Geriausios vidaus durys
Atnaujinta: 2022-12-09

Vidaus durų pasirinkimo kriterijai. Geriausios vidaus durys.

Praėjo laikai, kai vidaus durys buvo vien patalpų atskyrimo priemonė. Dabar jos - ir interjero elementas.

Kaip išsirinkti vidaus duris

Išsirinkti vidaus duris nelengva - vienos gražios, kitos įdomios, trečios efektingos. Kaip nepasimesti ir neapsirikti? Ramiai atsisėskite ir surašykite savus kriterijus, pagal kuriuos rinksitės duris. Kad nė vieno nepamirštumėte - 10 pastebėjimų, kuriuos žinodami nesunkiai rasite tinkamas duris.

1. Durų stilius. Būtina žinoti, kokio stiliaus durų jums reikia. Vidaus durys derinamos prie bendros interjero atmosferos. Vyrauja du stiliai: klasika ir modernas. Tiesa, durys gali būti išskirtiniu interjero elementu, bet, jei nesate dizaineris, geriau pačiam tokių neieškoti. Vargu, ar pataikysite.

 

durys dera su patalpos stiliumi
Durys idealiai dera su bendru patalpos stiliumi.

Dyrys lenta
Durys - lenta. Originalu, įdomu, apvadai ir varčios rėmas pritaikyti prie klasikinių baldų. Tačiau šiek tiek pigoka. Toks sprendimas priimtinesnis vaikų kambariuose.[/caption]

2. Durų spalva. Tradiciškai durų spalva derinama su grindų ir/arba sienų spalva. Tiesa, pastaruoju metu, kai gamintojai vis plečia galimų spalvų ir atspalvių paletę, galima rinktis kontrastą. Bet atsargiai - gali tikti, gali netikti.

Jei duris keičiate remontuodami būstą, geriau jas keisti visas iš karto, nes vėliau sunku bus pritaikyti atspalvį.

 

Interjero spalvu ir duru kontrastas
Interjero spalvų ir durų kontrasto principas, bet  visos vidaus durys - vieno stiliaus.

3. Varčios užpildai ir jos apdaila. Populiarios dažytos, faneruotos (dengtos drožtiniu medienos lukštu), laminuotos (dengtos specialia polimerine plėvele) ir medienos masyvo durys. Varčios užpildas gali būti „korys" (akytas kartonas ar popierius), gali būti presuota medienos drožlių plokštė, klijuota mediena (skydas).

Kinos, estetikos bei ilgaamžiškumo požiūriu optimaliausios yra faneruotos - lakuotos durys, užpildas - klijuota mediena arba medžio drožlių plokštė.

 

duru varcios uzpildas
Durų varčios „Korio" užpildas.

4. Durų varčios faktūra, intarpai, apvadai. Durų paviršius gali būti nelygus, reljefinis, su priklijuotais elementais, rėmeliais, varčia - suskaidyta arba su stiklo ar kitos medžiagos intarpais. Nelygiai nušlifuotas paviršius daro seno daikto įspūdį, tačiau tokias duris priežiūrėti bus šiek tiek sudėtingiau, gali tekti dažniau atnaujinti. Reljefas, suskaidymas ar dekoratyvinio stiklo intarpai - stiliaus reikalas, matinis stiklas praleidžia šviesą.

Apvadų madose vyrauja du kraštutinumai - labai stori apvadai ir durys visiškai be apvadų.

 

Durys be pavadų
Durys be apvadų

5. Durų konstrukcija ir matmenys. Yra įvairių durų tipų: dvivėrės durys, stumdomos durys, durys-armonika, specialios pertvaros.

Praktiškiausias durų storis yra 35-50 mm, angos aukštis - 2060-2120, plotis - 700-1000 mm. Gyvenamųjų kambarių durys neturėtų būti siauresnės nei 80 cm pločio, svetainės durys gali būti 90-100 cm pločio.

 

Durys į virtuvę praplatintoje ir įstiklintoje angoje.
Stumdomos plačios dviejų varčių durys

Stumdomos plačios dviejų varčių durys
Stumdomos plačios dviejų varčių durys

6. Durų patogumas. Į kurią pusę atidarinėti duris, priklauso nuo to, kokias patalpas jos jungia, kokie baldai bus arti durų,  kaip patalpoje vyksta judėjimas, kiek yra vietos. Atsižvelgiant į patalpų dydį, padėtį bendroje erdvėje, elektros lizdų vietas, patartina šį momentą gerai apgalvoti, nes permontuoti įstatytas duris nėra paprasta.

 

duru varstymo mechanizmas
Galimas ir toks durų varstymo mechanizmas

7. Durų priedai. Durų priedai - tai lankstai, rankenos, spynos. Jie į durų komplektą neįeina, juos reikia pasirinkti atskirai. Labai svarbu, kad jie visi būtų pritaikyti prie interjero ir durų stiliaus, spalvos, būtų patogūs ir funkcionalūs.  Lankstai ir rankenos gaminami iš žalvario, chromo, nikelio, plieno ir kt. Pasirinkimo kriterijai aiškūs - dermė ir kaina.

 

Klasikinė rankena
Klasikinio stiliaus duryse - rankenų klasika.

8. Durų garso izoliacija. Individualių namų ir butų vidinėms durims garso izoliavimo reikalavimų nėra, o jei reikia padidinto - gaminamos akustinės durys. Padidintos garso izoliacijos durys montuojamos viešbučiuose, mokyklose ir kituose visuomeninės, komercinės paskirties pastatuose.

 

I stakta ifrezuojama tarpine
Tyliam durų uždarymui - į staktą frezuojama tarpinė.

Varcios pritraukimo mechanizmas
Varčios pritraukimo mechanizmas

9. Durų sertifikavimas. Pirkdami duris, pardavėjo paprašykite CE atitikties sertifikato. Jis garantuoja, jog gaminyje nėra kenksmingų, leistiną koncentraciją viršijančių medžiagų. Formaldehidai iš gaminių garauoja gana ilgai, ypač kenksmingi vaikams.

 

vidaus duru klasika
Pirkdami duris pasidomėkite jų medžiaga, atitikties sertifikatu ir ekologija.

10. Durų eksploatacinės savybės ir priežiūra. Pasidomėkite, kokiam laikui gamintojas suteikia garantiją, kaip duris reikia prižiūrėti.

 

Nevalykite durų bet kokiais valikliais
Nevalykite durų bet kokiais valikliais

Nevalykite durų bet kokiais valikliais.

Apibendrinimas: Praėjo tie laikai, kai durys buvo traktuojamos vien tik kaip patalpų atskyrimo priemonė. Šiandien vis daugiau dėmesio skiriama varčių bei staktų konstrukciniam tvarumui, dizaino originalumui, paviršių apdorojimo kokybei. Nemaža dalis vartotojų yra pasiryžę už tai papildomai sumokėti. Būtent dėl to Lietuvoje nuolat didėja brangesnių aukštos kokybės durų paklausa.

Vieno kriterijaus, kuris, renkantis vidaus duris, nurodytų į ką svarbiausia žiūrėti - nėra. Vidaus durims svarbi visuma: jos turi įsilieti į interjerą, būti lengvai eksploatuojamos ir atitikti kainos bei kokybės santykį. Durys pagal individualų užsakymą - būdas įsigyti originalias vienetines duris ir jos Lietuvoje, palyginti su kitomis šalimis, nėra brangios, nes gamintojų yra daug.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Laminuotos dailylentės

Geriausia laminuota dailylentė, laminuotų dailylenčių montavimas

Grindų įrengimas

Grindys ant grunto, juodgrindės, plėvelės naudojimas grindų konstrukcijoje, grindų šiltinimas, armavimas, betonavimas, grindų dangos.

Markizių montavimas

Markizės, markizių pasirinkimas, markizių tvirtinimas, audiniai markizėms, markizių valdymas

Vonios kambario įrengimas

Vonios kambarys, kaip įrengti vonios kambarį, vonios kambario planavimas, vonios kambario dizainas, vonios kambario hidroizoliacija, santechnika vonios kambariui, dušo kabinos montavimas

Sausų grindų įrengimas

Sausos grindys, grindų elektriniam ir infraraudonajam šildymui įrengimas, A++ klasės grindų įrengimas

Statybinis gruntas

Gruntas statyboms, kaip pasirinkti tinkamą gruntą, pagrindo paruošimas gruntavimui, gruntas ant skirtingų medžiagų

Grindų šiltinimas

Grindų apšiltinimo įrengimas, grindų šiltinimo įrengimas, polistireninis putplastis grindų apšiltinimui, betonuojamų grindų šiltinimas,

Hidroizoliacija vonios kambaryje

Vonios kambario hidroizoliacija, hermetikai ir hidroizoliacinės juostos grindims, kaip hidroizoliuoti vonios grindis

Fasado apdaila

Tinkas fasadams, dažai fasadams, tinkuojamų fasadų apdaila, vėdinamo fasado apdaila, lanksčios plytelės fasadams, mediniai fasadai, jo apsauga, dažymas

Svetainės įrengimas

Kaip įrengti svetainę, svetainės projektas, medžiagos ir darbai svetainės apdailai, svetainės sienos, svetainės grindys, svetainės apšvietimas

Virtuvės įrengimas

Kaip įrengti virtuvę, virtuvės išplanavimas, virtuvės dizainas, virtuvės baldai ir įranga, virtuvės plautuvės ir maišytuvai, gartraukiai

Vidaus apdaila

Vidaus apdailos planavimas, svetainės, virtuvės ir kitų patalpų dizainas, Tinkavimas, gipskartonio montavimas, gruntavimas, glaistymas, dažymas, vidaus durys, tapetavimas, apdaila akmeniu, grindų įrengimas

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: