JUNG Home daugiabutyje
Atnaujinta: 2024-04-30

Jeigu turite atsuktuvą ir telefoną, galite nesudėtingai savo butą paversti išmaniu: tereikia mechaninius jungiklius ir rozetes pakeisti elektroniniais. Išmaniosios valdymo sistemos instaliavimas.

JUNG Home daugiabutyje

Patogu, jei įėjus į butą net neprisilietus prie jungiklio įsižiebia koridoriaus lemputė, atidarius vonios duris – užsidega šviesa vonioje. Nereikia neplautomis rankomis liestis prie jungiklių. Išėjus iš šių patalpų šviesa užgęsta, tad niekada nebus pamiršta ją užgesinti. Atėjus į virtuvę įsijungia šviesa virš darbastalio ar valgomojo stalo. Išmanus apšvietimas ypač naudingas, kai šeimoje yra vaikų, kurie dažnai pamiršta išjungti nereikalingą apšvietimą. Ir suaugusiems naudingas, pavyzdžiui, automatinis šventinės lango dekoracijos, kuri įjungta į rozetę, išjungimas po 24 valandos, nes dažnai tik užgesus visoms šviesoms pasimato, jog dekoracijų lempos tebešviečia.

Tai tik dalis galimybių, kurias gali suteikti išmanioji skaitmeninė JUNG Home sistema. Kas tai yra, kaip sistema įdiegiama ir kuo naudinga?

 

JUNG Home bute

Tai vietinė, belaidė sistema, kurioje prietaisai veikia perduodami valdymo signalą vienas nuo kito Bluetooth Mesh belaidžio ryšio protokolu. Galima sakyti, kad tai tinklas, apjungiantis šviestuvų, užuolaidų, žaliuzių, kištukinių lizdų, šildymo valdymą. Beje, Bluetooth Mesh nėra įprastinis Bluetooth ryšys, tai oficiali šifruota technologija Bluetooth® SIG (Special Interest Group), patvirtinta standartizacijos komiteto: Bluetooth® SIG Mesh".

Belaidė JUNG Home sistema labai patogi daugiabučio bute, kur nėra galimybės ar nesinori vedžioti papildomų laidų, keisti elektros skydelį, o to reikia laidinei KNX valdymo sistemai. JUNG Home sistemoje įprastus jungiklius, rozetes tereikia pakeisti elektroniniais, sumontuoti užuolaidų ar žaliuzių, jei nėra – grindinio ar radiatorinio šildymo pavaras ir turėsite nemažai išmaniųjų namų privalumų. Nereikalinga nauja elektros instaliacija, papildomi laidai, elektros skydelio išplėtimas, internetas, serveris.

Jung Home bute
JUNG Home pagrindas –  įprastinė 230 voltų elektros instaliacija ir elektroniniai jungikliai, rozetės, judesio ir būvio jutikliai, veikiantys Bluetooth Mesh tinkle.

JUNG Home buvo sugalvota ir suprojektuota būtent butams daugiabučiuose, kur paprastai nėra vietos didesniam elektros skydeliui (alternatyviai KNX sistemai reikia didesnio elektros skydelio), kur ribotos galimybės keisti elektros instaliaciją (KNX reikia dvigubo elektros laidyno). JUNG Home sistema yra keičiamo dydžio. Tai reiškia, jog prireikus galite išplėsti valdomų prietaisų tinklą, funkciją po funkcijos, kambarys po kambario. Galima pradžioje pabandyti mažesnį JUNG Home variantą, jei pasirodo naudingas – palaipsniui įdiegti naujas funkcijas.

Jei žmogui, mokančiam pakeisti elektros jungiklį, padovanosite, pavyzdžiui, JUNG Home jungiklį ir jis pritaikys jį žaliuzių pakėlimui/nuleidimui, kurį galės valdyti mechaniškai arba telefone suprogramuoti žaliuzių pakėlimo/nuleidimo aukštį ir laiką, išmanumą mėgstantis žmogus tikrai įsitrauks į komforto suteikiantį, taupantį elektros energiją ir labai įdomų savotišką žaidimą. Sistemos prietaisų konfigūravimui nereikia interneto prieigos, kiekvienas įrenginys į tinklą susiejamas JUNG Home programėlėje. Valdymas paprastas ir intuityvus, integravimas į esamas instaliacijas harmoningas. Atsikiras JUNG Home tinklo siųstuvas reikalingas tik tuo atveju, jei norima valdyti nuotoliu ar balsu per Amazon Alexa ar Google Home. Arba su Samsung SmartThings programėle į išmaniojo būsto sistemą sujungti daugiau elektros prietaisų.

Išmanieji jungikliai Jung Home
Iš pirmo žvilgsnio išmaniųjų JUNG Home komponentų neįmanoma atskirti atskirti nuo tradicinių JUNG jungiklių, išskyrus veikimo indikatoriaus švieselę.

Sistemos trūkumas ir tuo pačiu metu privalumas yra ribotas jos funkcionalumas – kaip minėjome, neprijungus prie interneto galima valdyti šviesas, užuolaidas, šildymą. Jeigu norime daugiau – valdymo balsu, integracijos su kitų gamintojų prietaisais, tam jau reikia interneto ryšio su Alexa, Google Home ar Samsung Smart Things.

 

Ar visuose daugiabučiuose galima įdiegti JUNG Home?

Taip, praktiškai visuose, tiek senos, tiek naujos statybos daugiabučių butuose, Bluetooth Mesh signalas užtikrintai veikia 30 metrų atstumu. Radiobangės sistemos signalą gali blokuoti tik metalas. Pavyzdžiui, signalą susilpninti gali gelžbetonio sienos, metalinė kolona, metalinis seifas ar kitokios kliūtys. Praktikoje yra paprastas būdas patikrinti, kaip veiks JUNG Home ryšys: jeigu normaliai veikia WiFi 2.4 GHz arba belaidės Bluetooth ausinės, tai veiks ir JUNG Home – nes jis veikia per Bluetooth, o Bluetooth veikia tuo pačiu dažniu, kaip ir WiFi.

Paprastai vidaus sienos tarp kambarių, ypač naujos statybos daugiabučiuose, nebūna iš gelžbetonio. Pastebėjus trukdžius, galima sumontuoti papildomą JUNG Home sistemos rozetę, ji veikia kaip Bluetooth signalo stiprintuvas. Galų gale JUNG Home veikimą galima išbandyti su vienu iš demostracinių prietaisų.

 

JUNG Home instaliavimas

 • Išjungiame elektros srovę ir išmontuojame tradicinius jungiklius, juos pakeisime išmaniaisiais JUNG Home jungiklias. Jie būna vieno arba dviejų klavišų. Net jei nėra galimybės prietaisų jungti į elektros tinklą, galime rinktis baterija maitinamus jungiklius. Pastarieji labai naudingi šviestuvo valdymui iš dviejų vietų, pavyzdžiui, miegamajame nuo durų ir nuo lovos.
 • Reikia turėti omenyje, kad vieno klavišo jungikliui galima priskirti vieną arba dvi funkcijas, dviejų klavišų valdikliui – iki keturių funkcijų.
 • Į elektros tinklą jungiamiems JUNG Home mechanizmams – tiek jungikliams, tiek rozetėms, reikia ne tik fazinio (L) laido (ateinančio iš tinklo ir nueinančio į vartotoją – pavyzdžiui, žaliuzes, lemputę ir kt.), bet ir nulinio (N) laido. Paprastoje klasikinėje instaliacijoje nulinis N laidas nereikalingas. Bet

praktikoje ši taisyklė turi daug išimčių – N nebūtinas dimeriui. Jeigu šalia yra rozetė, tai N galima paimti iš jos, galiausiai perkomutavus laidus N galima prasivesti atgal nuo vartotojo (lemputės), ten N visada yra. Realiai 95 proc. atvejų sprendimas yra. Jei įrengiama nauja elektros instaliacija, paprasčiau visur iš karto prasivesti nulinį N laidą, tuomet būsite pasiruošę viskam.

 • JUNG Home rozetėms reikia 60 mm gylio instaliacinės dėžutės, ji gilesnė nei įprasta. Montuojant naują elektros instaliaciją tai nesudaro problemų, bet keičiant įprastinę rozetę gylio gali neužtekti. Šiai problemėlei spręsti yra naudojamas padidinto aukščio, šiek tiek iš sienos plokštumos iškilęs rėmelis.
 • Ant sienoje sumontuotų prietaisų uždedamas pasirinkto dizaino dangtelis. Jų yra visų JUNG dizaino linijų ir spalvų: A, CD, LS, LS 990, Le Corbusier paletės spalvų.
 • Atsisiuntus nemokamą JUNG Home programėlę, kiekvienas prietaisas sukonfigūruojamas, einant giliau ir keičiant nustatymus galimas individualus kiekvieno jungiklio ar rozetės darbo laiko, veikimo nustatymas, scenarijų sukūrimas, susiejimas su kitais valdikliais. Programėlėje galimas į rozetę jungiamų elektros prietaisų energijos suvartojimo stebėjimas.

Jung Home instaliavimas
JUNG Home sistemos instaliavimas.

JUNG Home programėlėje kiekvieną jungiklį galima sukonfigūruoti taip, kad veiktų kaip valdiklis - mygtukas ir turėtų scenarijų įjungimo funkcijas. Kiekvienas klavišas turi pasirenkamos spalvos diodą būsenai, scenarijui indikuoti, rozečių indikatoriaus šviesą galima išjungti programėlėje.

Decentralizuotas tinklas pasižymi stabilumu, sugedus vienam įrenginiui, sistema toliau veikia.

Jung home valdymas
Yra galimybė programėlėje stebėti prietaiso elektros sąnaudas.

JUNG Home valdymo programėlės privalumai: 

 • integruota demonstracinė versija, kurioje galima susipažinti su programėle ir  ją išbandyti; 
 • visų JUNG Home prietaisų paleidimas ir konfigūravimas; 
 • visų JUNG Home sistemos prietaisų valdymas; 
 • prietaisų logikos jungčių ir laiko parametrų nustatymas;
 • paprastas jutiklių ir valdiklių susiejimas; 
 • paprastas scenarijų kūrimas; 
 • programėlės persiuntimas keliems vartotojams; 
 • visų JUNG Home prietaisų valdymo atnaujinimas atsiradus naujų versijų ir funkcijų; 
 • saugus šifruotas belaidis Bluetooth Mesh ryšys; 

JUNG Home judesio jutikliai

Atskirai verta paminėti sistemos judesio ir būvio jutiklius, net ir bute jų prireikia 2 ar 3. Judesio jutiklis fiksuoja 180 laipsnių kampu, būvio jutiklis – visu 360 laipsnių plotu. Praėjus individualiai nustatytam išsijungimo uždelsimo laikui, kai judesys daugiau neaptinkamas, JUNG Home įrenginiai išjungia šviesą ar kitus prijungtus elektros prietaisus. Taip taupoma elektros energija, be įjungimo/išjungimo funkcijos galimas šviesos intensyvumo reguliavimas, įvairūs scenarijai. Kaip pavyzdį galima paminėti laiko programų konfigūravimą arba įvairių jutiklių ir pavarų susiejimą. Be to, scenarijų pagalba galima suaktyvinti kelias pavaras. Pavyzdžiui, žiemą vakarop visame bute temperatūra pakeliama iki 22 C, nuleidžiamos žaliuzės. Visa tai ir taupu, ir patogu.

Informacija parengta bendradarbiaujant su UAB „JUNG Vilnius“, gamintojų nuotraukos

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Saulės elektrinės įrengimas

Prieš kurį laiką į saulės elektrines buvo žiūrima gana skeptiškai. Tačiau pastaruoju metu saulės elektrinės naudingumas nekelia abejonių.

Namo valdymo įrengimas

Išmanusis namo valdymas, KNX namo valdymo sistema, JUNG KNX prietaisai, automatizuotas valdymas daugiabutyje

JUNG Home daugiabutyje

Automatizuotas ir išmanus elektros įrangos ir prietaisų valdymas naudojant Jung Home

LED apšvietimo įrengimas

LED apšvietimas pritaikomas tiek pagrindiniam, tiek akcentiniam, dekoratyviniam apšvietimui. Tai lubiniai LED šviestuvai, linijiniai LED šviestuvai, LED juostos, bėginės LED sistemos, LED juostos profiliuose arba tiesiog ant paviršių klijuojamos LED juostos.

Elektros kabelio parinkimas

Elektros kabelių parinkimas, kabelių galia, elektros kabelio parinkimas pagal kW, instaliaciniai elektros kabeliai

Elektros instaliacijos atnaujinimas keitimas

Elektros instaliaciją galima atnaujinti tradiciškai, bet galima ir išmaniai. Tokio elektros instaliacijos keitimo kaina šiek tiek didesnė, bet patogesnė, komforto ir saugumo suteikia daugiau, o elektros naudoja mažiau.

Apšvietimas LED juostomis

LED juostų tipai, nišų ir virtuvės darbastalio apšvietimas, šviesos dekoras, ekonomiškas apšvietimas. LED juostos montavimas ir transformatoriaus parinkimas.

Kabeliai saulės ir vėjo elektrinėms

Saulės baterijų kabeliai, kabeliai saulės elektrinėms, fotovoltiniai kabeliai, kabeliai vėjo jėgainėms

Elektros instaliacija name

Kaip suprojektuoti elektros instaliaciją name, elektros instaliacijos įrangos parinkimas, elektros instaliacijos pravedimas, sujungimas

Apšvietimo valdymas

Šviestuvų valdymas, apšvietimo valdymo instaliacija, apšvietimo projektavimas

Elektros jungikliai

Elektros jungikliai interjere, šviestuvų jungiklių dizainas, elektros jungiklių spalvų derinimas, elektros jungikliai su apšvietimo valdymu, originalūs elektros jungikliai

Elektros projektavimas ir instaliacija

Elektros projektas, elektros instaliacijos projektavimas, kabelių pravedimo projektas

Produktai kategorijos horizontalus spec

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Elektros instaliacijos darbai Vilnius Elektros darbai Vilnius Elektros Instaliacijos Darbai Vilniuje, Elektros Instaliacija Name Vilnius, Senos Elektros Instaliacijos Keitimas Vilnius, Elektros Instaliacija Bute Vilnius , Elektros Instaliacijos Keitimas Bute Kaina