Vidaus durys
Atnaujinta: 2022-12-09

Kaip pirkti vidaus duris

Interjero dizaineriai pataria vidaus duris derinti prie bendro būsto interjero. Jie teisūs. Bet ar visi žinome, kokio stiliaus interjerą įsirengėme? Ne visi samdome dizainerį, dažniausiai savo namą ar butą dekoruojame kaip mums tinka ir patinka, todėl daugelio būstų interjerai yra kelių stilių mišiniai, net ir tarp dizainerių įrengtų būstų vargu ar rastume išgrynintų stilių. Galų gale, kas gali tiksliai nuspręsti, koks yra Art Deco, minimalistinis ar klasikinis stilius? Taip, vienas ar kitas interjero stilius gali būti vyraujantis, bet nėra taisyklės, kad ir durys turi būti tokio pat stiliaus. Vidaus durų išvaizda puikiai dera ir su kitomis interjero detalėmis, jas galima derinti su baldais.

 

kaip-pirkti-vidaus-duris
Vidaus durų nebūtina derinti su sienų ar grindų spalva. Įdomiai atrodo baldų ir durų išvaizdos panašumas.

Todėl geriausia duris rinktis durų salone ar parduotuvėje. Visų pirma, realiai pamatysite medžiagų, spalvų, varčių raštų, įsitiklinimo, apvadų formų ir kitą durų įvairovę. Garantuojame, kad iš karto suprasite, ko reikia, nesunkiai įsivaizduosite, kaip vienos ar kitos durys atrodys jūsų bute.

 

vidaus-duru-faktura
Vidaus durų išvaizdai yra svarbios detalės - spalva, faktūra, paviršiaus frezavimo raštas ar įstiklinimas, kurias galima įvertinti tik gyvai apžiūrint duris.

Vidaus durų  salonuose, yra galimybė gauti durų spalvos pavyzdį ir parsinešus namo pažiūrėti, ar dera, taip pat yra galimybė iš katalogų pasirinkti reikalingą spalvą, įstiklinimą, varčios ir apvadų raštą ar faktūrą. „Manau, kad labai svarbu duris paliesti ir pajusti medžiagą, realiai pamatyti spalvą, kaip atrodo įstiklinimas, apšvietimas iš vidaus, kokie galimi durų sumontavimo sienoje būdai, pasirinkti patogią ir derančią rankeną. Nuotraukose viso to perteikti neįmanoma, durys nėra tūrinis baldas, jos yra plokštuma, kurios grožis atsiskleidžia greta kitos plokštumos- sako specialistai.

Vidaus durų medžiagos ir paviršius

Vidaus durų konstrukcija gali būti skydinė ir medienos masyvo arba įsprūdinė, pastarosios dar vadinamos filinginėmis durimis.

Skydinių arba karkasinių durų konstrukcija – tai varčios karkasas, kuris gaminamas iš medienos tašų, MDF ar kitokios medžiagos, varčia užpildoma MDF, MDP, korio tipo kartonu, poliuretanu, akmens vata ar šių medžiagų kombinacijomis. Skiriami sunkaus ir lengvo tipo užpildai. Nuo užpildo daug priklauso durų garso izoliacijos lygis.

 

frezuotos-vidaus-durys
Durų plokštumą paįvairinantys įvairūs frezuoti raštai

Karkasinės varčios paviršius dengiamas įvairaus tipo dangomis: faneruote, HDF plokšte, laminatu, dažomas. Skydinės vidaus durys yra optimalus variantas kainos ir kokybės požiūriu, nes jų dizainas labai įvairus, o ypatingos garso izoliacijos ar atsparumo drėgmei vidaus durims nereikia, jos patvarios ir lengvai valomos.

Įsprūdinės arba filinginės durys – tai alksnio, pušies, ąžuolo medienos durys, kurių varčia sudaryta iš medienos masyvo skydų ar lentų, vadinamų įsprūdais. Prestižinėmis laikomos alksnio, ąžuolo masyvo durys. Itin originaliai atrodo medinės sendintos durys, kurios gali turėti sidabro, aukso, riešuto atspalvį.

 

sendintos-medienos-masyvo-durys
Sendintos alksnio medienos masyvo durys – nesenstanti klasika

Populiarios yra natūraliu medienos lukštu dengtos (faneruotos), dažytos durys. Tačiau dėl mažesnės kainos ir didesnio patvarumo bei geresnių eksploatacinių savybių pačios populiariausios yra dirbtiniu lukštu, vadinama ekoferuote dengtos durys. Jų išvaizda nesiskiria nuo medienos masyvo durų, tačiau jos daug lengvesnės, jų eksploatacija ir priežiūra paprastesnė.


vidaus-duru-pasirinkimas
Tamsaus ąžuolo ir emale dengtos baltos durys su dekoratyvinėmis aliuminio juostelėmis 

Ekofaneruotės durų kokybės ir kainos santykis optimalus, salonuose galima priderinti furnitūrą. Ekofaneruotės durys ilgaamžės, atsparios drėgmei, jos greitai nenusitrina ir nenusidėvi. Durų paviršius gali būti dengtas įvairių spalvų ąžuolo, pušies, uosio, riešutmedžio imitacijos faneruote, varčia gali būti su stiklu arba aklina. Šios durys gaminamos įvairių stilių ir išmatavimų, gali būti su stiklu ir be jo, su aliuminio juostelių dekoru.

Pastaruoju metu populiarios MDF durys dengtos emale – prabangiai atrodo baltos ir pilkos spalvos emalės paviršiai. Skirtingai nuo laku dengto paviršiaus, emale dengto paviršiaus tekstūros ir rašto nesimato, nesimato ir durų medžiagos, bet tuo pačiu durys atrodo prabangiai ir turtingai, yra atsparios, neblunka. Emalės spalvas galima rinktis iš RAL spalvų paletės.

 

balta-emale-dengtos-durys Balta emale dengtos medienos masyvo durys 

Labai svarbu pasirinkti tinkamą ir patogią durų rankeną – juk ją liečiame nesuskaičiuojamą daugybę kartų. Taip pat reiktų atkreipti dėmesį į vyrius – jie gali būti matomi arba paslėpti. Bendram kambario vaizdui tai irgi svarbu.

 

duru-rankena-ir-vyriai
Durų rankena ir paslėpti vyriai – dalis vidaus durų estetikos.

 

Stumdomos durys

Dažniausiai butui pasirenkamos tradicinės varstomos durys, bet jeigu susiduriama su vietos trūkumu, galima rinktis stumdomas duris. Stumdomų durų konstrukciją sudaro dvi susiglaudžiančios plokštumos. Tokios durys taupo vietą, vizualiai praplečia erdvę, bet joms reikalinga platesnė anga ir kokybiški ratukai bei kreipiantieji profiliai. Durų plotis ir profilių ilgis turi būti didesni nei angos plotis.

Slankiojančias arba stumdomas duris galima montuoti dviem būdais: įstumiamas į sieną arba slankiojančias palei sieną.

 

slankiojancios-durys
Dvivėrės palei sieną slankiojančios durys.

Į sieną įstumiamos durys dažniausiai montuojamos dvigubo karkaso gipskartonio pertvaroje, yra sukurti ir ištobulinti atitinkami sprendimai. Tokios durys planuojamos ir montuojamos iki sienų apdailos, o palei sieną slankiojančias duris galima įrengti paprasčiau, jau atlikus apdailą. Tokiu atveju virš durų arba ant lubų montuojami kreipiantieji profiliai, ant kurių tarsi „pakabinamos“ durys. Palei sieną stumdomų durų montavimas nėra labai sudėtingas, bet, kad durys lengvai slankiotų, turi būti įstatytos tiksliai ir lygiagrečiai.

 

stumdomu-duru-montavimas
Palei sieną stumdomų durų montavimas nėra labai sudėtingas: ant durų montuojami fiksatoriai, prie sienos pritvirtinami profiliai, į kuriuos įstatomi laikikliai ir slenkantys ratukai.

Pardavėjai jums rekomenduos patikimus durų montuotojus.

Durų montavimo būdai

Varstomos vidaus durys gali būti montuojamos standartiniu būdu, kuomet durų varčia yra įgilinta iš abiejų durų pusių. Priešingą efektą kuria monoblokinis montavimo būdas, kuomet varčia ir stakta sudaro vientisą plokštumą. Tokiu atveju iš vienos pusės durų plokštuma yra nesuskaidyta, matoma tik varčios linija ir staktos kraštas.

 

monoblokinis-duru-montavimas
Monoblokinis durų montavimo būdas sukuria vientisą sienos ir durų vaizdą.

Monoblokinis montavimo būdas pasiteisina koridoriuose, kur yra ne vienerios durys, nes neatsiranda daug įvairių lygių plokštumų ir linijų. Tokios durys gali būti varstomos į išorę arba į vidų.

Nematomos arba paslėptos beapvadinės durys

Nematomos arba paslėptos durys – tai tokios durys, kurių varčia ir stakta yra vienoje plokštumoje su siena, sienoje matoma tik varčios linija. Tokios durys dar vadinamos beapvadinėmis durimis, itin tinka minimalistiniame intejere, kur sienų nesinori suskaidyti apvadais. Jos gali būti varstomos tiek į vidų, tiek į išorę. Duris galima montuoti mūro, gipskartonio pertvaroje, jos komplektuojamos su aliuminio stakta, kuri apdailinama taip pat, kaip ir siena, bet durų varčios negalima dažyti tais pačiais sienų dažais, parenkama analogiška arba kontrastinga spalva. Nematomų durų stakta įmontuojama suformavus durų angą, prieš sienų tinkavimą ar gipso montavimą, varčia įstatoma tik prieš galutinę apdailą.

 

nematomos-durys
Nematomų durų esmė - sienoje matoma tik durų varčios linija ir rankena

Tačiau įstatyti paslėptas duris sudėtingiau – siena ir angokraščiai turi būti idealiai lygūs, pagal sienos medžiagą parenkama stakta (dažniausiai komplektuojama aliuminio stakta). Jeigu nematomos durys montuojamos gipskartonio pertvaroje, profiliais reikia papildomai sustiprinti durų angą. Tačiau rūpesčius dėl montavimo tikrai atpirks vaizdas – estetiška, švaru ir funkcionalu.

Kokybiškos vidaus durys

Pažadėjome papasakoti, kaip vizualiai atskirti kokybiškas duris. Vidaus durys pasirenkamos salone, o į jūsų būstą jos bus atgabentos iš sandėlio ar gamybos cecho, visgi verta atkreipti dėmesį į pasirinktų durų detales. Taigi:

• Atkreipkite dėmesį, kiek laiko pardavėjas dirba rinkoje, gal jis suteikia ilgesnę garantiją nei privaloma. Privaloma garantija - 2 metai; • Ar pardavėjas turi pakankamą asortimentą rankenų, vyrių, ar gali pasiūlyti staktos praplatinimą, grindjuostes, tvirtinimo varžtus – didesnis gaminių asortimentas rodo, kad pardavėjui rūpi klientai; • Ekspozicijoje palieskite pasirinktų durų paviršių, atkreipkite dėmesį į paviršiaus ar dažų tolygumą šviesoje. Nusifotografuokite pasirinktas duris ir detales; • Jei durys dengtos laminuota plėvele, atkreipkite dėmesį į briaunas – ar plėvelė vienodai prigludusi;

Prieš renkantis duris reikia teisingai išsimatuoti durų angą – jos aukštį, plotį, sienos storį, geriausia trijuose taškuose, kad būtų aišku, ar anga tikslių matmenų. Jei dar nėra galutinės apdailos, būtina pridėti jos storį. Durų angos išmatavimai ir durų matmenys - skirtingi dalykai. Durų matmenys visada nurodomi išorinėje staktos pusėje.

Taip pat pardavėjui reikia nurodyti, į kurią pusė durys atsidaro. Nors klausimas, atrodo, paprastas, kai kurie pasimeta. Durų atsidarymo kryptis nustatoma atsistojus prieš duris: kai jos atsidaro į mus, o durų vyriai bus dešinėje – tai bus dešininio atsidarymo durys. Jei durų vyriai kairėje – tai bus kairinės durys.

 Hermio Preikšto nuotraukos

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Laminuotos dailylentės

Geriausia laminuota dailylentė, laminuotų dailylenčių montavimas

Grindų įrengimas

Grindys ant grunto, juodgrindės, plėvelės naudojimas grindų konstrukcijoje, grindų šiltinimas, armavimas, betonavimas, grindų dangos.

Markizių montavimas

Markizės, markizių pasirinkimas, markizių tvirtinimas, audiniai markizėms, markizių valdymas

Vonios kambario įrengimas

Vonios kambarys, kaip įrengti vonios kambarį, vonios kambario planavimas, vonios kambario dizainas, vonios kambario hidroizoliacija, santechnika vonios kambariui, dušo kabinos montavimas

Sausų grindų įrengimas

Sausos grindys, grindų elektriniam ir infraraudonajam šildymui įrengimas, A++ klasės grindų įrengimas

Statybinis gruntas

Gruntas statyboms, kaip pasirinkti tinkamą gruntą, pagrindo paruošimas gruntavimui, gruntas ant skirtingų medžiagų

Grindų šiltinimas

Grindų apšiltinimo įrengimas, grindų šiltinimo įrengimas, polistireninis putplastis grindų apšiltinimui, betonuojamų grindų šiltinimas,

Hidroizoliacija vonios kambaryje

Vonios kambario hidroizoliacija, hermetikai ir hidroizoliacinės juostos grindims, kaip hidroizoliuoti vonios grindis

Fasado apdaila

Tinkas fasadams, dažai fasadams, tinkuojamų fasadų apdaila, vėdinamo fasado apdaila, lanksčios plytelės fasadams, mediniai fasadai, jo apsauga, dažymas

Svetainės įrengimas

Kaip įrengti svetainę, svetainės projektas, medžiagos ir darbai svetainės apdailai, svetainės sienos, svetainės grindys, svetainės apšvietimas

Virtuvės įrengimas

Kaip įrengti virtuvę, virtuvės išplanavimas, virtuvės dizainas, virtuvės baldai ir įranga, virtuvės plautuvės ir maišytuvai, gartraukiai

Vidaus apdaila

Vidaus apdailos planavimas, svetainės, virtuvės ir kitų patalpų dizainas, Tinkavimas, gipskartonio montavimas, gruntavimas, glaistymas, dažymas, vidaus durys, tapetavimas, apdaila akmeniu, grindų įrengimas

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: