Trumpai apie šiltnamius

7532
Trumpai apie šiltnamius

Norėdami turėti gerą, ilgaamžį bei tvirtą šiltnamį turite apgalvoti viską: kurioje vietoje stovės šiltnamis, kokius pamatus klosite , kokius rėmus ir šiltnamio stogo dangą pasirinksite.

Geriausia šiltanamį statyti taip, kad jo stogo šlaitai būtų rytuose ir vakaruose, tada jis bus vienodai pripildomas saulės teikiamos šilumos, kurios užteks visiems augalams. Šiltnamio nerekomenduojama statyti po obelimis ar kitais vaismedžiais, nes krintantys prinokę vaisiai gali pažeisti šiltnamio stogo dangą. Taipogi nepatariame šiltnamio statyti arti kitų medžių, kurie yra už jį aukštesni, arba kažkuriuo dienos metu meta šešėlį ant šiltnamyje augančių augalų. Patariame surasti vietą, kurioje retai pūstų stiprus vėjas.
Pamatai

Yra du šiltnamio pamatų tipai:

Mediniai pamatai
Betoniniai pamatai

Mediniai pamatai yra neilgaamžis, bet pigus ir greitas būdas padaryti jūsų naujajam šiltnamiui pamatus. Deja, labai retai pigus – geriausias. Mediniai pamatai jūsų šiltnamiui nekeisti tarnaus ne daugiau nei penkerius metus, o paskui gali sukelti papildomų problemų jį keičiant nauju arba klojant betoninį pamatą, todėl jo naudoti nepatariame. Statant šiltnamį siūlome kloti betoninį pamatą:

Betoniniai pamatai yra ilgaamžiai bei patvarūs, todėl jums tarnaus daug ilgiau nei mediniai pamatai. Prieš klojant medinius pamatus siūlome duobę padengti pusstoriu molio sluoksniu, kad pamatas stovėtų tvirtai ir nejudėtų dėl minkštos žemės.

Kokia danga ir konstrukcija yra geriausia?

Stogo danga yra labai svarbi. Patariame naudoti šilumą ir šviesą spinduliuojantį stiklą, kuris pastiprins saulės teikiamą šviesą ir padidins šiltnamio temperatūrą. Taipogi tokie stiklai yra daug stipresni už paprastus stiklus, todėl atsparesni vėjo gūsiams.

Geriausia rinktis aliuminį šiltnamio rėmą. Jis beveik nereikalauja priežiūros, yra lengvas, patvarus bei nerūdija. Galima naudoti ir paprasto metalo konstrukciją, bet pastaroji dažnai rūdija ir yra sunki.

Patarimas paprastas: iš kokybiškų ir šiuolaikiškų medžiagų pastatytas šiltnamis bus patvarus, kokybiškas, jame galėsite užsiauginti puikių daržovių visai šeimai.

DALINTIS

KOMENTUOTI