SIP namo statyba
Atnaujinta: 2024-02-28

Vieni iš pigiausių ir greičiausiai pastatomų namų yra karkasiniai ir SIP skydų namai. Kauniečiai sujungė abu statybos būdus ir sukūrė naują konstrukciją, kurioje neliko karkasinės ir SIP statybos trūkumų, bet namo statybos kaina ir greitis liko vieni mažiausių, nesunkiai pasiekiama aukščiausia A++ energinė klasė.

SIP namo statyba

Tradicinė karkasinė ir skydinė statyba

Gerai žinomas karkasinės statybos būdas, kuomet pirmiausia montuojamas statramsčių karkasas, o jų vidus užpildomas šiltinamąja medžiaga. Tai vienas iš pigesnių namo statybos būdų, bet jis slepia kai kurias rizikas: galimas medienos deformacijas, statikos problemas, susijusias su vėjo, svorio apkrovomis, sudėtinga pasiekti gerą garso izoliaciją. Kaip žinia, tradicinio karkasinio namo statybai paprastai naudojami medienos masyvo statramsčiai, bet, nepaisant, kad mediena tokiems statramsčiams džiovinama, ji vistiek reaguoja į atmosferos poveikius ir juda.

Statyba iš SIP skydų ar plokščių – pažangesnis statybos būdas, panašus į statybą iš surenkamų skydų. Standartinėje SIP skydų konstrukcijoje naudojamos OSB plokštės, tarp kurių įklijuojamas polistireninis putplastis, todėl atkrenta apšiltinimo poreikis arba reikalingas plonesnis jo sluoksnis. SIP skydai gaminami didelių matmenų, kai kurie statytojai akcentuoja, kad visa siena gali būti iš vieno skydo, be jungčių ir šilumos tiltelių. Skydai tarpusavyje jungiami mediniais tašais, bet kuo didesnis skydo plotas, tuo didesnė nestabilumo rizika dėl vertikalių ir horizontalių apkrovų, didelių matmenų skydams transportuoti ir montuoti reikalinga speciali technika, kranas. Be to, OSB plokštės jautresnės drėgmei, skydai turi prastą garso izoliaciją, žemą atsparumo ugniai klasę.

 

Naujos kartos SIP statyba

Matydami karkasinės ir SIP skydų statybos trūkumus prieš porą metų SIP skydų gamintojai ir apdailos plokščių pardavėjai suvienijo jėgas ir sukūrė naują konstrukciją, kurioje neliko karkasinės ir SIP statybos trūkumų. Sistemoje naudojami tik du savo medžiagiškumu artimi gaminiai, taip išvengiant daugybės skirtingų ir rizikingų medžiagų sandūrų – tai apšiltintos dvitėjės sijos vietoje medienos statramsčių ir pailgos formos, nedidelių matmenų SIP plokštės, kurios nebūtinai dengiamos OSB, vietoje OSB galima rinktis cemento drožlių plokščių (CDP) dangą. Nauja sistema buvo pavadinta ShellBau vardu. Galima sakyti, kad ShellBau yra karkasinės ir SIP statybos hibridas.

Be to, kad konstrukcijoje naudojamos tik dvi pagrindinės medžiagos, visas ShellBau konstruktyvas tvirtas ir lengvas, pavyzdžiui, 80 kv. m namo svoris – 4 tonos, dėl mažesnių matmenų į statybvietę sijas ir skydus galima atsivežti vienu sunkvežimiu.

 

SIP namas iš dvitėjų sijų

ShellBau sistemoje vietoje medinių statramsčių naudojamos dvitėjės sijos (I beams). Nors dvitėjės sijos Lietuvoje atsirado palyginti neseniai, bet sparčiai paplito ir pelnė pripažinimą, jos plačiai naudojamos stogo, sienų, perdangų konstrukcijose. Dvitėjė sija turi dvi lentynas arba flanšus iš medienos ir juos jungiančią sienutę iš OSB plokštės. ShellBau sistemoje vietoje masyvios medienos statramsčių naujos konstrukcijos kūrėjai naudoja dvitėjes sijas.

Lyginant su medienos masyvo sijomis, dvitėjų sijų pranašumas tas, kad dėl unikalios sijų formos laikantysis namo karkasas yra tvirtesnis, stabilesnis, lengvesnis, reikia mažiau medienos.

SIP namas iš dvitėjų sijų
ShellBau gamyba: vietoje masyvios medienos statramsčių naudojamos vietoje gaminamos dvitėjės sijos. Vertikalios dvitėjės sijos atlaiko iki 3000 kg į kv. metrą apkrovą.

Dvitėjės sijos užtikrina konstrukcijos stabilumą, lyginant su medienos masyvu geriau atlaiko apkrovas ir tempimo bei gniuždymo jėgas. Pastarąsias jėgas perima flanšai, jos mažiau veikia OSB plokštę.

Dvitėjinės sijos gamykloje iš abiejų pusių apšiltinamos baltu polistireniniu putplasčiu arba pilkuoju neoporu, gali būti naudojama kieta mineralinė vata. Šiltinimo storis, šiltinimo medžiagos tipas, SIP plokščių dengimo medžiaga (ji gali būti OSB arba CPD) – statytojo pasirinkimas. Esmė - apšiltintų dvitėjų sijų konstrukcija, sujungta su SIP plokštėmis.

Iš dvitėjų sijų formuojamas šiltas laikantysis namo karkasas, į kurį tarsi LEGO kaladėlės sugula palyginti mažų matmenų SIP plokštės. Karkasas montuojamas ne atskirai, kaip yra karkasinėje statyboje, bet vienu metu su SIP plokštėmis.

Pagrindiniai ShellBau elementai – dvitėjės sijos ir SIP plokštės gaminamos Kaune, vienoje gamykloje ir yra vienose rankose, todėl SIP plokštės gali būti pagamintos su putplasčiu, dengtu OSB arba CPD plokštėmis, su kieta mineraline vata, dengta OSB arba CDP, galimas derinys - iš lauko pusės su cementine plokšte, iš vidaus – su OSB. Plokščių matmenys visais atvejais tokie patys: plotis - 60 cm, aukštis - 3 metrai, storis - nuo 20 iki 50 cm. Termoizoliacinio sluoksnio ir tuo pačiu SIP plokščių storis gali būti įvairus, pagal poreikį. Aukšta ir siaura ShellBau SIP plokštė kraštais tarsi apgaubia siją, tą galima padaryti rankiniu būdu, nereikalinga kėlimo technika.

SIP namo plokštės
ShellBau SIP plokšė ir sienų schema.

Dideles apkrovas atlaikančių dvitėjų sijų karkasas su tarp jų esančiomis nedidelio pločio plokštėmis sukuria itin stabilų konstruktyvą, galintį atlaikyti daug didesnes apkrovas nei tradicinių dydžių SIP plokščių sienos, išvengiama šilumos tiltelių dėl karkasinei statybai būdingų sieną kertančių medienos statramsčių.

ShellBau plokštės arba skydai surenkami kitu principu nei tradicinės SIP plokštės: jie į dvitėjų sijų karkasą sugula tarsi Lego kaladėlės, paeiliui montuojant dvitėję siją, įstatant SIP plokštę ir t.t. Sijos ir plokštės siūlei užsandarinti plokštės perimetru ir per termoizoliacijos sluoksnio vidurį purškiamos hermetizuojančios poliuretano putų juostos, kampinės SIP plokštės paruošiamos ir sujungiamos gamykloje. Iš lauko pusės SIP skydų tarpusavio siūlės papildomai dengiamos silikonu.

SIP namo plokščių jungimas
Montuojant SIP plokštes jos prie sijų flanšų papildomai tvirtinamos savisriegiais arba vinimis, tarpai tarp plokščių užsandarinami silikoniniu hermetiku.

ShellBau sistemos kūrėjai rekomenduoja SIP plokštes su cemento drožlių plokščių danga. Cemento drožlių plokštės pasižymi didesniu tvirtumu bei atsparumu drėgmei, jos ekologiškesnės, gaminamos tik iš medienos ir cemento, atsparios grybeliams ir pelėsiams, geriau izoliuoja garsą, aukštesnė atsparumo ugniai klasė (B).

SIP plokštės
Gamykloje apšiltintos dvitėjės sijos ir sienos su langais schema: 1 - apšiltintos dvitėjės sijos, 2 - ShellBau SIP plokštė, 3 - mediniai 45x45 mm tašeliai pamato perimetru, tarp kurių įterpiama putplasčio juosta šilumos tilteliams eliminuoti.

 

SIP namo pamatas ir stogas

Grindų pagrindui tarp polinių pamatų galima naudoti 15-40 cm storio ShellBau SIP plokštes, ant jų galima montuoti grindinio šildymo vamzdelius ir išlyginamąjį betono sluoksnį. Gali būti, kad intensyvaus šildymo SIP name neprireiks, tačiau grindinio šildymo sistemos vamzdyno kaina nėra didelė, ji gali būti garantija ateičiai, prireikus nesunkiai galima pajungti šildantį ir vėsinantį oras-vanduo šilumos siurblį. Montuojant plokštes tarp juostinių - polinių pamatų, papildomai reikalingos medinės laikančiosios sijos. Ant grindinių ShellBau plokščių ir išlyginamojo betono sluoksnio galima montuoti bet kurią galutinę grindų dangą: plyteles, laminatą, parketlentes ir kt.

Pamatas SIP namui
Sienos ir pamato jungtis: 1 - ShellBau sieninė plokštė; 2 - pamatas; 3- šiltinamoji medžiaga; 4 - mediniai 45 x 45 mm tašeliai; 5 - cemento drožlių plokštė (3000 x 600 x 12 mm);
 

ShellBau namui idealiai tinka plokštuminiai pamatai, į juos patogu integruoti grindinį šildymą, o sumontuoti SIP plokštes dar paprasčiau.

Plokštuminis pamatas SIP namui
Plokštuminis pamatas, paruoštas dengimui SIP plokštėmis ir grindinių plokščių schema.

Namo stogui ShellBau sistemos gamintojai siūlo plokščio stogo konstrukciją: vienas jo variantas būtų apšiltintų dvitėjų sijų konstrukcija su šiltinimo medžiaga tarp jų. Kitas variantas – neapšiltintų dvitėjų sijų konstrukcija, kuri dengiama OSB plokštėmis, į vidų pripurškiant poliuretano putų arba birios vatos. Galimas ir šlaitinis stogas, tačiau sistemos kūrėjai mano, kad jis namo statybą brangina. Gana praktiška ir greičiau įrengiama yra plokščio stogo konstrukcija, kuriai reikia mažiau medžiagų.

ShellBau namas šiltas, nes konstrukcijoje iki minimumo sumažinti šilumos tilteliai, nesudėtinga pasiekti aukščiausio energinio efektyvumo klasę. Taip pat sumažintas elementų, medžiagų skaičius, kas supaprastina montavimą, papildomų medžiagų naudojimą ir darbo sąnaudas. Namo dėžutę įmanoma sumontuoti per savaitę, įrengimas iki rakto su vidaus apdaila trunka 5-6 mėnesius. Tačiau visų aktualiausia, kad šiltas namas iš SIP plokščių yra pigesnis nei mūrinis, jo išorės apdaila neribojama – galima įrengti vėdinamą fasadą, klijuoti klinkerio ar kitas plyteles, tinkuoti.

ShellBau informacija ir nuotraukos

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

JUNG Home daugiabutyje

Automatizuotas ir išmanus elektros įrangos ir prietaisų valdymas naudojant Jung Home

LED apšvietimo įrengimas

LED apšvietimas pritaikomas tiek pagrindiniam, tiek akcentiniam, dekoratyviniam apšvietimui. Tai lubiniai LED šviestuvai, linijiniai LED šviestuvai, LED juostos, bėginės LED sistemos, LED juostos profiliuose arba tiesiog ant paviršių klijuojamos LED juostos.

Elektros kabelio parinkimas

Elektros kabelių parinkimas, kabelių galia, elektros kabelio parinkimas pagal kW, instaliaciniai elektros kabeliai

Elektros instaliacijos atnaujinimas keitimas

Elektros instaliaciją galima atnaujinti tradiciškai, bet galima ir išmaniai. Tokio elektros instaliacijos keitimo kaina šiek tiek didesnė, bet patogesnė, komforto ir saugumo suteikia daugiau, o elektros naudoja mažiau.

Apšvietimas LED juostomis

LED juostų tipai, nišų ir virtuvės darbastalio apšvietimas, šviesos dekoras, ekonomiškas apšvietimas. LED juostos montavimas ir transformatoriaus parinkimas.

Kabeliai saulės ir vėjo elektrinėms

Saulės baterijų kabeliai, kabeliai saulės elektrinėms, fotovoltiniai kabeliai, kabeliai vėjo jėgainėms

Elektros instaliacija name

Kaip suprojektuoti elektros instaliaciją name, elektros instaliacijos įrangos parinkimas, elektros instaliacijos pravedimas, sujungimas

Apšvietimo valdymas

Šviestuvų valdymas, apšvietimo valdymo instaliacija, apšvietimo projektavimas

Elektros jungikliai

Elektros jungikliai interjere, šviestuvų jungiklių dizainas, elektros jungiklių spalvų derinimas, elektros jungikliai su apšvietimo valdymu, originalūs elektros jungikliai

Elektros projektavimas ir instaliacija

Elektros projektas, elektros instaliacijos projektavimas, kabelių pravedimo projektas

Šviestuvų pajungimo schemos

Šviestuvų pajungimas, valdymas ir reguliavimas. Šviestuvų valdymas iš kelių vietų, šviesos srauto reguliavimas.

Rozečių ir jungiklių montavimas

Rozečių ir jungiklių pasirinkimas, kaip išsirinkti rozetės ir jungiklio mechanizmą, rozečių ir jungiklių montavimas, pajungimas, keitimas, jungiklių ir rozečių dizainas

Produktai kategorijos horizontalus spec

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Elektros instaliacijos darbai Vilnius Elektros darbai Vilnius Elektros Instaliacija Vilniuje, Elektros Instaliacija Montavimas Vilnius, Senos Elektros Instaliacijos Keitimas Vilnius, Elektriko Paslaugos Vilnius, Eletros Irengimas Name Vilnius, Elektros Instaliacijos Keitimas Bute

Verslo skelbimai

Įmonių verslo skelbimai kuriuose gali būti nuo vienos iki 10 įmonių kontaktai

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: