Elektros jungikliai
Atnaujinta: 2022-12-11

Interjero idėja, planavimas, stilius, netradiciniai sprendimai ir išskirtinės detalės - tai pagrindiniai originalaus, individualaus interjero principai.

Pravėrus neseniai įkurtuves atšventusių draugų namų duris, kartais apima jausmas, kad viskas, kas yra šiame būste, jau matyta: šviesios sienos, tamsesnės ar šviesesnės medienos imitacijos grindys, beveik vienodos komodos prieškambaryje, labai panašūs stalai, kėdės, šviestuvai...

Ką daryti, kad interjerai nesuvienodėtų?

Interjero žurnaluose ir portaluose rasite begales patarimų, kaip susikurti šviesius, paprastus, jaukius namus, kokios spalvos madingos, kaip jas derinti ir pan. Ir būtinai rasite mintį, jog be profesionalaus dizainerio neišsiversite. Visa tai neginčijamos tiesos, tačiau yra ne vienas „bet",  kurie sudaro keletą principų, galbūt padėsiančių jums patiems susikurti savą, individualų interjerą.

Suraskite interjero idėją

Svarbiausias principas - nekopijuokite interjero iš žurnalų, interneto, matyto nuotraukose, parodose ir pan. Jis nebus jūsų. Jums reikia savo, individualaus ir nepakartojamo, kuris jums būtų tarsi antroji oda, kuriame gerai jaustumėtės. Tam tikslui išsigryninkite savo interjero idėją. Kas tai galėtų būti? Tai, kas jums miela ir brangu: smėlio kopos, senas surūdijęs inkaras, jūsų pomėgis megzti, skaityti, senos fotografijos, mėgstamo filmo dekoracija - bet koks daiktas ar reiškinys gali tapti idėjos inspiracija.

Tikriausiai skaitėte ar girdėjote, kad architektai ir dizaineriai dažnai mini kuriamų interjerų savininkų hobi, mėgstamą daiktą, gamtos reiškinį, pušį už lango, kurie ir yra toji interjero idėja, ji tarsi tampa interjero „vinimi". Tai jokiu būdu ne fotografinis vaizdo perkėlimas, o tik tam tikra atmosfera, įgyvendinta per asociacijas, detales, spalvas ir t.t.

Bet toks interjero įgyvendinimo kelias įkandamas tik turintiems vaizduotę, kūrybiškiems žmonėms, todėl, jei tokios gyslelės savyje neturite, geriau kvieskitės profesionalų dizainerį.

 

Šviesus interjeras
Šios svetainės šeimininkai užsiminė, kad mėgstamiausias jų metų laikas yra pavasaris. Keletas štrichų - šviesios gaivios spalvos, žalios spalvos akcentai, šviestuvai primenantys ant medžio šakų sprogstančius pumpurus, apšvietimas, gėlės - ir gaivi pavasarinė nuotaika sukurta. JUNG nuotrauka.

Nors stilius pasirenkamas pagal palankumą vienokiam ar kitokiam bendram vaizdui, interjero idėja gali pasufleruoti ir jo stilių: klasikinis, skandinaviškas, industrinis, techno, modernas, Provanso, kaimo ir t.t.,  bet nebūtinai. Kūrybiškas žmogus idėją gali įgyvendinti kurdamas bet kokį stilių, tik tiesiog kai kurios idėjos labiau „limpa" prie vieno ar kito stiliaus.

Interjero stilius - tarsi idėjos detalizavimas, smulkesnis jos mastelis. Tiesa, šiuolaikiniuose interjeruose retai naudojamas išgrynintas stilius, dažniausiai maišoma keletas stilių, vyrauja eklektika. Turbūt tai praktiškas požiūris, kai naudojami funkcionaliausi, labiausiai pasiteisinę sprendimai.  Bet atsargiai - kartu tai ir standartizavimo spąstai, kai nejučiomis išsirenkame tai, ką jau matėme, kas kitur patiko. Prieš apsispręsdami naudoti matytą sprendimą, baldą, jų derinį, visada gerai pagalvokite, ar jūsų būste tai tinka, įjunkite vaizduotę, kaip atrodys realybė, prisiminkite, kad salone baldai atrodo vienaip, namuose jie atrodys kitaip.

Įvairių stilių atributų neturėtų būti per daug, turėtumėte išlaikyti tam tikrą balansą tarp pagrindinio stiliaus ir kitų stilių elementų.

Elektros jungiklių spalvų derinimas interjere

Planuodami interjerą pirmiausia numatykite sienų ir grindų spalvas, grindų dangą, pagrindinių baldų spalvą. Ne vieno medžiagų pardavėjo internetinėje svetainėje galima rasti vizualizacijos programėlių, kurių pagalba galima modeliuoti, kaip atrodys kambarys, jei, pavyzdžiui, grindys bus balinto uosio, o sofa - rudos spalvos ir pan. Keičiant baldų ir sienų bei grindų spalvas galima nesunkiai rasti jums priimtiną variantą.

 


Grindų ir sienos spalvų iš gamintojo bibliotekos keitimas padeda suprasti, kokios spalvos labiau tinka ir dera.

Grindu ir sienu palvos
Renkantis šviesos jungiklius, rozetes, valdymo blokelius, ypač abejodami, ar jų spalva derės su sienų spalva, galite pasinaudoti JUNG programėle AR-Studio, kurioje galima modeliuoti pasirinkimo variantus.

jung programele
JUNG AR-Studio programėlės pagalba galima akivaizdžiai pamatyti, kaip elektros instaliacija atrodys kambaryje.

Planuodami pabandykite įsivaizduoti savo gyvenimo scenarijus: ką namuose veikiate vakarais, vasarą, žiemą, ką veiksite atėjus svečiams, kur sudėsite daiktus, drabužius, batus, slides, dviratį, kuo namuose užsiima vaikai ir pan. Ne kartą atėjus į svečius teko pasijusti nepatogiai, kai sieninė spinta prikimšta svečių paltų, o papildomos kabyklos nėra.

Pagal numatomus scenarijus apgalvokite, kokių baldų jums prireiks ir kur jie bus sustatyti, nors jų vietą labai dažnai diktuoja esama situacija, komunikacijos.

Elektros jungikliai su apšvietimo valdymu

Vienas svarbiausių pavykusių interjerų dalių - apšvietimo projektas. Vis dėlto, jei neturite specifinių žinių, apšvietimą patikėkite profesionalui. Šviesa labai svarbi, ji gali interjerą sumenkinti, bet gali ir praturtinti. Kokią įtaką interjerui turi apšvietimas, smulkiai aptarta straipsnyje „Kaip apšvietimas keičia interjerą".

 

antracito spatvos jungikliai
Betono lubas ir neutralios baltos spalvos sienas „sušildo" mediena ir apšvietimas. Betono įvaizdį sustiprina klasikiniai antracito spalvos LS 990 jungikliai. „YCL studio"interjeras, Norbert Tukaj nuotrauka.

Norėtume priminti, kad apšvietimas - ne tik stacionariai šviečiantys šviestuvai ir lempos. Jei instaliuota atitinkama įranga, galima nesunkiai reguliuoti ne tik šviesos intensyvumą, bet ir temperatūrą - paprasčiau kalbant, šviesos spalvą. Tai sprendimas, padedantis paįvairinti interjerą, sukurti tam tikrą atmosferą.

Šviesos intensyvumą gana plačiose ribose leidžia reguliuoti JUNG Dali prietaisai -potenciometrai. Jie turi ne tik estetinių, bet ir praktinių privalumų - taupoma elektros energija, ilgėja lempų tarnavimo laikas, šviesa pritaikoma skaitymui ar darbui, mažiau pavargsta akys.

 

Potenciometrai gali keisti ne tik šviesos intensyvumą, bet ir spalvą
Potenciometrai gali keisti ne tik šviesos intensyvumą, bet ir spalvą. JUNG nuotrauka

Šiuolaikiniai potenciometrai gali reguliuoti ir šviesos temperatūrą - spalvą, tam jie turi turėti vadinamąja Tunable White funkciją. Dėl labai tikslaus spalvos perteikimo Tunable White apšvietimas suteikia didžiulį komfortą ir gali pasitarnauti kaip interjero paįvairinimas atskiromis progomis. Šviesos spalva padeda dirbtinę šviesą pritaikyti prie žmonių bioritmų, o tai savo ruožtu teigiamai veikia nuotaiką, darbingumą ir sveikatą.

 

Potenciometras dali
Mažas, bet itin veiksmingas ir teikiantis daug komforto - JUNG KNX DALI-Gateway TW potenciometras

Sutikite, įvairūs šviesos atspalviai, pavyzdžiui, svetainėje iš tiesų ir įdomus, ir naudingas sprendimas, nes pakeitus šviesos temperatūrą galima sukurti norimą nuotaiką: intymumo, šventės, dalykinę ir pan.

 

Potenciometras gali būti reguliuojamas mechaniškai arba automatiškai
Potenciometras gali būti reguliuojamas mechaniškai arba automatiškai. JUNG nuotrauka

Elektros jungikliai natūraliame interjere

Interjeras - ne sintetinės kelnės vienam sezonui, kurias panešiojus negaila išmesti. Apdaila, baldai, dangos, apšvietimas įsigyjami ir įrengiami ne vieneriems metams, todėl geriau vengti dirbtinių, greitai į madą atėjusių ir taip pat greitai iš jos išeisiančių medžiagų bei sprendimų. Nors be dirbtinių medžiagų, plastiko, greičiausiai neapsieisite, bet labai daug priklauso, kokios kokybės tas plastikas yra. Kai kurie originalūs dizainerių baldai irgi gaminami iš plastiko, bet labai kokybiško, bet visgi verta orientuotis į natūralias medžiagas. Verta nepamiršti detalių, kurios interjere neturi būti svetimkūniais – pavyzdžiui, į natūralių medžiagų foną harmoningai įsilieja matinių spalvų JUNG jungikliai ir kištukiniai lizdai.

 

Kistukiniai lizdai
Prie natūralių interjero medžiagų puikiai dera matinių spalvų kokybiško plastiko JUNG kištukiniai lizdai, jungikliai

Jeigu jau renkatės savo dvasia jums artimą dizainerišką baldą, koks yra, pavyzdžiui, Arne Jacobsen krėslas Egg ar Eero Aarnio Ball Chair krėslas - rutulys, rinkitės originalą. Nes nieko nėra graudžiau, kaip imitacija. Nors toks baldas kainuoja kelis tūkstančius, eurų, bet geriau vienas originalus akcentas, nei kelios pigios kopijos. Originalais prekiauja autorines teises turinčios įmonės.

 

Interjero elementai
Vienas originalus interjero akcentas rodo nepriekaištingą skonį, net jei kiti baldai masinės gamybos. Eeroaarnio.com nuotraukos

Dizainerių baldai yra išimtis. Vidutinių pajamų vartotojui originalumą gali padėti sukurti restauruoti, senoviniai baldai ir pan. Tokie yra tikri ir tikrai bus vienetiniai. Svarbiausia yra susikurti sau tinkamą, jaukų ir nenukopijuotą interjerą ir tai galima padaryti nebūtinai brangiomis priemonėmis.

Originalaus dizaino elektros jungikliai

Kur ir kokie galėtų būti originalūs sprendimai? Visur, tik reikia atidaus žvilgsnio ir šiek tiek vaizduotės. Detalėms nusižiūrėti gali būti naudingi žurnalai, dizainerių svetainės, parodos. Beje, interjero dizaineriai irgi toli gražu ne viską iš savo vaizduotės ištraukia, bet esmė ta, kad jie moka idėjas kūrybiškai pritaikyti. Tad nusižiūrėtų detalių nekopijuokite aklai, pasiskolinkite tik principą, nes jūsų situacija tikrai nebus tokia, kokia yra kitame interjere.

 

Jungiklis su svirtele Originalios detalės: restauruotas staliukas ir šviestuvas bei svirtelinio tipo JUNG jungiklis sukuria išskirtinę ir harmoningą atmosferą. JUNG nuotrauka.[/caption]

Kaip beveik nematoma detalė gali tapti interjero išskirtinumu, galima buvo akivaizdžiai pamatyti prieš porą metų vykusiose kūrybinėse piešimo ant elektros jungiklių dirbtuvėse. Trys menininkės elektros jungiklius pavertė meno kūriniais ir parodė, kad originalius asmeninius jungiklius gali susikurti kiekvienas. Pavyzdžiui, ant JUNG elektros jungiklių galima perkelti užrašus, piešinius, nuotraukas.  Ir visa tai galima padaryti neišeinant iš namų, pasitelkus specialų grafinį dizaino įrankį, pasiekiamą internetu.

 

Dekoruoti elektros jungikliai
Dekoruoti elektros jungikliai. JUNG nuotrauka

Beje, elektros jungikliai ir rozetės būtini kiekvienuose namuose, bet be savo funkcinės vertės jie gali turėti originalių interjero elementų vertę, žinoma, jei parinkti kokybiški. JUNG elektros jungiklių asortimente yra kelios dizaino linijos, kurių jungikliai gali tapti išskirtinėmis interjero detalėmis.

Tai, kad jungikliai gali būti individualiai dekoruoti neturėtų pamiršti projektuojantys viešbučių, kaimo turizmo ir panašių vietų, kur lankosi daug žmonių, interjerus arba tiesiog norintys susikurti personalizuotą interjero sprendimą. Ant JUNG jungiklių grafinio įrankio pagalba galima perkelti nuotraukas, logotipus, nuorodas, užrašus ar kitas žaismingas detales – praktiškai viską, ką sugalvosite ir kas tilps jungiklio paviršiuje. Tuomet nereiktų jungiklių „dekoruoti“ lipniomis juostelėmis, kurios nurašo visas dizainerių pastangas, mat norimą užrašą ar grafinį elementą galima be didelių pastangų spalvotai atspausdinti arba išgraviruoti ir taip susikurti absoliučiai unikalią interjero detalę.

Klasikinis jungiklis su užrašu
Klasikinis ir estetiškas sprendimas. JUNG nuotrauka

Dizaino klaida
Jeigu būtų pagalvota iš anksto, ant jungiklių galėjo atsirasti meniški grafiniai elementai ar kokybiški užrašai, o ne lipnaus popieriaus skiautės[/caption] JUNG elektros jungiklių asortimente yra ne tik jungikliai su rėmeliais, be rėmelių, suapvalintais ir stačiais kampais, įleidžiami į sieną ir sudarantys su siena vientisą plokštumą, įvairaus aukščio virštinkinės instaliacijos prietaisai, bet ir didžiulė jungiklių, kištukinių, USB lizdų spalvų bei medžiagų įvairovė -  be plastikinių jie gali būti stikliniai, žalvario, aliuminio, chromo.


virštinkinio montavimo jungikliai medinėje palėpėje
LS 990 serijos virštinkinio montavimo jungikliai medinėje palėpėje. Interjero autorius - architektas Nagel Theissen.

 

Sodriomis matinėmis spalvomis išsiskiria rankomis dažyti Les Couleurs® Le Corbusier kolekcijos elektros jungikliai ir kištukiniai lizdai.

 

elektros instaliacijos prietaisai interjere
Jung Les Couleurs® Le Corbusier elektros instaliacijos prietaisai ne tik išraiškingi, bet ir patys gali tapti viso interjero idėja.[/caption] Neseniai JUNG asortimente atsirado itin patogūs kištukiniai lizdai su dviejų tipų USB jungtimis – toks sprendimas itin pravers turintiems daug įkraunamų prietaisų ar didesnės šeimos namuose, kai telefonui įkrauti tenka ieškoti laisvo lizdo. Taip pat šio gamintojo asortimente galima rasti greitai įkraunančių rozečių su 15 vatų įkroviklio galia. Ši instaliacija, kaip ir visi JUNG gaminiai, taip pat išskirtinio dizaino, pagaminta iš kokybiško, neblunkančio duraplastiko, atitinka visus saugumo reikalavimus.

kistukinis zlizdas su usb
Kištukinių lizdų su USB įkrovikliu blokas

Apie elektros jungiklių ir kitų instaliacijos prietaisų dizainą plačiau rasite  straipsnyje „Elektros jungiklių dizainas: nuo jungiklio su svirtele iki išmaniojo liečiamo ekrano“

Verta prisiminti, jog ne tik instaliacijos gaminiai, bet ir apšvietimas bei jo valdymas gali tapti originalaus interjero „vinimi", juolab, kad apšvietimą visvien tenka įrengti - tiesiog jis gali būti kitoks nei pas visus ir atlikti ypač svarbią rolę – prisidėti prie bendro interjero vaizdo formavimo.

 

apšvietimo sprendimas
Apšvietimo sprendimai minimalistinį skandinavišką interjerą paverčia originaliu ir su niekuo nesupainiojamu. Engelshove dizaino studija.[/caption] Neseniai JUNG jungiklių asortimentą papildė kartu su Philips Hue sukurti radiobanginiai jungikliai, kuriais apšvietimą galima valdyti per atstumą, paspaudus vos vieną klavišą.

sviesos valdiklis
Šviesos valdiklis ir įvairios jo funkcijos

Priklausomai nuo turimo biudžeto ir pageidaujamų funkcijų galite rinktis automatinį, rankinį, radijo bangomis ar KNX technologijomis valdomą apšvietimą. Tinkamai parinktas ir valdomas apšvietimas gali iš esmės pakeisti jūsų gyvenamąją ar darbo aplinką. Valdomas apšvietimas - tai:

  • Galimybė taupyti elektros energiją. Išmanus valdymas leidžia reguliuoti šviesą pagal laiką ir žmonių buvimą, judėjimą;
  • Galimybė vidaus patalpų ir lauko apšvietimą valdyti vienu pulteliu arba telefonu;
  • Keisti patalpos atmosferą ir nuotaiką bei turėti didesnį komfortą;

Parengta pagal UAB „JUNG Vilnius" informaciją, JUNG-GROUP.com nuotraukos

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Saulės elektrinės įrengimas

Prieš kurį laiką į saulės elektrines buvo žiūrima gana skeptiškai. Tačiau pastaruoju metu saulės elektrinės naudingumas nekelia abejonių.

Namo valdymo įrengimas

Išmanusis namo valdymas, KNX namo valdymo sistema, JUNG KNX prietaisai, automatizuotas valdymas daugiabutyje

JUNG Home daugiabutyje

Automatizuotas ir išmanus elektros įrangos ir prietaisų valdymas naudojant Jung Home

LED apšvietimo įrengimas

LED apšvietimas pritaikomas tiek pagrindiniam, tiek akcentiniam, dekoratyviniam apšvietimui. Tai lubiniai LED šviestuvai, linijiniai LED šviestuvai, LED juostos, bėginės LED sistemos, LED juostos profiliuose arba tiesiog ant paviršių klijuojamos LED juostos.

Elektros kabelio parinkimas

Elektros kabelių parinkimas, kabelių galia, elektros kabelio parinkimas pagal kW, instaliaciniai elektros kabeliai

Elektros instaliacijos atnaujinimas keitimas

Elektros instaliaciją galima atnaujinti tradiciškai, bet galima ir išmaniai. Tokio elektros instaliacijos keitimo kaina šiek tiek didesnė, bet patogesnė, komforto ir saugumo suteikia daugiau, o elektros naudoja mažiau.

Apšvietimas LED juostomis

LED juostų tipai, nišų ir virtuvės darbastalio apšvietimas, šviesos dekoras, ekonomiškas apšvietimas. LED juostos montavimas ir transformatoriaus parinkimas.

Kabeliai saulės ir vėjo elektrinėms

Saulės baterijų kabeliai, kabeliai saulės elektrinėms, fotovoltiniai kabeliai, kabeliai vėjo jėgainėms

Elektros instaliacija name

Kaip suprojektuoti elektros instaliaciją name, elektros instaliacijos įrangos parinkimas, elektros instaliacijos pravedimas, sujungimas

Apšvietimo valdymas

Šviestuvų valdymas, apšvietimo valdymo instaliacija, apšvietimo projektavimas

Elektros jungikliai

Elektros jungikliai interjere, šviestuvų jungiklių dizainas, elektros jungiklių spalvų derinimas, elektros jungikliai su apšvietimo valdymu, originalūs elektros jungikliai

Elektros projektavimas ir instaliacija

Elektros projektas, elektros instaliacijos projektavimas, kabelių pravedimo projektas

Produktai kategorijos horizontalus spec

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Elektros instaliacijos darbai Vilnius Elektros darbai Vilnius Elektros Instaliacijos Darbai Vilniuje, Elektros Instaliacija Name Vilnius, Senos Elektros Instaliacijos Keitimas Vilnius, Elektros Instaliacija Bute Vilnius , Elektros Instaliacijos Keitimas Bute Kaina