Vidinio kiemo sutvarkymas

4858
Vidinio kiemo sutvarkymas

Pažvelgus per namo langus vidinis kiemas neatrodo patraukliai? Vos per pora savaitgalių paversite jį išskirtiniu greitai ir nebrangiai. Dabar galėsite juo ne tik grožėtis, bet ir išeiti pabūti su draugai ir gerai praleisti laiką jaukioje aplinkoje.

Gėles derinkite ne tik pagal skonį bet ir pagal tinkamumą, nes vienoms tinka viena žemė, kitoms kita. rinkitės augalus, kuriems tiks Jūsų žemė.

REIKALINGOS PRIEMONĖS:

plastikiniai apvadai-plėvelė
4×4 mediniai stulpeliai(paprasti gali būti neobliuoti)
Keletas obliuotu lentu 10-20cm pločio. Lentas apdirbkite laku saugančiu jas nuo drėgmės.
dirbamoji žemė, kurioje augtų gėlės.
akmenys, pagal skonį.
mulčas
sodo plėvelė
vinys
lauko apšvietimo priemonės (gali būti šviestuvai-stulpeliai, kurie įsikrauna nuo saulės)
laidas 3×2,5(tuo atveju jeigu šviestuvus jungsite prie srovės)
dirvos purintuvas
vienratis vežimas
kirtiklis
kastuvas


 

1 žingsnis: vietovės planavimas

Planuojant kokius augalus pirkti, yra ypatingai svarbu atsižvelgti į klimato sąlygas, orų kaitą, priežiūrą, saulės poreikį, augimo sezoną ir žemės tipą. Kol augalai auga, galite taupyti pinigus, žinodami, kad gėlyno formavimas yra tęstinis procesas, ir laikui bėgant galima įsigyti naujų augalų. Planuodami vietovę aplink savo namus, neužmirškite lauko apšvietimo. Tinkamai įrengtas apšvietimas gali užtikrinti saugumą ir sukurti jaukią atmosferą. Erdvę aplink savo namus planuokite taip, kad ji papildytų bendrą namo vaizdą.

2 žingsnis: dirvos paruošimas

Išdirbkite žemę dirvos purintuvu. Tuomet, naudodami vienratį, užpilkite kompostinės žemės sluoksnį (1 pav.). Tada vėl išdirbkite žemę purintuvu, kad sumaišytumėte abu sluoksnius (2 pav.). Paruoštą dirvą apjuoskite plastikiniais apvadais, kad sutvirtintumėte lysves (3 pav.).

 

 

 

 

3 žingsnis: gėlynų formavimas

Iš rausvos medienos lentelių padarykite naujus į žemę įleidžiamus sodinimo lovelius, paruoškite 4×4 stulpelius, ir keletą papildomų lentų (1 pav.). Išmatavę lentas ir kirtikliu iškasę tranšėjas, sudėkite paruoštas lovelių dalis ir susukite jas medvaržčiais (2 pav.). Sodinimo lovelius užbaikite prisukdami dvi lentas nuožambiu kampu (3 pav). Paruošus lovelius užpildykite nauju dirvožemiu (4 pav.).

 

 

 

 

4 žingsnis: paviršiaus išlyginimas

Kad neaugtų piktžolės, tose vietose, kur planuojate daryti naujus takelius, patieskite sodo plėvelę ir metalinėmis kabėmis pritvirtinkite ją prie žemės (1 pav.). Tuomet ant plėvelės pilkite takelio akmenukus. Kastuvu juos išsklaidykite taip, kad susidarytų dviejų colių storio sluoksnis (2 pav.). Sudėliokite augalus tose vietose, kur planuojate juos sodinti. Dėl įvairovės, sodinkite aukštus bei plačios apimties augalus ir derinkite jų spalvas.

 

5 žingsnis: augalų sodinimas

Išrinkę tinkamą vietą, iškaskite atitinkamo dydžio duobutes kiekvienam augalui ir atsargiai išimkite juos iš vazonėlių. Tuomet išlaisvinkite šaknis ir dėkite augalus į jiems skirtas duobutes. Šaknis užberkite žemėmis.

 

 

6 žingsnis: baigiamieji darbai

Pasodinę augalus, užberkite keturių colių sluoksnį kedro mulčo, kad uždengtumėte žemę (1 pav.). Mulčas padeda dirvožemiui sulaikyti drėgmę ir irdamas aprūpina dirvožemį maistinėmis medžiagomis. Galiausiai įrenkite nedidelio galingumo apšvietimą aplink gėlyną (2 pav.). Išdėliokite apšvietimo šaltinius tam tikrais atstumais ir tvirtai sumontuokite. Tuomet sudarykite grandinę nutiesdami elektros laidus nuo vieno žibinto iki kito (3 pav.). Užbaigdami šį projektą, prijunkite šią sistemą prie transformatoriaus ir įjunkite.

 

 

 

 

 

 

KOMENTUOTI