Kokį rekuperatorių rinktis?
Atnaujinta: 2022-12-07

Šiltas, bet per drėgnas oras kenkia sveikatai: patalpose skatina pelėsio, grybelių atsiradimą, skatina žmogaus prakaitavimą ir su tuo susijusius negalavimus. Tai ypač pasijuto naujai renovuotose namuose, kuriuose nebuvo įrengta priverstinio vėdinimo sistema. Gyvenamosiose patalpose oras turėtų keistis ne mažiau nei vieną kartą per valandą, tačiau jeigu kas valandą pašalinsime tokį šilto oro kiekį, padidės išlaidos energijai. Sprendimas – rekuperatoriai, kurie padeda didžiąją dalį šilumos sugrąžinti atgal į patalpą kartu su šviežiu oru iš lauko.

Mechaninė vėdinimo sistema su rekuperatoriumi gali sutaupyti iki 90 proc. šilumos ir taip sumažinti šildymo sąskaitas. Nors skaičiuojant bendras išlaidas energijai jos dažniausiai nesumažėja, tačiau gyvenimo komfortas gerai vėdinamose patalpose pagerėja ženkliai. Gyvenamųjų kambarių oro temperatūra turėtų būti apie 21˚C. Santykinė oro drėgmė gali svyruoti nuo 40 iki 60 procentų, tačiau idealus santykis – 50 proc. Grąžinamos šilumos skaičius priklauso nuo svarbiausio vėdinimo sistemos komponento – rekuperatoriaus – efektyvumo. Rekuperatorių tipų ir modifikacijų yra daug, tinkamai pasirinkti galima kaip mozaiką sudėliojus įrenginio atitikimą svarbiausiems kriterijams.

Svarbiausia rekuperatoriaus dalis – šilumokaitis, kurio dėka iš patalpos ištraukiamas šiltas oras perduoda šilumą į patalpą tiekiamam šviežiam/šaltam orui atkeliaujančiam iš lauko. Vienas iš pagrindinių rekuperatoriaus efektyvumo kriterijų – grąžinamos šilumos koeficientas išreikštas procentais. Šis procentas rodo kiek išeinančios su panaudotu patalpos oru šilumos grįžta į vėdinimo sistemą su šviežiu oru iš lauko.

Pagal šilumokaičio veikimo principą rekuperatoriai skirstomi į tris tipus: rotacinius, atskirų srautų ir plokštelinius.

Rotaciniai rekuperatoriai

Rotaciniame rekuperatoriuje integruotas rotacinis šilumokaitis. Kitaip nei plokštelinis šilumokaitis, jis yra tobulai tinkantis šaltoms lietuviškoms žiemoms.

Jo veikimo principas paremtas į būgną susukta plona gofruota plokšte, kuri nuolat sukasi tarp šalto ir šilto oro srautų. Šiuolaikiniai rotaciniai šilumokaičiai yra pastovaus greičio, turintys drėgmės perdavimo funkciją, kuri reguliuoja rotoriaus sukimosi greitį pagal temperatūrą ir į tiekiamą orą grąžinamą drėgmės kiekį.

Dėl šio veikimo principo nesusidarys kondensatas, nereiks papildomai įdiegti kondensato nuvedimo sistemos. Kai kuriuose modeliuose vamzdeliai padengiami drėgmę absorbuojančia medžiaga (higroskopiniai rekuperatoriai). Tai padeda išsaugoti didesnį kiekį drėgmės. Vasarą rotacinis rekuperatorius grąžina vėsą į patalpas.

Rotaciniai rekuperatoriai pasižymi puikiu šilumos grąžinimo koeficientu. Jo veikimo principas paremtas šilto oro ištraukimu iš patalpų per ortakius ir ištraukimo angas, o šviežio/šalto oro patekimu į patalpą – orlaidėmis. Įrengus papildomus filtrus į patalpą patektų išvalytas nuo taršos oras. Rekuperatorius gali reguliuoti teikiamo oro kiekį pagal patalpose gyvenančių žmonių gyvenimo ritmą. Tai galima padaryti pajungiant rekuperatorių prie patalpų valdymo sistemos arba valdant rekuperatorių jo valdymo pultu.

Pats svarbiausias rotacinio rekuperatoriaus privalumas – tai praktiškai neužšąlantis įrenginys. Kai plokštelinių rekuperatorių savininkai dėl užšalimo pavojaus juos turi išjungti, apriboti veikimą ar įjungti papildomą šildymą  ties 10 – 12 ºC šaltuko riba, rotacinis rekuperatorius šildo be sustojimo ar papildomo šildytuvo.

Retai kada įvertiname, tačiau renkantis rekuperatorių yra svarbu ir jo matmenys – rotaciniai rekuperatoriai yra mažesni už plokštelinius. Kaip pavyzdžiui, „Systemair“ SAVE VTR 150 1000 W rekuperatorius gali būti montuojamas prie įvairių gartraukių, tiesiog virtuvėje.

[caption id="attachment_4020" align="aligncenter" width="800"]Rotacinis rekuperatorisu
SAVE VTR 150 rekuperatorius. Šis modelis užtikrins efektyvų vėdinimą patalpoms iki 100 m2 ploto. „Systemair“ nuotr.[/caption]

Didesniems butams ir namams sukurtas SAVE VTR 250. Šis rotacinis rekuperatorius pritaikytas vėdinti namus, kurių bendras vėdinamas plotas iki 200 m2 ploto. Šiame įrenginyje esantys energetiškai efektyvūs ventiliatoriai su EC varikliais ir mažo slėgio filtrais padeda sumažinti elektros sąnaudas.

SAVE VTR 300 modelis tinkamas patalpoms, kurių bendras vėdinamas plotas iki 240 m2. Šis įrenginys turi integruotas absoliutaus kontroliavimo funkcijas. Beje, visi SAVE rotaciniai rekuperatoriai turi automatinį vasaros rėžimo perjungimą. Jie visi turi „vasaros“ ir „žiemos“, „atostogų“, „svečių“ režimus, kuriuos galite pasirinkti pagal poreikį.

SAVE yra išskirtinis ir dėl to, kad „Systemair“ pirmieji Europoje ir vieninteliai Lietuvoje turi EUROVENT sertifikatą. EUROVENT sertifikatas išduodamas tik tiems gamintojams, kurių informacija apie rekuperatoriaus veikimą ir įrengimą bei patikimus parametrus yra visiškai tikslūs. Įrenginys veiks taip, kaip nurodo gamintojas. Tai reiškia, kad pirkėjui nereikia prisiimti jokios rizikos.

 

Rekuperatoriaus veikimo principas
Rekuperatoriaus veikimo principas: iš lauko į filtrą patekęs oras išvalomas ir patenka į šilumokaitį, tuomet yra paduodamas patalpas. Iš patalpų ištraukiamas oras išvalomas filtruose, tuomet, patekęs į šilumokaitį, sušildo rotoriaus plokštes, kurios savo šilumą perduoda šaltam orui ir jį sušildo. („Systemair“ nuotr)

Plokšteliniai rekuperatoriai

Perskaičius informaciją apie rotacinius rekupertoriaus, greičiausiai, daugelis nusprendė, kad plokštelinius rekuperatorius gamintojai gamina kitoms rinkoms, tačiau būtų paskubėta taip sakyti. Šiuose įrenginiuose tiekiamas ir šalinamas oras nesimaišo (oro srovių atskyrimas siekia 99,9%). Tad plokštelinis rekuperatorius – geras pasirinkimas visur, kur iš patalpose susidaro ypač aitrūs ir nemalonūs kvapai.

Šiuolaikiniuose rekuperatoriuose, kuriuose yra plokštelinis šilumokaitis, matuojamas drėgmės lygis ir CO2 koncentracija. Jutiklių pagalba rūpinamasi, kad patalpoje drėgmės lygis ir CO2 koncentracija neviršytų nustatytų normų. Rekuperatoriaus efektyvumas padidėja automatiškai, kai reikia sumažinti drėgmę arba CO2 koncentraciją ir, atitinkamai, sumažėja, kai patalpoje šie rodikliai atitinka normas.

Specialistai pastebi, kad jis tik iš dalies tinkamas Lietuvos klimatui, nes gali užšalti prie maždaug -4˚C temperatūros. Todėl, kad plokštelinio šilumokaičio veikimo principas paremtas profilinėmis plokštelėmis, tarp kurių teka oras. Tarp plokštelių tekantis oras yra visiškai izoliuotas. Tiekiamo ir šalinamo oro srautai teka statmenomis kryptimis. Tarp pirmųjų plokštelių teka iš patalpos pašalinamas oras (šiltas), antrame tarpe tarp plokštelių į patalpą atiteka šaltas oras iš lauko, trečiame kanale vėl oras iš patalpos ir t.t. Todėl atsiranda problemos dėl neišsaugomos oro drėgmės. Kartais ant šilumokaičio gali atsirasti netgi ledas.

Naujos kartos plokšteliniai rekuperatoriai gali dirbti iki - 20 C (tiksli temperatūra priklauso nuo šildytuvo dydžio). Gana dažnai pasitaiko atvejų, kuomet lauko oras šaltuoju metų laiku yra pašildomas iki jam patenkant į rekuperatorių. Taip užtikrinama, kad rekuperatorius neužšąltų. Jo veikimo principas paprastas – iš lauko atkeliaujantis oras pirmiausiai pašildomas su elektriniu tenu (šildytuvu). Tam papildomai vartojama elektros energija. Yra ir kitas variantas – tai sistema (gruntinis šilumokaitis), kuri automatiškai sumažina ventiliatoriaus greitį, mažindama iš lauko tiekiamo oro srautą. Taip šilumokaitis neužšąla ir tam nereikia papildomos elektros energijos. Tenka pripažinti, kad pastarojo pasirinkimo kaina gerokai viršija šildytuvo sąnaudas.

Plokštelinio rekuperatoriaus šilumos grąžinimo koeficientas siekia 90%.

 

Plokstelinis rekuperatotrius SAVE VTC 200
Tyliai veikiantis, naujos kartos SAVE VTC 200 plokštelinis rekuperatorius. Įrenginio korpusas padengtas metalo lakštais bei kruopščiai apsaugotas nuo kondensacijos. Vidinės modelio pagamintos iš pūsto polistirolo, kuris užtikrina gerą garso ir šilumos izoliaciją. „Systemair“ nuotr.

„Systemair“ SAVE VTC 200 plokštelinis rekuperatorius skirtas montuoti ant sienos pagalbinėje patalpoje, tokioje kaip sandėliukas ar skalbykla. SAVE VTC 200 skirtas naudoti ne didesnėse nei 180 m2 ploto patalpose. 

Patalpoms, kurių bendras plotas siekia iki 550 m2 skirtas SAVE VTC 700 rekuperatorius. Šis įrenginys turi drėgmės grąžinimo funkciją.

Rekuperatorių galima valdyti jutikliniu valdymo pulteliu. Jis prijungiamas per rekuperatoriaus viršutinėje dalyje esančią jungtį ir gali būti tvirtinamas prie sienos arba ant pačio įrenginio. Galima prijungti vieną ar daugiau valdymo pultų.

Atskirų srautų rekuperatoriai

Rekonstruojamiems ar renovuojamiems, seno išplanavimo pastatams tinkamiausi atskirų srautų rekuperatoriai. Šio sprendimo priežastis paprasta – tinkamas tuomet, kai nėra galimybės išvedžioti ortakius.

Atskirų srautų rekuperatorių veikimo principas paremtas tuo, kad į oro ištraukimo ir padavimo kanalus įstatomi įrenginiai, per kuriuos įeinantį orą pašildo neužšąlantis skystis, pats sušilęs nuo išeinančio oro.

Šis pasirinkimas turi savo kainą, nes atskirų srautų rekuperatorių šilumos grąžinimo koeficientas siekia nuo 55% iki 75%. Tačiau jis tinkamas ypač šalto klimato regionuose (veikia iki -30 °C temperatūros).

 

Atskirų srautų rekuperatorisus
Rekuperatorius SAVE VTC 300 R/L

„Systemair“ SAVE VTC 300 R/L rekuperatorius tinkamas patalpoms, kurių bendras vėdinamas plotas iki 240 m2. Įrenginys automatiškai keičia darbo režimus tarp įprasto režimo su rekuperacija, kurio metu šiluma atgaunama iš šalinamo oro ir vasaros rėžimo, kuomet šiluma nėra atgaunama, o atvėsintas oras grąžinamas į patalpas. Galima rinktis RANKINIO ar AUTOMATINIO valdymo rėžimą. Abiejuose gausu funkcijų, skirtų oro srautui reguliuoti pagal CO2 kiekį, slėgį, drėgmę, nustatytą grafiką ir t.t.

Rekuperatorių montavimas

Nors ir skamba sudėtingai, tačiau sumontuoti rekuperatorių yra ne ką sunkiau nei virtuvinę spintelę. Rekuperatorius „pakabinamas“ ant specialių į sieną įgręžtų tvirtinimo detalių. Daugiau klausimų kyla su ortakiais.

 

Rekuperatoriaus montavimas
Prie rekuperatoriaus, per kolektorių, pajungiami iš anksto visuose kambariuose (su tam tikromis išimtimis, tačiau būtinai virtuvėje ir vonioje) išvedžioti ortakiai.

Rekuperatoriaus galingumo skaičiavimas

Rekuperatoriaus galingumo skaiciavimas

Rekuperatoriaus pasirinkimas turėtų įvykti vėdinimo sistemos projektavimo etape. Nuo to priklausys rekuperatoriaus galingumas arba kubinių metrų praleidžiamumas per valandą.

Jei bus įrengtas rekuperatorius su mažesniu nei paskaičiuota patalpoms galingumu, jis turės intensyviau dirbti. Todėl jį teks dažniau valyti ir nebus užtikrintas reikiamas komfortas.

Renkantis rekuperatorių būtina įvertinti jo galingumą. Deguonis sudaro vos penktadalį oro. Žmogui ramybės būsenoje reikia apie pusės litro deguonies per minutę (užsiimant fizine veikla – 2 l/min.). Todėl į namą tiekiamo oro kiekis turėtų būti apskaičiuojamas pagal jame gyvenančių asmenų skaičių. Pagal statybos techninį reglamentą tiekiamo oro kiekis turėtų būti ne mažesnis nei 14,4 m3/val., tačiau ekspertai nedvejodami sako, komfortą pavyks užtikrinti, kai tiekiamo oro kiekis bus bent dvigubai didesnis ir sieks 30 m3/val.

Paprastai rekuperatoriaus našumas apskaičiuojamas oro kiekį (patalpos tūrį) dauginant iš oro kaitos dažnio per valandą (1). Kaip pavyzdžiui, 100 m2 ploto patalpoms rekuperatoriaus galingumą reiktų apskaičiuoti  pagal tokią formulę:

100 (patalpų plotas) x 2 metrai (lubų aukštis) x 1 (oro apykaitos dažnis) = 200

Pagal tai skaičiuojami ortakiai ir jų skersmuo.

Ortakiai rekuperaciniai sistemai

Rekuperatoriai gali būti ortakiniai ir beortakiniai (priešpriešinių srautų). Daugiabučiuose namuose daug kas išsigąsta, kad ortakiai gerokai sumažins patalpos aukštį arba, kad juos sumontuoti iš viso bus neįmanoma. Tačiau šiuolaikiniai lankstūs ortakiai puikiai telpa po standartinėmis pakabinamomis lubomis. 70 mm gofruoti lankstūs ortakiai gali būti išlankstomi beveik statmenu kampu. Į išorę išeina oro padavimo ir paėmimo angos, kurios nekrenta į akis ir puikiai dera prie bet kokio stiliaus fasado. Taip pat daro tik nedidelę įtaką sienos šilumos izoliacinėms savybėms.

 

Oro-paemimo-ir-ismetimo-kanalai-renovuojamame-name
Oro paėmimo iš išmetimo kanalai renovuojamame name, Senamiestyje. Gyvenant viršutiniame aukšte galima įrengti kaminėlius. Senos statybos daugiabutyje praktiškai neįmanoma įrengti bendrų ortakių pastato viduje.[/caption]

Renovuojamame daugiabučio bute rekuperatorius neužima daug vietos. Dažnai daugiabučiuose naudojami priešpriešinių srautų rekuperatoriai. Šį sprendimą ir lemia nenoras vedžioti ortakius. Tačiau ortakinis rekuperatorius gali būti paslepiamas pažeminant lubas koridoriuje. Maždaug toje vietoje, kur dažniausiai yra neaiškios paskirties lentyna su durelėmis.

Kai montuosite ortakius, į pagalbą pasitelkite ekspertus. Pirmiausiai dėl ortakių diametro paskaičiavimo tikslumo ir teisingos ortakių pravedimo schemos parengimo.

 

vedinimo ortakiai
Pastaruoju metu sparčiai išpopuliarėję lankstūs ortakiai užima labai mažai vietos. Karkasiniame name jiems gali pakakti tarpo tarp izoliacinio ir apdailos sluoksnio. Judančio oro skleidžiamo garso nesigirdės, jei bendras vamzdžių diametras atitiks optimalų praleidžiamo oro kiekį.[/caption]

Oro padavimo sistema montuojama tose vietose, kuriose šviežio oro reikia daugiausiai, t.y. svetainėse, miegamuosiuose, vaikų kambariuose. Jeigu yra galimybė, tuose pačiuose kambariuose rekomenduojama įrengti ir oro ištraukimą. Būtina oro ištraukimą sumontuoti tokiose patalpose kaip vonia, virtuvė.

Ortakiai sujungiami guminėmis tarpinėmis, kurios padeda sumažinti vibraciją. Į oro paėmimo ir ištraukimo angas montuojami oro skirstymo prietaisai – difuzoriai. Garso slopintuvai montuojami jungiant ir kolektorių su ortakiais, ir rekuperatorių jungiant prie oro ištraukimo ir padavimo kaminėlių.

Rekuperatoriaus valdymas

„Išmaniųjų“ technologijų amžiuje vienas iš rekuperatoriaus pasirinkimo kriterijų turėtų būti valdymo paprastumas bei galimybė sistemą valdyti nuotoliniu būdu. Modernūs rekuperatoriai gali būti valdomi nuotoliniu būdu. Jie gali būti pajungiami prie bendro namo valdymo sistemos arba valdomi rekuperatoriaus pultu.

Pajungus rekuperatorių prie bendros valdymo sistemos viskas pasidaro žymiai paprasčiau. Žmonėms išėjus, sistema automatiškai išjungia vėdinimą, grįžus namo – įjungia. Su „išmaniąja“ sistema galima sureguliuoti oro padavimą tik į tam tikras būsto erdves. Taip pat galima sureguliuoti oro srauto kiekį.

Prie rekuperatoriaus esantis pultas yra gana nepatogus. Rekuperatorius dažniausiai montuojamas pagalbinėse patalpose, taigi toli nuo kasdien naudojamų patalpų. Dažnas vaikščiojimas vardan režimo pakeitimo greitai atsibosta. Neretai su pultu galima nusistatyti tipinius naudojimo režimus, tačiau būna įvairių išimčių. Todėl verta, dar projektavimo etape apsvarstyti kurioje namų vietoje bus patogu turėti vėdinimo sistemos pultelį, kaip pavyzdžiui koridoriuje ar gyvenamajame kambaryje.

 

Rekuperatoriaus valdymo pultas
„Systemair“ siūlo rekuperatorius su patogiu  valdymu. Valdymo pultas gali būti montuojamas ant sienos. Valdymo pultas turi paprastai valdomą vartotojo sąsają. Valdymo pulte suteikiama skirtingų lygių prieiga. Pagal skirtingas prieigas galima reguliuoti temperatūrą, oro srautą, oro kokybę, aktyvias funkcijas.

Internetines prieigos modulis rekuperatoriaus valdymui nuotoliniu budu
Internetinės prieigos „Systemair“ modulis IAM leidžia valdyti rekuperatorių nuotoliniu būdu (pulteliais, liečiamais ekranais, išmaniaisiais telefonais)

Rekuperatoriaus skleidžiamas garsas

Rekuperatoriaus skleidžiamas garsas yra labai svarbus pasirinkimo kriterijus. Juk svarbu ne tik įrenginio veikimo garsas, tačiau ir ortakiais tekamo oro garsas. Gamintojai siūlo įvairių sprendimų. Šiandien jau galima garso stiprumą visiškai minimalizuoti.

 

Rekuperatoriaus ventiliatorius
„Systemair“ KBT 200EC ventiliatorius.

„Systemair“ SAVE rekuperatoriai gaminami su EC technologija, kuri leidžia sumažinti sistemos veikimo garsą iki labai tylaus. KBT-EC ventiliatorių korpusas pagamintas iš dvisienio cinkuoto plieno lakšto, izoliuoto 50 mm mineraline vata. Todėl, praktiškai visame veikimo diapazone, ventiliatorių su EC varikliais skleidžiamas triukšmo lygis yra vos 20-30 dB (ne garsesnis nei šaldytuvo veikimas), t.y. gerokai žemesnis nei AC variklių. Žinoma, garso stiprumas kontroliuojamas ir su kitomis rekuperatoriaus įrengimui naudojamomis medžiagomis, kaip pavyzdžiui, ortakių sujungimai guminėmis tarpinėmis arba garso slopintuvais.

Rekuperatoriaus priežiūra

Rekuperatorius praktiškai nereikalauja priežiūros. Pagrindinėms dalims dauguma gamintojų suteikia garantiją ir atsiradus gedimui atvažiuoja meistras, kuris gedimą sutvarko. Vis dėlto, palikti rekuperatorių likimo valiai neverta.

Ekspertai rekomenduoja visus rekuperatorius prieš šildymo sezoną išvalyti. Ventiliacijos angų grotelių ir skirstytuvų valymas – tai labiau higieninė procedūra. Prireikus reikia pakeisti filtrus. Todėl renkantis rekuperatorių įvertinkite, ar bus nesudėtinga tai padaryti. Taip pat perkant rekuperatorių, priderinkite filtrų keitimo angą taip, kad prie jos būtų patogiausia prieiti.

 

naujas-ir-panaudotas-rekuperatoriaus-filtras
„Systemair“ filtrai sulaiko mechanines daleles iš tiekiamo oro. Naujas ir panaudotas (dešinėje) filtrai

Rekuperatoriaus energijos naudojimas

Ekspertai pagal įvairias metodikas yra atlikę skaičiavimus kiek elektros papildomai kainuoja šviežio oro komfortas patalpoje. Mechaninis vėdinimas padidina išlaidas elektros energijai, ypač jeigu reikia papildomo šildymo, tačiau sumažina išlaidas šildymui. Kalbėdami apie vėdinimo sistemų sukuriamą komfortą, neturėtume apsiriboti matematiniais skaičiavimais.

Jeigu norite būti visiškai užtikrinti, rinkitės EC tipo ventiliatorius. Ventiliatorių elektros sąnaudos priklauso nuo našumo bei variklio tipo. EC technologija leidžia energijos suvartojimą sumažinti iki beveik 50%. Sumažėjęs energijos suvartojimas garantuoja sumažėjusias eksploatavimo išlaidas.

„Systemair“ rekuperatoriai naudoja EC tipo variklius. Jų veikimo principas paremtas integruotu elektroniniu valdymu, kurio dėka pašalinami variklio slydimo nuostoliai ir užtikrinama, kad variklis visada dirba su optimalia apkrova. Todėl šio tipo varikliai yra efektyvesni ir sunaudoja daug mažiau elektros energijos, palyginti su kintamosios srovės varikliais.

Tikiu, kad įrengiame ne namą/butą, o namus, t.y. vietą, kuri mums yra patogi ir jauki. Sveikas mikroklimatas yra neatsiejamas nuo šių komponentų.

Parengta pagal UAB „Systemair“ informaciją

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Šilumos siurbliai oras vanduo

Šilumos siurblys oras vanduo, svarbiausi šilumos siurblio oras vanduo parametrai, kaip pasirinkti oras vanduo šilumos siurblį  

Daugiabučio šildymo sistemos renovacija

Kaip nemodernizuojant viso daugiabučio sumažinti sąskaitas už šildymą? Valstybė kompensuoja 80 proc. šilumos punkto modernizavimo kainos. Pridėjus bendrijos kaupiamąsias lėšas, šildymo sistemos pertvarkymas gali nieko nekainuoti, bet butuose bus šilčiau, o sąskaitos už šildymą mažesnės.

Kieto kuro katilai

Geriausi kieto kuro katilai ir granuliniai katilai, jų charakteristikos

Parama šildymo katilo keitimui

Šildymo katilo keitimo kompensacija, kieto kuro katilo keitimas į šilumos siurblį

Daugiabučio renovacija

Daugiabučio renovavimo procesas, renovacijai išleistų lėšų kompensavimas, šilumos punkto modernizavimas, fasado šiltinimas ir apdaila

Geriausi šilumos siurbliai

Šilumos siurblys, šilumos siurblio pasirinkimas, oras vanduo šilumos siurbliai, šilumos siurblių palyginimas, šilumos siurblio galios skaičiavimas

Šilumos siurblio įrengimas

Šilumos siurbliai, šilumos siurblio pasirinkimas, šilumos siurblio galios skaičiavimas, ištraukiamo oro šilumos siurbliai

Šildymo sistemos įrengimas

Geriausia šildymo sistema, kaip paskaičiuoti šildymo sistemos galingumą, šildymo sistemos prietaisai, šildymo sistemos valdymas

Vandeniu šildomų grindų įrengimas

Kaip įrengti vandeniu šildomas grindis, šildomų grindų izoliavimas, šildymo vamzdžių išvedžiojimas

Rotaciniai rekuperatoriai

Rotacinį ar plokštelinį rekuperatorių rinktis, rekuperatoriai butui, namams, biurams ir pramonei

Kokį rekuperatorių rinktis?

Geriausi rekuperatoriai, rekuperatoriaus pasirinkimas, rotaciniai ir plokšteliniai rekuperatoriai, atskirų srautų rekuperatorius

Produktai kategorijos horizontalus spec

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
granuliniai katilai kaina Granuliniai katilai kaina Granulinio Katilo Kaina, Granuliniai Katilai Gera Kaina, Pigūs Granuliniai Katilai
Grindinio šildymo termostatas Grindinio šildymo automatika Elektrinio Grindinio šildymo Automatika, Vandeninio Grindinio šildymo Automatika
kieto kuro katilai kaina Kieto kuro katilai kaina Malkiniai Katilai Gera Kaina, Briketų Katilas Kaina, Pigūs Kieto Kuro Katilai
Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: