Kaip panaikinti dažus nuo drabužių
Atnaujinta: 2023-06-15

Šansai, kad ant drabužių gali atsirasti dėmė nuo dažų ne tokie jau menki, galima netyčia atsisėsti ant šviežiai nudažyto suolo parke, išpurvinti drabužius remonto metu ar užkliūti ką tik nudažytus turėklus laiptinėje. Išpurvintus drabužius be abejo galima išmesti ir su jais nesiterlioti, tačiau galima įdėti minimaliai pastangų ir drabužius išvalyti.

kaip panaikinti dažus nuo drabužių

Daugelis pradeda trinti dėmę ant drabužių netinkamais valikliais ir rezultate geriausiu atveju nuneša drabužį į cheminę valyklą, o blogiausiu – išmeta. Tačiau jei žinoti, kaip tinkamai apdoroti išdažytą vietą, tai drabužis po valymo išsaugos pradinę išvaizdą ir nereikės įdėti daug pastangų. Pašalinti dažus nuo drabužių galima įvairių valiklių pagalba, kurie yra kiekvienuose namuose, svarbiausia nedelsti ir darbus pradėti iškarto, priešingu atveju dažai išdžius ir pašalinti dėmę bus žymai sunkiau. Pirmiausiai reikia išsiaiškinti, kokios rūšies dažais išdažyti drabužiai, nuo to priklauso tolimesni veiksmai. Dažai būna sekančių rūšių:

  • Guašas, akvarelė
  • Akriliniai ir lateksiniai dažai
  • Alkidiniai ir aliejiniai dažai

Guašo ir akvareles šalinimas nuo drabužių

 

Akvarelė ir guašas  yra vandens pagrindu, todėl juos panaikinti yra labai paprasta – paprasto vandens pagalba. Taip pat galima užmirkyti drabužius vandenyje su skalbimo milteliais. Palengvinimui taip pat galima įlašinti kelis lašus skysto muilo.

Akrilinių ir lateksinių dažų šalinimas nuo drabužių

 Tam, kad pašalinti tokius dažus reikės: baliklis, dantų šepetėlis, skalbimo milteliai, taip pat šaltas bei karštas vanduo. Dėmė nuo dažų sušlapinama šaltu vandeniu iš vidinės drabužio pusės, paskui drabužis įmetamas į skalbimo mašiną ir nustatomas ilgiausias skalbimo laikas nustatant minimalią temperatūrą. Jei dėmės neįsisenėjusios - to gali ir pakakti, bet kartais prireiks ir papildomų pastangų. Dantų šepetėlio pagalba į dėmę reikia įtrinti skalbimo miltelius sukamaisiais judesiais. Tada drabužis išskalaujamas ir skalbiamas karštame vandenyje. Jei dėmė vis dar matoma – galima panaudoti baliklį ar dėmių valiklį.

 

Aliejinių dažų šalinimas nuo drabužių 

 

 Ilgiausiai užtruks būtent tokių dėmių šalinimas. Jei dėmė „šviežia“ - galima pabandyti panaikinti ją visiškai. O įsisenėjusias dėmės nuo alejinių dažų be pėdsakų išnaikinti labai sunku, ir net jei pavyks panaikinti viršutinį dažų sluoksnį, ant drabužių gali likti dažų atspalvis. Pats efektyviausias būdas naikinti aliejinių ar alkidinių dažų dėmės – skiediklis (galima naudoti vaitspirito pagrindų skiediklį, acetoną, žibalą ir pan.). Prieš renkantis skiediklį svarbu pabandyti jį ant mažo medžiagos ploto, kadangi ne visos medžiagos vienodai gerai reaguoja į cheminės priemonės. Bet kuriuo atveju skiedinys turi būti užnešamas ant medžiagos medvilninių tamponų pagalba, kuriuos būtina keisti, vos tik jie išsipurvina. Jei dėmės šalinimui bus naudojamas benzinas – nevertėtų imti benzino iš kolonėles, geriau įsigyti specialų filtruotą benziną iš ūkinių prekių parduotuvės, kuriuose jis parduodamas buteliuose. Taigi sudrėkintų medvilninių tamponų švelniais judesiais triname dėmę, tada drabužį išskalbiame rankomis ūkinių muilų, o toliau skalbiame įprastai skalbimo mašinoje. Dėmės nuo aliejinių dažų nuo odinių ar vilnonių rūbų galima pabandyti panaikinti augalinio aliejaus pagalba (saulėgrąžų ar alyvuogių). Taip pat galima naudoti vazeliną ar riebų kremą. Šios medžiagos lengvais judesiais įtrinamos į odą ar vilną Kai dėmė panaikinta šią vietą nuvalome muilo tirpalu, o paskui švariu skuduru. Vilnonį rūbą galima išskalbti šaltame vandenyje. Problemines dėmės galima valyti iš pradžių su tirpiklių, o paskui apdoroti šią vietą dėmių valiklių ar baliklių (tik baltiems audiniams). Toliau rūbai skalbiami įprastų būtų, naudojant skalbimo miltelius. Jei vis gi dėmė liko – dėmių valikli reikia naudoti ir per sekantį skalbimą.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Statybinis gruntas

Gruntas statyboms, kaip pasirinkti tinkamą gruntą, pagrindo paruošimas gruntavimui, gruntas ant skirtingų medžiagų

Fasado apdaila

Tinkas fasadams, dažai fasadams, tinkuojamų fasadų apdaila, vėdinamo fasado apdaila, lanksčios plytelės fasadams, mediniai fasadai, jo apsauga, dažymas

Vidaus apdaila

Vidaus apdailos planavimas, svetainės, virtuvės ir kitų patalpų dizainas, Tinkavimas, gipskartonio montavimas, gruntavimas, glaistymas, dažymas, vidaus durys, tapetavimas, apdaila akmeniu, grindų įrengimas

Kaip panaikinti dažus nuo drabužių

Dažų pašalinimas nuo drabužių, dažų išvalymas iš audinio

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: