Vinilinės grindys

8112
Vinilinės grindys
4 (80%) 8

Vinilo grindų savybės ir praktiniai patarimai, kaip patiems sudėti vinilo lentelių grindis.

Vinilinės grindys – tai natūraliai atrodanti grindų danga, bet visiškai nereikli, paprasta prižiūrėti. Būtent tai yra vinilo grindų populiarumo paslaptis. Iš techninės pusės vinilas labai patogus dėl paprasto klojimo – plyteles galima kloti suneriant, t.y. plaukiojančiuoju būdu, galima klijuoti. Skirtingai nuo daugelio dirbtinių dangų, vizualiai vinilo paviršius atrodo šiltas, tinka šildomoms grindims, dėl nedidelio storio greitai ir gerai praleidžia šilumą.

vinilines lenteles lauzimasVinilo dangų savybės

Grindų dangos, kurią paprasčiau vadiname viniline, pagrindinė sudedamoji medžiaga yra polivinilchloridas (PVC), kuris sustiprintas kompozitiniu stiklo pluoštu su įvairiais priedais.  Grindų danga sudaroma iš kelių sluoksnių polivinilchlorido, viršutinis sluoksnis paprastai būna daugiau ar mažiau sustiprintas, priklausomai nuo dėvimojo sluoksnio storio, t.y., pagal jį išskiriamos atsparumo klasės.

Vinilo grindys tinka beveik visoms individualaus namo ar visuomeninėms patalpoms, jos neįgeria drėgmės,  ilgaamžės, lengvai ir paprastai klojamos, įvairaus dizaino.  Namuose jos tinka net ir vonios kambariams, nekalbant apie virtuvę, kurioje neteks pergyventi, kad  dėl sudužusios stiklinės ar išsiliejusio vyno ant grindų liks dėmių ar įbrėžimų. Kambariuose laisvai galės jaustis jūsų augintiniai, nes jų nagai  nepalieka pėdsakų vinilo dangoje. Vinilo dangoje nelieka dėmių nuo spalvotų skysčių, jos pasižymi gera garso izoliacija, kai kurios dangos yra padidintos garso izoliacijos (pagrindas storesnis ir minkštesnis). Taip pat kai kurių rūšių dangos atsparios UV spinduliams bei blukimui. Todėl, renkantis vinilinę grindų dangą, reiktų atkreipti dėmesį į sąlygas patalpose, kuriose jos bus klojamos ir pagal tai pasirinkti.

Vinilo plytelės gali idealiai imituoti keramiką, bet kurios rūšies medieną, metalą, akmenį, mozaikinį bei Chevron tipo parketą ar kitas medžiagas, bet neturi toms medžiagoms būdingų ydų.

Renkantis vinilinę grindų dangą labai svarbu, kad gamintojas būtų patikimas, žinomas, tuo pačiu tai reiškia, kad jis naudoja modernią technologiją, gamina geros kokybės, patikrintos sudėties vinilinę dangą, kurios sudėtyje nėra ftalatų. Beveik visi didieji Europos gamintojai atitinka šiuos kriterijus – tai Tarkett, Wicanders, Fatra, Forbo ir kt.

Vinilo dangos dažniausiai gaminamos plytelių arba lentelių formos, standartiniai plytelių  matmenys yra 450×450 mm, bet tiek plytelių, tiek lentelių yra ir kitokių formatų, svarbiau, kad būtų patogu kloti, nes vinilo dangos, pasižymėjus pjūvio liniją, lengvai pjaunasi. Vinilo grindų danga klijuojama universaliais vinilui tinkančiais klijais.

Pirmiausia vinilo lentelėje ant kieto pagrindo įrėžiama pjovimo linija, po to pjauti galima ir vertikaliai.

Vinilo grindų priežiūra

Skirtingai nuo laminato, vinilinės grindys visiškai nebijo drėgmės poveikio, netgi ilgalaikio.  Valosi jos lengvai, muiluotu vandeniu ir šluoste, galima valyti specialiomis grindų valymo priemonėmis.  Labai svarbu, kad danga neįsielektrina, todėl ant jų  nesusidaro dulkių kamuolių. Vienintelis šių dangų trūkumas – jos neatsparios karščiui, tačiau juk lygintuvo ar puodų ant grindų niekas nededa, smilkstančių nuorūkų nemėto. Dažniau ant grindų  užtyška skysčių, vandens, bet retai kada verdančio, todėl  praktiniu požiūriu vinilo grindys yra racionalus pasirinkimas, nes  joms nekenkia tradiciniai, dažniausiai pasitaikantys pažeidimai. Būdami objektyvūs turime pasakyti, kad, jei karštą dieną didelį plotą slankiuoju būdu sudėtų grindų šildo tiesioginė saulė, jos gali pasiklaipyti. Tą reikia turėti omenyje ir nepalikti atitrauktų užuolaidų ar žaliuzių.

Vinilinių lentelių grindys koridoriuje, prie įėjimo durų.

Kaip nė vienos kitos dangos per pastaruosius metus vinilinių grindų populiarumas vis didėja. Vinilo grindys pateko į daugelio  grindų dangų parduotuvių pagrindinį asortimentą, ryškiai matomas išaugęs susidomėjimas šiomis grindimis ir internetinėje Google paieškoje. Populiarumą nulėmė teigiamų vinilo dangų savybių koncentracija, dizaino įvairovė ir paprastas grindų montavimas.

Vinilinių grindų montavimas

Vinilinės grindys gali būti montuojamos ant bet kokio lygaus paviršiaus: betono, cementinio, gipsinio skiedinių pagrindų, OSB plokščių, faneros, grindlenčių, puikiai tinka montuoti virš šildomų grindų. Daugiausiai darbo laiko gali užimti grindų pagrindo išlyginimas, vinilo grindims, iš esmės kaip ir bet kuriai kitai dangai, būtinas lygus paviršius. Apie grindų pagrindo išlyginimą skaitykite straipsnyje „Grindų pagrindo išlyginimas“

Grindų paklotas iš MFT (Multi funcional panel) daugiafunkcių plokščių, kurios yra itin tvirtos ir nelinksta nuo apkrovos.

Darbą geriausia pradėti nuo vinilinės dangos paruošimo. Klijavimo darbai vyksta labai greitai, geriau, jei tinkamų išmatavimų plokštės būna iš anksto paruoštos. Eiles sudedame kūvelėmis, ant kurių viršaus guli pirmiausia klijuojamos plokštės.

Gretimų eilių plokščių kraštai neturi sutapti.

Kiek daugiau darbo prireikia tiksliai išmatuoti kraštus, apėjimus apie stulpus ar angas.

Vinilo grindis galima labai tiksliai priglausti prie sienos, kad nereiktų apvadų.

Pjaustyti vinilines grindis labai paprasta. Įpjaunama gipskartonio raižymo peiliuku. Liniją išlaikyti paprasčiausia naudojant liniuotę ar, kaip šiuo atveju, kitą plokštę. Neturint įgūdžių geriau naudoti metalinį daiktą, nes į minkštą plokštę galite įpjauti ir nuopjova bus kreiva.

Pirmiausia klijuojamos trys arba keturios plokštės nuo sienos (angos). Eilių kiekis priklauso nuo plokščių pločio. Šiuo atveju naudotos platesnės vinilinės plokštės ir klota trimis eilėmis vienu klijavimu.

Klijams išlyginti naudojama A1 (dantukai apie 1,5 mm) klijų mentelė, bet ji gali būti ir kitokia, priklausomai nuo naudojamų klijų. Pradžioje klijai paskirstomi statmenai klojamoms eilėms, vėliau lygiagrečiai klojimo krypčiai. Klijų sluoksnis turi būti tolygiai pasiskirstęs. Jei sluoksnis bus storas, vinilo plytelės plaukios ir klijai trykš pro tarpus.

Užtepus klijų, priklausomai nuo temperatūros ir drėgmės sąlygų, laukiame apie 15 minučių (laikas gali skirtis priklausomai nuo naudojamų klijų). Kai klijai praskaidrėja ir prilietus pirštu ant jo nelieka klijų – laikas klijuoti.

Plokštės dedamos spaudžiant kraštą prie krašto, maksimaliai arti paklotos eilės.

Priklijuotos vinilo plokštelės išlyginamos.

Kiek daugiau jėgos reikės spaudžiant plytelę prie plytelės. Geriausia naudoti sukamąjį judesį, įsirėmus pirštais ir sukant nykščio pagalvėle.

Tarpus suspausti geriausia su volu. Ypač svarbu suspausti tarpus tarp skirtingų klijavimų eilių. Pirmo klijavimo klijai jau būna sustingę ir dažnai kelia plokštes.

Vinilinės grindys yra ideali grindų danga, kai patalpoje daug kampų, atramų ar kitokių pjaustymo reikalaujančių kliūčių.

Parengta pagal Geros grindys rekomendacijas, Sergejaus Jeriomenko nuotraukos

DALINTIS

KOMENTUOTI