Strelicija
Atnaujinta: 2023-11-21

Strelicija arba Rojaus paukštė (angl. bird of paradise), moksliškai vadinama Strelitzia reginae, yra populiarus ir įspūdingas tropinis augalas, žinomas dėl savo išskirtinės ir dekoratyvios išvaizdos. Augalas kilęs iš Pietų Afrikos ir pavadintas egzotiškų rojaus paukščių vardu dėl žiedo panašumo į jų spalvingas plunksnas. Lietuvos klimatas yra žymiai šaltesnis nei augalo gimtojoje aplinkoje, todėl jo priežiūra yra kiek sudėtingesnė ir gali kilti tam tikrų sunkumų. Nepaisant to, Lietuvoje strelicija yra ganėtinai populiarus kambarinis augalas, kuris namams suteikia šiek tiek egzotikos.

Tinkamai prižiūrint, augalas gali užaugti gana aukštas, patalpose dažnai siekia 150-180 cm aukštį. Šis augalas garsėja unikaliais ir ryškiais paukščio formos žiedais. Žiedai paprastai būna oranžiniai ir mėlyni, primenantys skrendantį paukštį. Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad kambariniai augalai gali žydėti ne visada, ypatingai šaltesniame klimate. Net ir tinkamai prižiūrint, augalui gali prireikti kelerių metų, kad jis pradėtų žydėti.

Strelicijos priežiūra

Šviesa: Augalas geriausiai gyvena gerai apšviestoje vietoje, kurioje yra ryškios, netiesioginės saulės šviesos. Jie gali pakęsti šiek tiek tiesioginių saulės spindulių, tačiau gali nudegti, jei bus veikiami per daug intensyvios saulės šviesos. Idealiai tinka į pietus orientuotas langas. Geriausiai auga 18-21°C temperatūroje.

Laistymas ir drėgmė: Šie augalai mėgsta gerai drenuojamą dirvožemį ir turėtų būti laistomi saikingai. Prieš laistydami leiskite viršutiniam dirvos centimetrui išdžiūti. Perlaistymas gali sukelti šaknų puvimą. Strelicija mėgsta didelę drėgmę, tačiau gali prisitaikyti prie vidutinio drėgmės lygio namuose. Retkarčiais drėkinimas dulksna arba šalia pastatytas drėkintuvas gali būti naudingas.

Dauginimas: Strelicijos augalus galima dauginti dalijant. Kai augalas tampa didelis, jį galima padalyti į mažesnius augalus, kurių kiekvienas turi savo šaknų sistemą.

Toksiškumas: Šie augalai laikomi gana toksiškais, jei yra nuryjami, todėl būtina saugoti juos nuo naminių gyvūnų ir mažų vaikų.

Auginimas lauke: Nepaisant šaltesnio klimato, vasarą šį augalą galima auginti lauke. Jei augalas auginamas lauke, žiemą įneškite jį į patalpą, kad apsaugotumėte nuo šalčio. Žiemą, kai augalas yra ramybės fazėje, laistymą sumažinkite.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Melsvoji pasiflora

Melsvosios pasifloros auginimas, melsvosios pasifloros priežiūra, melsosios pasifloros vaisiai

Kalija

Kaip auginti kaliją, kalijos auginimas

Avokado medis

Avokado medžio auginimas, kaip prižiūrėti avokado medį

Filodendras

Filodendro auginimas, kaip rūpintis filodendru.

Difenbachija

Kaip prižiūrėti difenbachiją, difenbachijos auginimas

Juka

Jukos auginimas, kaip prižiūrėti juką, geriausios jukos auginimo sąlygos

Kalėdinis kaktusas

Kaip rūpintis kalėdiniu kaktusu, plokštenio priežiūra.

Monstera

Monsteros auginimas, kaip auginti monsterą, monsteros deliciosa priežiūra

Strelicija

Strelicijos auginimas, strelicijos augimo sąlygos

Dirvos rūgštingumas pH

Dirvos pH, koks jis kokiam augalui reikalingas?

Aglaonema

Kaip rūpintis aglaonema, aglaonemos auginimas, aglaonemos priežiūra

Sansevjera

Sansevjeros auginimas, kaip rūpintis sansevjera

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: