Naujos statybos butai Vilniuje
Atnaujinta: 2022-12-02

Naujos statybos butai Vilniuje sudaro apie trečdalį parduodamų butų Vilniuje. Daugybei naujos statybos butų pirkėjų imponuoja tai, kad naujuose namuose kuriasi panašus sociumas. Naujo būsto pirkėjas iš karto gauna sutvarkytas laiptines ir gerai įrengtą aplinką. Dažnai naujos statybos namai turi uždaras erdves, vaikų žaidimo aikšteles, automobilių statymo aikšteles. Tačiau yra daug naujos statybos namų pasirinkimo niuansų, ypač atsižvelgiant į Vilniaus rajonus kuriuose vienaip ar kitai išvystyta ar užimta infrastrūktūra.

 

Populiariausi Vilniaus rajonai

Dažniausiai naujos statybos vystytojai veržiasi į jau gerą reputaciją turinčius rajonus. Pastaruoju metu populiariausiu tapo Naujamiesčio rajonas. Didelis jo ilgalaikis privalumas - tai, kad jis visai netoli centro, netoli Vilniaus plaučiai - Vingio parkas. Gatvės plačios, puikus susisiekimas su visu miestu visuomeniniu transportu ir automobiliu per Savanorių, Geležinio Vilko, Švitrigailos, Kauno – Olandų arterijas. Padarius aplinkkelius, transporto užkrovimas dar labiau sumažėjo ir, panašu, arterijos išlaikys dar ir galimai didėjantį srautą.

Tarybiniais laikais šis rajonas didele dalimi buvo užstatytas gamyklomis, miegamaisiais daugiabučiais ir išvystyta infrastruktūra. Čia daug darželių, mokyklų. Dabar gamyklos aktyvai verčiamos gyvenamaisiais pastatais ir toks vienakryptis rajono vystymas gali užkimšti darželius ir mokyklas. Deja, miesto valdžiai sunkiai sekasi suderinti gyventojų ir verslo interesus. Naujos statybos butų kainos yra gana didelės, bet mažesnės nei senamiestyje. Yra keli naujos statybos namai kurie turės nuostabią erdvinę Senamiesčio ar kitų Vilniaus rajonų panoramą. Tai didelė vertė, dažniausiai įskaičiuojama į nekilnojamo turto kainą. Renkantis naujos statybos butą Naujamiestyje, ant kalvos, reikėtų pasiaiškinti ar pastatytas namas ateityje nebus užstatytas kitais namais ir ar nedings nuostabus ir brangiai apmokėtas vaizdas. Vilniaus aukštingumo, tankumo žemėlapį rasite čia. Tačiau bendrasis planas yra periodiškai keičiamas dokumentas ir stebuklų jame taip pat galima tikėtis.

Naujos statybos butai Vilniaus Centre. Patraukliausios vietos namams yra ant šlaito viršaus Naujamiestyje, Užupyje. Iš čia netoli pasiekti  centrą, tačiau nėra Vilniaus Senamiesčiui būdingų problemų su automobilio statymu. 

Prestižiniai Vilniaus rajonai

Prestižine gyvenamąja vieta laikomas senamiestis, Užupis. Auga Antakalnio, žvėryno prestižas. Renkantis šiuose išvystytuose rajonuose naują būstą reikia žiūrėti į panašius privalumus ir trūkumus kaip ir Naujamiesčio rajone. Renkantis būstą nepatingėkite užeiti į artimiausius vaikų darželius ir mokyklas ir išsiaiškinti koks užimtumas.

Ekonominiai Vilniaus rajonai

Ekonominės klasės naujos statybos namai statomi ten kur yra pigesni sklypai. Tai miegamieji Vilnius rajonai, priemiestis. Įdomi infrastruktūra vystoma Pilaitės mikrorajone. Iš čia iki miesto patekti galima Pilaitės, Laisvės arterijomis. Geras susisiekimas ir viešuoju transportu. Privalumas, kad čia miestas investuoja į infrastruktūros vystymą. Todėl renkantis šį rajoną galima atsižvelgti ir į galimybes, kad atsiras daugiau darželių ir mokyklų.

Naujos statybos butai su daline apdaila

Didžioji dalis Vilniuje parduodamų butų yra su daline apdaila. Su kiekvienais metais auga pilnos apdailos naujos statybos butų dalis. Tai nulemia pirkėjų nenorą veltis į būsto įrengimo procesus. Nors turintiems statybinių ar vadovavimo įgūdžių dažnai tikslingiau pačiam pilnai įrengti būstą. Su šiuolaikinėmis sausosios statybos medžiagomis tai gana paprastas procesas.  Vakaruose jau seniai suprasta, kad brangiausia yra darbo jėga. Todėl kuriamos medžiagos yra pritaikytos darbams su kaip galima mažesnėmis darbo sąnaudomis. Pabandysim apžvelgti darbus kuriuos reikės atlikti įrengiant dalinės apdailos būstą.

Būsimą būstą imkite stebėti dar jo montavimo metu. Matysis naudojamos technologijos, darbo kultūra. Apsilankykite naujai statomuose namuose. 

Darbai kuriuos reikės atlikti įrengiant dalinės apdailos būstą

Būsto sienos be apdailos, su išvedžiota elektros instaliacija ir sujungimais instaliacinėse dėžutėse. Reikėtų susitarti, kad instaliacija būtų pravedžiota  grioveliuose arba kanaluose. Tada beliks nugruntuoti sienas, užpurkšti ant klijų ant gipso kartono plokščių ir priglausti prie sienų. Darbas dviem žemos kvalifikacijos darbininkams.  Gana nesudėtinga užglaistyti tarpus tarp plokščių. Lygų plokščių paviršių pakanka išglaistyti vienu sluoksniu, nušlifuoti ir taip paruošti dažyti. Daugiau esame pateikę kartu su KNAUF parašytuose straipsniuose. Elektros jungikliai, rozetės iš JUNG pritaikytos įkišau - užmiršau tipui. Viskas paprasta, svarbu nesupainioti laidų spalvų ir dirbti atjungus elektrą.

Vidinės pertvaros dažniausiai  būna su vienu gipsokartonio sluoksniu, todėl savarankiškai reikėtų įrengti antrąjį. Tai padidins garso izoliaciją. Pertvarų garso izoliacijos ir įrengimo patarimus rasite Knauf straipsnyje. Lubų įrengimas iš gipsokartonio plokščių taip pat nėra sudėtingas, ypač jei naudojami plokščių keltuvai.

Dalinės apdailos butuose grindų danga neįrengiama, paliekamas grubus grindų sluoksnis. Galima išlyginti grindis naudojant savaime išsilyginančius mišinius arba plokštes. Plokščių įrengimas, vėliau parketlenčių ar medienos masyvo lentų įrengimas nereikalauja kvalifikacijos. Tai vėl ta pati sistema – sujungiau/užmiršau. Išlieti grindis jau reikia daugiau kvalifikacijos, pagrindinės klaidos būna mišinio paruošime, darbo procese. Ant išlietų ir išglaistytų grindų galima priklijuoti vanilines grindis. Tai atsparios trinčiai, turinčios daug dizaino variantų grindys.

Parduodamas būstas būna su langų  angokraščiais be apdailos, be palangių.

Vonios kambaryje pateikiamos sienos ir santechniko/kanalizacijos įvadai. Taip pat daug paprastų hidroizoliacijos ir apdailos sprendimų. Plyteles klijuoti patikėčiau profesionalui. Sujungti santechniką didesnės kvalifikacijos nereikės, įrankius galima išsinuomoti iš Gotas.

Dažymui geriau samdyti tame dirbantį žmogų, labai jau daug dulkių ir tepimosi. Nors modernūs šlifuokliai turi dulkių siurblius ir į aplinką patenka nedaug dulkių. Svarbu pasirinkti patikimus dažus, jie ilgiau laikosi, juos lengviau nuplauti ištepus.

    [caption id="attachment_3632" align="alignleft" width="1000"] Naujos statybos butai Vilniuje[/caption]  
Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Vidaus apdaila

Vidaus apdailos planavimas, svetainės, virtuvės ir kitų patalpų dizainas, Tinkavimas, gipskartonio montavimas, gruntavimas, glaistymas, dažymas, vidaus durys, tapetavimas, apdaila akmeniu, grindų įrengimas

Fasado apsauga nuo žaliavimo

Geriausias tinkas fasadams, apsauga nuo lauko sienų, fasado pelėsio, kodėl žaliuoja fasadas, kaip apsaugoti fasadą nuo žaliavimo

Sienų tinkavimas gipsiniu tinku

Tinkavimas gipsiniu tinku, mašininis ir rankinis tinkavimas, pagrindo paruošimas, gipsinio tinko paviršiaus išlyginimas ir gludinimas.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: