Vaikų kambario įrengimas
Atnaujinta: 2023-06-21

Vaikų kambario interjeras turi įtakos vaiko vystymuisi. Jei tinkamai įrengsite, jis padės kūdikiui nuo pirmųjų dienų augti džiaugsmingoje ir patogioje aplinkoje, ugdant kūrybinius sugebėjimus ir formuojant asmenybę.

 

Vaikų kambario planavimas

Vaiko kambarys - tai vieta, skirta: miegui, žaidimams, mokslui ir daiktų laikymui. Kad jis būtų išties funkcionalus, erdvę rekomenduojama padalyti į tris zonas: miegamąją, žaidimų ir darbo. Tai daryti vertėtų atsižvelgiant į vaiko amžių - ikimokyklinukui prioritetas žaidimų zona, o vyresniam - mokymosi.

Vaikų kambario planavimas
Vaikų kambario planas pagal veiklos zonas

 

Vaikų kambario žaidimų vieta

Žaidimų vieta turi būti saugi ir įdomi. Tačiau nepersistenkite ir neužkraukite jos dideliais žaislais, edukacinėmis priemonėmis ir pan. Geriau padarykite tuštesnę, suteikdami vietos vaiko kūrybiškumui.

Šioje zonoje galima įrengti gimnastikos sienelę, žaidimui su smėliu ir vandeniu skirtą stalą, o vieną sieną ar jos dalį padengti priklijuojama piešimo lenta. Kuo abstraktesnė pramoga, tuo geriau veikia vaiko vaizduotė ir atsiranda daugiau galimybių žaisti. Beje, piešimui skirtais lipdukais galima padengti ne tik sieną, bet ir spintos duris, stalviršius ir pan.

Jei erdvė leidžia, sukurkite ir skaitymo kampelį: vaiko akių lygyje pakabinkite lentynas ir jas užpildykite vaikiškomis knygomis. Ant grindų patieskite minkštą kilimą, pridėkite spalvingų pagalvių. Sukurkite vietą, kur galėsite kartu patogiai įsitaisyti su knyga rankose.

Vaikų kambario žaidimų vieta
Žaidimų erdvė

 

Vaikų kambario mokymosi erdvė

Mokyklą pradėjusiam lankyti mažyliui, itin svarbi patogi mokymosi erdvė. Kad ji taptų išties patogia, svarbu pasirinkti ergonomišką stalą, kėdę ir apšvietimą. Geriausia rinktis baldus, kurie „augtų" kartu su vaiku - t. y. būtų reguliuojamo aukščio. Šviesa turėtų būti ryški ir be aštrių šešėlių - taip mažiau pavargs akys.

Mokymosi zonoje galima pakabinti geografinį žemėlapį, pamokų tvarkaraštį, kalendorių, priminimams skirtą lentelę ar kitų atributų, kurie padės vaikui planuoti laiką ir atlikti namų darbus.

 

Vaikų kambario miegamoji zona

Kad kokybiškai išsimiegotų, tiek suaugęs, tiek vaikas, turi miegoti ant kokybiškos lovos. Taigi vaikų kambario miegamojoje zonoje reikėtų pasirūpinti geru čiužiniu, pagalve, patalyne. Nepamirškite ir tinkamo apšvietimo.

Lovos dydis turi atitikti vaiko ūgį - kojos neturi remtis į atlošą. Patalynė - minkšta, švelni, nedirginanti jautrios mažylio odos. Specialistai rekomenduoja nestatyti lovos kambario viduryje. Geriausia įkurti prie sienos. Vaikui reikia erdvės kuriam laikui pasislėpti nuo išorinio pasaulio ir pabūti vienam, taigi svarbu, kad savo kambaryje jis jaustųsi saugus. Idealu, jei kambaryje yra nuošali vieta, kurioje telpa lova. Ši vieta gali tapti mažylio „pabėgimo" zona, kurioje jis galėtų pabūti vienas su savimi.

Vaikų kambario miegamoji zona
Miegamoji zona

 

Vaikų kambario spalvos

Kai kurie tėvai įsitikinę, kad vaikų kambarys turi būti ryškus ir spalvingas. Atitinkamai renkasi sodrių spalvų sienas, prie jų derančius baldus ir dekorą. Tačiau vertėtų atminti, kad suaugusieji aplinką suvokia racionaliai, o vaikai gyvena jausmais. Jie atviri viskam, kas nauja ir daug jautresni spalvų poveikiui. Todėl kambaryje vyraujantys spalviniai tonai gali tapti papildomais emocijų reguliatoriais.

Manoma, kad mėlyni atspalviai ramina, o raudoni - erzina. Bet atlikti tyrimai parodė, kad mėlyni ir violetiniai atspalviai slopina vaiko nervų sistemą, o raudoni, oranžiniai ir geltoni ramina ir suteikia komforto jausmą. Tokią išvadą padarė psichologai, tyrinėjantys spalvų įtaką vaikų psichikai. Ryškias spalvas jie lygina su vitaminais ir teigia, kad jų nesant kūdikio aplinkoje, gali vėluoti jo intelektinė raida.

Vaikų kambaryje reikėtų vengti ir tamsių atspalvių: juodos, pilkos, tamsiai rudos - kad ir kokie stilingi jie jums atrodytų. Kūdikiams ir mažiems vaikams šios spalvos dažnai kelia nemalonias asociacijas.

Pagrindinis aspektas kuriant kambario dizainą - pusiausvyra. Lubas, sienas ir grindis geriausia padengti neutraliais, švelniais pasteliniais atspalviais, o aksesuarus rinkitės ryškius ir spalvingus. Toks sprendimas labai praktiškas - vaikui augant ir keičiantis jo poreikiams, interjerą nesunkiai pakeisite.

Vadovaudamiesi plačiai paplitusią nuomonę, kad mėlyna tinka berniukams, o rožinė mergaitėms, vargu ar būsime šiuolaikiški, tačiau daugelis tėvų jos vis dar laikosi. Jei jums ši nuomonė netinka, patyrinėkite dizainerių idėjas, pažiūrėkite kaip jie žaidžia spalvomis ir temomis.

 

Vaikų kambario baldai

Jei norite padovanoti savo vaikui laimingą vaikystę, ne tik leiskite jam savo kambaryje jaustis laisvai, bet ir suteikite laisvę jo vaizduotei. Šiemet pirmenybė teikiama unikaliems ir kūrybiškumą skatinantiems baldams:

-          dviaukštėms lovoms su čiuožyklomis;
-          pakabinamoms kėdėms ar sūpynėms vietoj fotelių;
-          valčių, automobilių, lėktuvų, pilių formos lovoms;
-          minkštiems gyvūnėlių formos pufams, kurie yra ne tik baldai, bet ir dekoras, ir žaislas.

Automobilių, princesių, superherojų, pilies sienų ar namelių formos stilizuotos spintos bei lentynos garantuotai patiks abiejų lyčių vaikams ir puikiai tiks knygoms, žaislams bei kitiems daiktams laikyti.

Spalvingi įvairių formų krepšeliai žaislams gerokai supaprastins tvarkymo procesą ir suteiks kambariui žaismingumo. Šilumos ir jaukumo įlies ir ant grindų patiestas minkštas kilimas.

Vaikų kambario baldai
Kūrybiškumą skatinantys baldai

 

Vaikų kambario apšvietimas

Jei kambarį įrenginėjate kūdikiui, venkite ryškios šviesos, nes vaikščioti nemokantis mažylis didžiąją dalį laiko praleidžia gulėdami ant nugaros. Ryškus apšvietimas gali per daug stimuliuoti naujagimį ar net pakenkti akims.

Paaugusio vaiko kambaryje šviesa gali būti ryškesnė, tačiau taip pat nereikėtų persistengti - itin ryški šviesa gali per daug stimuliuoti arba varginti.

Blankus apšvietimas artėjant miegui, leis mažyliui atsipūsti ir nusiraminti po įspūdžių kupinos dienos.

Vaikų kambaryje turėtų būti mažiausiai 3 šviesos šaltiniai:

-          pagrindinis šviestuvas, apšviečiantis visą kambarį;
-          naktinė lempelė;
-          šviestuvai veiklos zonose.

Vaiku kambario apšvietimas
Kambario apšvietimas

 

PIXLUM – revoliucinis apšvietimas jūsų vaikų kambariui 

Visi tėvai myli ir rūpinasi savo vaikais ir stengiasi suteikti jiems visa, kas geriausia. Nesvarbu, ar jūsų vaikas svajoja tapti astronautu ir nukeliauti į mėnulį ar nesustodamas čiauška apie džiungles, dinozaurus... o gal tiesiog svajoja apie kambarį, kuriame jauku. Leiskite vaikams svajoti. Ir padėkite jiems tai daryti su PIXLUM apšvietimu iš Nanosky.lt.

Sveiki atvykę į PIXLUM erą, kurioje atradę revoliucinio apšvietimo galimybes, pamiršite žodį „lempa“. Žvaigždėmis nusagstytas dangus, spalvingi džiunglių gyventojai ar fantastiški raštai – ši apšvietimo sistema atveria galimybes sukurti unikalius sprendimus, atsižvelgiant į patalpų paskirtį, bendrą interjero nuotaiką ir individualų skonį.

Vaikų kambario apšvietimas

Naudodami inovatyvią PIXLUM technologiją, lengvai „nupiešite“ šviesą savo vaiko kambaryje. Pasirinkite augalų, gyvūnų, geometrinių formų kontūrus ir kurkite originalias akį traukiančias apšvietimo variacijas. Vienu metu naudodami įvairaus intensyvumo PixLED diodus, sienas ar lubas paverskite pačiais tikriausiais žvaigždynais.

Įrengti PIXLUM taip lengva, kad tai padaryti gali bet kas. Pasikeitus vaiko pomėgiams, apšvietimą nesunkiai pakeisite tiesiog ištraukę PixLED šviesos diodus iš specialių elektrai laidžių plokščių ir užglaistę likusias skylutes.

Vaikų kambario šviestuvas

PIXLUM apšvietimo sistemą ir daugiau informacijos galima rasti el. parduotuvėje  Nanosky.lt.

Išlaisvinkite savo ir vaikų vaizduotę su PIXLUM!

 

Veidrodis vaikų kambaryje

Norint ugdyti mažylio pasitikėjimą savimi ir savęs pažinimą, psichologai rekomenduoja vaikų kambaryje pastatyti ar pakabinti veidrodį. Jis padės kūdikiui susipažinti su savo išvaizda, kad susidarytų teisingas savęs įvaizdis ir normali savigarba.

Veidrodis vaikų kambaryje
Veidrodis vaikų kambaryje

 

Vaikų kambario daiktų saugojimo vietos

Norėdami užauginti tvarkingą vaiką, žaislų tvarkymo procesą padarykite įdomiu. Pavyzdžiui, lentynas dažnai naudojamiems daiktams, galima pritvirtinti ant miniatiūrinio apžvalgos rato, kurį sukdamas mažylis greitai ras vietą savo mylimiems žaisliukams.

Kiekvienas daiktas vaiko kambaryje turi turėti savo aiškiai apibrėžtą vietą. Išlaikyti tvarką padės dar vienas kūrybingas sprendimas: rūbų lentynas pažymėkite savaitės dienomis ir išdėliokite drabužius kiekvienai dienai. Ši technika sutaupys jūsų brangaus laiko, o ilgainiui taps teigiamu vaiko įpročiu.

Vaikų kambario daiktų saugojimo_vietos
Daiktų saugojimui

 

Vaikų kambario akcentai interjere

Pasaulio žemėlapis nuo sienos iki sienos ar tiesiog gaublys, stiklinė spintelė renkamai žaislų ar suvenyrų kolekcijai, įspūdinga knygų laikymo sistema padės įkvėpti vaiką mokytis naujų dalykų ir paskatins domėjimąsi jį supančiu pasauliu.

 

Patarimai tėvams įrengiant vaikų kambarį

Kurdami vaikų kambario interjerą, tėvai dažnai fantazuoja ir savarankiškai bando nuspėti atžalų pomėgius ir skonį. Specialistai taip elgtis nepataria. Jei jūsų vaikas ar vaikai jau nebe kūdikiai, įtraukite juos į kūrimo procesą.

-       Kambarys įrenginėjamas vaikui, bet ne tėvams ar į svečius užsukantiems giminaičiams ir draugams. Sukurkite savo vaikui jaukią erdvę, kurioje jis jaustųsi saugus.
-          Kuriant kambario interjerą, privalote atsižvelgti ir į mažojo šeimininko nuomonę.
-          Apdaila, baldai, smulkūs interjero daiktai ir aksesuarai turi atitikti vaiko amžių ir poreikius.
-      Vaikų kambaryje naudojamų daiktų tarnavimo laikas gerokai trumpesnis nei naudojant suaugusiajam.
-         Kiekvienam žmogui periodiškai kyla noras pabūti vienam, tokia galimybė turėtų būti suteikta ir vaikui, net jei kambarys skirtas 2 ar 3 gyventojams.
-          Užsiėmimų keitimas vaikams yra viena iš būtinų raidos sąlygų, todėl kambaryje turėtų būti zonos tiek aktyviai veiklai, tiek poilsiui.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Vaikų kambario įrengimas

Kaip įrengti vaikų kambarį, vaikų kambario zonavimas, vaikų kambario interjeras, vaikų kambario apšvietimas, vaikų kambario baldai

Straipsniai

Instrukciniai straipsniai abėcėlės tvarka