Langų plėvelės
Atnaujinta: 2024-02-06

Plėvelė ant lango atlieka kelias funkcijas - tai išsigelbėjimas nuo smalsių akių, bet neprarastas vaizdas į lauką, apsauga nuo kaitros vasarą, o žiemą šiltesni kambariai.

langų plėvelės

Kai kalbame apie plėvelę ant stiklo, daugelis prisimename tamsintus automobilių langus, kurie sumažina saulės kaitrą ir suteikia privatumo.

„Automobilio langų tamsinimas nepalyginamas su nauda, kokią langų plėvelė suteikia biurų darbuotojams ar privataus namo gyventojams, ypač, jei ji užklijuota ant stiklinio fasado ar didelių vitrinos tipo langų, kurie neretai būna per visą sieną. Automobilyje nuo saulės plėvelė apsaugo tik iš dalies, nes ją dauguma klijuoja tik ant galinių langų. Visai kas kita pastate - langai dideli, todėl reikia apsisaugoti nuo saulės kaitros, akinimo ir smalsių akių, bet norisi matyti aplinką. Visas šias ir dar daugiau funkcijų atlieka viena teisingai parinkta plėvelė", - sako nuo 1992 m stiklo plėvelių įrengimu užsiimančios UAB „Aša" (pleveles.lt) vadovė Živilė Vaitkūnienė. Ji sako, kad, priklausomai nuo reikalingų funkcijų, naudojamos skirtingos plėvelės, kurių vien pastatų langams yra per 100 rūšių ir tipų.

Plėvelės pastatų langams

Ant pastatų langų stiklo klijuojamų plėvelių yra daug skirtingų rūšių, jos ne tik universalios, bet ir tikslingos. Vienos labiau pritaikytos temperatūros kontrolei, kitos maksimaliai sulaiko UV spindulius ir naudingesnės norint apsaugoti prekes vitrinose ar interjero detales nuo išblukimo, dar kitos skirtos išvengti akinimo ir užtikrina privatumą. Atskiros plėvelių rūšys turi savybių, apsaugančių nuo stiklo dūžimo ir įsilaužimo per langus ar sprogimo padarinių. Dar kitos skirtos stiklo apsaugai nuo rasojimo, grafičių ir t.t.

Kiekviena plėvelės rūšis turi pagrindinę paskirtį ir vyraujančią funkciją, kitos funkcijos yra pagalbinės, bet ne mažiau veiksmingos. Skiriasi ir plėvelių išvaizda - jos gali būti veidrodinės, matinės, spalvotos ar bespalvės.

„Jei reikia apsaugoti pastatų vidų nuo saulės kaitros, UV spindulių ir kitų tuo pačiu atsirandančių problemų, sprendimų turime ne vieną, kiekvienu atveju pritaikome tinkamiausią variantą, atsižvelgdami, kur ir dėl ko klijuojama plėvelė", - sako pleveles.lt vadovė.

Saulės šviesos laidumą ir šilumą sulaiko ir neskaidrus, tamsintas stiklas, bet jis, palyginti su plėvelėmis, yra daug brangesnis, be to, tuo pačiu lygiai tiek pat tamsina ir vaizdą už lango, langų stiklo nepakeisi taip greitai kaip plėvelės.

Daug patogiau klijuoti ant lango ar fasado stiklo vienokios ar kitokios rūšies plėvelę. Pavyzdžiui, privatumą užtikrinančios veidrodinės plėvelės iš lauko neleidžia įžiūrėti, kas yra viduje, bet esantiems viduje labai gerai matyti, kas yra už lango, pro langus matomas vaizdas tik vos tamsesnis lyginant su skaidriu stiklu. Plėvelė veikia panašiai kaip akiniai nuo saulės - pašaliniai nemato jūsų akių, bet jūs matote viską, kas vyksta aplinkui.

Stiklo plėvelė - tai plonas, vaizdo neiškreipiantis ilgaamžio poliesterio lakštas, klijuojamas ant automobilių, privačių namų, įstaigų, komercinių ir visuomeninių pastatų langų. Stiklų plėvelės gali būti įvairaus tamsumo, dekoratyvinės, taupančios energiją arba sudarytos iš kelių sluoksnių, kad sulaikytų sudužusį stiklą.

Nemažindamos šviesos patekimo į vidų stiklo plėvelės sprendžia privatumo problemas vonios kambariuose, miegamuosiuose, sustikimų kambariuose, konferencijų salėse ir pan.

Skirtingiems tikslams parenkamos skirtingos rūšies ir tipo langų plėvelės.

Iš lauko nepermatoma stiklų plėvelė

Projektuojantiems ir įsirengusiems didelius vitrininius langus ar stiklinius fasadus, tenka galvoti apie daugelį tuo pačiu metu iškylančių problemų: kaip išlaikyti privatumą, ypač, jei namas šalia gatvės? Kaip sulaikyti saulės karštį vasarą, nes kondicionierius šiais elektros energijos brangumo laikais ne išeitis? Kaip apsisaugoti nuo saulės atspindžių ir akinimo? Kaip apsaugoti baldus ir sienas nuo išblukimo?

Nuo saulės karščio ir tuo pačiu pašalinių žvilgsnių geriausiai apsaugo veidrodinės plėvelės, padengtos metalo dulkėmis, tam pačiam tikslui dar tinka matinės plėvelės.

Veidrodinės Optivision Reflective plėvelės suteikia maksimalų privatumą, nes visiškai nesimato, kas yra viduje, o išorėje ant langų atsispindi aplinkos vaizdas. Veidrodinių plėvelių paviršius dengtas metalu, kuo jo sluoksnis tankesnis, tuo geriau atspindi karštį.

Optivision R serijos veidrodinės plėvelės vadinamos vienpusėmis, nes jos iš vienos pusės padengtos metalo dulkėmis, o iš kitos pusės - dažais. Taip plėvelė iš vienos pusės yra atspindinti, iš kitos - permatoma. Plėvelių išskirtinumas yra tas, kad jos nesukuria veidrodinio blizgesio iš patalpos vidaus vakare, vasarą dienos metu blokuoja šilumą iš išorės, o žiemą šiluma nuo langų atsispindi į vidų.

Svarbiausi veidrodinės plėvelės parametrai, charakterizuojantys nepermatomumą yra laidumas šviesai ir blizgumas, skaidrumo laipsnis. Skirtingų rūšių ir tipų plėvelės skiriasi savo charakteristika: šviesos laidumu, į išorę atspindimos šviesos kiekiu, akinimo sumažinimo procentu, šilumos laidumu bei kitais.

Nepermatomos langų plėvelės

Stiklo fasadą dengia pilka veidrodinė Reflective Silver Exterior 20 plėvelė, suteikianti maksimalų privatumą viduje, vasarą mažinanti saulės karštį ir akinimą, bet sulaikanti šilumą žiemos metu. 

Visų tipų veidrodinės stiklų plėvelės užtikrina didesnį komfortą namuose ir biuruose, suteikia privatumo, mažina akinimą ir padeda sumažinti energijos sąnaudas: blokuoja iki 80 proc. saulės šilumos, sumažėja oro kondicionavimo išlaidos arba jo visiškai nereikia. Taupo šilumos energiją žiemą, nes plėvelė sulaiko šilumą viduje, blokuoja iki 99 proc. UV spindulių, kurie blukina interjero spalvas. Jei langas kada nors dužtų, apsaugo nuo krintančių stiklo šukių, nes laiko stiklą. Sutemus apšviesta patalpa iš lauko matoma, bet mažiau, lyginant su visiškai nepadengtais langais. Norint, kad patalpų vidus būtų visiškai nematomas dienos metu, jose neturi būti kitų šviesos šaltinių, pavyzdžiui šviesos, sklindačios iš kitos patalpos ar per duris. Todėl privatumui užtikrinti plėvele turi būti dengiami visi patalpos langų ar durų stiklai.

Kad plėvelė ant langų taupo energiją, nėra tušti žodžiai, tą rodo praktika. Dangoraižio Sietle, JAV, Vašingtono valstija, valdytojas apskaičiavo, kad per metus apie 10 tūkst. kv. metrų langų, dengtų Reflective Silver 30 plėvele, sutaupo apie 200 000 JAV dolerių. Vadinasi, 1 kv. metras plėvele dengto stiklo taupo 20 dolerių, kuriuos tektų išleisti patalpų kondicionavimui, didesnėms energijos sąnaudoms žiemą. Nekalbant apie kitą plėvele dengtų langų suteikiamą komfortą. Beje, JAV kai kuriose valstijose yra remiamos pasyvios energiją taupančios ir prie tvarumo prisidedančios priemonės.

Apie tokius sutaupymus verta pagalvoti ir mūsų biurų valdytojams bei projektuotojams, juolab, kad langų plėvelė gali tapti įdomiu pastato architektūriniu akcentu, ypač jei apie tai pagalvota iš anksto.

veidrodinės plėvelės langams
Daugiau nei prieš 20 metų veidrodine plėvele apklijuoti biurų pastato Sietle langai.

Veidrodinės plėvelės gali būti daugiau ar mažiau blizgios. Kuo labiau blizgi plėvelė, tuo mažesnis jos šviesos laidumas ir patalpų matomumas iš lauko. Plėvelės spalvą galima derinti su langų rėmų, profilių ar fasado spalva. Kad įsivaizduotume, kaip atrodys plėvele dengtas stiklas, plėvelių pavyzdžius galima pamatyti įmonės „AŠA" biure.

Parengta pagal UAB „AŠA" informaciją, įmonės ir gamintojų nuotraukos

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Vidaus durų montavimas

Vidinės durys, kaip išsirinkti vidaus duris, kaip montuoti vidines duris, vidaus varstomos durys, įstumiamos vidinės durys, geriausių vidaus durų charakteristikos

Langų plėvelės

Langų plėvelės montavimas, plėvelės ant langų nuo saulės, karščio, ultravioleto, tamsinančios plėvelės langams

Lango montavimas šiltinimo sluoksnyje

Langų montavimas į šiltinimo sluoksnį, išnešto lango montavimas, lango šiltinimo sluoksnyje tvirtinimas, sandarinimas

Geriausios vidaus durys

Kaip išsirinkti vidaus duris, vidaus durų dizainas, pagal kokias charakteristikas pasirinkti vidaus duris

Montavimo putos

Geriausios montavimo putos, elastingos, mažai ir daug išsiplečiančios statybinės putos, kaip naudotis montavimo putomis

Angokraščių apdaila

Angokraščių šiltinimas ir sandarinimas, angokraščių apdaila gipskartonio plokštėmis, angokraščio galutinė apdaila

Produktai kategorijos horizontalus spec

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Balkonų stiklinimas Kaune Balkonų stiklinimas Kaunas
Balkonų stiklinimas Klaipėda Balkonų stiklinimas Klaipėda Berėmis Balkonų Stiklinimas Klaipėda, Balkono Stiklinimas Aliuminio Konstrukcija Kaina, Kiek Kainuoja Balkono Stiklinimas Klaipėdoje
Balkonų stiklinimo sistemos Vilniuje Balkonų stiklinimas Vilnius Kaip Stiklinti Balkoną Vilniuje, Balkono Stiklinimas Vilniuje Kaina, įstiklintas Balkonas Vilnius
Balkonų stiklinimas kaina Balkonų stiklinimas kaina Balkonų Stiklinimas Kaina, įstiklintas Balkonas, Balkonų Stiklinimas Gera Kaina, Kiek Kainuoja Balkono Stiklinimas
Aukštos kokybės plastikiniai langai Klaipėda Plastikiniai langai Klaipėda Pigūs Plastikiniai Langai Klaipėda, Kokybiški Plastiko Langai Klaipėdoje, Pagaminti Plastikiniai Langai Klaipėda