Difenbachija
Atnaujinta: 2024-01-31

Difenbachija (dieffenbachia) yra daugelio labai pamėgtas žavus kambarinis augalas, puošiantis daugelio namus. Augalas kilęs iš tropinių Meksikos, Karibų jūros ir Pietų Amerikos regionų ir priklauso Araceae šeimai. Difenbachiją galima pažinti iš jos didelių, plačių lapų, kurie, priklausomai nuo augalo rūšies, būna marginti žalių, kreminių ar baltų spalvų dėmėmis ir juostomis.

Difenbachijos priežiūra

Šviesa difenbachijai: Šie augalai mėgsta ryškią, netiesioginę saulės šviesą, tačiau vasarą gali puikiai gyventi ir pusiau pavėsyje. Geriausiai auga vietoje, kurioje yra filtruota arba išsklaidyta šviesa. Difenbachija yra ganėtinai greitai augantis augalas, kuris, jam suteikiant pakankamai šviesos, per metus gali užaugti apie 60 cm.

Difenbachijos laistymas ir drėgmė: Norint, kad augalas gerai gyventų, svarbu palaikyti nuolatinę dirvos drėgmę. Tarp laistymų leiskite viršutiniam dirvos centimetrui išdžiūti. Esant galimybei, geriausia laistyti lietaus vandeniu. Difenbachija yra jautri perlaistymams, todėl svarbu išlaikyti pusiausvyrą. Naudokite gerai drenuojamą durpių pagrindo žemių mišinį. Įsitikinkite, kad vazone yra drenažo angų, kad išvengti užsistovėjusio vandens. Vasarą augalas gali prisitaikyti prie vidutinio drėgmės lygio namuose, tačiau žiemą naudinga lapus drėkinti migla arba šalia pastatyti oro drėkintuvą.

Difenbachijos dauginimas: Tinkamiausias dauginimo laikotarpis yra kovo – rugpjūčio mėnesiais. Galima dauginti stiebo auginiais su lapais arba be jų. Nupjovus dauginimui skirtą stiebą, palikite jį vienai dienai išdžiūti, išdžiūvus pasodinkite tiesiai į gerai drenuojamą, drėgną žemę. Galima augalą pridengti plėvele, taip pagreitinant įsišaknijimo procesą.

Difenbachijos toksiškumas: Difenbachija yra labai toksiška žmonėms ir gyvūnams. Visose jos dalyse (įskaitant šaknis ir sultis) yra toksinų, kurie, patekus ant odos ar prarijus, gali sukelti paraudimą, tinimą ar net pūsles. Dirbant su augalu dėvėkite pirštines ir vėliau nusiplaukite rankas. Dėl didelio augalo toksiškumo, svarbu šį augalą laikyti vaikams ir naminiams gyvūnams nepasiekiamoje vietoje ir su juo elgtis atsargiai.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Melsvoji pasiflora

Melsvosios pasifloros auginimas, melsvosios pasifloros priežiūra, melsosios pasifloros vaisiai

Kalija

Kaip auginti kaliją, kalijos auginimas

Avokado medis

Avokado medžio auginimas, kaip prižiūrėti avokado medį

Filodendras

Filodendro auginimas, kaip rūpintis filodendru.

Difenbachija

Kaip prižiūrėti difenbachiją, difenbachijos auginimas

Juka

Jukos auginimas, kaip prižiūrėti juką, geriausios jukos auginimo sąlygos

Kalėdinis kaktusas

Kaip rūpintis kalėdiniu kaktusu, plokštenio priežiūra.

Monstera

Monsteros auginimas, kaip auginti monsterą, monsteros deliciosa priežiūra

Strelicija

Strelicijos auginimas, strelicijos augimo sąlygos

Dirvos rūgštingumas pH

Dirvos pH, koks jis kokiam augalui reikalingas?

Aglaonema

Kaip rūpintis aglaonema, aglaonemos auginimas, aglaonemos priežiūra

Sansevjera

Sansevjeros auginimas, kaip rūpintis sansevjera

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: