Plytelės voniai
Atnaujinta: 2023-11-17

Ieškote įdomių plytelių? Ispaniškos plytelės garsėja nepriekaištinga kokybe, originaliu dizainu ir protinga kaina.

Pamirškite rūsčiai vienodas vonios kambario grindis ir sienas, išklotas akmens plokštes imituojančiomis plytelėmis. Toks solidumas gal ir tinka viešbučiui, bet ne individualiam vonios kambariui, kuris skirtas poilsiui ir atsipalaidavimui.

„Vonios kambario vaizdą iš esmės lemia sienų ir grindų plytelės. Kokybiškos plytelės, tinkamas jų dydis, spalvos ir raštai yra daugiau kaip pusė vonios kambario interjero sėkmės. Be to, plytelės sudaro kone pusę vonios kambario biudžeto. Todėl joms reikia skirti daugiau dėmesio nei kitai apdailai", - sako interjero dizainerė Jurgita Severienė.

Šis straipsnis apie tai, kaip išsirinkti plyteles voniai, kad šis kambarys būtų nenuobodus ir džiugintų ilgus metus.

Kokybiškos plytelės voniai

Visos apdailos plytelės yra keraminės, tik pagal žaliavos tipą ir gamybos technologiją jos skirstomos į keramines, akmens masės plyteles ir porceliano. Keraminės gaminamos iš raudonojo molio, akmens masės - cemento pagrindo, sieninėms didesnio formato plytelėms naudojama ir baltojo molio rūšis. Galimi šių žaliavų mišiniai. Skirtingų medžiagų plytelės skiriasi porėtumu ir vandens įgeriamumu.

Svarbiausios keraminių plytelių charakteristikos, apibūdinančios jų kokybę, yra matmenų tikslumas ir paviršiaus kokybė, vandens įmirkis, trūkstamasis stipris, lenkiamasis stipris, atsparumas dilimui, tiesinis šiluminis plėtimasis, terminis atsparumas, glazūruotų plytelių atsparumas trūkinėjimui, atspalvių skirtumai, atsparumas smūgiui, atsparumas dėmių susidarymui, atsparumas rūgštims ir šarmams bei buitiniams valikliams.

Pagal formą plytelės būna kvadratinės ir stačiakampės, tačiau jos gali būti ir trikampės, šešiakampės, aštuoniakampės, pusinės. Pagal paskirtį jos skirstomos į skirtas sienoms ir grindims, dažnai tinka ir vienai ir kitai paskirčiai. Pagal briaunos krašto pobūdį skirstomos į plyteles su nuožulniu ir tiesiu kraštu, pastarosios vadinamos rektifikuotomis. Suklijuotos jos sukuria lygų paviršių, kuriame minimaliai matomos glaisto siūlės.

[caption id="attachment_5743" align="alignnone" width="1000"]tiesaus-krasto-plyteles-voniai Tiesaus krašto plytelėmis sukuriamas vientisas paviršius.[/caption]

Keraminės plytelės pagal vandens įmirkį (paprastai jam žymėti naudojamas simbolis E) skirstomos į tris grupes: įmirkis <3 proc., 3-10 proc., 10 proc. Vonios kambaryje, kuriame ant plytelių paviršiaus vanduo ilgą laiką nesilaiko, visiškai užtenka vidutinio vandens atsparumo, grindims gali būti naudojamos mažesnio porėtumo ir vandens įgėrio akmens masės plytelės, bet nebūtinai.

Renkantis plyteles individualiam vonios kambariui nesivarginkite nagrinėti techninių jų parametrų, geriausia rinktis patikimą gamintoją, kuris turi kolekcijas, skirtas vonios kambariui. Tokiu atveju garantuota, kad plytelių įgertis, dilumas, stipris bei visi kiti parametrai atitiks paskirtį. Vienas tokių gamintojų, kurio plyteles rasite „Ispaniškos plytelės" salone - „Vives ceramica".

Ispaniškos plytelės

Ispanų „Vives ceramica" dėl žaliavų kokybės, modernios gamybos įrangos ir technologijų, turimos nuosavos laboratorijos ir tyrimų bei ypatingo dėmesio dizainui patenka į kokybę ir aukšto lygio dizainą kuriančių keramikos gamintojų gretas. Nuo gamybos technologijos ir turimos įrangos priklauso plytelių supresavimo kokybė, matmenų tikslumas, paviršiaus padengimas, briaunų lygumas ir panašios techninės savybės.

„Vives ceramica" plytelės vonios grindims ir sienoms yra įvairios sudėties, tiek iš raudonojo, tiek baltojo molio, akmens masės, taip pat šių medžiagų derinių. Gamintojas parenka žaliavų sudėtį pagal paskirtį - didesnio formato, reljefinės plytelės paprastai gaminamos tankesnės, iš baltojo molio, mažesnio formato grindinės plytelės - iš akmens masės arba raudonojo molio arba jų mišinio. Grindų plytelės yra mažo arba vidutinio vandens įgeriamumo - t.y., pritaikytos vonios grindims. Plytelių paviršius gali būti įvairus - matinis, glazūruotas, reljefinis, vonios grindų plytelės yra neslidžios.

„Pigia įranga molio masę galima supresuoti labai greitai, per minutę pagaminti iki kelių dešimčių plytelių. Ispaniškų „Vives Ceramica" plytelių presavimas trunka ilgiau, bet jis kokybiškesnis, plytelės tankesnės, sunkesnės, o dėl to patvaresnės, išdegtos tampa kone amžinos. Taip pat ir paviršiaus padengimo technologija - spausdintuvų raiška didelė, todėl piešiniai aiškių kontūrų, spalvos grynos, maksimalios kokybės. Šių gamintojų plytelių kokybės kontrolė kelių lygių - kontroliuoja kompiuteriai, robotai, žmonės, nė viena standartų neatitinkanti plytelė nepatenka į ES rinkas, todėl mes gauname tik pirmarūšes plyteles", - pasakoja UAB „Legionas", kuriam priklauso salonas „Ispaniškos plytelės" (ispaniskosplyteles.lt) vadovas.

Nors laikoma, kad Europoje plytelių dizaino madas diktuoja italai, tačiau plytelių salono vadovo nuomone, ispaniškos vonios bei kitos paskirties plytelės neatsilieka nei kokybės, nei dizaino požiūriu. Kolekcijas kuria pasaulinio lygio dizaineriai, jų tarpe įmonė laikoma Meka, kurioje dirbti yra didelė garbė. Beveik visos plytelių kolekcijos gali būti derinamos tarpusavyje, todėl variantų - begalė. „Tai išskirtinio dizaino ir aukštos kokybės plytelės, bet pigesnės nei itališkos", - įsitikinęs ispaniškosplyteles.lt vadovas.

[caption id="attachment_5738" align="alignnone" width="1000"]madingos-plyteles-voniai Ispaniskosplyteles.lt parduotuvėje ir tinklapyje - šimtai plytelių kolekcijų ir derinių.[/caption]

Plytelių voniai dizainas

Paprastai parduotuvėje nuo plytelių gausos apsisuka galva ir vienos už kitas atrodo patrauklesnės. Kaip reiktų rinktis plyteles? Jei tai daro dizaineris, jis vadovaujasi interjero idėja, stiliaus dėsniais ir tam tikrais principais.

Jei plyteles renkatės patys, pirmiausia reiktų apsispręsti dėl norimos bendros vonios kambario atmosferos. Ji gali būti labai įvairi: balta-juoda, tradicinės terakotos raštų, audinio faktūros išvaizdos, etnografinių raštų, akmens, marmuro, medienos, metalo, betono optikos, industrinės išvaizdos, vienspalvės, mozaikinės plytelės - tai pagrindinės plytelių kolekcijų kryptys, kurias realizuoja daugybę serijų ir kurios savo ruožtu nėra mono arba atskirtos vienos nuo kitų. Jas galima tarpusavyje derinti, maišyti, praktiškai galima sukurti viską, ką tik fantazija leidžia, nes plytelės kuriamos taip, kad tarpusavyje derėtų - piešiniu, spalva, forma faktūra, paviršiaus reljefu ir pan.

[caption id="attachment_5744" align="alignnone" width="1000"]vonios-plyteliu-kaina Ispaniškos plytelės  - dėkinga medžiaga dizaineriams, neriboja kūrybos laisvės ir padeda sukurti unikalų interjerą. Atskiras plytelių kolekcijas ir serijas galima derinti tarpusavyje.[/caption]

Ispanų gamintojai neabejingi tvarumo idėjoms, dalis kolekcijų gaminamos iš perdirbtos keramikos. Pavyzdžiui, Amazonia kolekcijos plytelės gaminamos iš 90 proc. perdirbtų medžiagų ir vizualiai atrodo tarsi būtų iš naudoto, pažeisto ir oksiduoto metalo, puikiai dera su kitų tos pačios kolekcijos serijos plytelėmis.

[caption id="attachment_5739" align="alignnone" width="1000"]metalo-imitacijos-plyteles-voniai Surūdijusio metalo išvaizdos Amazonia kolekcijos Yuri ir Luca serijų derinys - drąsiam šiuolaikiniam interjerui.[/caption] Atskirų plytelių kolekcijų serijos - tarsi smulkesni elementai, iš kurių galima sudėlioti norimą sienų ir grindų vaizdą. Negana to, galimi įvairiausi plytelių dydžiai, formos, dekoratyviniai intarpai, kuriuos galima įvairiai komponuoti tarpusavyje arba su kitos kolekcijos plytelėmis. Dėl daugybės derinimo galimybių visgi renkantis plyteles geriau pasikliauti dizainerio konsultacija, net jei jo nesamdote visam būsto interjerui sukurti. Arba „Ispaniškos plytelės" salonuose Kaune ir Vilniuje galima užsisakyti 3D vizualizaciją, kuri perkant plyteles bus nemokama. Vizualizacija palengvina apsisprendimą dėl plytelių dydžio, spalvų, dekoratyvinių akcentų, santechnikos prietaisų išdėstymo, be to, programa suskaičiuoja plytelių kiekius. [caption id="attachment_5742" align="alignnone" width="1000"]spalvingos-plyteles-voniai Vonios kambarį žaismingu ir nenuobodžiu paverčia atskiros dekoro plytelės su originaliais piešiniais, svarbiausia tokioms plytelėms surasti tinkamą vietą.[/caption] Plytelių spalvos svarbios, nes gali optiškai pakeisti patalpos dydį.

Ilga ir siaura patalpa atrodys trumpesnė ir platesnė, jeigu plačiosios sienos bus išklijuotos tamsesnio tono plytelėmis, o siaurosios - šviesesnio. Svarbu tinkamai parinkti plytelių piešinį ir faktūrą. Maža patalpa atrodys erdvesnė, jeigu sienos išklijuotos neryškaus piešinio plytelėmis ir atvirkščiai - stambaus piešinio plytelė optiškai sumažins erdvę. Patalpa paaukštės, jei sieną plytelėmis išklijuosite iki lubų. Atvirkštinį rezultatą gausite suskaidę sieną horizontaliomis juostomis, derindami skirtingos spalvos ar tono plyteles, naudodami dekoravimo juosteles.

Bendras patalpos vaizdas priklausys ir nuo to, kokia kryptimi plyteles klijuosite. Horizontaliai klijuotos plytelės piešinys optiškai platins aplinką, vertikaliai - aukštins. Glazūruotomis plytelėmis išklijuotas kambarys atrodys šviesesnis, nes žvilgantis paviršius gerai atspindi šviesą.

Šiltos spalvos optiškai mažina patalpa, o šalti tonai plokštumą tolina. Tamsios spalvos yra sunkesnės, todėl grindis patartina klijuoti tamsesnėmis plytelėmis nei sienas, bet galima ir atvirkštinis variantas. Su ispaniškomis plytelėmis nesudėtinga sukurti unikalius, rafinuotus ir nepakartojamus derinius.

[caption id="attachment_5741" align="alignnone" width="800"]reljefines-plyteles-voniai Dalis sienos iš reljefinio rašto plytelių „sušildo" erdvę, tampa vonios kambario akcentu.[/caption]

Plytelių pasirinkimas

Ispaniškų „Vives Ceramica" vonios plytelių dydžiai prasideda nuo 15x15 cm ir baigiasi itin didelio formato 180x80 cm plytelėmis. Reiktų turėti omenyje, kad perkant plyteles prie apskaičiuoto jų kiekio būtina pridėti 10-15 proc., nes tenka jas pjaustyti apdailinant ir langų ir durų angas, didesnio formato plytelių likučių gali likti daugiau. Didelio formato besiūlėmis plytelėmis patogiau iškloti didesnius vonios kambarius, bet mažesnį vonios kambarį jos vizualiai didina, nors klijavimo darbai gali užimti daugiau laiko.

Grindų plytelių paviršius gali būti poliruotas, pusiau poliruotas, matinis, šiurkštintas, pastarosios tinka dušo zonos grindims, prie baseino. Grindų dangai geriausia rinktis matines plyteles, poliruotos labiau tinka sienoms.

Tiek grindų, tiek sienų plytelių formos labai įvairios - nuo standartinių stačiakampių iki aštuoniakampių, rombo formos ir mozaikinių.

Ispaniškų plytelių kolekcijose galima rasti reljefinių, grublėtų, tapetų pavidalo, plytelių su įvairiausiais piešiniais.

„Didžiąją dalį plytelių kolekcijų pavyzdžių turime savo salonuose ir jeigu plyteles renkatės patys, siūlome ateiti apžiūrėti. Natūraliai matomos ir rankomis liečiamos plytelės atrodo kitaip nei kompiuterio ekrane. Rekomenduojame preliminarų pasirinkimą padaryti apžvelgiant kolekcijas mūsų tinklapyje, kuriame, paspaudus ant nuorodos „Nuotraukų galerija", peteksite į mūsų Facebook paskyroje esančius katalogus. Ten rasite iš įvairių plytelių kolekcijų dizainerių sukurtus vonios kambarius. Pasirinkus priimtiną variantą, jį galima papildyti, keisti plytelių atspalvį, spalvą, faktūrą, derinti matines plyteles su blizgiomis, poliruotomis ir pan. Galima dalį vonios kambario klijuoti plytelėmis, dalį dažyti. Idėjų paletė praktiškai beribė, tad net be dizainerio pagalbos galima rasti patinkantį variantą, o mes pakonsultuosime, padėsime priimti galutinį sprendimą, jį pakoreguoti pagal poreikius", - siūlo ispaniskosplyteles.lt vadovas.

Parengta pagal ispaniskosplyteles.lt informaciją, „Vives ceramica" nuotraukos

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Laminuotos dailylentės

Geriausia laminuota dailylentė, laminuotų dailylenčių montavimas

Grindų įrengimas

Grindys ant grunto, juodgrindės, plėvelės naudojimas grindų konstrukcijoje, grindų šiltinimas, armavimas, betonavimas, grindų dangos.

Markizių montavimas

Markizės, markizių pasirinkimas, markizių tvirtinimas, audiniai markizėms, markizių valdymas

Vonios kambario įrengimas

Vonios kambarys, kaip įrengti vonios kambarį, vonios kambario planavimas, vonios kambario dizainas, vonios kambario hidroizoliacija, santechnika vonios kambariui, dušo kabinos montavimas

Sausų grindų įrengimas

Sausos grindys, grindų elektriniam ir infraraudonajam šildymui įrengimas, A++ klasės grindų įrengimas

Statybinis gruntas

Gruntas statyboms, kaip pasirinkti tinkamą gruntą, pagrindo paruošimas gruntavimui, gruntas ant skirtingų medžiagų

Grindų šiltinimas

Grindų apšiltinimo įrengimas, grindų šiltinimo įrengimas, polistireninis putplastis grindų apšiltinimui, betonuojamų grindų šiltinimas,

Hidroizoliacija vonios kambaryje

Vonios kambario hidroizoliacija, hermetikai ir hidroizoliacinės juostos grindims, kaip hidroizoliuoti vonios grindis

Fasado apdaila

Tinkas fasadams, dažai fasadams, tinkuojamų fasadų apdaila, vėdinamo fasado apdaila, lanksčios plytelės fasadams, mediniai fasadai, jo apsauga, dažymas

Svetainės įrengimas

Kaip įrengti svetainę, svetainės projektas, medžiagos ir darbai svetainės apdailai, svetainės sienos, svetainės grindys, svetainės apšvietimas

Virtuvės įrengimas

Kaip įrengti virtuvę, virtuvės išplanavimas, virtuvės dizainas, virtuvės baldai ir įranga, virtuvės plautuvės ir maišytuvai, gartraukiai

Vidaus apdaila

Vidaus apdailos planavimas, svetainės, virtuvės ir kitų patalpų dizainas, Tinkavimas, gipskartonio montavimas, gruntavimas, glaistymas, dažymas, vidaus durys, tapetavimas, apdaila akmeniu, grindų įrengimas

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: