Miegamojo įrengimas
Atnaujinta: 2023-07-04

Miegamasis - viena svarbiausių buto vietų. Čia žmonės pradeda kiekvieną naują dieną, pavargę ateina pailsėti ir pasipildyti jėgų. Todėl labai svarbu, kad ši vieta būtų patogi, o interjeras atpalaiduotų ir suteiktų malonų jausmą. Kaip sukurti tokį miegamąjį, kuriame visada būtų malonu užmigti, o ryte pabusti pozityviems ir puikiai išsimiegojusiems?

 

Parinkite tinkamą vietą

Pagrindinė jūsų užduotis įrenginėjant miegamąjį - sukurti jame maksimaliai patogią atmosferą, kuri leistų ir kokybiškai išsimiegoti, ir laiku atsikelti. Specialistai rekomenduoja miegamajam vietą parinkti rytinėje namo ar buto pusėje. Saulės šviesa ryte padės jums greičiau pabusti. O kad pašaliniai garsai ir kvapai netrukdytų ilsėtis, stenkitės miegamąjį įkurdinti kiek įmanoma toliau nuo virtuvės bei lauko durų.

Didesniuose namuose atsiranda galimybė įrengti visą miegamojo kompleksą su atskiru vonios kambariu ir drabužine. Toks sprendimas padidina šeimininkų komfortą ir leidžia turėti asmeninę erdvę.

Miegamojo įrengimas
Miegamajame svarbu sukurti maksimaliai patogią atmosferą

 

Miegamojo planavimas

Iš anksto pagalvokite, kokių baldų ir daiktų jums prireiks miegamajame. Tačiau pasistenkite neužgriozdinti visų laisvų vietų. Rinkitės tai, kas būtiniausia jūsų patogumui. Labai patogus būdas planuojant miegamąjį - zonavimas. Jis leis sukurti jaukesnę kambario erdvę ir padės racionaliau išdėstyti reikalingus daiktus.

Pagrindinis šio kambario akcentas tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme - lova. Galima rasti daugybę patarimų, kaip pastatyti lovą miegamajame, tačiau vis tik geriausia atsižvelgti į savo poreikius ir gerą savijautą ir pastatyti ją asmeniškai jums patogiausioje kambario vietoje. Suprantama, jei tai padaryti leidžia jos matmenys, kitu atveju ji stovės ten, kur tilps.

Miegamojo planavimas
Lova miegamajame itin svarbi

Be lovos, miegamajame reikia spintos ar komodos, skirtos patalynės, drabužių laikymui. Taip pat kosmetinių, naktinių stalelių ar spintelių. Jei yra poreikis, galite atrasti vietos televizoriui, muzikos centrui ar kitam įrenginiui.

Miegamojo baldai
Tualetinis staliukas miegamajame

Patogi alternatyva naktiniams staliukams bei komodoms - lentynėlės iš abiejų lovos pusių. Svarbu atminti, kad nei naktiniai staliukai, nei lentynos nuo lovos neturėtų būti didesniu nei 50 cm atstumu, bus nepatogu pasiekti.

Jei sunku įrengti lentynas iš abiejų lovos pusių, galite apsieiti su viena - virš galvūgalio. Tačiau kai kuriems žmonėms tokie sprendimai trukdo kokybiškai išsimiegoti.

Dėl veidrodžių miegamajame specialistų nuomonės išsiskiria - vieni pataria juos naudoti norint vizualiai praplėsti erdvę, kiti teigia, kad veidrodžiai miegamajame trukdo sveikam ir ramiam miegui. O jei tikėti liaudies prietarais, tai miegoti šalia veidrodžių iš viso blogas ženklas. Tad šioje vietoje kliaukitės savo intuicija ir poreikiais.

 

Išsirinkite lovą

Kaip jau minėjome, norint įrengti kambarį, skirtą miegui, ypatingas dėmesys skiriamas lovos pasirinkimui. Svarbūs parametrai perkant - ilgis ir plotis. Kalbant apie formą, daugeliu atvejų miegamajame tinka stačiakampė lova. Naujosios kartos atstovai dažnai renkasi apvalias, teigdami, kad tokio sprendimo privalumai - neįprastumas ir patogumas.

Miegamojo lova
Lova - svarbiausias miegamojo baldas

 

Miegamojo apšvietimas

Apgalvotas apšvietimas padės sukurti tinkamą atmosferą miegamajame. Be pagrindinio lubinio šviestuvo, rekomenduojama naudoti kelis papildomus šviesos šaltinius - ant naktinių staliukų sumontuotas lempas, sieninius šviestuvus, toršerus prie lovos, naktines lempas su prislopinta šviesa ir pan. Šviestuvų jungiklius geriausia išdėstyti taip, kad pasiektumėte ranka neišlipę iš lovos.

 

Inovatyvus apšvietimas PIXLUM

Šiuolaikinės technologijos leidžia sukurti inovatyvius apšvietimo sprendimus, tokius kaip PIXLUM sistema iš Nanosky.lt. Tai kontaktinės jungčių sistemos, kurias sudaro įvairios elektrai laidžios plokštės ir PixLED šviesos diodai. Taigi jei norite išties išskirtinio miegamojo, šis pasirinkimas yra tobulas.

Naudodami PIXLUM apšvietimo sistemągalėsite patys miegamajame susikurti tokią šviesą, kokią tik pasiūlys jūsų vaizduotė. Norite su antrąja puse kasnakt grožėtis žvaigždėtu dangumi? Prašom! Mėgstate augalus, gyvūnus, geometrines figūras? Kurkite jų motyvus naudodami PixLED šviesos diodus. Jūsų miegamasis yra jūsų rojaus kampelis, tad tikrai drąsiai galite rinktis įdomių, originalių ir jūsų pomėgius atitinkančių apšvietimo dekoracijų variantus.

Miegamojo apšvietimas
PIXLUM apšvietimas „Žaigždėtas dangus"

 

PixLED šviesos diodus ir elektrai laidžias plokštes galima montuoti ant sienų ar lubų, o sujungus padengti tapetais, dažais ir pan. Kaip ir kiti apšvietimo įrenginiai, PIXLUM sistema valdoma jungikliu arba reguliatoriumi. Svarbiausia tai, kad PIXLUM produktų universalumas ir asortimentas sužadins jūsų vidinį kūrybiškumą ir atvers neribotas galimybes susikurti svajonių kambarį.

Miegamojo apšvietimas
PixLED šviesos diodai

 

Miegamojo stilius ir spalva

Visas miegamojo interjeras turėtų skatinti atsipalaidavimą ir ramybę. Niekas jame neturėtų jūsų erzinti. Todėl dizaineriai pataria naudoti šviesius, pastelinius atspalvius ir švelnius stiliaus sprendimus. Pernelyg ryškios ar tamsios spalvos gali slėgti, nervinti, sukelti nerimą ir pan. O būdami sudirgę, negalėsite kokybiškai išsimiegoti.

Šviesios spalvos ne tik ramina psichiką, bet ir padeda išplėsti erdvę. Ši technika dažnai naudojama mažoms patalpoms ir toms, į kurias patenka mažai saulės šviesos.

Dideliam miegamajam šviesūs atspalviai suteiks elegancijos ir rafinuotumo. Pats universaliausias stilius, kuriame tokia spalvų dermė atrodo harmoningiausiai - skandinaviškas. Jis tapo toks populiarus, kad dažnai sutinkamas ne tik Švedijos butuose.

Miegamojo stilius
Švelnios spalvos interjere nuteikia raminančiai

Nepaisant to, kad miegamojo nepatariama perkrauti, vis tik nedideli akcentai netgi rekomenduojami:

-       naudokite spalvų kontrastus, pvz., pasirinkę pastelines sienų bei grindų spalvas, įsigykite ryškesnes užuolaidas, patalynę ar kitus akcentus. Arba galite vieną sieną nudažyti ryškesne spalva ir pan.;
-          ant sienos ties lovos galvūgaliu pakabinkite paveikslą ar kitokią dekoratyvinę detalę;
-          vieną iš sienų išklijuokite stambaus rašto ar tekstūros tapetais;
-          kampe pagal užsakymą sukurtame vazone įkurdinkite augalą;
-          tiks ir kiti jūsų asmeniniai sprendimai.

 

Miegamoji zona

Už sveiką ir ramų miegą miegamajame, be bendros atmosferos, atsakingi ne tik lova, bet ir patalynė bei čiužinys. Kiekvienas renkasi sau patogius lovos parametrus individualiai, tačiau yra ir bendra rekomendacija kiekvienam - ortopedinis dvipusis čiužinys. Tinkamai išsirinkę čiužinį, užtikrinsite sveiką miegą ir išlaikysite taisyklingą laikyseną. Rinkdamiesi čiužinį atminkite, kad jis turėtų būti apie 15 centimetrų ilgesnis nei jūsų ūgis, o spyruoklių skaičius atitikti jūsų svorį, tai yra, kuo didesnis miegančiųjų svoris, tuo daugiau spyruoklių reikia.

Turėtumėte atkreipti dėmesį ir į pagalvių pasirinkimą. Gera pagalvė - tai osteochondrozės profilaktika. Gydytojai pataria rinktis pagalvę, kurios storis lygus peties ilgiui. Užpildas gali skirtis. Čia jau kaip jums patiems patogiau - natūralus pluoštas ar dirbtinis.

Antklodė, kaip ir čiužinys bei pagalvė, turi suteikti miegui jaukumo ir komforto. Todėl svarbu pasirinkti gerai šilumą sulaikančią, bet nesukeliančią prakaitavimo.

Patalynei geriausia rinktis natūralias medžiagas - medvilnę, atlasą, satiną ir pan. Jos nekenksmingos odai ir aplinkai.

Miegamojo patalynė
Kokybiška patalynė leidžia geriau išsimiegoti

 

Ypatingo komforto miegamajam suteiks ant grindų patiestas kilimas. Nieko nėra maloniau kai naktį ar rytą lipant iš lovos, kojos paskęsta minkštuose ir puriuose kilimo gauruose. Tai gali būti nedidelis lovos kilimėlis arba grindų danga nuo sienos iki sienos. Bet kokiu atveju jis turėtų būti minkštas ir malonus.

Komentarai (1)
  • Mantas Jonikis
  • 2023-09-27 17:40:43
Kaip tik reikia tokios informacijos, ačiū
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Vidaus apdaila

Vidaus apdailos planavimas, svetainės, virtuvės ir kitų patalpų dizainas, Tinkavimas, gipskartonio montavimas, gruntavimas, glaistymas, dažymas, vidaus durys, tapetavimas, apdaila akmeniu, grindų įrengimas

Geriausios vidaus durys

Kaip išsirinkti vidaus duris, vidaus durų dizainas, pagal kokias charakteristikas pasirinkti vidaus duris

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: