Sansevjera
Atnaujinta: 2023-12-18

Sansevjera, dar vadinama „gyvatės augalu“ arba „motinos liežuviu“, yra populiarus ir atsparus kambarinis augalas, priklausantis Asparagaceae šeimai. Kilęs iš Vakarų Afrikos, jis tapo mėgstamu kambarinių augalų entuziastų augalu dėl savo unikalios išvaizdos ir nedidelių priežiūros reikalavimų. Sansevjera turi ilgus, stačius lapus, kurie paprastai būna cilindro, smailūs arba kalavijo formos. Lapai gali būti įvairių spalvų, įskaitant žalius, geltonus ir įvairiaspalvius atspalvius. Kai kurių veislių lapai yra ryškiai dryžuoti arba dėmėti.

Sansevjeros priežiūra

Šviesa: Šie augalai pasižymi gebėjimu prisitaikyti prie skirtingų apšvietimo sąlygų. Jie gali augti nuo silpnos iki ryškios, netiesioginės šviesos, tačiau optimaliam augimui pageidauja vidutinės ir ryškios šviesos. Jie gali pakęsti šiek tiek tiesioginių saulės spindulių, tačiau per daug jų gali nudeginti lapus. Sansevjera toleruoja įvairią temperatūrą, tačiau geriausiai gyvena 15-24 °C temperatūroje.

Laistymas ir drėgmė: Laistykite saikingai ir prieš laistydami vėl leiskite išdžiūti viršutiniam dirvos centimetrui. Perlaistymas, ypač esant mažam apšvietimui, gali sukelti šaknų puvinį. Naudokite gerai drenuojamą vazonų mišinį. Tinka kaktusų arba sukulentų mišinys. Labai svarbus geras drenažas, kad dirvožemis neužsiterštų vandeniu. Šie augalai nėra labai reiklūs drėgmei ir gali prisitaikyti prie vidutinio drėgmės lygio patalpose.

Tręšimas: Tręškite negausiai, paprastai pavasario ir vasaros mėnesiais, naudodami subalansuotas skystas trąšas. Venkite tręšti per daug, nes gyvatės augalai gali gerai augti skurdžiame dirvožemyje.

Ligos ir kenkėjai: Sansevjeros paprastai yra atsparios kenkėjams ir ligoms. Tačiau perlaistymas gali sukelti šaknų puvinį. Stebėkite, ar nėra kenkėjų, pavyzdžiui, voratinklinių erkių ar miltligių, požymių, ir juos aptikę nedelsdami gydykite.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Melsvoji pasiflora

Melsvosios pasifloros auginimas, melsvosios pasifloros priežiūra, melsosios pasifloros vaisiai

Kalija

Kaip auginti kaliją, kalijos auginimas

Avokado medis

Avokado medžio auginimas, kaip prižiūrėti avokado medį

Filodendras

Filodendro auginimas, kaip rūpintis filodendru.

Difenbachija

Kaip prižiūrėti difenbachiją, difenbachijos auginimas

Juka

Jukos auginimas, kaip prižiūrėti juką, geriausios jukos auginimo sąlygos

Kalėdinis kaktusas

Kaip rūpintis kalėdiniu kaktusu, plokštenio priežiūra.

Monstera

Monsteros auginimas, kaip auginti monsterą, monsteros deliciosa priežiūra

Strelicija

Strelicijos auginimas, strelicijos augimo sąlygos

Dirvos rūgštingumas pH

Dirvos pH, koks jis kokiam augalui reikalingas?

Aglaonema

Kaip rūpintis aglaonema, aglaonemos auginimas, aglaonemos priežiūra

Sansevjera

Sansevjeros auginimas, kaip rūpintis sansevjera

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: