Paviršiaus paruošimas dažymui
Atnaujinta: 2022-12-07

Pirmiausia bloga žinia. Greičiausiai paruošimo procesas užtruks ilgiau nei dažymas. Tai gali būti ilgas ir nuobodus darbas. Gera žinia yra ta, kad tinkamai paruošus sienas, dažymo procesas gali būti žymiai lengvesnis ir malonesnis. Trumpai tariant, tai yra sunkiausias darbas.  Toliau išvardinti žingsneliai yra bendros pasiruošimo taisyklės. Tai yra standartinės taisyklės. Baigę, gerai apžiūrėkite sienas, ar nieko nepraleidote. Ar jūsų sienos tapetuotos? Nuskuskite senus tapetus.   Reikalingos priemonės:

•    Vyniojama dažymo plėvelė  (ar panaši plėvelė)

•    Dažymo juosta (paprasta lipni juosta netinka)

•    Latekso gruntas

•    Glaistas vidaus darbams

•    Plati glaistyklė

1 žingsnis:

Kambario iškraustymas Pirmas patarimas, kurį aš gavau kaip dažytojas, buvo: tuščias kambarys yra lengvas kambarys. Tuščiame kambaryje dirbti yra žymiai lengviau. Pasiruošimą pradėkite nukabindami nuo sienų paveikslus, užuolaidas, ištuštindami lentynas, nuimdami kabyklas, jungiklius ir kitus daiktus, kuriuos galima nuimti. Techninę įrangą išgabenkite į saugią vietą. Taip pat išneškite baldus, audinius, dekoro detales. Didelius baldus, kurių negalite išnešti, sustumkite į kambario vidurį ir uždenkite plėvele. Jei reikia, patieskite audinio apačioje.

2 žingsnis:

Kambario išvalymas Gerai išvalykite kambarį. Išplaukite arba išsiurbkite grindis dulkių siurbliu. Drėgnu skudurėliu nuvalykite grindjuostes ir kitą medžio apdailą. Tuomet uždenkite grindis plėvele. Jos kraštus dažymo juosta priklijuokite prie grindų arba grindjuosčių. Dėmesio: Grindų ar baldų nerekomenduojama dengti medžiaga, nes užtiškę dažai gali persigerti per audinį ir sutepti tai, kas yra po juo. 3 žingsnis: Sienų plovimas Tai yra labai svarbu, ir šio žingsnio nederėtų pamiršti. Visos sienos (net jei jos ir atrodo švarios) renka dulkes ir riebalų dėmes. Dubenyje į šiltą vandenį įpilkite indų ploviklio. Sienas stipriai trinkite kempine. Galiausiai sienas nuplaukite švariu vandeniu. Prieš pradedant darbus, sienas reikėtų gerai išdžiovinti.

4 žingsnis:

Skylių užtaisymas Dėmesio: Kalbėsiu tik apie nedidelius pažeidimus – įtrūkimus ir nedideles skylutes. Jei pažeidimai dideli, patartina kreiptis į specialistus, nebent, žinoma, patys turite patirties atliekant tokio pobūdžio darbus. Labai svarbu, kad paviršius būtų lygus. Skylutes ir įtrūkimus užtaisykite glaistu. Skylutes ir įtrūkimus pripildykite glaisto ir išlyginkite glaistykle. Stenkitės, kad glaisto nebūtų per daug. Geriau užtepti keletą plonų sluoksnių nei vieną storą. Palikite keletui valandų (priklausomai nuo glaisto gamintojo rekomendacijų). Nušveiskite užtaisytas vietas. Jei reikia, užtepkite dar vieną glaisto sluoksnį, ir vėl nušveiskite.

5 žingsnis:

Gruntavimas Gruntavimas yra labai svarbus žingsnis, kadangi tokiu būdu užbaigiate paruošimo dažymui darbus. Jei jūsų sienos yra padengtos lateksiniais (vandens pagrindu) dažais, gruntavimas gali būti nebūtinas. Tačiau, jums vis dėlto reikia gruntuoti, jei:
•    Siena yra nauja ir niekada negruntuota
•    Yra blizgus paviršius (įskaitant blizgius dažus)
•    Jei dažysite ant aliejinių dažų (Nesate tikras? Patrinkite sieną skiautę medžiagos sudrėkinę amoniaku. Jei dažai trinasi, dažai yra lateksiniai, o tai reiškia, kad gruntuoti nebūtina. Jei dažai nenusitrina, dažai yra aliejiniai, ir sieną būtina gruntuoti).
•    Jei dažysite natūralų medį
•    Jei ketinate dažyti šviesesne spalva už esamą. Pagaliau, net jeigu jūsų sienos yra padengtos pusiau matiniais lateksiniais dažais ir nereikalauja gruntavimo, vis dėlto gruntuoti reikėtų bent tas vietas, kurias glaistėte. Jei to nepadarysite, nudažytos jos gali tapti blizgios.

6 žingsnis:

Dažymo juostos nuplėšimas Paskutinis žingsnis yra dažymo juostos pašalinimas nuo lubų, langų, durų, ir kitų apvadų. Instrukcijas, kaip tą padaryti, jau esu aptaręs, todėl nesikartosiu. Sveikinu! Pasiruošimas baigtas. Esate pasiruošę dažymui. Mėgaukitės savo naujai išdažytu kambariu.

paviršiaus paruošimas dažymui

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Statybinis gruntas

Gruntas statyboms, kaip pasirinkti tinkamą gruntą, pagrindo paruošimas gruntavimui, gruntas ant skirtingų medžiagų

Vidaus apdaila

Vidaus apdailos planavimas, svetainės, virtuvės ir kitų patalpų dizainas, Tinkavimas, gipskartonio montavimas, gruntavimas, glaistymas, dažymas, vidaus durys, tapetavimas, apdaila akmeniu, grindų įrengimas

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: