Sienų dažymas
Atnaujinta: 2022-12-06

Sienų dažymas įdomus ir atsakingas darbas, būtent po jo pasikeis visa Jūsų aplinka. Jeigu gerai pasiruošite ir rezultatas gausis puikus.

Sienų dažymas vyksta po to kai pilnai nudažytos lubos, ir nugruntuotos sienos.

sienų dažymas

Patieskite ant grindų apsauginį popierių, rulono pakaks pakankamai dideliam plotui.

Dažoma turėtų būti du kartus, kad išgauti tikrąją spalvą ir atrodytų tolygiai. Jeigu ant sienos matosi įbrėžimų dabar nekreipkite dėmesio, prie jų sugrįšime po pirmojo dažymo. Taigi pradedam.

Pairuoškite dažymo vonelę. Ją įnerkite į šiukšlių maišą, galą užklijuokite juosta, taip jums nereikės plauti vonelės, tiesiog pakeisite maišą.

volelio padengimas dazais

Volelis kiek pamerkiamas į dažus ir išvoluojamas, kad ant jo nebūtų daug dažų. Dažai neturi nubėginėti nuo volelio. Dėl to ypač pravartūs aukšto dengiamumo dažai, plonu sluoksniu patepti jie gerai padengia paviršių. 

Pasiruoškite įrankius. Jeigu prieš tai dažėte, svarbu, kad voleliai būtų švarūs ir sausi. Ant dažymo rankenų taip pat neturi būti senų dažų, nes jiems sudrėkus gali pradėti luptis.

Atsidarę dažų kibirėlį būtinai permaišykite dažus, nes po kurio laiko dažuose pigmentas susisluoksniuoja.

akriliniai dazai sienoms

Akriliniai dažai sienoms. Tai dažai vandens pagrindu, skleidžiantys silpną kvapą. lengvai išsiplauna įrankiai ir išteptas kūnas. Išdžiūvus tampa atsparūs plovimui. Rekomenduojame " Tikrasis dažas" parduodamus Coronado dažus. Juos "bandome" jau 18 metų ir užtikrinu, kad kokybė labai aukšta.  Rinkitės aukšto dengiamumo ir atsparius plovimui dažus. Aukšto dengiamomo dažai su mažesniu kiekiu gauna tą patį rezultatą kaip mažesnio dengiamumo dažai su didesniu dažų kiekiu. Todėl kvadrato kaina būna panaši naudojant brangesnius aukšto dengiamumo ir pigesnius žemesnio dengiamumo dažus. prastas atsparumas plovimui pasimato kai išvaloma dalis išpurvintos sienos ir lieka vizualiai išsiskiriantis blankesnis plotas. 

Prieš pradėdami dažyti pirmiausia užsiklijuokite dažymo juostą sujungime su lubomis. Juostą galite klijuoti tiesiai į kampą ant lubų (P.S. lubų ir sienų kampas turi būti tiesus, kitaip sieną dažant iki kampo labai išryškės kampo kreivumas)

arba juostą klijuoti ant sienos, tokiu atveju vizualiai paslepiami kampo kreivumai. Tačiau lubos vizualiai nusileidžia žemyn, todėl taip dažnai daroma kai lubos aukštai, arba kampas nėra tiesus.

Užklijavus juostą, išsirinkite sieną kurią pradėsite dažyti, pirmiausia nudažykite tos sienos vertikalius kampus ir prie lubų mažu voleliu.

sienu ir lubu kontakto dazymas

"Rėminamas" toks sienos plotas kuris neišdžius pradėjus dažyti pagrindinę sienos dalį. Tai apie 2-4 metrus.

Tada pradėkite dažymą dideliu volu. Pradėkite dažyti nuo vienos pusės, volu dažykite vertikaliai, kol išsausės dažai ant sienos, vėl pamirkę volą dažuose pradėkite nuo tos vietos kur baigėte, ir tęskite toliau, būtinai dažydami kiekvieną sekančią juostą būtinai turite sugrįžti ant prieš tai dažytos juostos per volo ploti, tam kad suvestumėte abidvi juostas. Taip pabaikite visą sieną be sustojimo, nesustokite dažydami vieną sieną, nes dažai greitai džiūsta ir paskui gali likti šešėliai.

sienos dazymas voleliu

Didesniu voleliu dažoma iš viršaus į apačią. Dažai neturi tekėti. Geriems, aukšto dengiamumo dažams visos dažymo technikos pritiks. Jie išsilygins išdžiuvę. 

Nudažę vieną sieną pereikite prie kitos, vėl pirmiausia nusidažykite kampus, tada dažykite visą sieną.

Pabaigę sienas nudažykite angokraščius mažu voleliu ir kitas sunkiai prieinamas vietas (radiatoriai, po palangėm ir t.t)

sienu kontakto dazymas

Dažų juostelė nuimama iš karto po dažymo. priešingu atveju dažai gali plėšytis. priklijuota juostelė turi būti kruopščiai prispausta, nes susiraukšlėjimo vietose pateka dažai.

Taip nudažėte viską vienu sluoksniu. Dabar reikia atlikti pataisymus, akrilinimą. Apie tai smulkiau straipsnyje "po pirmojo dažymo".

kontekto su siena dazymas

Kai kurie meistrai mėgsta jungimus atsargiai nudažyti teptuku. Naudojami kietesnio šerelio teptukai. Galima kontaktą apsaugoti ribojant glaistykle. 

Padarę pataisymus ir užakrilinę kampus, dažykite antrą sluoksnį. Tai atliekama taip lygiai kaip ir pirmo sluoksnio dažymas (nudažykite kampus, paskui sienas). Nudažėte antrą kartą ir Jums atrodo, kad dažai padengti netolygiai, neišsigąskite, dažai pilnai išdžiūsta po 12 val. Taip atrodo dėl to, kad sienos atskiros vietos skirtingai sugeria dažus, todėl vienos vietos džiūsta greičiau už kitas.

dazymo volelio saugojimas

Atidėjus ilgesniam laikui volelį jį geriausia laikyti suvyniotą į polietileninį maišiuką. 

P.S. Dažydami atkreipkite dėmesį į aplinkos temperatūrą, Gamintojai nerekomenduoja dažyti jeigu oro temperatūra aukštesnė nei 25 laipsniai. nes dažai per greitai džiūsta ir liks dėmės arba uždžiūvę dažų lašeliai, Tokiu atveju rekomenduojama naudoti dažų skiediklį, kuris prailginą dažų džiūvimo laiką.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Laminuotos dailylentės

Geriausia laminuota dailylentė, laminuotų dailylenčių montavimas

Grindų įrengimas

Grindys ant grunto, juodgrindės, plėvelės naudojimas grindų konstrukcijoje, grindų šiltinimas, armavimas, betonavimas, grindų dangos.

Markizių montavimas

Markizės, markizių pasirinkimas, markizių tvirtinimas, audiniai markizėms, markizių valdymas

Vonios kambario įrengimas

Vonios kambarys, kaip įrengti vonios kambarį, vonios kambario planavimas, vonios kambario dizainas, vonios kambario hidroizoliacija, santechnika vonios kambariui, dušo kabinos montavimas

Sausų grindų įrengimas

Sausos grindys, grindų elektriniam ir infraraudonajam šildymui įrengimas, A++ klasės grindų įrengimas

Statybinis gruntas

Gruntas statyboms, kaip pasirinkti tinkamą gruntą, pagrindo paruošimas gruntavimui, gruntas ant skirtingų medžiagų

Grindų šiltinimas

Grindų apšiltinimo įrengimas, grindų šiltinimo įrengimas, polistireninis putplastis grindų apšiltinimui, betonuojamų grindų šiltinimas,

Hidroizoliacija vonios kambaryje

Vonios kambario hidroizoliacija, hermetikai ir hidroizoliacinės juostos grindims, kaip hidroizoliuoti vonios grindis

Fasado apdaila

Tinkas fasadams, dažai fasadams, tinkuojamų fasadų apdaila, vėdinamo fasado apdaila, lanksčios plytelės fasadams, mediniai fasadai, jo apsauga, dažymas

Svetainės įrengimas

Kaip įrengti svetainę, svetainės projektas, medžiagos ir darbai svetainės apdailai, svetainės sienos, svetainės grindys, svetainės apšvietimas

Virtuvės įrengimas

Kaip įrengti virtuvę, virtuvės išplanavimas, virtuvės dizainas, virtuvės baldai ir įranga, virtuvės plautuvės ir maišytuvai, gartraukiai

Vidaus apdaila

Vidaus apdailos planavimas, svetainės, virtuvės ir kitų patalpų dizainas, Tinkavimas, gipskartonio montavimas, gruntavimas, glaistymas, dažymas, vidaus durys, tapetavimas, apdaila akmeniu, grindų įrengimas

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: