Rožių auginimas
Atnaujinta: 2022-12-07

Rožių auginimas

Apskritai rožės yra laikomos tokiomis pačiomis gėlėmis, kaip ir kitos, tačiau jų auginimas reikalauja ypatingo dėmesio. Svarbu yra tai, kad rožėms yra reikalinga saulės šviesa maždaug 6-8 valandas per dieną, ir vien dėl šio faktoriaus rožių negalima auginti ūksmingose vietose. Sekančiuose skyriuose pateikiame visą rožių auginimo taisyklių sąrašą, kurį galite rasti paspaudę nuorodą arba skaityti apie kiekvieną atskirai.

rožių auginimas

Rožių lysvės paruošimas

Specialistai rekomenduoja sodinant rožes, maždaug 2-3 pėdų gylyje įpilti specialios rožių auginimui skirtos žemės. Kasdami duobę rožių lysvėje, žemes pilkite vienoje pusėje ant patiestos plėvelės arba faneros plokštės, kad apsaugotumėte pievelę. Supilkite maždaug 3 colių storio sluoksnį susisteminto ruošinio (tokio, kaip kompostas, durpių substratas ar mėšlas) ant iškastos duobės dugno. Duobę kaskite dar vieną pėdą gilyn ir sumaišykite iškastą žemę su supiltu organiniu ruošiniu. Į duobę įpilkite tos pačios žemės ir ant viršaus paskleiskite 3 colių storio sluoksnį organinio ruošinio. Jei sodindami įpilsite kaulamilčių, tai pagreitins šaknų augimą ir vystymąsi. Taip pat galite naudoti specialias trąšas skirtas rožėms. Tuomet naudodami specialią maišyklę (kurią galima išsinuomoti vienai dienai) sumaišykite sluoksnius ir išlyginkite paviršių.

Rožių sodinimas iš konteinerių

Prieš sodindami, nukarpykite negyvas, parudavusias rožės šakeles. Žalių šakelių nelieskite. Tai naujos atžalos. Iškaskite maždaug 6 coliais platesnę ir 6 coliais gilesnę duobę nei rožės konteineris. Išimdami rožę iš konteinerio ir tiesiog įdėdami ją į iškastą duobę, rizikuojate pažeisti jos šaknis, todėl siūlome vadovautis šiais žingsniais: Peiliu perpjaukite konteinerio dugną. Naudodami lazdelę, pamatuokite iškastos duobės gylį ir rožės šaknų ilgį. Kad aukštis būtų vienodas, jei reikia, į duobę įpilkite žemių. Įpjaukite konteinerio šoną iš apačios į viršų. Ant pjūvio vietos užpikite žemių, kad išstumtumėte oro kišenes. Užbaikite šoninį pjūvį iki pat viršaus. Užpildykite likusią duobės dalį. Ištraukite perpjautą plastmasinį konteinerį. Užpilkite žemėmis ir gerai palaistykite. Pasodinę, ant lysvės paskleiskite 4 colių storio mulčio sluoksnį (tai gali būti žievės, skiedros, lapai, netgi nupjauta žolė). Tai padės palaikyti šaknų temperatūrą, drėgmę, ir santykinai apsaugos nuo piktžolių.

Rožių priežiūra

Rožės yra jautrios kai kuriems kenkėjams ir ligoms, tačiau prekyboje yra tam tikrų produktų, padedančių su tuo kovoti. Daugelį tokių ruošinių galima ištirpinti vandenyje ir paruoštu tirpalu purkšti rožes maždaug kas 7-10 dienų. Visada atidžiai perskaitykite nurodymus ant pakuotės. Dažniausiai ligos ir kenkėjai ima veistis esant tokioms oro sąlygoms, kaip didelis karštis arba drėgmės perteklius, todėl būkite labai budrūs. Kreipkitės į medelynų specialistus, kurie gali suteikti informaciją apie tai, ką svarbu žinoti apie rožių auginimą tam tikroje vietovėje ar esant tam tikram klimatui. Kai nuvysta rožių žiedai, patartina juos nuskinti, tokiu būdu paskatinant naujų žiedų žydėjimą. PATARIMAS: Norint skinti rožes merkimui į vandenį, reikėtų pataikyti momentą kai pumpuras yra vidutiniškai išsiskleidęs. Tada rožės vazoje žydės ilgiau.

Rožių ruošimas žiemai

Šiaurės klimato sąlygomis, norėdami išsaugoti rožes žiemą, rožių augintojai naudojasi vadinamuoju ‚Minnesota Tip‘(‚Minesotos patarimai‘- tai įrodyti ir patikimi rožių apsaugojimo nuo žiemos šalčių metodai): Suimkite rožės šakeles ir tvirtai suriškite nailoniniu siūlu. Nupurkškite šakeles specialiu aliejumi, kad apsaugotumėte nuo vabzdžių. Šone iškaskite tokio ilgio tranšėją koks yra rožės aukštis. Priešingoje tranšėjai pusėje, išlaisvinkite rožės šaknis. Atsargiai palenkite augalą ir nukreipkite šakeles į tranšėją. Tranšėją uždenkite, siūlo galą palikdami kyšoti viršuje, kad būtų matomas išaušus pavasariui. Žemę drėkinkite kol prasidės šalčiai. Užšąlus, uždenkite mulčio sluoksniu, pavyzdžiui, lapais,kad apsaugotumėte nuo atlydžio ir pakartotinio užšalimo. Žinoma, šiltesnio klimato vietovėse, nebūtina imtis tokių drastiškų priemonių, kad apsaugotumėte rožes. Todėl, dėl tinkamų rožių priežiūros metodų, patartina konsultuotis su vietiniais specialistais.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Melsvoji pasiflora

Melsvosios pasifloros auginimas, melsvosios pasifloros priežiūra, melsosios pasifloros vaisiai

Dirvos rūgštingumas pH

Dirvos pH, koks jis kokiam augalui reikalingas?

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: