20 dalykų kuriuos galite valyti su CITRINA
Atnaujinta: 2022-12-02

1. Užterštą-užsikimšusią kanalizaciją

Dauguma turimų produktų skirti atkimšti ir dezinfekuoti kanalizaciją sudėtyje turi nuodingų cheminių medžiagų, todėl pirmiausia pabandykite naudoti citrinų sultis vietoj chemijos! Pradėti, pilant pamažu verdantį vandenį į kanalizaciją kad atsipalaiduotų sukietėjusios medžiagos (panaudojant klozeto pompą, kad pastumti vandenį gilyn.), tada supilkite 8 šaukštus sodos į unitaza, o ant jos 8 šauktus citrinos sulčių. Įvykusi cheminė reakcija išardo susidariusį kamžtį

2. Pjaustymo lentą

Pjaustymo lentelės greitai patamsėja, o visi kampai ir įbrėžimai puiki vieta bakterijoms kauptis. Pasinaudokite valomosiomis ir antibakterinėmis citrinos savybėmis. Palikite užpiltų citrinos sulčių and lentutės nešvarių vietų, kol dėmės išnyks., paviršių nuplaukite šiltu vandeniu.

3. Mikrobangų krosnelę

Apie tai jau buvome rašę čia... Citrinos padeda atsikratyti maisto likučių ant sienelių ir suteikia malonų kvapą. Du šaukštus citrinos sulčių sumaišykite su puse stiklinės vandens, Karščiui atpariame inde šį mišinį kaitinkite mikrobangėje kol pradės virti, apie 10 min. Tada visi nešvarumai nusivalys labai lengvai.

4. Chromas

Hromuoti maišytuvai, ar bet kokios kitos vonios ar virtuvės detalės su laiku apsineša kalkėmis ir kitomis nuosėdomis, užbarste truputį druskos, ir patrynę su citrina, jūs visiškai atsikratysite nešvarumų. Beje šis metodas veikia ir su automobilio chromuotomis detalėmis

5. Šiukšlių konteineriai

Išvalykite šiukšliadėžes sumaišė šiltą vadenį ir vienos citrinos sultis, taip atsikratysite ne tik nešvarumų, bet ir nemalonaus kvapo bei bakterijų.

6. Langai ir veidrodžiai

Įpilkite 3 šaukštus citrinos sulčių į vandenį kuriuo valote langus ar veidrodžius, taip lengviau pašalinsite nešvarumus. Be to citrina kvepia maloniau nei dauguma cheminių valiklių.

7. Plytelių siūlės

Nors plytelių tarpų užpildas apsaugo nuo drėgmęs bei pelėsio, bet su laiku jis patamsėja ir apsineša, pavilgę dantų šepetėlį į citrinų sultis, lengvai išvalysite plytelių tarpus nuo nešvarumų.

8. Jūsų rankos

Nenorite pasitikti svečių česnaku ar kitu maistu kvepiančiomis rankomis, po šventinės vakarienės ruošimo? Nuplaukite rankas vandeniu su citrinų sultimis, ir bet kokie nemalonūs kvapai dings.

9. Jūsų šaldytuvas

Jei nenorite kad Jūsų šaldyvas sugertų visus kvapus esančius šaldytuve, visada laikykite perpjautą citriną šaldytuve, keiskite ją kas 7 dienas, taip net ir pagedę produktai nesugadins šaldytuvo kvapo.

10. Viruvės stalviršiai

Visada plaukite virtuvės stalviršius šiltu vandeniu su citrina, taip ne tik išvengsite chemijos, bet ir dezinfekuosite paviršius nuo bakterijų ir nešvarumų.

11. Plastikiniai indai

Plastikiniai indai, ypaš nuo padažų ir riebalų greitai susidėvi, ir tampa nemalonųs. Išplaukite šiltu vandeniu su dviem šaukštais citrinos, tada ištrinkite su soda. Galiausiai išplaukite šiltu vandeniu. Indai bus kaip nauji.

12. Riebalais aptaškyti drabužiai

Po vakarykščio vakarėlio pastebėjote nemalonias maisto dėmes ant drabužių? Jeigu jie ne šilkiniai, ant dėmės užlašinkite citrinos, palikite per naktį. Kitą dieną išskalbkite įprastu būdu, ir dėmių kaip nebūta.

13. Žalvaris

Žalvaris ruduoja ir keičia spalvą su laiku.  Su puse citrinos ir šiek tiek druskos, pabandykite valyti nedidelį žalvario plotą įsitikinti ar tai padeda. Jei valo gerai, nušveiskite visą paviršių  (prieš skalaujant šiltu, muiluotu vandeniu). Tačiau šis metodas gali pakenkti žalvariu padengtus paviršius.

14. Varis

Druskos ir pusę citrinos taip pat turėtų išvalyti pakitusią varinių puodų spalvą.Citrinos pagalba, jie blizgės  ilgai!

15. Auskarai

Senį auskarai turėtų būti dezinfekuojami prieš jums dėvėti juos vėl, todėl įdėti juos į lėkštę su citrinos sultimis kelioms valandoms. Darbas atliktas!

16. Stiklinės dušo durys

Stiklinės dušo durys turi būti prižiūrimos, nes gali pakenkti visą vonios kambario išvaizdai. Laimei, trinant pusę šviežios citrinos per stiklą galima pašalinti net labiausiai užsisenėjusias vandens dėmes.

17. Arbatos virduliai

Virduliai apsineša nuosėdomis ant savo vidaus sienų, todėl keletas citrinos lašų su vandeniu, užvirinus  ir palikus jį pastovėti 1-2 valandas, visiškai išvalys esančius nešvarumus.

18. Klozetas

Šiltu vandeniu su citrinos sultimis išvalytas klozetas bus dezinfekuotas ir maloniai kvepės.

19. Indaplovė

Kad ir kokius chemikalus naudotumėte, keli lašai citrinos sulčių kartu su indaplovės tablete, lengviau pašalins riebalus ir nešvarumus.

20. Citrina valo viską

Galite naudotis ir tokiu proncipu, tik visada pirmiausiai pabandykte ant mažo plotelio, kad nesugadintummėte visiškai, kaip ne kaip citrina yra rūgštis. Kartu su citrina taip pat gerai valo actas, soda ir druska.
Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Kaip išvalyti vašką

Kaip pašalinti žvakių vašką, vaško išvalymas nuo audinių, kilimo, baldų,

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: