Vonios kambario įrengimas

14594
Vonios kambario įrengimas
3.3 (66.67%) 6

Jus nusprendėte įrengti vonios kambarį? Žinoma, kiekvienas nori gražaus vonios kambario, kuriame galėtu atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos ir greičiau pabusti rytais.

Prieš pradedant vonios kambario įrengimą pirmiausiai reikia apgalvoti statybinių medžiagų bei santechnikos spalvų gamą, kad viskas tarpusavyje būtų suderinta.

Bet ne tik grožis yra svarbu, nemažai reikšmės turi ir praktiškumas, todėl pirmiausiai reikia pradėti nuo patalpos plano, kur ir kaip viskas bus išdėstita – ar vonios kambaryje stovės skalbimo mašina, kokio dydžio bus vonia, dušo kabina, kriauklė – gali tekti peržiūrėti daugybę variantų, kol bus rastas tinkamas variantas, ypač jei plotas nėra didelis

Mažose patalpose ne visada yra vietos pilnavertei gulimai voniai ir gali būti, kad teks paaukoti vonios ilgi tam, kad patalpinti skalbimo mašiną. Geras sprendimas mažuose vonios kambariuose yra kriauklės netaisyklingos formos, kur dalys kriauklės yra virš vonios. Tokių būdų susitaupo erdvė ir atsiranda vieta spintelei po kriaukle.

Minimali pakankama erdvė


Vonios kambaryje jausitės patogiai , jei žinosite, jog:

Vonioje turi būti pakankamai erdvės, kad nusiprausę po dušu, galėtumėte patogiai nusišluostyti, išlipti iš vonios arba išvalyti dantis virš praustuvo.
Norint turėti pakankamai erdvės, būtina laikytis minimalaus atstumo tarp atskirų daiktų, atstumo nuo sienų ir praėjimų reikalavimų.

Yra daug sprendimų, siekiant sutaupyti vietos ir padidinti vonios funkcionalumą –

veidrodžiai – spintos, skalbimo mašina ar skalbimo krepšys po kriaukle, ir dar daugiau.

Renkantis pačią vonią geriausiai rinktis patikrintus gamintojus, nes vonios kokybė, jos ekologiškumas, saugumas ir ilgaamžiškumas remiasi naudojamos medžiagos kokybe bei jos apdorojimo technologija.

Dušo kabina – pakankamai sunkus įrenginys, todėl čia ypač svarbi gamintojų patirtys, priešingu atveju eksploatacijos metu gali atsirasti problemos su durelių atidarymu, dušo kabinos užterštumu sunkiai pasiekiamose vietose ar vandens praleidimu.

Ir be abejo, kas liečia sūkurines vonias, nes tai visu pirma elektros prietaisas, kuriam taikomi specialus saugumo reikalavimai.

Jus nusprendėte sujungti vonios kambarį su WC? Tada Jums reikia pasverti tokio sprendimo teigiamus ir neigiamus aspektus:

+ žinoma, padidėja erdvė dėl vienos pašalintos sienos ir atsiranda daugiau vietos vaizduotei apstatimui.

– Ribotas naudojimas tualetu ar vonia, jei bute gyvena – 2-3 žmonės

– Minusas higienos atžvilgių, esant tualeto užterštumui užsiteršia ir pati vonia.

1.   Apsvarstykite jūsų vonios erdvines galimybes.


Prieš išvykdami rinktis vonią arba dušo kabiną, pirmiausia išmatuokite tikslius jūsų vonios kambario matmenis. Sprendimas, ar įsigyti vonios kambariui vonią ar dušo kabiną, priklauso tik nuo jūsų. Kai kurie žmonės tiksliai žino, kad nori dušo, bet kiti, kurie supranta, kad negalės atsisakyti galimybės atsipalaiduoti vonioje, perka vonią. Tačiau šiandien negalioja taisyklė, kuria vadovavosi dauguma iš mūsų prieš 20 ar 30 metų, kad į mažą vonios kambarį telpa tik dušas. Vonios įrangos gamintojai šiuo metu siūlo vonias, kurių matmenys yra tiesiogiai skirti mažesniems vonioms kambariams. Pavyzdžiui, vonia Avocado, specialiai suprojektuota mažesnės erdvės vonios kambariams.

2.   Kaip išsirinkti dušo kabiną… .


Pasirinkite dušo kabiną pagal tai, kokio dydžio erdvę turite bei kur dušo kabina bus įrengta. Taigi, galite pasirinkti dušo padėklą trikampės, kvadratinės, stačiakampės arba kitos formos. Nepamirškite apie dušo kabinos aukštį, kuris paprastai yra 180 cm, bet gali būti dar didesnis (pvz., Glassline ir RAPIER serijų dušo kabinų aukštis yra iki 190 cm), ir apie įėjimo į dušo kabiną plotį. Kai kurių dušo kabinų durys yra atidaromos į vonios erdvę (variantai – įėjimas centrinis, dešininis arba kairinis), todėl prireiks kelių papildomų centimetrų patogiam durų atvėrimui. Patikrinkite sandarumo, triukšmo ir lengvo durų atidarymo kampo charakteristikas. Pavyzdžiui, dušo kabinose iš serijos Supernova pritaikyta sistema Antiblock garantuoja kabinos ilgaamžiškumą ir atsparumą, net tuo atveju, jei ne visuomet tinkamai ja naudojamasi. Svarbu yra ir dušo kabinos stiklo sienelės kokybė. RAVAK stiklų apsaugai naudoja specialią paviršiaus apdailą RAVAK ANTICALC. Stiklai su šiuo apsauginiu sluoksniu atstumia vandens lašelius, kurie paprastai tekėtų žemyn, todėl vandens druskos, kaip nuosėdos, nesikaupia ant stiklo. Nereikia bijoti, kad specialiam apsauginiam sluoksniui pakenks valymo priemonės, nes jis yra visiškai atsparus specialioms valymo priemonėms, paprastai naudojamoms langų ir stiklų valymui namuose. Tačiau apsauginis sluoksnis nėra visiškai nesugadinamas, dėl to reikalauja minimalios priežiūros ir atsargumo (žr. priežiūra).

3.   Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis vonią.


Išsiaiškinkite, iš kokios medžiagos turėtų būti pagaminta vonia. Šiuo metu dažniausiai naudojama medžiaga yra akrilas, kuris turi daug privalumų lyginant su emaliu. Tai šilta ir labai maloni liesti medžiaga, atspari specialiems valikliams. Techniniai jos privalumais – tai geras plastiškumas, mažas svoris ir didelės apkrovos išlaikymas.
Kitas svarbus uždavinys neabejotinai yra pasirinkti vietą ir plotą, kur vonią patalpinsite. Paprastai yra dvi galimybės – standartinė arba kampinė vonia. Klasikinės ar standartinės vonios gaminamos nuo 70 iki 100 cm pločio ir 120 – 185 cm ilgio bei kitų įvairių variantų. Kampinės vonios gaminamos ne tik simetriškos (150 x 150 cm, 160 x 160 cm), bet ir asimetriškos (pvz., 70 x 150 cm). Asimetrijos dėka vonioje galite sutaupyti daug vertingų centimetrų. Dėl to ekspertai rekomenduoja jas naudoti kartu su klasikinių stilių voniomis, mažesniuose ir mažuose vonios kambariuose. Tokia vonia tai pavyzdžiui, vonia Avocado , kuri kartu su kriaukle Avocado sukuria idealų mažos erdvės komplektą. Praustuvo paviršius yra suprojektuotas taip, kad užpildo tuščią erdvę virš vonios. Kitas asimetriškos kampinės vonios pavyzdys yra vonia Rosa. Kartu su praustuvu ir kitais priedais tuo pačiu pavadinimu, įskaitant vonios sienelę, gaunate funkcionalų mažos erdvės vonios kambarį su vonia, praustuvu, dušo kabina ir praktiška sėdyne. Ir dar vienas patarimas pabaigai – rinkitės ne tik akimis – nedvejodami atsisėskite į vonia, ar atsigulkit joje (žinoma, prieš tai paprašykit pardavėjo). Ne visos vonios kurios jums gražios išore, bus taip pat ir patogios.

4.   Ką daryti su vonios arba dušo kabinos instaliacija?


Kokybiška instaliacija yra viena iš dušo kabinų ir vonių gero veikimo prielaidų. Blogas įrengimas klientui gali sudaryti įspūdį, kad už savo pinigus pirko prastos kokybės produktą, ir jis savo nepasitenkinimą nukreips gamintojui. Todėl dauguma gamintojų nerekomenduoja vonių įrenginėti patiems – geriau kreiptis į santechnikos įmones. Paprastai visi įrenginiai montuojami pagal instrukcijas, kurias gamintojas prideda prie gaminio. Instrukcijoje taip pat paprastai nurodoma, kokias medžiagas (mastikas) rekomenduojama vartotojams naudoti. Kompanija RAVAK skiria didelį dėmesį ne tik visų rūšių produktų puikiam dizainui, bet ir techninėms galimybėms, paprastesniam produktų įrengimui. Pavyzdžiui, dušo kabinos Supernova yra parduodamos jau surinktos, bet daugelis Glassline produktų turi išardomus vyrius, o tai užtikrina paprastą ir greitą surinkimą. Nešiojamas padėklas su poliuretano sustiprinimu klijuojamas tiesiai ant grindų – nebelieka tradicinių statybos darbų, sukeliančių netvarką

5.   Ir pabaigoje reikia paminėti svarbią produktų priežiūrą.


Jei perkame vonios įrenginius, reikalaujame iš jų maksimalaus funkcionalumo, norim, kad jie mums ilgai tarnautų, ir kartu, kad prižiūrėti juos būtų kaip įmanoma lengviau. Tačiau mes privalome nepamiršti, kad vonia, dėl didelių temperatūros svyravimų, drėgmės ir įvairių cheminių medžiagų poveikio, tai vietą, kurioje yra agresyvi aplinka, todėl yra reikalingi specialūs priežiūros produktai. Kompanija RAVAK išplėtė savo valymo produktų, kurie, jei tik jie naudojami reguliariai ir taip, kaip gamintojas rekomenduoja, gali pasitarnauti vonių ir dušo kabinų ilgaamžiškumui ir švaros palaikymui jūsų vonios kambaryje.

 

DALINTIS

3 KOMENTARAI

  1. Ačiū už puikius patarimus. Jie tikrai pravers vonios renovacijos darbuose 🙂 Kaip tik galvojame pasirinkti modernų vonios kambario dizainą, taigi tiek dušo kabina, tiek pati vonia turėtų būti puikus derinys. Ką manote? Beje, kokios dušo kabinos yra pačios patvariausios? Kadangi remontą darysime tik vieną kartą, norisi aukštos kokybės. 🙂

KOMENTUOTI