Ką daryti, kad skintos rožės ilgiau išliktų šviežios ?
Atnaujinta: 2022-12-07

Visi džiaugiamės gavę gėlių puokštę. Deja, džiaugsmas baigiasi, kai žiedeliai vienas po kito pradeda vysti ir galiausiai visiškai nukrenta. Akivaizdu, kad rožės – pačios populiariausios, dažniausiai dovanojamos gėlės. Siekiant, kad jos kuo ilgiau išsilaikytų – reikia žinoti kelis patarimus, kurie padės dovanotomis gėlėmis džiaugtis toli gražu ne vieną ir ne dvi savaites.

1. Pirmiausia pradeda vysti tos rožės, kurios yra nuskinamos per anksti. Taigi, ieškodamas šių gėlių, kurias planuojate padovanoti mylimam žmogui – nepirkite dar nei kiek neišsiskleidusių, iš pirmo žvilgsnio tokių, kurios yra labai mažais žiedais.

2. Prieš merkiant į vazą būtinai reikia nuskinti visus rožių žiedus. Paprasčiausiai nuo jų vanduo pradeda pūti ir galiausiai surūgęs jis tampa nuodingas pačiai rožei. Pasistenkite, kad nei vienas lapelis nebūtų vandenyje.

3. Jei bestovint pradeda kristi rožių žiedai ir jie atsiduria vazoje kartu su gėlėmis, tokiu atveju labai svarbu juos išimti ir skubiai pakeisti vandenį. Rūgimo procesas vėlgi labai kenksmingas pačioms rožėms.

4. Prieš merkiant gėles rekomenduojama kotelius sutrumpinti. Kiek leidžia galimybės juos nukirpti. Visgi, jeigu norite, kad rožės išliktų ilgais žiedais, tokiu atveju galite kotus įpjauti vertikaliai. Efektas taip pat bus labai geras, o ir tuo pačiu ilgis bus išlaikomas.

5. Kai tik žiedai pradeda vysti – reikia vėl iš naujo įpjauti į kotą arba kaip jau ir minėjome anksčiau – tiesiog nupjauti koto dalelę.

6. Siūloma rožių vandenį keisti kas dvi dienas. Taip žiedai nuo naujo vandens vis iš naujo atsigaus.

7. Prieš merkiant rožes į paprastą, drungną vandenį – rekomenduojame pamerkti į karštą vandenį, kurio temperatūra siekia bent 40 laipsnių. Palaikykite kelias minutes ir pamerkite ten, kur planavote. Tiesa, merkti į karštą vandenį reikia tuomet, kai tik iškart įpjaunate į kotelį.

8. Jeigu rožės žiedas visiškai susiskleidė – galima pabandyti jį pastatyti prieš lempos šviesą. Kartais jie vėl iš naujo tarsi atgyja ir išsiskleidžia.

9. Rekomenduojama rožių nelaikyti prie kompiuterių arba TV. Jie prisideda prie kur kas greitesnio gėlių nužydėjimo.

10. Kartais rožes atgaivina atvėsintas vanduo, kuriame virė kiaušiniai (žinoma, vandenyje negali būti druskos). Paprasčiausiai į esamą vandenį įpilkite šiek tiek ir šio virinto. Štai šie paprasti patarimai padės jums rožes išlaikyti kuo ilgiau.

 

Ką daryti, kad skintos rožės ilgiau išliktų šviežios

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Paprikų auginimas

Paprikos, kaip auginti paprikas, paprikų daiginimas, dirvožemis paprikoms, kaip sodinti paprikas, paprikų priežiūra, paprikų ligos ir kenkėjai

Pavėsinės statyba

Kaip pastatyti pavėsinę, pamatai pavėsinei, pavėsinės karkaso montavimas, mediena pavėsinei, pavėsinės grindų įrengimas

Svogūnų auginimas

Kaip auginti svogūnus, svogūnų sodinimas ir dirvožemis, svogūnų tręšimas, svogūnų ligos ir kenkėjai, svogūnų laikymas, svogūnų auginimas laiškams

Obelų auginimas

Kaip auginti obelis, obelų sodinukai, geriausios obelų veislės, obelų sodinimas, obelų genėjimas, obelų tręšimas, obelų ligos ir kenkėjai

Agurkų auginimas

Agurkai, agurkų daiginimas, agurkų daigų sodinimas, agurkų auginimas lauke ir šiltnamyje, agurkų priežiūra, agurkų ligos ir kenkėjai

Pomidorų auginimas

Pomidorai, kaip auginti pomidorus, pomidorų sėjos laikas, pomidorų daiginimas, pomidorų sodinimas, pomidorų priežiūra ir tręšimas

Bulvių auginimas

Bulvės, kaip auginti bulves, bulvių daiginimas, bulvių sodinimas, bulvių priežiūra, bulvių ligos ir kenkėjai

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: