Glaistymas sienų ir lubų

0
10849
Glaistymas sienų ir lubų
Glaistymas sienų ir lubų
2.6 (52.5%) 8

Sienų ir lubų glaistymas vykdomas ta pačia tvarka, esminis skirtumas ar glaistome tinkuotas ar gipso kartono plokščių paviršius. Kaip glaistyti sienas ar lubas ?

REIKALINGOS PRIEMONĖS:

Plačios glaistyklės

Siauros glaistyklės

Glaistas, priklausomai nuo sienų lygumo

Prieš glaistant reikia sienas nuvalyti nuo dulkių, atsikišusių dalių. Tinkuotas sienas pirmiausia patartina glaistyti stambiagrūdžiu glaistu, bent du kartus. Gipskartonio plokštumas galima glaistyti iš karto baigiamuoju glaistu du kartus(smulkiagrūdžiu, gali būti su marmuro užpildu.) prieš tai nepamirškite užtaisyti siūles ir užtepti varžtus specialiu glaistu, tik jokiu būdu ne tuo pačiu kur glaistote paviršius.

Glaistoma pirmiausiai viena kryptimi (vertikaliai). Glaistant per tą pačią vietą turite atlikti du braukimus, pirmas su pasvirusia glaistykle užnešate glaisto, antru su stačia glaistykle per tą pačią vietą braukdami pašalinate glaistą. Taip ant paviršiaus lieka plonas glaisto sluoksnis.

Taip (viena kryptim nuglaisčius visą paviršių) pradedama glaistyti kita kryptimi (horizontaliai). Glaistoma tokiu pat principu, užnešant glaisto ir nubraukiant.

Taip lygiai glaistomas bet koks paviršius, viskas priklauso nuo lygumo, kuo paviršius labiau banguoja, tuo daugiau kartų jį reikia glaistyti. Kartais labai banguotas paviršiaus vietas geriau išsilyginti specialiu glaistu ar tinku( fiugenfiuler, rotband ir t.t), nes įprastiniai sienų glaistai esant storam sluoksniui ilgai džiūsta, o kiti ir sutrūkinėja.

 

KOMENTUOTI