Gartraukio montavimas
Atnaujinta: 2023-05-24

Ar galima pačiam susimontuoti gartraukį, oro išvedimą nukreipiant į ventiliaciją? Ar galima pačiam į virtuvės spintelę įmontuoti teleskopinį garų surinkėją?

gartraukio montavimas

Tokie klausimai dažnai kyla patiems norintiems įsirengti gartraukį ir tai nėra sudėtinga. Visų pirma žinotina, kad apie gartraukio tipą bei pajungimą reiktų pagalvoti iki virtuvės interjero ir baldų projektavimo: tik tokiu atveju turėsite galimybę pasirinkti geriausią garų surinktuvą, reikiamoje vietoje suplanuosite elektros lizdą, turėsite galimybę pasirinkti garų surinkėjo garso lygį. Be to, jei naudosite oro išvedimo ortakius, juos sumontavę iki galutinės apdailos, turėsite galimybę paslėpti juos po apdaila.

Galimi du gartraukio oro išvedimo būdai: nuo riebalų išvalyto gartraukio oro išvedimas į ventiliacijos kanalą arba išvalyto oro grąžinamas į patalpą, kai naudojami vadinamieji recirkuliaciniai gartraukiai. Pirmuoju atveju gartraukyje naudojamas tik riebalinis filtras, antruoju yra du filtrai: metalinis kelių sluoksnių riebalų surinkimo ir anglinis kvapų surinkimo filtrai.

 

Gartraukio išvedimas į ventiliacijos kanalą

Žinomų Europos gamintojų daugelio pakabinamų ir į baldus integruojamų modelių garų surinkėjų ištrauktą bei nuo riebalų išvalytą orą  galima išvesti į vėdinimo šachtą, svarbiausia reikia įsitikinti, ar gartraukio oro ištraukimo angos skersmuo tinka reikalingo skersmens ortakiui, ar tilps į kanalą. Gartraukio ištraukiamo oro išvedimas į vėdinimo kanalą naudojamas senesniuose daugiabučiuose. Šiuo atveju reiktų žinoti, kad jūsų virtuvės kvapai pasieks kaimynus.

Gartraukio išvedimui į ventiliaciją svarbu, kad ortakio ilgis nuo gartraukio iki vėdinimo kanalo būtų kiek galima trumpesnis, kad ortakis turėtų kuo mažiau lenkimo alkūnių, nes tokiu atveju reikės naudoti galingesnį gartraukio ventiliatoriaus režimą, gartraukis dalį galios naudos oro nuvedimui iki vėdinimo kanalo.

Individualiuose namuose (kartais ir daugiabučiuose) naudojamas tiesioginis garų išvedimas į lauką, bet, kad neveikiant gartraukiui į vidų neplūstų šaltas oras, reikės įrengti atbulinį vožtuvą (sklendę) ir savaime užsidarančias groteles ištraukimo angai uždaryti.

Gartraukis tvirtinamas 65-70 cm atstumu nuo viryklės, dažniausiai galimas gartraukio apatinės briaunos atstumas nuo viryklės būna nurodytas gartraukio ir/ar viryklės instrukcijose. Kad garai būtų surenkami efektyviai, gartraukį būtina montuoti tiesiai virš viryklės. Geriausia, jei gartraukis yra šiek tiek platesnis nei viryklė  arba tokio pat pločio.

 


Ant sienos kabinamo gartraukio komplekte yra prietaiso tvirtinimo prie sienos varžtai ir ištraukiamojo oro anga, ortakius reikia įsigyti atskirai.

Ištraukimo kanalo pajungimui į ventiliaciją reikalingi lankstūs PVC ortakiai arba cinkuotos skardos atitinkamo skersmens ortakiai. Naudojant lanksčius ortakius dėl gofruoto vidinio jų paviršiaus didėja oro srauto pasipriešinimas ir eikvojama gartraukio ventiliatoriaus galia. Oro pasipriešinimą didina ortakio posūkiai, alkūnės. Jeigu ortakis ilgas, galima naudoti ortakius su garso izoliacija.

Įvedus ištraukiamąjį vamzdį į vėdinimo šachtą, jį rekomenduojama nukreipti aukštyn, oro srauto judėjimo kryptimi.

Kai oras išvedamas tiesiai į lauką, racionaliausia naudoti oro srautą uždarantį atbulinį vožtuvą arba sklendę. Gartraukiui veikiant sklendė atsidaro ir išleidžia oro srautą, gartraukio varikliui išsijungus – užsidaro ir neleidžia aplinkos orui patekti į patalpą. Tokiu atveju reikia užtikrinti oro pritekėjimą į patalpą veikiant gartraukiui.

 

Į  spintelę montuojamas gartraukis

Virtuvės spintelėje montuojami visiškai paslepiami arba dalinai paslėpti gartraukiai. Rinkoje populiarūs paslėpti arba teleskopiniai gartraukiai, kurie veikia ištraukus garų surinkimo plokštę į erdvę virš viryklės.

Kai kuris Europos gamintojų  gartraukiai turi perimetrinę oro ištraukimo sistemą, o tai reiškia, kad garai įtraukiami į visą gartraukio perimetre esančią angos liniją.


Įtraukiamo oro srautas koncentruojasi kraštuose, garai susiurbiami efektyviau, nesklinda į šalis. Inovatyvus perimetrinio oro ištraukimo  gartraukis.

D


Įmontuojamas į spintelę   gartraukis irgi turi inovatyvią garų surinkimo sistemą – kvadratėlius visoje riebalinio filtro plokštėje.

60 arba 90 cm cm pločio gartraukio  montavimo žingsniai: 1. Spintelės apačioje išpjaukite 525 mm x 275 mm arba 825 mm x 275 mm angą. Gartraukio įrenginį reikia montuoti į tvirtą plokštę, kurios storis ne mažesnis kaip 18 mm ir ne didesnis kaip 35 mm. Plokštės pjūvius rekomenduojama apdoroti drėgmei atspariais dažais arba laku. Rekomenduojama tvirtinimo plokštę, į kurią įdėtas gartraukio korpusas, pritvirtinti maždaug 10 cm aukščiau. Netoli spintelės turėtų būti elektros lizdas.

Galimi du montavimo būdai:

 • standartinis montavimas su spyruokliniais spaustukais;
 • alternatyvus montavimas, kuris galimas tik tuo atveju, jei yra skiriamoji plokštė, kuri turi būti 28 cm aukštyje.

 


 1. Įdėkite bloką į išpjovą ir pastumkite jį aukštyn. Apkabos, esančios tvirtinimo šone, remiasi į tvirtinimo dėžutės šonus.

 


 1. Jei reikia (jei yra skiriamoji plokštė) atsukite 4 nurodytus varžtus ir nuimkite nuo gartraukio. Plokštėje turi būti išpjauta anga išmetamojo oro kanalui.

 


 1. Nuimkite riebalų filtrą nuo gartraukio bloko.

 1. Prisukite tvirtinimo varžtus tiek kairėje, tiek dešinėje, blokas turi stabiliai įsitvirtinti spintelėje. Tada atgal į filtro dangtį įstatykite riebalų filtrą.

 2. Visiškai atlaisvinkite 4 varžtus, esančius viršutinėje įrenginio pusėje. Jei reikia, nuimkite spyruoklinius spaustukus šone, išgręžkite 4 tvirtinimo varžtų skylutes. Įdėkite gartraukio korpusą į spintelę, prisukite bloką prie pertvaros 4 varžtais.

 1. Oro išleidimo kanalo skersmuo yra 150 mm. Rekomenduojama naudoti 150 mm skersms išmetimo ortakį. Nemažinkite jungties skersmens.

Gartraukyje naudojamas SEMI Profesional filtras, kuris tarsi imituoja perimetrinę garų surinkimo sistemą, paskirstydamas oro srautą į daug mažų kvadratėlių. Taip suintensyvinamas ištraukimas, garų surinkimas maksimalus.

 

 


Į spintelę įmontuojamas teleskopinis gartraukis.

Šių gartraukių triukšmo lygis dirbant maksimaliu režimu – 64 dB, minimaliu – 40 dB. Kad geriau įsivaizduotume, koks tai garsumas, tai, pavyzdžiui, vidutinis dulkių siurblio  garso lygis yra apie 80 dB (tyliausių –  apie 66 dB).  Šie parametrai buvo pasiekti naudojant naujos technologijos inverterinįvarikliuką.

 

Gartraukiai valdomi į gartraukio plokštę integruotame ekrane, valdymas paprastas, naudojami intuityvūs simboliai.

 1. gartraukio įjungimas ir išjungimas;
 2. gartraukio ištraukimo galia: Silent, 1,2,3 ir turbo (T). Turbo režimas veikia 5 minutes, po to persijungia į 3 režimą;
 3. laikmačio įjungimas ir išjungimas;
 4. šviesos įjungimas ir išjungimas;
 5. šviesos intensyvumo mažinimas;
 6. šviesos intensyvumo didinimas;

Įjungus laikmatį atitinkamai galiai, gartraukis  veikia 4 minutes nustatytos galios režimu, po to pereina į žemesnio lygio režimą ir kiekviename jų veikia po 4 minutes, o po to išsijungia. Gartraukio   energinė klasė A reiškia, jog  prietaisas naudoja nedaug elektros energijos.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Virtuvės įrengimas

Kaip įrengti virtuvę, virtuvės išplanavimas, virtuvės dizainas, virtuvės baldai ir įranga, virtuvės plautuvės ir maišytuvai, gartraukiai

Virtuvės kriauklės

Geriausios virtuvės kriauklės, kaip išsirinkti virtuvės kriauklę, virtuvės kriauklės montavimas

Virtuvinis maišytuvas su filtru

Virtuvinis maišytuvas su vandens filtravimu, virtuvės kranai su filtravimo sistema

Geriausios vidaus durys

Kaip išsirinkti vidaus duris, vidaus durų dizainas, pagal kokias charakteristikas pasirinkti vidaus duris

Produktai kategorijos horizontalus spec

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Kokybiški virtuvės baldai Klaipėda Virtuvės baldai Klaipėda Virtuvės Baldai Klaipėdoje Pagal Individualų Užsakymą, Virtuvės Baldų Gamyba Klaipėdoje
virtuvės baldai lenkijoje Virtuvės baldai Lenkijoje Virtuvės Baldų Parduotuvės Lenkijoje, Pigūs Baldai Virtuvei Lenkijoje, Virtuvės Baldai Iš Lenkijos