Virtuvės apšvietimas

6303
Virtuvės apšvietimas
5 (100%) 1

Labai dažnai svarbiausia patalpa bute būna būtent virtuvė, kur sukasi vaikai, daro vakarienę žmona ir su draugu kalbasi vyras. Ir net pas Jus taip nėra, virtuvės apšvietimą reikia apgalvoti ypač kruopščiai. Juk čia yra kiekvienos šeimininkės darbo vieta bei stalas, prie kuriuo susirenka visa šeima.

Jei virtuvė Jūsų bute nėra didele Jus pilnai galite apsieiti be bendro apšvietimo, apšviečiant tik valgomąją zoną ir darbastalį. Jei Jus esate erdvios virtuvės savininkas Jums prireiks bendro apšvietimo. Bendras virtuvės apšvietimas turi būti šiltų spalvų ir būtinai paskirstytas tolygiai. Tai galima realizuoti šviestuvų, pritvirtintų prie lubų pagalba. Tačiau valgomąją zoną vis vien reikia apšviesti atskirai. Idealus sprendimas būtų bra, pritvirtintas tokiame aukštyje, kad sėdinčių prie stalo žmonių veidai būtų apšviesti tolygiai. Tiks ir šviestuvas su reguliuojamu šviesos ilgiu. Pakėlę jį aukščiau Jūsų pietus taps iškilmingi, o nuleidę žemyn suteiksite pietums intymumo. Jei virtuvėje yra minkštas kampas – optimaliausia naudoti toršerus. Tai bus patogu ir norint perstatyti baldus.

Ir nors nerekomenduojama naudoti virtuvėje spalvotus gaubtus, vis gi jį galima naudoti virš valgomojo stalo. Reikia tik turėti omeny kad žydros ir žalios spalvos netiks, nes suteiks nemalonų atspalvį namiškių veidams bei patiekalų išorei.

Psichologai tykina, kad virtuvės apšvietimas gali turėti įtakos apetitui. Jei Jus pasirinksite raudona spalvą šviestuvo gaubtui tai gali sukelti apetitą. O štai jei Jus žadate mesti svorį patartina įmontuoti silpnas lemputes. Pasak mokslininkų esant neryškiai šviesai Jūsų organizmas persitvarko miegui bei poilsiui, todėl apetitas pastebimai sumažėja.

Maisto ruošimo vietą vertėtų apšviesti atskirai. Darykpats.lt komanda perspėja, kad reikia vengti šviestuvų su tiesių šviesos kampų, jis sudaro aštrių šešėlių bei sutemų pojūtį, kas ženkliai sumažiną darbingumą. Darbastalio apšvietimui idealiausia įmontuoti šviestuvus į spintelių apačią. Jei šviestuvus montuosite patys atkreipkite dėmesį, kad jie netrukdytų atsidaryti ir užsidaryti durelėms. Jei Jus neturite pakabinamų spintelių galima įmontuoti pailgus šviestuvus tokiame pat aukštyje, kaip būtų spintelę.

Kad būtų lengviau įsivaizduoti pažvelkime į nuotrauką.

Darbastalio apšvietimas realizuotas šviestuvų pagalba, įmontuotų į karnizą pagal virtuvės perimetrą. Tokia šviesa tolygiai apšviečia darbo vietą šviesiom spalvom.  Valgomojoje zonoje toks pat karnizas su tokiais pat šviestuvais, kas sukuria vietinį stalo apšvietimą

Tokiam pat tikslui naudojamas šviestuvas su matiniais gaubtais, jis tolygiai apšviečia visą stalą ir nesuteikia nereikalingų aštrių šešėlių.

DALINTIS

KOMENTUOTI