Laminuotos dailylentės
Atnaujinta: 2023-11-28

   Sienų apdailos galimybes kiek praplečia medienos plaušo laminuotos dailylentės. Laminuotos dailylentės nėra itin populiarus gyvenamojo interjero apdailos būdas. Nors tai gali būti retesnio naudojimo patalpų sienų apdaila. Laminato dailylentes panaudojome pirties poilsio ir palėpės patalpų apdailai. Tai padėjo pateikti asmeninius atsiliepimus apie laminuotas dailylentes ir jų montavimą.

 

Laminato dailylentės

Laminuotų dailylenčių yra kelių tipų, tame tarpe gaminamų ir Lietuvoje. Populiariausios lenkiškos laminuotos dailylentės, kiek geresnės kokybės vokiškos laminuotos dailylentės. Laminuotos dailylentės susideda iš 6- 10 centimetrų medienos plaušo bazinio sluoksnio. Medienos plaušas gali būti skirtingo tankio, nuo to gali priklausyti kaina ir vėlesnės eksploatacinės savybės. Ant medienos plaušo dedamas piešinys ir laminato sluoksnis. Laminato sluoksnis gerokai mažiau atsparesnis nei grindų laminato ir daugeliu atvejų plonesnis.   Laminato dailylenčių kaina  gana neadekvati gaminio savybėms. Jei lyginti su grindų laminatu tai bazinis medienos plaušas minkštesnis, laminato sluoksnis nesunkiai subraižomas, gana nedidelis dizaino pasirinkimas. Tuo tarpu laminato dailylenčių kaina panaši kaip vidutinės klasės grindinio laminato. Palaukus akcijų iš viso grindinį laminatą galima nusipirkti pigiau. 

laminato dailylentes
Sonoma ąžuolo laminato dailylenčių padengimas. 

 Laimima darant apdailą iš laminato tik dėl montavimo paprastumo ir greičio. Laminuotos dailylentės yra gerokai platesnės, populiariausios apie 30+centimetrų. Greičiausiai didelį plotį leidžia turėti mažesnio tankumo plaušas ir jo kryptis kuris mažiau vaikščios nei tankesnio pluošto grindinės lentos. Taip pat mažesnio tankio pluoštas neturės tiek jėgos išlenkti plokštes joms plečiantis. 
  Montuoti dailylentes paprasta, nereikia specialios kvalifikacijos. Taip pat didelis privalumas tai galimybė padaryti dalį besiūlių kampų. Laminato dailylentes galima sulenkti suformuojant kampą be jungimo.  Darbų greitais taip pat itin aukštas, uždėjus 3 dailylentes turim metrą sienos su visa apdaila.

Laminato dailylenčių montavimas

Laminato įpakavimai turėtų būti įnešami į patalpą kur bus montuojama bent prieš parą. Reikėtų palaikyti tipinę patalpai temperatūrą ir drėgmę.

Dažniausiai laminuotos dailylentės montuojamos ant karkasinės sienos. Ant garo izoliacinės plėvelės tvirtinami tašeliai kurie užtikrins vėdinamą tarpą tarp laminuotų dailylenčių ir plėvelės. Tašeliai dažniausiai naudojami 25x50 mm diametro. Tašeliai dedami kas 40 -60 centimetrų. Atstumas tarp tašelių priklauso nuo laminuotų dailylenčių storio ir eksploatacijos intensyvumo. Laminuota dailylentė puikiai laikysis net jei atstumai tarp tašelių bus 80 centimetrų, tačiau susidaro pernelyg didelis tarpas kur galima įlūžti net atsirėmus.

  Laminato sienas geriausia montuoti kai jau įrengtos grindys. Iki grindų verta palikti apie 10 mm tarpelį. Taip pat išvedžiojami elektros instaliacijos laidai ir pažymimos vietos kur bus rozetės ir jungikliai.

Laminato dailylenčių tvirtinimas

 

Laminato dailylentės gali būti klijuojamos ir tvirtinamos kabėmis. Galima naudoti abu variantus vienu metu. Tvirtinamos kabėmis laminuotos dailylentės laikysis tvirtai, gali judėti, kad aktualu patalpose su didesniu temperatūros ir drėgnumo režimo kitimu. Suklijavus galima gauti patikimesnę ir atsparesnę smūgiams konstrukciją.

laminato dailylenčių montavimas

Laminato dailylentės pritvirtintos prie tašelių. Pažymim atstumą, uždedam klijus. Įtvirtinam laminato dailylentę ir ją pritvirtiname kabėmis. Kabės gali būti tvirtinamos prišaudomomis kabėmis arba vinukais. 

Laminato dailylentes galima klijuoti ant plokščių arba betono. Mūsų atveju laminato dailylentės buvo panaudotos uždengti betoninį kaminą. Išėjo labai patraukliai ypač dėl besujungiminio lenkimo.  

laminato dailylenčių klijavimas ant betono

Plokščių klijavimui buvo panaudoti Soudal Bond Easy plokščių klijai. Klijai tepami, kad prispaudus užimtų apie 40 procentų ploto. Prieš pučiant klijus purškiama kiek vandens. Užpurškus klijus palaukiama apie 1- 3 minutes, tada prispaudžiama. Taip pat verta prispausti laminuotą plokštę.

Elektros instaliacija laminuotose dailylentėse

Elektros instaliacinės dėžutės montuojamos panašiai kaip gipso kartone. Viena plokštė bus per silpna išlaikyti elektros lizdą. Reikėtų plokštę toje vietoje kur bus elektros dėžutė sustiprinti papildoma plokšte. Galima panaudoti tą pačią dailylentę ir ją priklijuoti iš išvirkščiosios pusės. Kai plokštė prisitvirtins ją pragręžiam su medienos gręžimo karūnėle.

elektros instaliacija laminato dailylentėse

Elektros instaliacinė dėžutė įgilinama kiek į laminato dailylentę. Krašteliai apipjaustomi aštriu peiliuku.Iš kitos pusės instaliacinė dėžutė pritvirtinama specialiais sparneliais.

Laminuotų dailylenčių lenkimas

Kiek daugiau įgūdžių reikės norint sulenkti laminuotą dailylentę. Sulenkimo tikslas gražūs kampani be jungimo ir siūlių. Jei įpjauti daugiau bus perpjautas laminatas. Jei įpjaukti per mažai medžio drožlių plokštė sulūš kartu su laminatu. Pjaunama milimetro dalių tikslumu, kad kiek pasimatytų laminatas. 

laminato dailylenčių frezavimas

Laminatui pjauti reikės konusinės frezos. Freza kiek didesnė, kad išpjova būtų per visą laminuotos dailylentės storį. 

laminato dailylenčių lenkimas

Freza stumiama palei kreipiančiąją liniuotę. Kreipiančioji liniuotė patogesnė nes ant apatinės dalies esančios gumos prisispaudžia ir freza tvirtai laikosi. 

Lenkimo vietoje geriau užtepti klijus. Suklijuotas kampas tampa monolitiniu ir gerokai atsparesniu pažeidimams. 

 

Spintelių kabinimas ant laminuotų dailylenčių

Tiesiogiai ant laminuotų dailylenčių sunkių spintelių neišeis pakabinti. Reikės kiek paruošti tas vietas kur nusimato spintelės. Spintelės gali būti tvirtinamos į prisukant tiesiogiai į tašelius. Tam reikia sužymėti vietas kur eina tašeliai.   Taip pat tose vietose kur nusimato tvirtinimai galima priklijuoti antrą lentelę, taip pastorinant dailylentę. Pritvirtinti galima naudojant gipso kartono ankerinius tvirtinimus. 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Laminuotos dailylentės

Geriausia laminuota dailylentė, laminuotų dailylenčių montavimas

Grindų įrengimas

Grindys ant grunto, juodgrindės, plėvelės naudojimas grindų konstrukcijoje, grindų šiltinimas, armavimas, betonavimas, grindų dangos.

Markizių montavimas

Markizės, markizių pasirinkimas, markizių tvirtinimas, audiniai markizėms, markizių valdymas

Vonios kambario įrengimas

Vonios kambarys, kaip įrengti vonios kambarį, vonios kambario planavimas, vonios kambario dizainas, vonios kambario hidroizoliacija, santechnika vonios kambariui, dušo kabinos montavimas

Sausų grindų įrengimas

Sausos grindys, grindų elektriniam ir infraraudonajam šildymui įrengimas, A++ klasės grindų įrengimas

Statybinis gruntas

Gruntas statyboms, kaip pasirinkti tinkamą gruntą, pagrindo paruošimas gruntavimui, gruntas ant skirtingų medžiagų

Grindų šiltinimas

Grindų apšiltinimo įrengimas, grindų šiltinimo įrengimas, polistireninis putplastis grindų apšiltinimui, betonuojamų grindų šiltinimas,

Hidroizoliacija vonios kambaryje

Vonios kambario hidroizoliacija, hermetikai ir hidroizoliacinės juostos grindims, kaip hidroizoliuoti vonios grindis

Fasado apdaila

Tinkas fasadams, dažai fasadams, tinkuojamų fasadų apdaila, vėdinamo fasado apdaila, lanksčios plytelės fasadams, mediniai fasadai, jo apsauga, dažymas

Svetainės įrengimas

Kaip įrengti svetainę, svetainės projektas, medžiagos ir darbai svetainės apdailai, svetainės sienos, svetainės grindys, svetainės apšvietimas

Virtuvės įrengimas

Kaip įrengti virtuvę, virtuvės išplanavimas, virtuvės dizainas, virtuvės baldai ir įranga, virtuvės plautuvės ir maišytuvai, gartraukiai

Vidaus apdaila

Vidaus apdailos planavimas, svetainės, virtuvės ir kitų patalpų dizainas, Tinkavimas, gipskartonio montavimas, gruntavimas, glaistymas, dažymas, vidaus durys, tapetavimas, apdaila akmeniu, grindų įrengimas