnės formos vonios plautuvę.

 


Du skirtingi vonios praustuvų maišytuvai. Kairėje  praustuvo maišytuvas montuojamas su potinkine dalimi. Dešinėje. turi greito montavimo sistemą

Vonios kriauklės  maišytuvas gali būti mechaninio valdymo, gali būti sensorinis. Mechaninio valdymo svirtelių, rankenėlių, kranelių, pasirinkimas tikriausiai begalinis. Tai gali būti kraneliai sujungti su maišytuvu arba komplektuojami atskirai ir jungiami po apdaila, stalviršiu ar kriaukle.

Vienas iš pastarojo meto įdomiausių patobulinimų, tai prailginančių žarnelių panaudojimas maišytuve. Nusiimantys snapai su prailginančia žarnele ir prie maišytuvo pajungiami bide dušeliai. Neretai praustuvas yra netoli unitazų ir bide dušelis leidžia pasiekti šiltą vandenį. Šis patobulinimas yra puiki išeitis senos statybos butuose, kuriuose sudėtinga karštą vandenį privesti iki unitazo ar pastatyti atskirą bide. Taip gerokai išauga vonios maišytuvo funkcinės panaudojimo galimybės.

 


Vandens maišytuvas praustuvui vonios kambariui su nusiimančiu snapeliu. Nuėmus galima pripildyti indą, puodą, kibirą, patogiai apiprausti kūdikį. Moterys dažnai panaudoja tokį maišytuvą greitai išskalauti plaukus

Praustuvų maišytuvai su LED temperatūros ekranais leidžia visada žinoti tikslią bėgančio vandens temperatūrą. Taip pat naudojami sensoriniai maišytuvai vonios praustuvams.

 

Vonios maišytuvas

Vonios maišytuvas gali būti montuojamas į vonios kraštą, sieną  arba grindis. Lyginant su vonios praustuvo maišytuvu vonios maišytuvas turi papildomą dušo galvą. Vonios maišytuvas gali būti įleidžiamas arba paviršinis. Skiriasi nuo dušo maišytuvų tuo, kad dažniausiai turi snapelį vandeniui prileisti (vanduo į vonią gali būti pripildomas ir per sifoną – tai funkcionaliau ir estetiškiau atrodo).

 


Mechaninis vonios ir dušo  maišytuvas su svirtele valdyti srovę ir temperatūrą

Vonios vandens maišytuvas dažniausiai turi papildomą detalę, kuri leidžia perjungti vandens srovę – divertorių. Divertorių konstrukcijų taip pat yra nemažai, t.y. nuo pasukamų iki automatinių arba standartinių su rankenėlėmis, svirtinių.  Tai viena iš jautriausių maišytuvo detalių.  Todėl verta rinktis tik patikimo gamintojo vonios maišytuvus.

Vonios kambaryje turėti vonią jau tampa prabanga. Nors moderniame bute vonios kambariai didėja, o vonia dažnai keliasi į patalpos vidurį, tai reikalauja kiek sudėtingesnių įrengimo sprendimų. Tačiau jei jau galime sau leisti svetainės dydžio vonios kambarį tai pakaks lėšų ir patikimai hidroizoliacijai, latakams ar trapams bei inžinerinei sistemai įrengti. Maišytuvai taip pat pritaikomi tokiam vonios interjerui. Tai pastatomi vonios maišytuvai prijungiami prie vandentiekio vamzdžių išvedžiotų grindyse.

 

Dušo maišytuvas

Daugiausiai technologinių pokyčių sulaukė dušo maišytuvai. Labiausiai keitėsi vandens srovės valdymas. Tradiciniai mechaninio valdymo maišytuvai jau beveik išstumti termostatinių ir dabar sparčiai populiarėjančių „išmaniųjų“ dušo maišytuvų.

Mechaniniai dušo maišytuvai nors ir pigesni tačiau turi trūkumus, kurie ne tik didina vandens sąskaitas, bet ir gali sukelti pavojų sveikatai. Pagrindinis pavojus kyla vaikams ir senyvo amžiaus žmonėms, kai sistemoje staiga sumažėja šalto vandens ir staigiai bėgančio iš dušo vandens temperatūra pakyla ir atsiranda pavojus nusideginti karštu vandeniu. Tokie staigūs slėgio sumažėjimai įvyksta jeigu buvo neteisingai paskaičiuoti vandenį tiekiantys vamzdžiai (jų diametrai) ir sistemoje staiga išnaudojama daug vandens, kaip pavyzdžiui veikia skalbimo mašina ar nuleidžiamas vanduo klozete. Dažnai tokie „šuoliai“ įvyksta daugiaaukštyje, „piko“ metu, ypač jeigu magistraliniai vamzdžiai užakę.

Šias problemas sprendžia  jau daugiau nei 50 metų pasaulyje naudojami termostatiniai dušo maišytuvai. Tikrai nustebsite kiek daug vandens galima sutaupyti pasirinkus tinkamą vandens maišytuvą. Skaičiuojama, kad apie 60 proc. vandens sutaupo namų ūkiai, pradėję naudoti termostatinius maišytuvus. Jais vandens temperatūrą galima sureguliuoti vos per kelias sekundes (įprastu maišytuvu kaskart vargsite apie 28 sekundes, t.y. beveik pusę minutės).

Pasikeitus vandens temperatūrai arba spaudimui termostatas labai greitai sureguliuoja vandens tiekimą į dušą. Yra įvairių sistemų kurios naudojamos reguliuoti vandens srautą. Pavyzdžiui termostatiniuose maišytuvuose naudoja vaško reguliatorius. Vaško reakcijos laikas į temperatūros pokyčius yra greičiausias. Dušo maišytuvuose reakcijos laikas siekia 0,3 sekundės.

 


Termostatinė dušo sistema. Nustačius konkrečią temperatūrą termostatas ją palaikys nežiūrint į slėgio ir tiekiamo vandens temperatūrą.


Termostatinio maišytuvo reguliavimo galva su sparneliu padeda išvengti slydimo

Šiandien, moderniausiais vonios ir dušo maišytuvais vadinami „išmanieji“. Maišytuvai valdomi reguliuojant mygtukais. Spaudžiant ir sukiojant mygtukus reguliuojamas srovės stiprumas, temperatūra ir įjungiamos skirtingos dušo funkcijos. „Smartcontrol“ gali paleisti vienu metu kelis srovės bėgimo režimus.

 


Išmanusis dušo maišytuvas.  Paspaudus mygtuką galima pasirinkti norimą vandens purškimo lygį ir tipą, pasirinkti masažines sroves, vandens temperatūrą galima reguliuoti su termostatu. Technologija unikali ir dėl intuityvaus valdymo įtaiso. Šis maišytuvas gali būti su snapeliu ir puikiai pritaikomas kaip vonios maišytuvas.

 

Vandentiekio sistemos išvedžiojimas

Vonios maišytuvas turėtų būti renkamas dar vonios kambario projektavimo etape. Reikia įvertinti ar maišytuvas bus potinkinis ( įleidžiamas) ar virštinkinis, nes nuo to gali priklausyti net apdailos tipas. Visai neseniai buvo pristatyta inovacija vonios kambario sprendimuose kurioje potinkiniai maišytuvai dušui arba voniai išskaidyti į potinkinę dalį ir virštinkinę dalis. Pirmoji įmontuojama pradinės apdailos metu, nesibaiminant pažeisti blizgių paviršių, o viršutinė – jau atlikus visus „nešvarius” darbus. Taip pat projektavimo etape turi būti įvertinama vandentiekio sistema.

Kiek tenka susidurti vandentiekio sistema dažniausiai paliekama kokia bus nuspręsti montuojančiam santechnikui. Kaip taisyklė tokiu atveju visi prietaisai bus pajungti į vieną liniją naudojant lengviausiai montuojamus 16 mm daugiasluoksnius vamzdžius. Tuo tarpu tokio vamzdžio diametro vos pakanka dušui. O jei panaudoti dviejų dušo galvų sistemą diametro gali jau pritrūkti. Jei vienoje linijoje vienu metu bus įjungta ir panaudota skalbimo mašina, tualetas –  vandens slėgio gali pritrūkti net įprastai  dušo galvai. Vamzdžių skersmens skaičiavimą verta palikti projektuotojui. Vis dėlto, dažniausiai naudojami 20 mm daugiasluoksniai vamzdžiais arba 16 mm variniai vamzdžiai. Esant daugiau prietaisų verta panaudoti kolektorinę sistemą.

 

Potinkiniai (įleidžiami) vonios kambario maišytuvai

Potinkiniai maišytuvai turi didžiausią privalumą dėl  vietos taupymo. Kita vertus, tai akį traukiantys dizainai. Net didžiausi estetikos gurmanai įvertina patrauklius sprendimus vonios kambariui. Beje, santechnikos įrangos gamintojai siūlo jau paruoštas sistemas, kurias belieka paslėpti po apdailos sluoksniu.

 


Potinkinio dušo maišytuvo sistema . Šioje sistemoje apgalvoti tvirtinimo ir hidroizoliacijos sprendimai. Belieka pajungti vamzdžius ir įtvirtinti potinkinę (įleidžiamą) dėžutę.

Planuoti reikia ir tai kokio storio plyteles klijuosite, gipso storį, klijų. Potinkinė dėžutė minimaliai į sieną turi būti įleista 75 - 90 mm ,  tačiau nedaugiau nei 105 mm. Jeigu potinkinę dėžutę sumontuosite per giliai, neužsidarys dangtelis ir teks ieškoti prailgintuvo (į standartinę komplektaciją neįeina).

 


Įleidžiamas vonios ir dušo vandens maišytuvas. Minimalistinis dizainas  – aiškus ir suprantamas modelis su intuityvaus valdymo, kompaktiškų matmenų įrenginiu, mechaniškai valdomu: tiesiog paspausti ir pasukti. Ypač mažuose vonios kambariuose tokie elementai suteikia daugiau komforto ir jaukumo.

 

Dušo galvos pasirinkimas

Vonios ir dušo maišytuvą pasitikrinti, kaip ir vonios inžinierinės sistemos projektą padaryti bus  sunku, nežinant kokia bus naudojama dušo galva. Nuo to priklauso dušo galvos valdymas. Dušo galvos gali būti valdomos maišytuvu, taip pat mygtukais , patogiai įrengtais  ant  dušo galvutės.

 


Dušo galva

Stacionari virštinkinė dušo galva su trimis režimais reguliuojamais su išmaniąja  sistema, kurios dėka spaudžiant ir sukiojant mygtukus galima ne tik paleisti ar sustabdyti vandens srovę, bet ir nustatyti jos stiprumą bei temperatūrą. Kaip taisyklė būna keli srovės režimai „Jet spray“ – švelniai apgaubiantį, „Smart rain spray“  – atpalaiduojantį,  „Full face rain spray“  – masažuojantį, primenantį švelnų vasaros lietų. Pastaroji remiasi patikrinta lietaus purškimo koncepcija. Naudojant novatoriškas technologijas, oras įleidžiamas į purškimo paviršių ir sumaišomas su vandeniu. Rezultatas yra nuostabiai minkštas ir lygus purškimas.

Dušo galvos paviršius padengtas blizgiu ir patvariu chromuotu paviršiumi arba akrilo stiklu. Ši medžiaga puikiai papildo šiuolaikinį dizainą. Komplekte dažniausiai būna mobilus rankinis dušelis.

 


Režimų perjungimas gali būti ant mobilios dušo galvos


Renkantis reikia įvertinti net smulkiausias detales, tarkim, kiek patogus dušo galvos laikiklis. Jis turi stipriai įsitvirtinti, kad neiškristų, tačiau tuo pat metu nesunkiai išsitraukti.

Daugiau apie vonios kambario maišytuvus skaitykite straipsnyje „Vonios kambario maišytuvai“

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Laminuotos dailylentės

Geriausia laminuota dailylentė, laminuotų dailylenčių montavimas

Grindų įrengimas

Grindys ant grunto, juodgrindės, plėvelės naudojimas grindų konstrukcijoje, grindų šiltinimas, armavimas, betonavimas, grindų dangos.

Markizių montavimas

Markizės, markizių pasirinkimas, markizių tvirtinimas, audiniai markizėms, markizių valdymas

Vonios kambario įrengimas

Vonios kambarys, kaip įrengti vonios kambarį, vonios kambario planavimas, vonios kambario dizainas, vonios kambario hidroizoliacija, santechnika vonios kambariui, dušo kabinos montavimas

Sausų grindų įrengimas

Sausos grindys, grindų elektriniam ir infraraudonajam šildymui įrengimas, A++ klasės grindų įrengimas

Statybinis gruntas

Gruntas statyboms, kaip pasirinkti tinkamą gruntą, pagrindo paruošimas gruntavimui, gruntas ant skirtingų medžiagų

Grindų šiltinimas

Grindų apšiltinimo įrengimas, grindų šiltinimo įrengimas, polistireninis putplastis grindų apšiltinimui, betonuojamų grindų šiltinimas,

Hidroizoliacija vonios kambaryje

Vonios kambario hidroizoliacija, hermetikai ir hidroizoliacinės juostos grindims, kaip hidroizoliuoti vonios grindis

Fasado apdaila

Tinkas fasadams, dažai fasadams, tinkuojamų fasadų apdaila, vėdinamo fasado apdaila, lanksčios plytelės fasadams, mediniai fasadai, jo apsauga, dažymas

Svetainės įrengimas

Kaip įrengti svetainę, svetainės projektas, medžiagos ir darbai svetainės apdailai, svetainės sienos, svetainės grindys, svetainės apšvietimas

Virtuvės įrengimas

Kaip įrengti virtuvę, virtuvės išplanavimas, virtuvės dizainas, virtuvės baldai ir įranga, virtuvės plautuvės ir maišytuvai, gartraukiai

Vidaus apdaila

Vidaus apdailos planavimas, svetainės, virtuvės ir kitų patalpų dizainas, Tinkavimas, gipskartonio montavimas, gruntavimas, glaistymas, dažymas, vidaus durys, tapetavimas, apdaila akmeniu, grindų įrengimas

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: