Kieto kuro katilai
Atnaujinta: 2023-11-13

Granuliniai ir kietojo kuro katilai - populiari šildymo įranga, daugiausia dėl nedidelių eksploatavimo išlaidų ir dėl to, kad kai kuriose vietovėse dujų infrastruktūros nėra. Be to, dujos nuolat brangsta, o šilumos siurbliai efektyvūs tik aukštos energetinės klasės namuose. Jei namo energetinė klasė žemesnė, šilumos siurblys tampa elektros energijos rijiku.

Modernūs kieto kuro ir granuliniai katilai - efektyvi, taupiai namus šildanti šildymo įranga, kurią gaminant taikomi nauji sprendimai, užtikrinantys saugų eksploatavimą ir patogų aptarnavimą. Visi šiuo metu Lietuvos rinkai gaminami kietojo kuro katilai turi atitikti griežtus reikalavimus dėl išmetamųjų teršalų ir efektyvumo. Tai reiškia, kad visi jie yra modernūs prietaisai, kurie gerokai skiriasi nuo tų, kurie vis dar veikia individualiuose namuose.  Be to, įsirengiant 5 klasės granulinio kuro katilą galima gauti valstybės paramą.

Kieto kuro katilai
„Aukštaitijos katilai" gaminamas 5 klasės granulinis katilas „Pellet uni"-  aukščiausios kategorijos ir techninio lygio katilas pasiekiantis didesnį nei 90 proc. naudingumo koeficientą. Įsigijus šį katilą galima pasinaudoti paramos programa ir kompensuoti dalį išlaidų.

Spauskite saugią aktyvią nuorodą Aukštaitijos katilai ir išsirinkite tinkamą katilo modelį.

 

Ekonomiški kieto kuro katilai

Rinkoje vis dar yra senos kartos kietojo kuro katilų. Jų privalumas - nedidelė kaina ir galimybė deginti prastesnės kokybės kurą. Tačiau vis daugiau namų savininkų pastebi jų trūkumus: nepatogų eksploatavimą, susijusį su didelėmis darbo sąnaudomis, mažą efektyvumą, dideles kenksmingų dūmų ir dujų emisijas, taip pat nepakankamą komfortą šildomose patalpose. Tokie seni katilai bei nuolat peršama mintis, kad šilumos siurbliai yra vos ne vienintelė efektyvi šildymo įranga, suformuoja atitinkamą nuomonę: kad kieto kuro katilai nėra efektyvūs, kad tai pasenęs šildymo būdas. Tai netiesa. Šiuolaikiniai granuliniai ar kieto kuro ar granuliniai katilai yra A++, A+ energetinio efektyvumo klasių. Pasenusios konstrukcijos katilus sėkmingai keičiantys modernūs granuliniai ir kietojo kuro katilai pasižymi didesniu efektyvumu ir patogesniu veikimu - šiuose katiluose įrengta automatinė degimo kontrolė, užtikrinanti, kad kuras visiškai sudegtų ir degimo proceso metu neišsiskirtų daug dūmų, kad būtų deginamas toks kuro kiekis, kuris atitiktų dabartinius šildymo ir karšto vandens ruošimo energijos poreikius.

Granulinio ar kietojo kuro katilo pasirinkimas daugiausia priklauso nuo to, kokiu kuru bus šildomas individualus namas. Namų savininkai dažniausiai renkasi mediena ir granulėmis kūrenamus katilus.

 

Nauji granuliniai katilai

Vis labiau populiarėja granuliniai katilai, t. y. kūrenami granulėmis pagamintomis iš medienos atliekų: pjuvenų, drožlių, skiedrų. Toks sprendimas yra palankus aplinkai, efektyvus ir, kas svarbu, pigus. Granuliniai katilai rekomenduojami namų savininkams, ieškantiems patogios ir konkurencinga kaina pasižyminčios šildymo sistemos naujai statomam namui, taip pat pastatų savininkams, norintiems sumažinti šildymo išlaidas arba pakeisti seną šildymo įrenginį gerokai efektyvesniu. Šiuolaikiniai granuliniai katilai yra priežiūros nereikalaujanti  įranga su automatiniu kuro padavimo įtaisu ir kuro talpykla. Tačiau jų eksploatacija yra šiek tiek brangesnė nei modernių medienos katilų. Kaip ir modernūs kieto kuro katilai, taip ir granuliniai katilai į aplinką išmeta nedaug teršalų.

Granuliniai katilai pasižymi itin aukštu naudingumo koeficientu: „Aukštaitijos katilai" gaminamas „Pellet Uni" modelio katilas pasižymi išskirtinai dideliu šilumokaičiu, leidžiančiu pasiekti didesnį nei 90 proc. naudingumo koeficientą, bei labai geru automatiniu rotaciniu granuliniu degikliu su plačiomis valdiklio galimybėmis. Šiame 5 klasės katile sumontuotas „Kipi Rot Power"

degiklis turintis rotacinę besisukančią degimo ir oro padavimo kamerą, kurios pagalba degiklis pats išsivalo nuo pelenų ir šlako.

„Pellet Uni" katilai skirti nuosaviems gyvenamiesiems namams bei komercinėms ir pagalbinėms patalpoms šildyti. Katilai priklauso vadinamiesiems žemos temperatūros katilams, t. y. vidutinė šilumnešio temperatūra negali viršyti 90°C, o maksimalus eksploatacinis slėgis - 1,5 bar.

Granuliniai katilai

„Aukštaitijos katilai" gaminamo kietojo kuro katilo „Pallet Uni" naudingumo koeficientas didesnis nei 90 proc. Visiškai automatinis rotacinis šio katilo degiklis skirtas deginti ir prastenės kokybės bei didesnio peleningumo granules. Besisukanti kamera padeda visiškai sudeginti kurą. Nuotraukoje katilas su talpa kurui.

Spauskite saugią aktyvią nuorodą Aukštaitijos katilai ir išsirinkite tinkamą katilo modelį.

 

Universalūs kieto kuro katilai

Universalūs granulinio kuro katilai skirti deginti tiek geros, tiek prastos kokybės granules, taip pat įvairias žemės ūkio atliekas: grūdines kultūras, birias žemės ūkio atliekas, durpes, šiaudų granules malkas ar kitą kietą kurą. Tokių katilų konstrukcija specialiai pritaikyta įvairaus kuro deginimui. Tačiau reiktų žinoti, kad kiekvienas katilas suprojektuotas taip, kad pagrindinis būtų koks nors konkretus kuras. Pagrindinis kuras  bus vienintelis, kurį naudojant galima pasiekti deklaruojamą naudingumo koeficientą ir degimo grynumą. Naudojant pakaitinį kurą efektyvumas bus prastesnis, bet ne todėl, kad tai prastesnės kokybės kuras. Tiesiog kiekvienos rūšies kuras yra skirtingos cheminės sudėties, todėl jam reikalingos skirtingos degimo sąlygos - specialiai pritaikytas degiklis, atitinkamas oro tiekimas ir pan. Todėl universalusis katilas gali būti granulinis (t.y. pagrindinis kuras granulės), tačiau galintis deginti įvairų kitą kurą. Universalų katilą verta rinkti tada, jei nuolat susidaro įvairių atliekų, kurias galima naudoti kaip kurą.

„Aukštaitijos katilai" gaminami universalūs „Agro Uni" modelio katilai pasižymi išskirtinai dideliu šilumokaičiu, leidžiančiu pasiekti didesnį nei 90 procentų naudingumo koeficientą, bei labai gerais loviniais granuliniais „Zenono" degikliais su plačiomis valdiklio galimybėmis. Specializuotas „Zenono" degiklis gali automatiniu režimu deginti įvairias grūdines kultūras, žemės ūkio produkcijos atliekas, prastos kokybės granules ir įvairią anglį. Jame įmontuotas nerūdijančio plieno valymo mechanizmas, kuris puikiai pašalina degimo metu susidariusį šlaką. „Agro Uni" - itin universalus žemės ūkio atliekų katilas galintis automatiniu režimu deginti įvairias žemės ūkio atliekas, prastos kokybės granules, skiedras, pjuvenas, malkas ir kitą kietą kurą. 400 litrų kuro talpa turi specialų pamaišymo mechanizmą, kad katilas dirbtų kuo sklandžiau.

Universalūs kieto kuro katilai

„Aukštaitijos katilai" gaminamas universalus kietojo kuro katilas „Agro Uni" gali būti kūrenamas įvairiausiu kuru. Jo 400 l kuro talpa automatiškai tiekia kurą į katilą. Malkos į šį katilą pakraunamos per vidurines dureles. Lietuvoje sukurtas, prastesnės kokybės kurą galintis deginti „Zenono" degiklis praktiškai neturi konkurentų.

Spauskite saugią aktyvią nuorodą Aukštaitijos katilai ir išsirinkite tinkamą katilo modelį.

 

Mediena kūrenami katilai

Kietojo kuro katilai skirti deginti populiariausią atsinaujinantį kurą - medieną (arba briketus). Ją deginant išsiskiria kur kas mažiau aplinkai kenksmingų teršalų nei deginant anglis. Šiuolaikiniai kieto kuro katilai turi dvi arba tris degimo kameras, tad papildomai šilumos išgaunama galutinai sudeginant degimo produktus (dujas), be to, modernūs kieto kuro katilai šilumą akumuliuoja ir iš dūmų. Dujų generaciniuose katiluose, deginamas tam tikros vienos ar kelių rūšių kuras, pvz: sausos malkos (kurių drėgmė ne didesnė nei 20 proc.) arba briketai. Vienoje kameroje degant malkoms arba briketams išsiskiria dujos, kurios yra papildomai sudeginamos kitoje kameroje. Tokių katilų efektyvumas siekia 90 proc. ir daugiau. Palanku ir tai, kad kietas kuras vis dar užtikrina mažiausią šildymo kainą. Renkantis mediena kūrenamą katilą labai svarbu atkreipti dėmesį į degimo kamerą, įkrovos dydį, šilumokaičio konstrukciją ir kt. Pavyzdžiui, „Aukštaitijos katilai" gaminamas kieto kuro katilas „Ekon Max", kuriame galima kūrenti medieną, anglis, pasižymi labai didele įkrova. Padidinta pakrovimo anga suteikia galimybę į kieto kuro katilą pakrauti stambesnes malkas. Didelė įkrova gerokai prailgina katilo veikimo laiką. Dviguba degimo kamera, trys horizontalūs šilumokaičiai užtikrina aukštą tokio katilo naudingumo koeficientą. A+ klasės „Ekon Max" katilo šilumokaičio plotas labai didelis, tad šiluma išnaudojama labai efektyviai. Šio katilo aptarnavimas paprastas - valdymo elementus sudaro traukos sklendė ir traukos reguliatorius, kuris valdo oro padavimą į katilą. „Ekon Max"  katilas skirtas nuosaviems gyvenamiesiems namams bei komercinėms ir pagalbinėms patalpoms šildyti. Katilai priklauso vadinamiesiems žemos temperatūros katilams, t. y. vidutinė šilumnešio temperatūra negali viršyti 90 °C, o maksimalus eksploatacinis slėgis - 1,5 bar.

Mediena kūrenami katilai

„Aukštaitijos katilai" gaminamo kietojo kuro katilo „Ekon Max" konstrukcijos patikimumą įrodė laikas. Dviguba degimo kamera, trys horizontalūs šilumokaičiai, lengvas aptarnavimas ir ilgas tarnavimo laikas. Katilas labai tinkamas deginti malkas ir anglį.

Spauskite saugią aktyvią nuorodą Aukštaitijos katilai ir išsirinkite tinkamą modelį.

 

Kieto kuro katilo galingumo skaičiavimas

Kad šiuolaikiniai kietojo kuro katilai veiktų efektyviai ir nepriekaištingai, jie turi būti pritaikyti prie namo šildymo sistemos. Labai svarbu tinkamai pasirinkti katilo galią, kad ji atitiktų pastato šilumos ir karšto vandens poreikius. Dažniausiai pasitaikanti klaida - pirkti per didelio galingumo katilą. Toks katilas niekada neturės galimybės veikti nominaliu galingumu, o didelis jo naudingumo koeficientas liks tik skaičius popieriuje. Esmė ta, kad kietojo kuro katilai praranda daug efektyvumo dirbdami daug mažesne nei nominalia galia.

Kartais namo savininkas nori, kad katilo galia būtų apskaičiuota pagal didžiausią pastato šilumos poreikį, kai lauko temperatūra nukrenta iki -20°C. O kiek kartų tokio šalčio sulaukiame žiemos sezono metu? Šiais laikais kartais tokių šalčių galime ir per visą žiemą nesulaukti arba jie tvyro dvi-tris dienas. Katilas bus apskaičiuotas ekstremalioms sąlygoms, kurių tiesiog nebus.

Per didelės galios katilas veikia neefektyviai, bet tą parodys tik išlaidos kurui, ypač jei jas palyginsite su panašų namą turinčio kaimyno, tačiau įsirengusio tinkamos galios katilą, išlaidomis. Tačiau praktika įsigyti didesnio galingumo katilus nei reikia, vis dar yra labai paplitusi.

Situaciją, kai reiktų įsigyti šiek tiek galingesnį katilą, nei reikalauja namo šildymo poreikiai, verta apsvarstyti tik tada, kai kuras į šildymo katilą kraunamas rankomis, o pats katilas veiks ne nuolat, o su pertraukomis. Tada pastatas bus šildomas didesne galia, bet tik dalį dienos.

Kitas atvejis, kai galios padidinimas tikrai pateisinamas, yra tada, kai šildoma malkomis kūrenamu katilu, kuris ne tiesiogiai šildo vandenį į šildymo sistemą, o šildo didelį vandens akumuliacinį rezervuarą. Tokiu atveju daroma prielaida, kad katilas veikia visu pajėgumu, šildo vandenį dideliame rezervuare (paprastai daugiau kaip 500 litrų), kuriame susikaupusi šiluma gali būti naudojama dar daug valandų po to, kai katilas užgeso.

Kieto kuro katilo galingumo skaičiavimas
„Aukštaitijos katilai" gaminamo universalaus kietojo kuro katilo „Agro Uni" modernus  valdiklis, skirtas valdyti granulinio katilo darbą naudojantis įvairių daviklių duomenimis. Prietaisas yra kompaktiškas ir lengvai montuojamas. Jis gali valdyti centrinio šildymo ir karšto vandens kontūrus bei degiklį.

Spauskite saugią aktyvią nuorodą Aukštaitijos katilai ir išsirinkite tinkamą katilo modelį.

 

Kaip išsirinkti kieto kuro katilą. 

Kaip jau supratote iš ankstesnių skyrių, veiksnių lemiančių kieto kuro katilo pasirinkimą yra ne vienas. Patys svarbiausi yra: planuojama kuro rūšis, katilo galia (apskaičiuota pagal šildomą plotą, namo energetinį naudingumą, individualius poreikius), kuro pakrovimo dažnis, karšto vandens ruošimo poreikis, katilo naudingumo koeficientas, katilo pastatymo vieta, degimo produktų nuvedimas. Svarbūs veiksniai renkantis konkretų modelį yra ir gamintojo patikimumas, nes nuo to priklauso garantija bei aptarnavimas. Be to, būtina pasidomėti ir automatinio valdymo galimybėmis.

Skirtingoms kuro rūšims pasirenkami skirtingos konstrukcijos šildymo katilai: pavyzdžiui, malkomis ir briketais kūrenami katilai iš esmės nesiskiria, o granulinio katilo konstrukcija jau kiek kitokia. Jei planuojate kūrenti skirtingu kuru, teks rinktis universalų katilą, tačiau jo kaina gali būti didesnė, o efektyvumas mažesnis.

Dar labai svarbūs dalykai: kieto kuro katilas turėtų būti ne žemesnės kaip 5-os klasės (tik tokios klasės biokuro katilams gali būti skiriama parama). Be to šios klasės katilų efektyvumas ne mažesnis kaip 89 proc. Mažesnio efektyvumo katiluose tam pačiam šilumos kiekiui išgauti reikia daugiau kuro. Kuro katilų klasę nustato LST EN 303-5:2012 standartas. Vertinamas katilo šiluminis našumas ir teršalų emisija.

Antra, žymiai geriau kai katilas turi dujų generaciją, t.y. katile sudega ne tik įkrautas kuras, bet ir degimo metu išsiskiriančios dujos. Katiluose be dujų generacijos daug šilumos iškeliauja per kaminą.

Dujų generacijos katiluose degimui reikalingas oro kiekis reguliuojamas ventiliatoriumi, katilas gali veikti mažesniu galingumu, vienos įkrovos degimo laikas yra ilgesnis. Tokie katilai paprastai turi didesnes pakuras, galima naudoti didesnes malkas. Renkantis katilą svarbu yra žinoti pakuros matmenis, nes didesnėje pakuroje ne tik galima deginti stambesnes malkas - ją pildyti teks rečiau.

Kieto kuro katilai gaminami iš ketaus arba plieno. Nuo seno laikoma, kad ketaus katilai ilgiau tarnauja, nes jiems mažiau kenkia malkų drėgnumas, kuro kokybė. Tačiau šiais laikais technologijos pažengusios tiek, kad ir plieniniai katilai pasižymi ilgaamžiškumu, tad vienareikšmiai sakyti, kad ketaus katilai geresni už plieninius jau negalima. Tad į šį kriterijų neverta kreipti dėmesio, geriau pasirinkti žinomą ir patikimą gamintoją ir jo atstovą, kurie suteikia garantijas, montuoja, aptarnauja šildymo įrangą.

 

Kieto kuro katilo valdymas

Šildymo sistema šildo visą patalpą, t.y. tūrį, todėl skaičiuojant katilo galingumą reikia įvertinti ne tik namo plotą, bet ir tūrį, nes jei lubos aukštai, skaičiavimai pagal plotą turi būti patikslinti. Paprastai katilus įrenginėjančios bendrovės nurodo tokią skaičiuoklę: jei patalpų aukštis yra 2,5 m, 1 kW kieto kuro katilo galios užtenka 10 m2 ploto. Jei patalpos aukštesnės, reikia pridėti dar apie 20-30 proc. galios (konkretus koeficientas gaunamas padalinus realų patalpų aukštį iš 2,5).

Dar papildomos galios reikės, jei katilas bus naudojamas karštam vandeniui ruošti. Be to, kūrenant kietu kuru, kurį laiką katilas gali būti nekūrenamas, tad  galbūt bus statoma akumuliacinė talpa, kuriai reikės dar papildomos galios.

Tačiau minėtuose skaičiuose nėra įvertintas labai svarbus dalykas - namo energetinis efektyvumas, nuo kurio priklauso jo šilumos poreikis. Senuose, prastai apšiltintuose namuose, šilumos poreikis gali siekti 100 - 200 W/m2, tad skaičiavimas, jog 1 kW kieto kuro katilo galios užtenka 10 kv. m ploto anksčiau buvo pakankamai realus. Tačiau naujesnių ar renovuotų namų poreikiai gali būti mažesni - 20 - 60 W/m2, tad reikės mažesnės galios katilo.

Orientacinius šilumos energijos kiekius reikalingus pastatui apšildyti  galite palyginti lentelėje. Padauginkite juos iš namo ploto ir gausite apytikslę minimalią katilo galią, nes čia neįvertintas langų skaičius, jūsų poreikiai, karšto vandens ruošimas ir kt.

Namo energetinio efektyvumo klasė

Vidutinis šildymo energijos poreikis

A++

20 W/m2

A+

25 W/m2

A

35 W/m2

B

50 W/m2

C

70 W/m2

D

100 W/m2

Tikslus šilumos energijos poreikio skaičiavimas  susietas su per sienas, langus, duris, stogą prarandama šiluma. Skaičiavimo metodika sudėtinga, ji aprašyta  Statybos techniniame reglamente - STR 2.01.02:2016 „Pastatų energetinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas". Norint suskaičiuoti tikslią katilo galią, įvedama daugybė įvairių koeficientų ir rodiklių, pradedant gyventojų skaičiumi, jų individualiu šilumos poreikiu, vėdinimo sistemos darbu, baigiant buitinių prietaisų generuojamų šilumos srautu ar pro langus patenkančių saulės spindulių šiluma. Internete klaidžioja daugybė skaičiuoklių, bet apie jų patikimumą galima spręsti jau vien iš kartais net dvigubai besiskiriančių skaičių apie konkrečios energetinės klasės namo 1 m2 ploto šildymo energijos poreikį.

 

Kieto kuro katilų automatika 

Daug sutaupyti padeda katilų valdikliai skirti automatizuoti kieto kuro katilo darbą. Jų dėka šildymo ir karšto vandens ruošimo išlaidas galima sumažinti iki 20-30 proc., palyginti su tradiciniu degimo reguliavimu. Valdikliai atlieka daugybę naudingų funkcijų: valdo kontūrų siurbliukų darbą, katilo orapūtę, jie gali būti sujungti su patalpos ir lauko temperatūros jutikliais ir pan. Tinkamai realius duomenis fiksuojantis katilo valdiklis, veikiantis kartu su temperatūros jutikliu, gali tinkamai sureguliuoti vandens temperatūrą kontūre ir parinkti poreikius atitinkantį šildymo režimą, prailginti vienos įkrovos degimo laiką.

 

Kieto kuro užkrovimas į katilą

Nuo kuro rūšies taip pat priklauso, ar kuras į katilą galės būti tiekiamas automatizuotai ar jis bus kraunamas rankiniu būdu. Granulėms, smulkiai biomasei deginti skirti katilai gali būti automatizuoti, kas yra labai patogu, nes katilo kuro talpykla papildoma kartą per kelias dienas, o ne kelis kartus per dieną. Kai kurie modeliai turi automatinio uždegimo funkciją, t.y. gali reikalui esant gali užsigesinti, o vėliau užsikurti. Tai daugiausia būdinga granuliniams katilams, nes juose sunkiau palaikyti minimalų žarijų kiekį. Tačiau svarbu prisiminti, kad tai nereiškia, jog degiklį galima uždegti ir užgesinti akimirksniu, kaip dujiniuose katiluose. Kalbama apie galimybę automatiškai įjungti katilą po kelių valandų pertraukos.

Efektyvumas taip pat paprastai būna didesnis kai kuro dozavimą ir degimą kontroliuoja sudėtinga automatinio valdymo sistema. Todėl renkantis katilą reikia pagalvoti ar priimtinas rankinis kuro užkrovimas, be to, koks kuras jums bus prieinamiausias.

Kieto kuro užkrovimas į katilą

„Aukštaitijos katilai" gaminamo katilo kuro talpa (kairėje) užpildoma granulėmis iš viršaus atidarius talpos dangtį. Talpoje esantis kuras krenta žemyn į dugną, kur spiralės sraigto pagalba per specialią žarną tiekiamas į degiklį (dešinėje apačioje).

Spauskite saugią aktyvią nuorodą Aukštaitijos katilai ir išsirinkite tinkamą katilo modelį.

 

Katilinės įrengimas

Šiuolaikiniai automatizuoti kieto kuro katilai dažnai yra su kuro padavimo sistema, kuro talpykla. Todėl jiems reikia daugiau vietos nei tradiciniams modeliams. Tai turėtų turėti omenyje tiek renovuojamų, tiek naujai statomų namų savininkai. Labai dažnai projektuojamų katilinių patalpos namuose yra tiesiog ankštos, per mažos. Paprastai rekomenduojama, kad kieto kuro katilui skirta patalpa būtų ne mažesnė kaip 6 – 8 m2 ploto. Daug kas priklauso nuo katilo dydžio (rinkoje yra ir pakankamai kompaktiškų modelių), be to, turi būti numatyta vieta ir vandens šildymo boileriui (paprastai didesniam nei 100 litrų), nes kieto kuro katilai karštą vandenį ruošia boileryje, o ne srautiniu būdu. Dar daugiau vietos reikės jei nuspręsite įsirengti akumuliacinę talpą, kuri yra pakankamai masyvi.

Labai svarbu, kad katilinė su kietojo kuro katilu būtų gerai vėdinama ir būtinai turėtų gravitacinį, o ne mechaninį vėdinimą. Todėl geriausia katilinę atskirti sandariomis durimis nuo likusios namo dalies ir užtikrinti, kad oras į ją patektų per atskirą ortakį, nutiestą tiesiai iš lauko.

Labai svarbus yra kaminas. Jei jo skerspjūvio plotas ir aukštis bus parinkti netinkamai, trauka bus per silpna ir katilas gali smaluotis, nepasieks darbinės galios ir temperatūros, pakrovimo metu patalpoje pradės rūkti dūmai, degimo procesas bus nestabilus.

Šiuolaikiniams katilams dėl didesnių šilumokaičių paprastai reikia stipresnės kamino traukos nei senesniems katilams. Dažna klaida pasirinkti didesnio diametro dūmtraukius nei nurodo gamintojas: didesnio diametro dūmtraukio aušinimo plotas yra didesnis, tokiame dūmtraukyje taip pat lėčiau juda ir srautas, jis greičiau atvėsta, trauka sumažėja, galimas net šalto aplinkos oro patekimas.  Reikalingas kamino charakteristikas paprastai galima rasti katilo dokumentuose.

Be to, daugelio šiuolaikinių katilų išmetami dūmai dažnai būna žemesnės nei 100 °C temperatūros, todėl gali formuotis kondensatas. Dėl šios priežasties rekomenduoja statyti kondensatui atsparius kaminus arba senesniuose kaminuose įrengti tokias savybes turinčius įdėklus.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Šilumos siurbliai oras vanduo

Šilumos siurblys oras vanduo, svarbiausi šilumos siurblio oras vanduo parametrai, kaip pasirinkti oras vanduo šilumos siurblį  

Daugiabučio šildymo sistemos renovacija

Kaip nemodernizuojant viso daugiabučio sumažinti sąskaitas už šildymą? Valstybė kompensuoja 80 proc. šilumos punkto modernizavimo kainos. Pridėjus bendrijos kaupiamąsias lėšas, šildymo sistemos pertvarkymas gali nieko nekainuoti, bet butuose bus šilčiau, o sąskaitos už šildymą mažesnės.

Kieto kuro katilai

Geriausi kieto kuro katilai ir granuliniai katilai, jų charakteristikos

Parama šildymo katilo keitimui

Šildymo katilo keitimo kompensacija, kieto kuro katilo keitimas į šilumos siurblį

Daugiabučio renovacija

Daugiabučio renovavimo procesas, renovacijai išleistų lėšų kompensavimas, šilumos punkto modernizavimas, fasado šiltinimas ir apdaila

Geriausi šilumos siurbliai

Šilumos siurblys, šilumos siurblio pasirinkimas, oras vanduo šilumos siurbliai, šilumos siurblių palyginimas, šilumos siurblio galios skaičiavimas

Šilumos siurblio įrengimas

Šilumos siurbliai, šilumos siurblio pasirinkimas, šilumos siurblio galios skaičiavimas, ištraukiamo oro šilumos siurbliai

Šildymo sistemos įrengimas

Geriausia šildymo sistema, kaip paskaičiuoti šildymo sistemos galingumą, šildymo sistemos prietaisai, šildymo sistemos valdymas

Vandeniu šildomų grindų įrengimas

Kaip įrengti vandeniu šildomas grindis, šildomų grindų izoliavimas, šildymo vamzdžių išvedžiojimas

Rotaciniai rekuperatoriai

Rotacinį ar plokštelinį rekuperatorių rinktis, rekuperatoriai butui, namams, biurams ir pramonei

Kokį rekuperatorių rinktis?

Geriausi rekuperatoriai, rekuperatoriaus pasirinkimas, rotaciniai ir plokšteliniai rekuperatoriai, atskirų srautų rekuperatorius

Produktai kategorijos horizontalus spec

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
granuliniai katilai kaina Granuliniai katilai kaina Granulinio Katilo Kaina, Granuliniai Katilai Gera Kaina, Pigūs Granuliniai Katilai
Grindinio šildymo termostatas Grindinio šildymo automatika Elektrinio Grindinio šildymo Automatika, Vandeninio Grindinio šildymo Automatika
kieto kuro katilai kaina Kieto kuro katilai kaina Malkiniai Katilai Gera Kaina, Briketų Katilas Kaina, Pigūs Kieto Kuro Katilai
Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: